Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9972
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a esem Sr maj 13, 2015 4:03 pm

Kam pa naj bi se v mestu umaknil - čez robnik kot Lisko na pločnik med pešce? =P :-P

Glavni namen pisanja tega posta je, da če že pišete, da se mora počasneje vozeči umaknit koloni zadaj, napišite tudi kdaj (beri koliko % omejitve je - po zakonu - še dovoljeno vozit, preden "se mora" čimprej umaknit. Nazadnje je bilo 50 za "čimprej mora"). Sicer bo kdo mislil, da se mora vedno umaknit (po vozn. bontonu ja, po zakonu pač ne).
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a Daedalus Sr maj 13, 2015 5:01 pm

Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, nabere kolona vozil in ni mogoče takega vozila varno prehiteti, mora voznik na prvem primernem kraju zapeljati toliko izven vozišča, da ga kolona varno prehiti ali pelje mimo.
Kadar je hitrost vozila, za več kot 50 % nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti vse štiri smernike. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, mora zapeljati na prvem primernem kraju izven vozišča in pustiti mimo kolono vozil.


Vir: http://www.tecajcpp.com/cpp/hitrost.php

Drugače pa so največji problem tehnično popolnoma neizpravni traktorji brez delujočih zadnjih luči/z razbitimi odsevniki, brez ogledal in brez rotacijske luči, s slabimi zavorami in 20 let starimi pnevmatikami, ki se v rahlem dežju vračajo s 30km/h v mraku domov z njive in za sabo puščajo debelo sled blata. Redek pojav, ja...kombinacije raznih takšnih "komponent" v manjšem številu pa so še kar pogoste in (kolikor jaz vem) nekaznovane - tudi če bi morale biti. Kdo pa se bo spravljal na uboge kmete?
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a darkside Sr maj 13, 2015 6:31 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne Sr jun 03, 2015 9:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a ~toMmy~ Sr maj 13, 2015 8:41 pm

pskoda je napisal/-a:So pa tudi kandidari, ki traktor prehitevajo pol ure. Takem bi tudi jaz napisal kazen.


Ja eni se lepo nalimajo počasnim vozilom na rit, tako da ni šans, da vidijo, če se da varno prehitet, potem pa lepo po polžje mimo, namesto da bi dali v drugo pa po gasu.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a Daedalus Sr maj 13, 2015 8:43 pm

(Predvsem) starejši ljudje in predstavnice nežnejšega spola se dejansko bojijo visokih vrtljajev, ker mislijo, da je slabo za avto. Za take je dizel odlična izbira, a praviloma ga ravno takšni nimajo. :lol:
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a odprti clio Če maj 14, 2015 9:52 am

esem je napisal/-a:Kam pa naj bi se v mestu umaknil - čez robnik kot Lisko na pločnik med pešce? =P :-P

Glavni namen pisanja tega posta je, da če že pišete, da se mora počasneje vozeči umaknit koloni zadaj, napišite tudi kdaj (beri koliko % omejitve je - po zakonu - še dovoljeno vozit, preden "se mora" čimprej umaknit. Nazadnje je bilo 50 za "čimprej mora"). Sicer bo kdo mislil, da se mora vedno umaknit (po vozn. bontonu ja, po zakonu pač ne).


Ti pa pretiravaš v vse smeri kot novinarji. Kot da se je težko umaknit na prvem počivališču, če je za teboj 5 vozil...? Aha ne, jaz vozim 90 km/h. Samo ko je pa drug s to miselnostjo na prehitevalnem, je pa b****. Double standards anyone?

PS:

45. člen ZPrCP je napisal/-a:4. Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Nič ne vidim o tvojih 50%...?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
markecskace
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So avg 19, 2006 5:33 pm

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a markecskace Če maj 14, 2015 8:15 pm

S traktorjem se praviloma vedno umaknem, ko se zadaj nebere kolona in je prostor.
Včasih se res najde kakšen pacient, ki na ravnini in prosti cesti enostavno ne upa prehiteti, sam pa vozim že čisto po bankini.

A meni se pa ne umaknejo ko peljem skozi mesto in bi želel hitreje. ;)

Lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: plačiln nalog za nepravilno prehitevanje

Napisal/-a Kohec Pe maj 15, 2015 7:42 am

Plačaj in bodi tiho - tudi sam sem se enkrat pritožil - pritožba je bila zavrnjena, pa sem moral plačato polno ceno in še sodne stroške.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov