Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr nov 04, 2009 11:35 pm

Ma jih ne pozaš, torej ne prehitevaj. Mene ni inštruktor nič učil sam vozil sem.

Sicer pa ne maram več brat komentarjev, kot so pojdi še enkrat delat cpp.
Je še ogromno ljudi, ki so slabši od mene (recimo vožnja v obratno smer-krožni, vožnja po nasprotnem pasu ac, vožnja po naselju 80, vožnja brez luči, brez ustrezne opreme, vožnja s snegom na avtu, vožnja z umazanim avtom-luči stekla.....tega je velik in vsak dan vidiš vse to, da ne govorim, kako ljudje izseljujejo, zavijajo levo ali desno brez smernika, da puščajo vozilo na sredi ceste in grejo ne vem kam (danes primer pri Merkurju na Viču), vožnja v rdečo, ...
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero Sr nov 04, 2009 11:36 pm

abcabc je napisal/-a:Se vidi, da sem delal cpp v taki avtošoli, k je bilo 100% južnjakov (tajnica, šef, inštruktor avtošole), mene so učili, da če vidiš tak znak je 70.


Hehe, niso vedeli in so butnili zlato sredino med 50 in 90, drugo pa že razjasnjeno.

mihaing je napisal/-a:
zajbel je napisal/-a:Tabla, ki nima črnega robe ne pomeni nobene omejitve. ne 70, ne 90 in tudi nobene druge.


a imamo potem autobahn? :roll: :roll:


Čist prav je povedal, ne zapoveduje nobene omejitve, ampak samo obvešča o bližini naselja. Res pa je, da so te table praviloma izven naselij, torej praviloma omejitev 90.
Zadnjič spremenil eljuero, dne Sr nov 04, 2009 11:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Sr nov 04, 2009 11:37 pm

MI je dejansko res žal, da sem gledal takrat najcenejšo avtošolo 2800 sit v paketu.
Zadnjič spremenil abcabc, dne Sr nov 04, 2009 11:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Sr nov 04, 2009 11:38 pm

Včasih je bla res tale tabla brez črnega roba 70.
Sedaj oz. že kar nekaj časa je 90 oz. takšna hitrost, kot je bila pred naseljem.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če nov 05, 2009 12:59 am

nevermind je napisal/-a:Včasih je bla res tale tabla brez črnega roba 70.
Sedaj oz. že kar nekaj časa je 90 oz. takšna hitrost, kot je bila pred naseljem.


Ja, bila "nekoc" prav tako kot se veliko ostalih omejitev 110 namesto sedanjih 100, ampak
nobena od teh ne l.2003, ko je Soncek delal izpit...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
MrMatic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Po jan 02, 2006 2:53 pm
Kraj: Fabrka

Napisal/-a MrMatic Če nov 05, 2009 8:02 pm

Omejitev 110 je za hitre ceste, kjer sta pasova fizično ločena, zraven je pa še odstavni pas. To bi lahko edino veljajo za obvoznice, pa so raje zaradi varnosti dali omejitev 100.
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 Če nov 05, 2009 10:00 pm

Mene so učili, da se omejitev preneha, če odcep pelje do vsaj treh hiš. In tak predpis pri nas upoštevajo tako vzniki, kot policisti.

Pri nas so enkrat cestarji dali znak za 30km/h tik pred odcepom, ki je vodil do štirih hiš. Prej kot čez en mesec so ta znak premaknili za ta odcep. Le zakaj ;)
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Pe nov 06, 2009 7:07 am

Zdej naj pa še hiše štejem al kaj? Pelješ po občutku in ne kompliciraš preveč ;)
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Pe nov 06, 2009 8:27 am

abcabc je napisal/-a: ...Mene ni inštruktor nič učil sam vozil sem....


Tole bo malo off topic ampak ne morem mimo tega.... Je še kdo tako nabiral prve izkušnje na cesti? Recimo moja draga je imela tudi enga tazga maherja od inštruktorja, ki je bil celo pot samo tiho... in po 10 urah ji še vedno marsikaj ni bilo jasno, ker je kekec odprl usta samo ko jo je kaj napizdil. Potem sem ji predlagal naj gre k mojemu inštruktorju, ki mi je pred vsako vajo zadeve razložil in tudi kaj narisal.

Se ne čudim da je prometna situacija taka kot je, če avtošole še osnov ne znajo naučit in potem si vsak po svoje razlaga CPP.

PS: Se še enkrat iskreno opravičjem za off topic.

Lp
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Pe nov 06, 2009 11:38 am

Ne nič ni OFF to je čista resnica, realnost, kako inštruktorji učijo mlade vozt.
Saj inštruktorji si mislijo saj je delal cpp, torej kandidatu mora bit vse jasno.
Po dobrih 5 letih znam vozt brez posebnosti edino zmotijo me tele omejitve, ko je recimo znak za 60 in dejansko ne več, kje preneha omejitev, če nimaš pred seboj par kilometrv nobenih konkretnih križišč.
Samo, kakšne stranske ceste, ki pripeljejo iz kakšnih naselji.
Recimo relacija proti Turjaku edina tabla po tistem klancu, ki je v številki je 60, nato pa se voziš nekaj časa dokler ne prideš do table (križišče-tukaj razveljavi), ampak kdo bo vozil po tistih cestah samo 60, če se lahko pelje 90 ˝brez težav˝, torej omejitev bi se lahko razveljavil že prej. Sicer sem na tej poti samo 1x letno in najbolj me je zmotil tisti voznik, ki je vozil 60 vse do Turjaka, dokler ga niso ustavl policaji, ker je oviral promet.
Je pa tko, kot sem že omenil je veliko voznikov, ki vozi izven naselja 75 in v naselju 65 je pa prava redkost, da kdo vozi 50/51/52
Večina ne poznajo omejitev tud jaz včasih vozim po svoji pameti in ne po predpisih.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Pe nov 06, 2009 11:50 am

Ja, sej, če si naredu CPP bi res moral že vse vedeti. Inštruktor ti lahko samo še pokaže, kako to zgleda v praksi.
Očitno so CPP testi prelahki. Po mojm tudi preveč piflarski. Morali bi biti bolj na logiko razmišljanja obrnjeni. Ker ljudje, ki ne razmišljajo logično, po mojm niso za na cesto. In takih je veliko.
Logično razmišljenje je recimo to:
"aha, cesta je mokra, vozim 130km/h, torej moram imeti toliko in toliko varnostne razdalje." ali pa
"zunaj je -10° ---> cesta je lahko poledenela---> torej po ovinkih ne smem več kot npr. 60km/h".
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Pe nov 06, 2009 12:11 pm

zanimivo ne dovgo nazaj ko so tako tablo postavili pred drenov gric. prej bila omejitev 90. so policaji z radarjom cilal in eni niso opazl table pa so padl na radar, ker po tanovem je tam omejitev 70
Slika
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 Pe nov 06, 2009 12:16 pm

Energetik81 je napisal/-a:Ja, sej, če si naredu CPP bi res moral že vse vedeti. Inštruktor ti lahko samo še pokaže, kako to zgleda v praksi.
Očitno so CPP testi prelahki. Po mojm tudi preveč piflarski. Morali bi biti bolj na logiko razmišljanja obrnjeni. Ker ljudje, ki ne razmišljajo logično, po mojm niso za na cesto. In takih je veliko.
Logično razmišljenje je recimo to:
"aha, cesta je mokra, vozim 130km/h, torej moram imeti toliko in toliko varnostne razdalje." ali pa
"zunaj je -10° ---> cesta je lahko poledenela---> torej po ovinkih ne smem več kot npr. 60km/h".

Ja ampak tako razmišljanje je zelo subjektivno.
Če že, potem bi moral še dodati: ''imam tak pa tak avto, pa take pa take gume, pa take pa take bremze, pa take pa take izkušnje z vožnjo v dežju, itd.''
Ne gre to tko. Sicer so pa po moje na cesti najbolj pomembne izkušnje. Dobre in slabe.
 
zajbel
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Po sep 08, 2008 11:28 am

Napisal/-a zajbel Pe nov 06, 2009 8:35 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:zanimivo ne dovgo nazaj ko so tako tablo postavili pred drenov gric. prej bila omejitev 90. so policaji z radarjom cilal in eni niso opazl table pa so padl na radar, ker po tanovem je tam omejitev 70


Če bi ljudje ločili omejitve, ki jih določajo pravila in omejitve, ki jih določajo znaki, potem ne bi bilo takih težav. pa tudi veli9ko ljudi ne ve, da znaki za začetek in konec naselja niso znaki za omejitev hitrosti.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Napisal/-a Vikking Po nov 09, 2009 10:28 am

Za križišče se smatra kadar govorimo o razveljavitvi hitrosti sledeč:
Je označeno z semaforjem
ali
je označeno s prometnim znakom
ali
je označeno s talnimi oznakami.

Kadar križišče nima vsaj enega od teh pogojev, se ne smatra za križišče za katerega velja razveljavitev hitrosti.
Seveda govorimo o znakih za izrecne odredbe. Kjer se takšni znaki s prvim križiščem razveljavijo.
Če se izrecna odredba nadaljuje za takšnim križiščem potem bo takšen znak tudi ponovno stal za tem križiščem.
 
zajbel
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Po sep 08, 2008 11:28 am

Napisal/-a zajbel Po nov 09, 2009 10:37 pm

Vikking je napisal/-a:Za križišče se smatra kadar govorimo o razveljavitvi hitrosti sledeč:
Je označeno z semaforjem
ali
je označeno s prometnim znakom
ali
je označeno s talnimi oznakami.

Kadar križišče nima vsaj enega od teh pogojev, se ne smatra za križišče za katerega velja razveljavitev hitrosti.


To pa ne bo držalo.
 
recept
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Pe apr 25, 2008 10:46 pm

Napisal/-a recept To nov 10, 2009 1:22 pm

zajbel je napisal/-a:
Vikking je napisal/-a:Za križišče se smatra kadar govorimo o razveljavitvi hitrosti sledeč:
Je označeno z semaforjem
ali
je označeno s prometnim znakom
ali
je označeno s talnimi oznakami.

Kadar križišče nima vsaj enega od teh pogojev, se ne smatra za križišče za katerega velja razveljavitev hitrosti.


To pa ne bo držalo.


Zakaj ne? Viri?
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc To nov 10, 2009 5:19 pm

Mamo pa slabo znanje glede teh križišč, kaj je kaj ni.
Se tole smatra pod križišče.
Priponke
kri.JPG
kri.JPG (10.31 KiB) Videno 1604 krat
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem To nov 10, 2009 5:59 pm

Trikotno krožišče?
:roll: :evil: :roll:
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc To nov 10, 2009 6:24 pm

:?:

NI ravno dlih dobr narisan.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], void in 150 gostov