Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Pišite več porab, če imate vsaj petino take vožnje

Bencinar zmerno manj kot 5
6
2%
5-6,5
24
8%
6,5-8
19
6%
8-10
6
2%
Bencinar povprečno 5-6,5
14
4%
6,5-8
27
9%
8-10
10
3%
več kot 10
6
2%
Bencinar športno 6-8
11
3%
8-10
14
4%
10-13
13
4%
već kot 13
4
1%
Dizel zmerno manj kot 4
3
1%
4-5,5
26
8%
5,5-7
18
6%
7-9
2
1%
Dizel povprečno 4-5,5
12
4%
5,5-7
44
14%
7-9
7
2%
Dizel športno 4,5 - 6
7
2%
6-8
33
10%
8-10
5
2%
već kot 10
4
1%
 
Skupaj glasov : 315
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 20, 2015 11:05 pm

Golf TDI 2.0 110 ps, relacija Trojane, Celje Vzhod, povprečna hitrost na relaciji 150 ( kljub tunelom in cestninski postaji vmes, pa bilo je čez dan tako da ni bila prazna AC), povprečna poraba 7.4, kar je sploh največ od kar ga imam.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre Pe nov 20, 2015 11:17 pm

maniaxxx je napisal/-a:Golf TDI 2.0 110 ps, relacija Trojane, Celje Vzhod, povprečna hitrost na relaciji 150 ( kljub tunelom in cestninski postaji vmes, pa bilo je čez dan tako da ni bila prazna AC), povprečna poraba 7.4, kar je sploh največ od kar ga imam.

Od prvega tunela Trojan(iz Lj smeri) do Celja cesta skoz pada, razen manjšega klanca pred cestninsko postajo Vransko in manjšega klanca pred Arjo vasjo. Pel se 150 povprečno(kar se itak ne boš mogu) Celje vzhod-Ljubljana-Celje vzhod potem pa poročaj. A-B-A

Mene je kolega peljal iz Ljubljane v Maribor in nazaj v Ljubljano z BMW trojko pa sma se peljala tam 150 na tempomat brez pospeševanj pa je bila poraba 7,5. Povprečna je bila okol 80 kmh. Sicer je bilo še malo mestne vožnje ampak ne velik. bmw 2.0 dizel 110kw
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a pskoda Pe nov 20, 2015 11:43 pm

Povprečno 150km/h ne boš dobil nikoli sploh ne pri nas. Preveč je nevarnosti na cesti sploh izsiljevanja na AC pa tudi ni hudič, da ne bi na policaje nabasal.

Prvič sem pri novem leonu preračunal porabo na roke in BC kaže točno
Lp
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre So nov 21, 2015 12:24 am

pskoda je napisal/-a:Povprečno 150km/h ne boš dobil nikoli sploh ne pri nas. Preveč je nevarnosti na cesti sploh izsiljevanja na AC pa tudi ni hudič, da ne bi na policaje nabasal.

Prvič sem pri novem leonu preračunal porabo na roke in BC kaže točno


kaj si ugotovil da ti pije 5 litrov ko se pelješ 200km/h relacije vsak dan, pa tistih par semaforjev ko imaš in praviš mestna vožnja kar ni niti 10% celotne kilometrine?
Ti bom js povedu kolk ti pije ta tvoj vžigalnik, to kar se ti sam voziš relacijsko 120-150 ti pije nekih 6,7. Če se pa jajcaš ga pa spraviš tut na 5,5 litrov... Kar je normalna poraba za tak avto.

Ne laže ti BC, sam vpoklic boš doživel zaradi C02 in porabe ker jim je mal dolgčas pri vw... Boš napisu ko boš dobu poziv?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a pskoda So nov 21, 2015 12:34 pm

Kje sem napisal, da pije 5l pri 200km/h? Napisal sem samo, da ni nikoli dosegel 150km/h povprečne hitrosti

Za enkrat euro6 niso problematični in niso predvideni vpoklici. Euro5 bodo pa začeli odpravljati napake januarja. Take info imajo na uradnem servisu

Ps.: drugače imaš pa ti zelo slab odbos do ljudi. Osebno nimam problemov z takimi ljudmi ker vem, da imam svoj lajf pošlihtan in takimi žaljivkami od užigalnika naprej me sploh ne ganejo ker vem, da je problem drugje
Lp
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a evilfury So nov 21, 2015 12:57 pm

focus st

še vedno pije 11l preračunano na roke

sem ga pa spravil na relaciji 400km na 8.5
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre So nov 21, 2015 2:16 pm

pskoda je napisal/-a:Kje sem napisal, da pije 5l pri 200km/h? Napisal sem samo, da ni nikoli dosegel 150km/h povprečne hitrosti

Za enkrat euro6 niso problematični in niso predvideni vpoklici. Euro5 bodo pa začeli odpravljati napake januarja. Take info imajo na uradnem servisu

Ps.: drugače imaš pa ti zelo slab odbos do ljudi. Osebno nimam problemov z takimi ljudmi ker vem, da imam svoj lajf pošlihtan in takimi žaljivkami od užigalnika naprej me sploh ne ganejo ker vem, da je problem drugje


Ne mislim v tej temi da si kaj pisal, v kateri drugi stalno trobiš, kako dizli malo pijejo in te malo "podregnem", ker po tvoje dizel nad 7 litrov ne more imet porabe(seveda pod pogojem da je 2.0 TDI, tudi v kombiju.), tudi če divjaš z njim . :lol: Smešno res.

V primerjavi z normalnim avtom je za mene krajši trivratnik vžigalnik in to ni niti ž od žalitve, kaj si ti meni pisal, o nekih žepninah da hodim v osnovno šolo... Hitro si užaljen pa sem daleč od tvojega nivoja žalitev. Tvoj trivatni avto ima od vseh 2.0TDI najmanjšo porabo, ker je najmanjši avto v katerega se vgrajuje 2.0 TDI. Samo kaj ko za tebe je 200kg gor dol, in koeficient zračnega upora gor-dol... to je za ene vse isto in je en avto osnova za vse.

Na relaciji, ki jo je napisal lahko ima zvečer komot 150kmh povprečno hitrost, ker razen ene cestninske postaje, kjer se lahko pelje tudi 120km/h ni omejitev in se lahko 220 pelješ brez težav. Niso taki ovinki kot se ti guncaš iz Dolenjske v Ljubljano ampak skoraj sama ravnina.. Od Vranskega do Celja se pa lahko pelje tudi 250, če mu toliko sploh gre. Bom nehal da te ne užalim, ker si tega ropotuljastega seata kar preveč k srcu jemlješ.

p.s. ja za nox začnejo po novem letu, kdaj pa začnejo vpoklice za CO2 pa vprašanje.... To sta dve različni stvari-aferi, saj si verjetno naredil osnovnošolsko kemijo, ali te v kemiji šiba smrkavec iz osnovne šole kot jaz? V fiziki že... :cry:
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a blaze11 So nov 21, 2015 4:28 pm

2.0 tdi od vw je po moje varčnež. V soboto iz Savinjske na avtocesto do ankarana s tempomatom na 150km po kakije nato na kavico v portorož, na Korte po vino in nazaj domov. Vsaj 1,5 sem stal v koloni pred koncem primorske avtoceste in nazaj pred Postojno. Povprečje je blo 5,8. Na kompletni avtocesti vozil s tempomatom, ni enkrat nisem stopil po gasu oz. premzi, tako da se izniči osebna nota voznika. avto je passat
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre So nov 21, 2015 4:47 pm

To da si dvakrat stal v koloni na razdalji 300km ali več zelo malo vpliva na povprečno porabo.
Nihče ne pravi da dizel ni varčen in takšno relacijo kot jo ti opisuješ dizel pride še kako do izraza in je zelo smiseln nakup. Pri mestni vožnji in krajših relacijah do 30km pa malo manj.
Kolk si pa imel povprečno hitrost potovanja? Tempomat si imel na 130? Za umirjeno relacijsko vožnjo verjamem da ima lahko pasat porabo 6 litrov. Se pa vsakih 10kmh/h nad 130km/h pri povprečni porabi kar dobro pozna, vsaj 4.5dcl pri dizlu, pri bencinerju pa vsaj 6dcl.

2.0 d od bmwja, 2.1 cdi, 2.0tdi... vsi so vredu motorji in če bi delal relacije sem prvi ki jih kupim. Ne bom pa nikoli trdil da če jih priganjaš da bojo imel 5 litrov porabe, ker še če bi imeli 8 litrov ob tiščanju ne bi bila velika poraba in je to normalna poraba. Kolega stalno službeno priganja pasata karavana 2.0tdi in ima okoli 8 litrov porabe, z bencinom bi jih imel 9.5 ali še mogoče liter več, ker je avto težek 1.6 tone.
Pri lažjem avtu bi bila razlika bencin dizel manjša.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a blaze11 So nov 21, 2015 5:20 pm

tempomat je že bil nastavljen na 150 je pa realno po moje bližje 140 kot 130 km. Jest ga na več kot 7,6 nisem spravil pa še to je blo na morje s trugo na avtu. Če voziš neko relacijo vsak dan se ti niti ne da vozit na polno pa prehitevat,.. in se voziš s tokom. Takrat so lahko nizke porabe. Krajše razdalje (skakanje po mestu pa šopingi,..) pa tako ne gledam, ker to niti ni realno. Včasih ko si pa sam v avtu in ti zapaše takrat ga je pa treba gnat kot...
Glede kratkih razdalj bi pa že država morala z ustrezno davčno politiko uravnavat da nebi mogel biti že vsak drugi mestni avto dizel.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx So nov 21, 2015 5:30 pm

pskoda je napisal/-a:Povprečno 150km/h ne boš dobil nikoli sploh ne pri nas. Preveč je nevarnosti na cesti sploh izsiljevanja na AC pa tudi ni hudič, da ne bi na policaje nabasal.

Prvič sem pri novem leonu preračunal porabo na roke in BC kaže točno



Pa mi je ratalo Pero, mam tud slikco za nejeverne Tomaže :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx So nov 21, 2015 5:34 pm

Spectre je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Golf TDI 2.0 110 ps, relacija Trojane, Celje Vzhod, povprečna hitrost na relaciji 150 ( kljub tunelom in cestninski postaji vmes, pa bilo je čez dan tako da ni bila prazna AC), povprečna poraba 7.4, kar je sploh največ od kar ga imam.

Od prvega tunela Trojan(iz Lj smeri) do Celja cesta skoz pada, razen manjšega klanca pred cestninsko postajo Vransko in manjšega klanca pred Arjo vasjo. Pel se 150 povprečno(kar se itak ne boš mogu) Celje vzhod-Ljubljana-Celje vzhod potem pa poročaj. A-B-A

Mene je kolega peljal iz Ljubljane v Maribor in nazaj v Ljubljano z BMW trojko pa sma se peljala tam 150 na tempomat brez pospeševanj pa je bila poraba 7,5. Povprečna je bila okol 80 kmh. Sicer je bilo še malo mestne vožnje ampak ne velik. bmw 2.0 dizel 110kw


Se bom ko bom imel čas, mogoče mi pa rata met povprečno 150 tud v to smer :lol: . Sicer je 1 km od izhoda z AC povprečna padla na 7 in je še kr padala ( s tem da je povprečna hitrost padla samo za 1kmh)
.

Pa nisem se vozil 150 na tempomat ampak koliko je šlo ( tudi čez 210 na trenutke), ker se mi je mudilo. Drugače imam od CE-do LJ ob normalni vožnji, torej okoli omejitev ali raje kak km čez porabo 4.8.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre So nov 21, 2015 6:07 pm

Bravo daniel al kaj si že, 4.7 imaš porabo čestitke, svaka čast. Kok gre šola? Bo pero mogoče kak popust za novega golfa zrihtu tam boš pa lahko tut z 3.5 litri vozu. Al pa mogoče jerch al nejc1 al korkol ima nick, ne vem. Sami carji. Upam da policaji ne štrajkajo ko boš vozu 150 povprečno, je bolš kazn plačat kot se ubit. Patetično.
p.s.blaze11 lahk bi bil manj očiten in ne bi repliciru vsakega mojga posta, nisem neumen.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx So nov 21, 2015 6:25 pm

Kak Daniel? Ka teb dogaja? Sem pač napisal porabo, sej ta tema je za to. Golfa novega pa ne rabim, je dost drugih avtov, ki so mi bolj všeč...glede kazni in podobnega pa...mind your own bussines :evil:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre So nov 21, 2015 6:45 pm

Men nič ne dogaja, kaj teb dogaja.
Primer: Če nekdo ne plača davka pri prodaji rabljenih ga zato več plača tisti, ki uradno plačuje davke.
Če ti voziš 200km/h ogrožaš tistega ki vozi po zakonu 130km/h in me še kako briga kako se ostali vozijo po cesti, ker se gre tudi za MOJO varnost. Isto se gre za mojo varnost ko nasproti pelje pijanec, ti je jasno to?
Pejt na progo pa se zdivjaj.
maniaxxx je napisal/-a:Kak Daniel? Ka teb dogaja? Sem pač napisal porabo, sej ta tema je za to. Golfa novega pa ne rabim, je dost drugih avtov, ki so mi bolj všeč...glede kazni in podobnega pa...mind your own bussines :evil:
. Jaz bi za divjake uvedel obvezen gps na avtih in ko bi prekoračil 140km/h bi sam domov položnico dobil. Tako vsaj avatarjev z 270 km/h po slovenskih avtocestah ne bi mogli imet. Ampak pr nas je glede nadzora slabše kot v Bangladešu, ko pa omeniš davčne blagajne pa vsem dlake po konci stojijo. Ko gredo pa davki gor se pa narod čudijo zakaj, isto je s prometnimi nesrečami zaradi neprilagojene hitrosti ali alkoholiziranosti.
Zadnjič spremenil Spectre, dne So nov 21, 2015 6:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx So nov 21, 2015 6:48 pm

Ne moreš enačiti pijanca z enim ki pač ne vozi tistih 130 ( po možnosti na prehitevalnem pasu).


Mah brezveze se s tabo zapenjat. Over and out
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Spectre
 

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Spectre So nov 21, 2015 6:50 pm

maniaxxx je napisal/-a:Ne moreš enačiti pijanca z enim ki pač ne vozi tistih 130 ( po možnosti na prehitevalnem pasu).


Mah brezveze se s tabo zapenjat. Over and out

Ne ti ga ne moreš, ker ne veš kakšna je zavorna pot pri 50km/h ali 200km/h. Se vsaj v eni stvari strinjama.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a pskoda So nov 21, 2015 7:19 pm

maniaxxx je napisal/-a:Ne moreš enačiti pijanca z enim ki pač ne vozi tistih 130 ( po možnosti na prehitevalnem pasu).


Mah brezveze se s tabo zapenjat. Over and out


Pusti ga on ima itak vedno prav in je vsebed in edini človek na svetu brez napak. Še dobro, da nimam v realnem življenju opravka z takimi ljudmi.

V avatarju ima en slikano pač, da mu je avto šel +270km/h in on kar ve, da je to bilo v Sloveniji. Jaz če bi imel tak talent bi bil sigurno med najbogatejšimi na svetu
Zadnjič spremenil pskoda, dne So nov 21, 2015 7:22 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a dzuro.na.izi So nov 21, 2015 7:20 pm

maniaxxx je napisal/-a:Se bom ko bom imel čas, mogoče mi pa rata met povprečno 150 tud v to smer :lol: . Sicer je 1 km od izhoda z AC povprečna padla na 7 in je še kr padala ( s tem da je povprečna hitrost padla samo za 1kmh)
.
Pa nisem se vozil 150 na tempomat ampak koliko je šlo ( tudi čez 210 na trenutke), ker se mi je mudilo. Drugače imam od CE-do LJ ob normalni vožnji, torej okoli omejitev ali raje kak km čez porabo 4.8.


Da nis ti un k se mi zadnič ni hotu odmaknat ko sam se mim sTrojane vozu 220? Pa sam ti blendu ej pa nč ej...dej se umakn drugič danijel al ka že jebote

Kak mi grejo počasneži na jetra ej...mislim če pa vsaj 160 ne morš čez tunel it pol pa ne vem kdo ti je dal avto no

;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx So nov 21, 2015 7:31 pm

Ja js sm tist, sorry nism druge prestave najdu k sm mal preveč spil tist dan.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 116 gostov