Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Uporabi tega foruma pozor

Napisal/-a Nasty So apr 07, 2007 2:13 pm

Pišem v imenu mojih kolegov (tune&drive) in sebe (Nasty).

S strani administratorja so bili obveščeni, da jim je onemogočen dostop (tune&drive), oziroma sem (Nasty) prejel zadnje opozorili pred tem, zaradi nespoštovanjre njihov "pravil igre". V redu. Res je, da se nismo čisto strinjali, ampak izgleda, da tako mora biti. OK.

Potem naj pa "pravila igre" veljajo tudi za administratorje same, oziroma zaposlene v njihovih vrstah. Zakaj to pišem? Kakor kaže, je šlo nekaterim v nos moje pisanje. Zato je preko zaposlenih (se ve kje), iskal moje podatke. Kjer mu jih je nekdo (tudi 100% potrjeno) od zaposlenih tudi dal.

Podatki, ki naj bi bili za "interno uporabo" jih, kakor kaže, lahko dobi kdor hoče. Na to moje vprašanje, kako je to mogoče, še do danes nisem od odgovornih dobil odgovora. Ko je potrebno nekomu onemogočiti dostop je to urejeno takoj. Stvari, ki pa nekaterim ne "pašejo", se jih pa izogibajo.

Zato vedite, da ko kdo želi vaše podatke jih, kakor kaže brez težav lahko tudi dobi.


To sem namerno napisal na forum, ker se, kakor kaže, odgovorni izogibate odgvorom na PM.

Pričakujem tudi, da se lahko zgodi, da bo moja tema zbrisana. Kot že toliko komentarjev do sedaj.
 
Uporabniški avatar
W_Golf
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe mar 23, 2007 9:28 pm

Napisal/-a W_Golf So apr 07, 2007 2:18 pm

Brezskrbi itak pustijo kar njim paše, tko da se ne čudim če bo to izbrisano..
Glde zaebnosti pa....internet...
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So apr 07, 2007 2:22 pm

Zasebnost? Res je.
Ampak.Internet je eno, drugo je pa, če zasposleni izdajajo podatke.
 
Uporabniški avatar
Agent1
Novinec
 
Prispevkov: 199
Pridružen: So nov 12, 2005 12:29 am
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Agent1 So apr 07, 2007 2:25 pm

Kar se mene tiče, me preseneča, da ne najdem teme, ki sem jo objavil včeraj, namreč o nevarni situaciji pri prehitevanju. O tem, da je kdo kaj zbrisal, nisem dobil nobenega obvestila oz. obrazložitve.
Mir in dobro!
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So apr 07, 2007 2:39 pm

Bom prosil administratorja preko foruma to, kar sem ga že preko PM.

Prosim, da se tudi meni onemogoči dostop do uporabe tega foruma. AMPAK šele, ko dobim odgovor na svoje vprašanje - ali so že našli človeka, ki daje podatke tistim, ki to želijo?

PS
Mail, ki ga imam vpisanega za PM je službeni. Toda, v tej službi me že več kot pol leta ni več.
 
Uporabniški avatar
voO
Novinec
 
Prispevkov: 408
Pridružen: So avg 05, 2006 6:35 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a voO So apr 07, 2007 3:02 pm

Nasty je napisal/-a:Zasebnost? Res je.
Ampak.Internet je eno, drugo je pa, če zasposleni izdajajo podatke.



Ko boš zvedel kdo je bil, mu pošlji spodnja 2 linka. Pošlji ju tudi adminu.

http://www.cek.ef.uni-lj.si/magister/praprotnik2867.pdf
http://www.mirovni-institut.si/slo_html ... ernetu.pdf
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So apr 07, 2007 3:11 pm

Mislim, da zelo dobro poznajo Zakon o varovanju osebnih podatkov.

Saj se tudi ve komu so bili podatki dani.Pišejo in se gredo nekaj, delajo pa drugo.

PS
"admin" je odgovoril na moj prvi PM o onemogočenemu dostopu. O zadevi, ki sem jo opisal, pa se kakor kaže ne želi pogovoriti. "admin"-ov odgovor namreč čakam.

Vsakič, ko pošljem komentar za to temo, si link zabeležim. Za vsak slučaj.
Zadnjič spremenil Nasty, dne So apr 07, 2007 3:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered So apr 07, 2007 3:16 pm

[quote="voO"]

http://www.cek.ef.uni-lj.si/magister/praprotnik2867.pdf[quote]
zelo zanimivo branje
 
Uporabniški avatar
traktor TDI
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Ne apr 01, 2007 4:02 pm

Napisal/-a traktor TDI So apr 07, 2007 4:16 pm

Če oni tebi dajo brez odlašanja kartonček, ti pač daj njim kakšne druge vrste "kartonček", ki ga imaš na voljo, če meniš, da si bil oškodovan. Neko pisanje tukaj gor ne reši nič.
 
Jan_87
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Pe jul 08, 2005 4:50 pm
Kraj: Slovenia

Napisal/-a Jan_87 So apr 07, 2007 4:48 pm

traktor TDI je napisal/-a:Neko pisanje tukaj gor ne reši nič.


Rešilo mogoče ne bo nič; dejstvo je da je uporabnik Nasty opozoril na nekatere očitne nepravilnosti, ki se dogajajo na tem forumu.

Administratorjem ne bo škodilo, če malo preberejo določene zakonike in pravilnike.
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a reber So apr 07, 2007 5:12 pm

Napišite mi en forum, kjer so vsi moderatorji in administratorji brez greha, če ga seveda najdete :P
Ja, včasih se naredijo nepravilnosti, tudi moderatorji so ljudje, ki včasih vstanejo z levo nogo ...
Kar se pa tiče varovanja osebnih podatkov, je pa zato inšpekcija in policija in če resno sumiš v kršitev, mirno oddaj prijavo. Po drugi strani pa, kdo sploh še je lahko anonimen na internetu ? tudi če hočeš, to nisi, pa tudi, le zakaj bi bil anonimen, imaš mogoče razlog za to? Bi rad počel nečedne stvari?
Aja, moderatorjev ne zagovarjam, nikakor, sem že opazil na tem forumu, da ni vedno vse tako kot bi moralo biti, ampak se ne sekiram, le enkrat sem imel vsega poln kufer pa sem enkrat odprl tole temo
Pa ne me narobe razumet, nočem pogrevat starih grehov, tista tema iz enega linka kjer je bila kršitev pa je kar izginila ... dokaze je treba uničit :P

Ejga Nasty, kwa pa imaš cenzurirano komercialno objavo v podpisu ? je bila res komercialna?
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So apr 07, 2007 6:08 pm

Ja, res je bilo komercialno sporočilo. Priznam.

Ne, da sumim. Je vse jasno.Samo čakam, če bo kdo od njih imel toliko j**c, da bo to priznal. Kolikor pa vsi vemo kako to gre, bodo pa v en glas govorili, da to ni res.

Kdor želi delati red drugje, naj najprej pred svojim pragom pomete.

V končni fazi je bilo pa samo vprašanje časa, kdaj bom(o) zapustil(i) forum.
Ve se pa kje nas dobite.
 
Uporabniški avatar
orel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr dec 27, 2006 6:28 pm

Napisal/-a orel So apr 07, 2007 7:12 pm

v jok pa na drevo pa vse igrače s sabo ...

če hočete anonimnost, uporabljajte tuje forume, ki so ponavadi bolj zanimivi kot slovenski... sam je pa problem ... treba je znat angleško. Ha - Ha Kdor ni bil priden pri angleščini, naj bo priden vsaj na cesti :lol:

Mislim, da bi morali malo prebrat eno stran, ki je namenjena osnovnošolcem in njihovim staršem: www.safe.si
Pa še kakšna tujejezična bi se našla...

Drugače pa vsem, ki niste zadovoljni s tem forumom - naredite si svojega in ga moderirajte. Jaz sem bil en cajt moderator enga foruma pa vam povem, da je to hudičevo delo, ker ti vsak obrača besede, kakor mu paše.

Če je pa komu nekdo naredil kaznivo dejanje, pa naj gre do pristojnih inštitucij in naj tam ureja stvari. Preveč je smetja po teh forumih... zato imam raje bloge
 
fiatpowered
Novinec
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Pe mar 09, 2007 6:10 pm

Napisal/-a fiatpowered So apr 07, 2007 7:36 pm

In kaj je bolšega pri blogih napram forumov, na forumih se dobi mnenja od dosti ljudi na blogih je pa bolj kot ne suša, dolgčas...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So apr 07, 2007 7:45 pm

Zakaj se sploh gre? A si dobu kartonček, zdej pa u jok pa mamici pod kiklco jokat al kaj? Dejte fantje mal se umirte pa preden kliknete pošlji, si ene par minut vzemte pa premislite, kaj ste napisal.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate So apr 07, 2007 8:07 pm

Mislim, da tule ne gre za kakršnokoli jokanje, ampak na opozorilo, da naši podatki niso ravno varni in za izpostavitev dejstva, da na tem forumu nekatere teme "izginejo".

Glede uhajanja zasebnih podatkov je že poskrbljeno z zakonodajo.

Glede izginjanja tem mi je pa popolnoma jasno, da forum ni demokracija, mislim pa, da bi marsikatera tema lahko na forumu ostala. Če drugega ne, ni pošteno do nekaterih uporabnikov, ki v določene odgovore vložijo precej truda, da se njihove objave preprosto zbriše. Že spet je pa, vsaj meni, jasno, da se dosti tem zbriše, ker se moderatorjem ne da brisati samo nekoristnih in žaljivih objav, za katere pa so krivi nekateri uporabniki, ki večinoma ne znajo ali nočejo napisati koristne objave, ampak samo provucirajo. Ravno v zadnem obdobju se je pojavil še en tak.
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So apr 07, 2007 8:17 pm

Vzel sem si 5 minut in na hitro pregledal, kaj bi lahko našel o uporabniku nasty.

Prvo to, da ima isti IP kot Matevž S. Potem to da vozi fiat mareo.
Imam Mareo 1,8 letnik 2000. 160 000km dela (vsaj zaenkrat) bp.


Ukvarja se ljubiteljsko s prodajo opreme
približno 11 leto ljubiteljsko malo pomagam (kolikor mi dopušča služba) pri prodaji športnih vzmeti, podvozij,...nekaterim podjetjem (uvoznikom) pri prodaji le-te opreme.


Njegov email je tuning@e.Svet.net Stran pa www.tune-drive.com
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Lonca84
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: So avg 19, 2006 5:28 pm

Napisal/-a Lonca84 So apr 07, 2007 8:29 pm

:D na netu so tisti podatki ki jih sam želiš dat...in ti so vidni vsem, če gre kdo gledat profil, sicer pa kaj je to tazga, važn da ne daš gor PIN od bančne pa davčno, pol bi pa znal bit problemi!!! Če pa kdo pozna tvoje ime, pa kaj voziš....ni nevem kaj no!!!
Najlepše šele pride. :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So apr 07, 2007 8:31 pm

Jst ponavadi ne brišem tem(razen dvojnikov ali ko me tsti, ki je temo odprl prosi. Zaklenem jih pa dosti, ampak tudi napišem zakaj sem zaklenil.

Glede izdajanja raznih podatkov, pa mislim da noben od nas moderatorjev nima dostopa do ničesar drugega kot izključno samo do IP-ja in do profila, ki ga pa uporabnik sam da na ogled vsem uporabnikom foruma. Z vsem tem se sicer da zvedet ogromno, ampak nihče nam pa ne daje naprej informacij zasebne narave. In je tudi v nadaljne brezpredmetno govorit o teh zadevah, ker mislim, da to ni resnično.

Če pa kdo od administratorjev ali moderatorjev izkorišča prikaz IP-ja in potem dobiva od kje drugje podatke kdo je lastnik tega IP-ja, pa to ni več stvar foruma.


Se pa da recimo v kake pol ure dobiti vse podatke o uporabniku nasty še iz kakega drugega foruma, ko malo primerjaš podatke in če vse dobro prečešeš, prideš do podatkov kot so recimo GSM, naslov, ime, email, najljubša stran in podobno.

Uglavnem Nasty z malo znanja in s pravilno uporabno pojmov v Googlu, mi izpiše o tebi dovolj stvari, da bi popisal A4 format lista in s tem zvedel kar dosti o tebi. Da ne govorimo o tem, da imaš javno objavljeno tvoje ime in na sosednjem forumu celo tvoj GSM, iz tega dvojega pa mi imenik sam ven vrže tvoj naslov. Pa če še malo pobrskam najdem slike tvoje Maree in njeno tablico. Tko da na internetu ni problem najdet o vsakomur nekaj.

Osebno mislim, da ni noben moderator izdajal tvojih podatkov, ker jih sploh nimamo na razpolago, razen IP-ja.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Lonca84
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: So avg 19, 2006 5:28 pm

Napisal/-a Lonca84 So apr 07, 2007 8:35 pm

:D ja na googlu se vse najde...
Najlepše šele pride. :)
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov