Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ So okt 16, 2010 11:20 pm

Marcell je napisal/-a:Hvala za opozorila in razlage ter druge komentarje, vendar bi raje prebral kak uporaben nasvet ali izkušnjo.
Edino pravo izkušnjo boš moral razumeti sam: da se je zate srečno izteklo, ker jo boš odnesel samo z denarno kaznijo in nekaj točkami.
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak So okt 16, 2010 11:28 pm

No ja vsaj pohvalimo lahko fanta, da ni pričel svojega prispevka z vprašanjem kaj lahko naredim, da se izognem kazni ali pa iskal čudne luknje v policajevem postopku. Bi rekel čestitke ker se zaveda napake (in upamo da je ne bo ponavljal ane 8) ) vprašanje pa je preprosto - kako lahko kazen drugače odsluži. Zato se ejmo tega držat pa bo :) Cesta čez Miklavž pa v to temo res ne sodi, mar ne?
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf So okt 16, 2010 11:33 pm

Marcell je napisal/-a:Hvala za opozorila in razlage ter druge komentarje, vendar bi raje prebral kak uporaben nasvet ali izkušnjo.


Uporabni nasvet:
1.Kot študent si "napraskal" €€€ in kupil avtomobil.
2.Nabral si tudi za bencin, ki ga pa nisi ravno šparal.
3.Podobno sedaj naberi še za plačilo globe, in boš imel mir. ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Marcell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po mar 09, 2009 4:56 pm

Napisal/-a Marcell So okt 16, 2010 11:37 pm

lancia hf je napisal/-a:
Marcell je napisal/-a:Hvala za opozorila in razlage ter druge komentarje, vendar bi raje prebral kak uporaben nasvet ali izkušnjo.


Uporabni nasvet:
1.Kot študent si "napraskal" €€€ in kupil avtomobil.
2.Nabral si tudi za bencin, ki ga pa nisi ravno šparal.
3.Podobno sedaj naberi še za plačilo globe, in boš imel mir. ;)


Sicer je bil služben kombi, ampak nič ne spremeni zadeve...
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Ne okt 17, 2010 12:35 am

lancia hf je napisal/-a:2.Nabral si tudi za bencin, ki ga pa nisi ravno šparal.
:lol: Sam res, če bi šparal z bencinom (tuki na forumu imaš cel kup zgledov) se to ne bi zgodilo. :lol: :lol: :lol:
 
Marcell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po mar 09, 2009 4:56 pm

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a Marcell Ne nov 28, 2010 11:20 am

Zdravo!

Če nadaljujem zgodbo, ki sem jo pričel pred 4 meseci, bi po zadnjem pisanju sledila takole:

Torej sodnici sem vložil prošnjo za opravljanje dela, navedel razloge. Po mesecu sem moral iti še na lokalno sodišče kamor je sodnica poslala predlog. Tam sem moral izpolniti nek formular, da to res želim. Postopku je sledilo pismo z CSDja naj na dogovorjeni termin pridem, kjer se dogovori za delo.
Prav tako sem podal predlog za oprostitev plačila sodnih taks v vrednosti 150eur, ki so nastali v postopku.

Tako, da sem se prebil do tega, da mi ne bo potrebno plačati ampak bom oddelal določeno št ur. V teh dneh sem prav tako dobil obvestilo da so mi zvišali število kazenskih točk in obvestilo, da imam prepoved vožnje en mesec kot je predpisano.

Lep pozdrav vsem in čimmanj tovrstnih tem vam želim :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a abbe Ne nov 28, 2010 11:33 am

po eni strani je res bol da bos opravljal druzbenokoristna dela,kot da placas kazn.sploh v teh mrzih dneh,tko da bos mogoce kj odnesel od tega pa te bo mal izucilo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
RENO911
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: To jun 26, 2007 9:53 pm
Kraj: Mb

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a RENO911 Ne nov 28, 2010 11:52 am

Pozna kdo način, kako znižat teh 9 točk na recimo 6? Ker če še enkrat pade 9 točk, je konec.

Mislim da preventivni tečaj varne vožnje ne znižuje točk, razen če jih dosežeš določeno število, pa te oni pošljejo.
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a ule Ne nov 28, 2010 12:29 pm

RENO911 je napisal/-a:Pozna kdo način, kako znižat teh 9 točk na recimo 6? Ker če še enkrat pade 9 točk, je konec.


To je pa ja enostavno. Poskrbi da se to več ne bo zgodilo. Saj veš predpisi pa podobne stvari... Najbrž si se kaj od tega učil v avtošoli?
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a martk Ne nov 28, 2010 12:33 pm

RENO911 je napisal/-a:Pozna kdo način, kako znižat teh 9 točk na recimo 6?

devetko na glavo postaviš :D
Brez zamere,
Martin
bl leti bl se zdi
To je posilstvo! Prav, kam pa greva?
 
Uporabniški avatar
Mister Twister
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne jul 11, 2004 8:09 pm
Kraj: kamnik

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a Mister Twister Ne nov 28, 2010 12:35 pm

Marcell upam da poročaš še naprej, kakšno delo si dubu, št. ur itd....
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a SašoP Po nov 29, 2010 1:27 pm

Sej nočm bit js še en moralist, ampak 100 na 50 omejitve je res huda, sploh še zato ker je tam še avtobusna postaja, prehod in mal naprej še zoožanje. Tko da drugič mal bl po pameti, pa upam da si se nauču da se u naselju vozi po predpisih al pa max 10 več.
 
Uporabniški avatar
lenivec
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: To nov 08, 2005 12:28 pm

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a lenivec Po nov 29, 2010 8:39 pm

RENO911 je napisal/-a:Pozna kdo način, kako znižat teh 9 točk na recimo 6? Ker če še enkrat pade 9 točk, je konec.

Mislim da preventivni tečaj varne vožnje ne znižuje točk, razen če jih dosežeš določeno število, pa te oni pošljejo.


preprosto tistih 9 ne dobiš zraven?
kje je problem?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a IcEm4n Po dec 06, 2010 8:09 pm

Bom kr tole temo si sposodu.

Kolega je dobu po slabe pol leta sliko od radarja, ker naj bi bil (kao) prehiter. Me pa zanima, če tisto sliko (k sta 2), kjer je približana tablica, naredi že radar al jo to kasneje iz original slike obdela ena oseba (ki naj bi bla za to zadolžena)? Vprašam čist tko informativno - ker na sliki sta 2 avta.
Slika
 
Marcell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po mar 09, 2009 4:56 pm

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a Marcell To dec 21, 2010 2:57 pm

Pozdrav!

Zgodba se je približala delu kjer sledi moje odplačevanje greha...
Torej sestanek na CSD je namenjen pogovoru z socialno delavko, ki te povpraša kaj si že počel v življenju, izobrazbo in podobne informacije. Namenjene so izbiri organizacije, kjer boš opravljal delo. Zatem delavka kontaktira to organizacijo, ki nekoga potrebuje in recimo ustezaš opisu. Potem zopet sestanek v organizaciji kjer boš delal, da te dobro spoznajo, saj te lahko tudi zavrnejo, če vidijo da jim nisi po godu.
V mojem primeru so našteli, da opravim delo z 22 delovnimi dnevi, organizacija kjer delaš, pa ti povrne potne stroške in malico. Pred delom je potrebno pri mojem primeru opraviti zdravstveni pregled in varnost pri delu.

Lep pozdrav in vesele praznike!
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a C4V4L13R To dec 21, 2010 4:16 pm

a ti ne bojo v vsakem primeru nabili 9 kreditnih točk? ob izpit naj bi bil v vsakem primeru, če si mladi voznik (kar je edino prav!!! za 100-ko mimo ruskega carja si ga mogu kar fajn našponat (zavestno!!!), če le nimaš kaj močnejšega pod pokrovom), al kako je s temi družbeno koristnimi deli? odtehtajo samo denarno kazen ali vse?
 
Marcell
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po mar 09, 2009 4:56 pm

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a Marcell To dec 21, 2010 6:28 pm

C4V4L13R je napisal/-a:a ti ne bojo v vsakem primeru nabili 9 kreditnih točk? ob izpit naj bi bil v vsakem primeru, če si mladi voznik (kar je edino prav!!! za 100-ko mimo ruskega carja si ga mogu kar fajn našponat (zavestno!!!), če le nimaš kaj močnejšega pod pokrovom), al kako je s temi družbeno koristnimi deli? odtehtajo samo denarno kazen ali vse?

Nisem mlad voznik. Družbena dela bodo le odtehtala tistega tisočaka, točke pa so že vpisane.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a vojkostar Sr dec 22, 2010 7:48 am

100 na uro pa dans že vsak avto mal močnej od fičaka potegne tam :)
ja kazni so kr drage sploh zdej ko je kresalova povišala, no tistih 1200 + odvzem izpita je kr vredu stvarca za povratnike na avtocestah
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a Jerch_ Sr dec 22, 2010 12:09 pm

vojkostar je napisal/-a:100 na uro pa dans že vsak avto mal močnej od fičaka potegne tam :)
ja kazni so kr drage sploh zdej ko je kresalova povišala, no tistih 1200 + odvzem izpita je kr vredu stvarca za povratnike na avtocestah


sam sem že dolgo let nazaj dobil sodnika ker sem vozil 82.. 4 pasovnica pod gradom v LJ, od roške proti trnovem smer, mimo tiste nadstandardne vile. utripala je oranžna, vozil sem 60 kot vedno (do 10 več kot omejitev) in za mano avto brez varnostne razdalje. pa sem pač pospešil in bam na radar. to je bila moja edina kazen do sedaj. sicer visoka in poučna. ampak mi je pa smešno, ko nekateri govorijo.. KAKO SI LAHKO tako vozil?? naj dodam da ta 4 pasovnica ob desnem robu kjer sem vozil nima pločnika za pešce, nima kolesarske steze in na tistem odseku nima prehodov za pešce in nima nobenega dovoza za hiše ali karkoli drugega ( do tam kjer je stal policaj, kjer se zavije proti vili). res je, da moja hitrost nikakor ni bila primerna, ni pa ravno samomorilsko če se nekdo na določenem odseku za trenutek spozabi. ali pa vsi vedno gledate na števec z omejitvijo?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3584
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 91 km/h v naselju

Napisal/-a ban Sr dec 22, 2010 12:30 pm

Jerch_ je napisal/-a:
vojkostar je napisal/-a:100 na uro pa dans že vsak avto mal močnej od fičaka potegne tam :)
ja kazni so kr drage sploh zdej ko je kresalova povišala, no tistih 1200 + odvzem izpita je kr vredu stvarca za povratnike na avtocestah


sam sem že dolgo let nazaj dobil sodnika ker sem vozil 82.. 4 pasovnica pod gradom v LJ, od roške proti trnovem smer, mimo tiste nadstandardne vile. utripala je oranžna, vozil sem 60 kot vedno (do 10 več kot omejitev) in za mano avto brez varnostne razdalje. pa sem pač pospešil in bam na radar. to je bila moja edina kazen do sedaj. sicer visoka in poučna. ampak mi je pa smešno, ko nekateri govorijo.. KAKO SI LAHKO tako vozil?? naj dodam da ta 4 pasovnica ob desnem robu kjer sem vozil nima pločnika za pešce, nima kolesarske steze in na tistem odseku nima prehodov za pešce in nima nobenega dovoza za hiše ali karkoli drugega ( do tam kjer je stal policaj, kjer se zavije proti vili). res je, da moja hitrost nikakor ni bila primerna, ni pa ravno samomorilsko če se nekdo na določenem odseku za trenutek spozabi. ali pa vsi vedno gledate na števec z omejitvijo?

Jst mam v takih primerih kar opozorilnik, ko grem čez mi zapiska in ne rabim stalno gledat na števec.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov