Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Basist
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: To jul 15, 2003 10:01 am

Prigoda s policisti

Napisal/-a Basist Sr feb 04, 2004 1:36 am

Skratka... če pogledamo od začetka, nič posebnega...
Vozim po Celovški (prehitro, priznam) nakar mi skoči policist pred avto in ustavi (do tukaj vse lepo in prav). Dokumenti ipd. in reče, če stopim k avtomobilu. Pogledam na laser, kjer piše 79 (mislim da je rekel na 248 metrov... vsaj ta cifra je bila zraven 79). OK... glede na to, da sem šel še hitreje sem seveda brez obotavljanja podpisal.

Tukaj pa pride do - ne morem reči zapleta - neljube ugotovitve. Kot prvo mi je sopotnik rekel, da se mu zdi čudno, da me je ustavil, ker je v tistem na displej gledala neka ženska z Audijem. Niti si nisem gnal k srcu, če nebi bil naslednji avto za menojl po naključju ustavljen moj kolega. Seveda sem ga čez 15 minut poklical (zgolj v šali) in ga vprašal, koliko so mu namerili. Glej ga zlomka... njegov rezultat je bil identičen mojemu.

Sedaj pa vprašanje. Morda kdo ve, je to redna praksa (apeliram predvsem na BiMMERja) ali zgolj naključje?

Pa še to... naj se policisti naučijo pisati, da ne bom rabil šifranta uporabljat pri prebiranju zapisnika... Kazen bom pa plačal, ker prekrška ne zanikam, se mi zdi pa vse skupaj čudno.
lp,
Gregor

Sometimes I'm good... But when I'm bad I'm even better!!!!!!!
 
Uporabniški avatar
JOYride
Uporabnik
 
Prispevkov: 954
Pridružen: To jun 24, 2003 11:24 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a JOYride Sr feb 04, 2004 8:09 am

Sej nisi edini ki se sprasujes te stvari.
Recimo: vozta 2 avta en za drugim - oba prehitro. Policija ustavi drugega... In tle ni nobenga dokaza daolicaj ni meril hitrosti prvemu ustavil pa drugega.
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Sr feb 04, 2004 8:11 am

JOYride je napisal/-a:Sej nisi edini ki se sprasujes te stvari.
Recimo: vozta 2 avta en za drugim - oba prehitro. Policija ustavi drugega... In tle ni nobenga dokaza daolicaj ni meril hitrosti prvemu ustavil pa drugega.

sm se jst na to zgovarju, da sm vozu zadnjo v koloni, pa mi je reku da sm dohitevu kolono!??!? :evil:
pa sm lahko bil kr tiho!
Slika
 
Uporabniški avatar
JOYride
Uporabnik
 
Prispevkov: 954
Pridružen: To jun 24, 2003 11:24 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a JOYride Sr feb 04, 2004 8:39 am

Nc se ne mors na to zgovarjat in nc ne mors dokazat...
Zato je najbols placat razn ce se ti da pritozbe pisat in upat na ksno usmiljenje.
Jebat ga - tko pac je
SlikaSlikaSlika
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Sr feb 04, 2004 8:40 am

Zanimiva ugotovitev. Sam kaj čmo - zaenkrat nam to lahko delajo. Mogoče ne bi bilo narobe, da bi si enkrat nekdo vzel cajt, pa šel kar tja koder ustavljajo, pa s kamero snemal kaj počnejo... No ja - sej po moje bi ga prov hitr nagnal ampak res - tole je precej čudno :twisted:
Slika
 
Uporabniški avatar
JOYride
Uporabnik
 
Prispevkov: 954
Pridružen: To jun 24, 2003 11:24 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a JOYride Sr feb 04, 2004 8:40 am

Je moj fotr tut enkrat vprasou enga polcaja ko ga je ustavu pa vprasou ce se strrinja z rezultatom radarja kako nej ve da to ni hitrost od enga k je pred njim vozu.
Pa mu je policaj cist mirno reku: 'Ne morte vedt,' pa pisou kazn naprej.
SlikaSlikaSlika
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate Sr feb 04, 2004 8:56 am

Mah ja, eni so zamorjeni. Obakrat k so mene ustavl pa pomoje ni blo nc narobe. V obeh primerih sm bil srecen ;) med LJ in primorjem na stari cesti so nas ustavl kr 3 zapored, pa smo mel vsak drugo hitrost. Jest sm mel srecnih 119 ;) ceprov je blo mal prej se enih 20 vec ;P pa je blo 30/15k. Drugic je blo pa zjutri, jest se vs zaspan (se dobr da je bil avto mrzu) 87 omejitev pa 60. Pa je bil kul polcaj, je reku, da mi mora dat najnizjo mozno kazen, v tem primeru neupostevanje prometnega znaka (za 60 je bil znak) in sem dobil 10/5k. Drgac sm mel pa se ene 3krat sreco, so merl v drugo smer, pa nikol nism pelu po omejitvah (naselje). Ce kdo ve, govorim o Crni vasi, kjer je skor nemogoce pelat 50. In folk tm voz tud 120.
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Sr feb 04, 2004 9:35 am

LP!
V tvojem primeru gre pa pomoje res bolj za naklučje kot kaj drugega. Rezultat sam, tudi če ga policist ne resetira, izgine pa 8. minutah tako da zelo dvomim, da so kazali kar isti rezultat.
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
dolenc
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: To feb 26, 2002 11:45 pm

Re: Prigoda s policisti

Napisal/-a dolenc Sr feb 04, 2004 9:37 am

Basist je napisal/-a:Sedaj pa vprašanje. Morda kdo ve, je to redna praksa (apeliram predvsem na BiMMERja) ali zgolj naključje?



seveda je mogoče, da sta vozila enako hitro, zakaj pa ne? mal bolj nenavadno bi bilo, da bi oba imela enako razdaljo meritve, kar pa tudi ni nemogoče.

Jaz menim da je naključje. nebi bilo prvič, da sta dva, zmerjena v različnih urah, imela enak rezultat meritve. seveda je ponavadi razdalja različna.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2187
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Napisal/-a RedBaron Sr feb 04, 2004 12:39 pm

Kaj se zgodi, če nočeš podpisat zapisnika??
 
Uporabniški avatar
Zok
Uporabnik
 
Prispevkov: 1196
Pridružen: Če feb 20, 2003 12:34 pm
Kraj: Ponikva

Re: Prigoda s policisti

Napisal/-a Zok Sr feb 04, 2004 12:50 pm

Basist je napisal/-a:Morda kdo ve, je to redna praksa /... / ali zgolj naključje?


na hrvaskem stalna praksa - preverjeno. je moj foter zarad tega enga policaja tok zjebu da je reku "pa hajde, slovenac, odjebi", pa smo se odpelal naprej! :P da tega, da je bil (policaj) pijan, niti ne upostevam! :D
Mondeo mk3 saloon 2.0 TDCi - 186 HP, 408 Nm
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Sr feb 04, 2004 2:01 pm

JOYride je napisal/-a:Je moj fotr tut enkrat vprasou enga polcaja ko ga je ustavu pa vprasou ce se strrinja z rezultatom radarja kako nej ve da to ni hitrost od enga k je pred njim vozu.
Pa mu je policaj cist mirno reku: 'Ne morte vedt,' pa pisou kazn naprej.

no, to se je men zgodil lansko poletje: vprašu sm policaja kako naj vem, da je to moj rezultat, pa mi je reku, da drugi policaj beleži v zvezek vse hitrosti prejšnjih prekoračitev in da torej ne more biti od nikogar drugega! :roll: pol se pa kregaj z njimi! :evil:
Slika
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Sr feb 04, 2004 2:09 pm

zupi13 je napisal/-a:
JOYride je napisal/-a:Je moj fotr tut enkrat vprasou enga polcaja ko ga je ustavu pa vprasou ce se strrinja z rezultatom radarja kako nej ve da to ni hitrost od enga k je pred njim vozu.
Pa mu je policaj cist mirno reku: 'Ne morte vedt,' pa pisou kazn naprej.

no, to se je men zgodil lansko poletje: vprašu sm policaja kako naj vem, da je to moj rezultat, pa mi je reku, da drugi policaj beleži v zvezek vse hitrosti prejšnjih prekoračitev in da torej ne more biti od nikogar drugega! :roll: pol se pa kregaj z njimi! :evil:

Mogl bi to narest tako, da bi bilo ali vse poleg na sliki ali pa da se rezultat pripise na kazen. Potem pa ko bi jih nekaj zelenih ratalo pa priletelo da oni a niso tolk vozil .. pa potem se najdeta se dva ali trije v par min razmaku pa vsi iste rezultate gor pa me zanima kaj bi se potem zgodilo. :)
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Sr feb 04, 2004 2:11 pm

ne splaca se kregat, edino da ne podpises poližnice in napises pritožbo, le tukaj je mogoce kaj sans da se zmuznes kazni!!!
 
vito
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne okt 05, 2003 9:18 pm
Kraj: medvode

Napisal/-a vito Sr feb 04, 2004 2:23 pm

Ns so pa enkrat ob dveh ponoč nasprot kina šiška ustavl. Res smo bli mal prehitri, sam na levem pasu je bil pa en še hitrejši z nekim terencem. In smo policaju tok časa težil zakaj ni unga ustavu namest ns da ns je pol spustu. Tko da učasih se splača težit :D .
 
Uporabniški avatar
AnDr3jC3K
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Ne feb 23, 2003 7:24 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a AnDr3jC3K Sr feb 04, 2004 3:04 pm

Tut mene so pred 2 tednoma nastreljali z radarom :(
V naselju sem pelal okoli 100, na srečo pravočasno zmanjšal in so me dobili pri 70.
Dobil sem položnico za 15.000. Bi se pa rad nekako izognil kazni :)

Baje da v zakonu piše da mora biti radarski merilec (pistola) pritrjen na stojalo, al pa vsaj naslonjen nekam? On ga je držal normalno v roki...


LP
 
baron
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: So sep 20, 2003 4:38 pm

Napisal/-a baron Sr feb 04, 2004 3:18 pm

zupi13 je napisal/-a:
JOYride je napisal/-a:Je moj fotr tut enkrat vprasou enga polcaja ko ga je ustavu pa vprasou ce se strrinja z rezultatom radarja kako nej ve da to ni hitrost od enga k je pred njim vozu.
Pa mu je policaj cist mirno reku: 'Ne morte vedt,' pa pisou kazn naprej.

no, to se je men zgodil lansko poletje: vprašu sm policaja kako naj vem, da je to moj rezultat, pa mi je reku, da drugi policaj beleži v zvezek vse hitrosti prejšnjih prekoračitev in da torej ne more biti od nikogar drugega! :roll: pol se pa kregaj z njimi! :evil:


Glih v beležko ne vpisujejo meritve, vpisujejo pa v neko tabelo, ki jo pol uporabjo če se pritožš. Kopiojo tega seznanma (al pa tabelo) pošljejo zraven predloga k sodniku za prekrške.
Drgač je pa to zanimiva debata, kako veš da je glih tebe zmeru, pa da en rezultat večkrat pokažejo, dokler se jim avtomatično ne zbriše, pol spet enga zmerjo in tist rezultat neki časa kažejo.... :wink: :roll:
 
Uporabniški avatar
JOYride
Uporabnik
 
Prispevkov: 954
Pridružen: To jun 24, 2003 11:24 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a JOYride Sr feb 04, 2004 3:44 pm

motofreak je napisal/-a:Baje da v zakonu piše da mora biti radarski merilec (pistola) pritrjen na stojalo, al pa vsaj naslonjen nekam? On ga je držal normalno v roki...

To je tut res. Radar more bit na fixni podlagi. Al na stojalu al naslonen na avto... Ne sme se ga pa v roki drzat.
Sam tle je spet tvoja beseda prot policajevi.
Jst bi placu na tvojm mestu.
SlikaSlikaSlika
 
baron
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: So sep 20, 2003 4:38 pm

Napisal/-a baron Sr feb 04, 2004 4:14 pm

JOYride je napisal/-a:
motofreak je napisal/-a:Baje da v zakonu piše da mora biti radarski merilec (pistola) pritrjen na stojalo, al pa vsaj naslonjen nekam? On ga je držal normalno v roki...

To je tut res. Radar more bit na fixni podlagi. Al na stojalu al naslonen na avto... Ne sme se ga pa v roki drzat.
Sam tle je spet tvoja beseda prot policajevi.
Jst bi placu na tvojm mestu.


Žal nimaš prav. Lahko ga ima v rokah. Namen stojala je da lažje meri, če pa ima tako mirno roko da lahko meri brez stojala pa tudi prav. Če ne bi imel tako mirne roke potem tudi meritve ne bi mogel delat (laser ne bi izmeril hitrosti).
 
Uporabniški avatar
red_mamba
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 545
Pridružen: To jul 02, 2002 7:36 pm

Napisal/-a red_mamba Sr feb 04, 2004 4:56 pm

Spred na avto namontiraš laser, pošleš žarek čez lečo da se razprši, ga moduliraš v random presledkih, se peleš mimo škifov 120 pa se jim v faco smejiš k te ne morjo zmerit :lol:
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov