Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Pe jun 06, 2014 8:32 pm

Pozdravljeni,

če je kdo iz Maribora, bo verjetno ze vedel za kaj se gre. Za ostale pa tako. V Mariboru prenavljajo železniski most, torej brusijo in barvajo. Verjetno se kaj zraven. Zadeva se dela ze nekaj mesecev. Par dni nazaj sem na avtomobilu, ki je v neposredni blizini parkiran vsak dan po 10 ur (oddaljenost od mosta cca. slabih 100 metrov), opazil modro barvo, modre pike! Po celem avtomobilu, po vseh povrsinah, cisto vseh! Šipe so vse popikane od tega in barva ne gre dol. Morda bi sla z razredcilom, ampak to niti ni pametna ideja, niti se ne bom sam spuscal v to. Da nadaljujem. Danes ze v mestnem casopisu Vecer clanek o tem, taksnih primerov kot je moj, je vsaj nekaj 100 ! V blizini je tovarna mesnih izdelkov Kosaki, kjer imajo na parkiriscu avtomobile parkirani vsi delavci, vsi avtomobili (cca. 30 vsak dan) so prekriti z modrimi pikicami! Baje je enako v blizni vseh ostalih parkirisc pri blokih, avtomobili polni pikic! Zvedel sem, da je izvajalec barvanja zavarovan pri X zavarovalnici (ne bom izpostavljal imensko), zato sem skupaj z vsemi podatki, ki sem jih dobil od tistih ki so zahtevo ze oddali, šel na doticno zavarovalnico, kjer so mi, kot tudi vsem drugim katere poznam in imajo enak problem, na papirju napisali, da priznavajo:

- nove brisalce
- 8 ur poliranja

Vse ok, ozrioma niti ni. Pa gremo dalje. Slisal sem, da s poliranjem te pike ne gredo ven oziroma da je to barva skupaj z opilki, ki so zapikani v barvo. Skratka, da ne gre kar tako ven s poliranjem. Navsezadnje, preden se polira, morajo avto temeljito ocistit opilkov in teh binkic, saj bi v nasprotnem primeru s poliranjem vse to pocali in vlekli po avtomobilu in naredili se vec skode.

Ok, pa gremo k pravnim zadevam ozrioma mojim pravicam, ki jih na zalost ne poznam tako zelo, pa tudi izkusenj z zavarovalnicami se nimam, ce sem izkren. Moj avtomobil je nov, star je 6 mesecev, prevozenih 3100 kilometrov. Mislim da je odvec povedat, da mi sploh ni vseeno za to kar se je zgodilo, oziroma da sem prakticno znorel ko sem videl kaksen je avtomobil. Zaradi modre barve avtomobila, se te pike po karoseriji ne vidijo z ocmi tako na hitro, se pa lepo čutijo z roko. Kakorkoli, povsod so, po plastiki, po gumah, felnah, vsepovsod! Grozno se mi zdi dat avtomobil polirat, kaj ce naredijo se vec skode s tem? Nekdo v sluzbi mi je predlagal, naj zahtevam avtomobil taksen kot je bil pred tem. In naj ne sprejmem poliranja, ki v vsakem primeru dol pobere celotno plast laka ali barve (nekako tako so rekli). Tudi ni mi vseeno, ker je avto prakticno nov!

Zdaj pa me zanima, kaj sploh lahko zahtevam? Ker to kar so ponudili, mi, roko na srce, ne ustreza in sploh ne paše, saj posegajo v avtomobil in nikoli ne bo taksen kot je bil (kaj sele, ce mi naredijo s tem se vec skode). Kaj lahko naredim oziroma zahtevam? Prosim, svetujte.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a uros11 Pe jun 06, 2014 8:55 pm

Misija je napisal/-a:Nekdo v sluzbi mi je predlagal, naj zahtevam avtomobil taksen kot je bil pred tem.


+ zmanjšanje vrednosti vozila zaradi popravila, kakršno bi že moralo biti.


Hack - paziti je treba, da glede na število oškodovancev ne bo prišlo do tega, da bodo izčrpali zavarovalno vsoto, ker potem ti ostane samo zahtevek direkt na firmo, ki je barvala.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a rs5 Pe jun 06, 2014 9:20 pm

Sem dva avtomobila čistil ker sta bila tako popikana kot je tvoj in je šlo vse lepo dol s plastelinom,se pa pri tem malenkost spraska lak in je potem treba še na fino spolirat.
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Pe jun 06, 2014 10:08 pm

@rs5: Se pravi poznas primer in si delal na tocno tej zadevi? Kako pa je s steklenimi povrsinami, zarometi, ogledali? Kako je s plastiko in gumami?

@uros11: O kaksni vsoti govoriva? Nimam namrec niti malo pojma o teh zadevah?
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 664
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Kukec So jun 07, 2014 9:47 am

Zavarovalna vsota je recimo 1 mio €, in ko znesek odškodnin začne presegat to vrednost, zavarovalnica ni več dolžna kirti škode. Tako da reši to čimprej, ker verjetno gre za 100+ avtomobilov..
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a yashica So jun 07, 2014 10:14 am

Tistemu majmunu, ki je postavil mejo 8 ur za poliranje bi porinil v roke avto in naj ga sfinišira v enem šihtu. Sem prepričan, da bi imel moda do tal, ker v tem času ga uspe le temeljito oprati in pogojno odstraniti aerosol barve, ki je verjetno na osnovi 2-K epoxi in še to s polirko in nanodiskom... kje je še poliranje. Ma, čista majmunska posla.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija So jun 07, 2014 10:25 am

@kukec: Hvala, bom probal cimprej uredit. Ne vem kako naj postopam, tisti del zapisnika sem tako ze oddal in so ga dali v obravnavo. Upam da ne bo izcrpano!

@ yashica: Ja sej vem, samo kaj mi je storiti? Lahko se pritozim, lahko jim pisno posljem, da zavracam ponujeno in zahtevam drugacen pristop. Ampak to so pravne zadeve, na katere se ne spoznam. Naj torej posljem pisno obvestilo, da s ponujenim nisem zadovoljen? Res ne vem kaj storiti...

Hvala za vsa mnenja in pomoc!
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a rs5 So jun 07, 2014 3:09 pm

Misija je napisal/-a:@rs5: Se pravi poznas primer in si delal na tocno tej zadevi? Kako pa je s steklenimi povrsinami, zarometi, ogledali? Kako je s plastiko in gumami?

@uros11: O kaksni vsoti govoriva? Nimam namrec niti malo pojma o teh zadevah?

Avta sta bila popikana z dvokomponentno barvo in še na soncu ki je žgalo cel dan tako da se je fino zapeklo gor opazlo se je pa šele čez par dni da je vse pikasto.En avto sem očistil čez par tednov enega pa čez 4mesece,s stekla je šlo pa še najlažje dol gre pa tudi s plastike in žarometov.Kontaktiraj tle na forumu kakšnega polir majstra,ki ima sp. da ti izda račun če se boš uspel na zavarovalnici ker dogovorit.Je pa res da v osmih urah se avto lih dobro opere in pripravi na poliranje.
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija So jun 07, 2014 9:06 pm

@rs5: Ok, vec kot ocitno gre za isti primer. Sej v lokalnem casopisu Vecer so pisali o tem, sicer samo o kaksnih 30 avtomobilih parkiranih pri stanovanjskem bloku. Jaz osebno poznam se vsaj 20 in vec primerov sodelavcev, ki imajo vse barvaste avtomobile od tega primera. Na grobo sem ziher, da je taksnih primerov vsaj 100 in vec!

Ni mi bilo drugega, kot da sem pisal tej gospe na zavarovalnici, da ne sprejemam njihovega ponujenega in da za cas 8 ur, avto sele dobro ocistijo, kaj sele lepo in natancno spolirajo! Cakam na odgovor, drugace bom sel do pravnika, druge ne bo. Preprosto ne morem v svojo skodo pustit, da se me prinasa okoli. Kar vsem so napisali isti zapisnik, nobenega cenilca, ena in ista oseba je tam samo slikala avto od dalec, kjer se tako ali tako ne vidi nic, zapisnik pa je povsod isti. Mislim da je tudi pomembno, ali je avto rabljen ali pa nov, pravtako ni vsak avtomobil enak, da bi zanj porabili enako kolicino casa. Ne vem, besen sem, ker prav vidim, kako bodo ljudi prenesli okoli, samo da bi cimlepse prisli skozi.

Problem je samo v tem, da ne poznam svojih pravic, ne vem kaj lahko tam zahtevam, kaj je realno in kaj ne. V mojem primeru, ce sem iskren, mi niti poliranje ne disi prevec, ker avto nikoli vec ne bo enak kot je bil pred tem dogodkom. In oni bi to odpravli po hitrem in poceni postopku.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a rs5 So jun 07, 2014 9:21 pm

Če se pri poliranju ne uporablja grobih past nima kaj škodit laku mora pa seveda to delati nekdo ki to obvlada drugače prideš hitro skozi lak.In kot praviš imaš avto star nekaj mesecev korej ni nekih prask na njemu bi se to moralo lepo elegantno rešiti prez poškodb.
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija So jun 07, 2014 9:55 pm

Torej najboljse it na pooblascen servis. Kako je sploh v tem primeru, ko je lastnik se vedno lizing hisa (jaz pa placujem lizing) ?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a yashica So jun 07, 2014 10:01 pm

Misija je napisal/-a: V mojem primeru, ce sem iskren, mi niti poliranje ne disi prevec, ker avto nikoli vec ne bo enak kot je bil pred tem dogodkom.


Glede poliranja se ne strinjam s teboj. Večina novih avtomobilov bi si zaslužila prvo pot iz salona na en temeljit tretma, ker je po avtu polno kontaminacije, ki jo avtohiše pred predajo sicer več ali manj odstranijo z namenskimi detergenti, ostaja pa na avtu polno mikro prask. Če gre vsa napihana barva in opilki iz laka v fazi čiščenja s clay barom ali čistilnim diskom, ostanejo na površini mikropraske, ki jih ni problem odstranit s poliranjem. V primeru, da voziš avto prat v avtomatsko pralnico pod krtače, delaš laku večjo škodo. Težavo predstavlja čiščenje nebarvane plastike, ki je občutljiva na praske in se jo ne da polirat in gumirana vratna tesnila, kjer se tudi vsak ris pozna.

In oni bi to odpravli po hitrem in poceni postopku


Bojiš se lahko edino pocarjev in na pol narejenega dela.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija So jun 07, 2014 11:13 pm

@yashica: 1) se pravi po tretmaju z clay barom, nastanejo majhne praskice, ki iso ocem vidne? Pa se te se potem spolirajo ven na fino?
2) Kako pa je s plasticnimi deli na avtomobilu?
3) Koliko ur bi pa po tvojem mnenju potrebovali za taksno opravilo? Ce 8 ni dovolj, na koliko naj pristanem?
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Daedalus Ne jun 08, 2014 2:06 am

Če je z nebarvanimi plastičnimi in gumijastimi deli res problem bi jaz na tvojem mestu šel do nekoga, ki se profi ukvarja s poliranjem naj napiše izjavo, da se teh delov ne da učinkovito očistiti, in s tem šel na zavarovalnico, da ti poleg enih 16 ur poliranja krijejo tudi menjavo teh delov.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a yashica Ne jun 08, 2014 5:17 am

Misija je napisal/-a:@yashica: 1) se pravi po tretmaju z clay barom, nastanejo majhne praskice, ki iso ocem vidne? Pa se te se potem spolirajo ven na fino?
2) Kako pa je s plasticnimi deli na avtomobilu?
3) Koliko ur bi pa po tvojem mnenju potrebovali za taksno opravilo? Ce 8 ni dovolj, na koliko naj pristanem?


1. S poliranjem se spravi ven še kaj več kot le mikro praske. Glede tega si lahko brez skrbi, če ti dela profi boš na koncu videl lak v najboljši luči. Ne jemlji poliranja kot nekaj slabega, prej nasprotno ;)
2. Odvisno od vrste in strukture nebarvane platike, podobno je z gumiranimi deli- tesnili. Tam znajo ostati sledi ni pa nujno. Ne velja pa to za barvano plastiko in luči. Tam si lahko brez skrbi, ker se vse spolira.
3. Na pamet težko rečem, ker ne vem v kakšnem stanju je dejansko avto. Obrni se na nekoga, ki ima prijavljeno obrt in naj ti poda oceno in predračun ur.


O kakšnem avtu je govora?
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Ne jun 08, 2014 10:49 am

@deadalus: Nekako tako sem tudi studiral, na pooblascenem bodo verjetno vedeli kaj in kako. Drugace pa bom sel na kaksno profi firmo ki se s tem ukvarja in jih tam vprasal po mnenju!

@yashica: Hvala! Gre za Skodo Rapid, modre barve. Plasticnih delov je kar nekaj, predvsem spredaj in vzadaj, ce so barvani, to pa ne vem. Kako pa se polira žaromete, da ne ostanejo male praskice od tega?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a yashica Ne jun 08, 2014 11:05 am

Kako ne veš, če so barvani :shock: Vse kar je v barvi karoserije je barvano. Sicer pa pri rapidu nimaš drugega v plastiki, ki ni barvana kot masko in ogledala pri osnovnem paketu.

Luči se polirajo enako kot avtomobilski lak, tu ni problema.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a odprti clio Ne jun 08, 2014 11:16 am

Misija je napisal/-a:Torej najboljse it na pooblascen servis. Kako je sploh v tem primeru, ko je lastnik se vedno lizing hisa (jaz pa placujem lizing) ?


Od leasinga moraš pridobiti odstopno izjavo (ali nekaj takega). Nič posebnega, samo z zapisnikom se oglasiš pri njih. Pa še to ne vem, če vsi leasingi poslujejo na tak način, zato je najbolje, da jih pokličeš.

Samo ne pelji pooblaščencem. Boš dobil nazaj avto poln hologramov, če bodo sploh hoteli polirati in ne celega barvati*. Imaš kar nekaj sposobnih ljudi, ki to dejavnost (poliranje) opravljajo v skladu z veljavno zakonodajo - aka ti lahko (oz. zavarovalnici) izdajo račun.

*govorim iz svojih izkušenj z nekaj različnimi pooblaščenci. Dopuščam opcijo, da obstajajo še kaki, ki svoje delo opravljajo korektno.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a domen90 Ne jun 08, 2014 5:32 pm

Pooblastilo leasinga je to.

Zapisnik imaš, pelji avto k ličarju in naj zrihta. Če bo mnenja, da rabi več časa, bo izvajalec sam kontaktiral s cenilcem, ki bo to odobril ali pa zavrnil. Zavarovalnica je dolžna samo plačat račun, za kvaliteto storitve ne odgovarja, tako da tvoja trditev, da bi to radi zrihtali hitro in poceni, žal pade.

8 ur je čez glavo če je treba samo spolirat pikice. Saj vem, ti bi rad 40 urni all inclusive detailing, samo zavarovalnica ni vzdrževalno podjetje, da ti bo plačevala lišpanje avtomobila. Če si ravno pred škodnim dogodkom dal avto na detailing in imel frišno spoliranega, potem se pardoniram. Sem pa 100%, da je bil avto že prej poln mikroprask (tako kot vsi novi avtomobili, ki se med transportom umažejo, pred predajo kupcu jih pa operejo amaterji, pogosto kar v avtomatskih avtopralnicah. In ti nikakor ni dolžna zavarovalnica plačevat še odstranjevanja praskic in ne vem kakšnega poliranja. Dolžni so plačati odstranjevanje pik in to je to. Najbolje da ti dajo kar nov avto :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Daedalus Ne jun 08, 2014 5:58 pm

domen90 je napisal/-a:Pooblastilo leasinga je to.

Zapisnik imaš, pelji avto k ličarju in naj zrihta. Če bo mnenja, da rabi več časa, bo izvajalec sam kontaktiral s cenilcem, ki bo to odobril ali pa zavrnil. Zavarovalnica je dolžna samo plačat račun, za kvaliteto storitve ne odgovarja, tako da tvoja trditev, da bi to radi zrihtali hitro in poceni, žal pade.

8 ur je čez glavo če je treba samo spolirat pikice. Saj vem, ti bi rad 40 urni all inclusive detailing, samo zavarovalnica ni vzdrževalno podjetje, da ti bo plačevala lišpanje avtomobila. Če si ravno pred škodnim dogodkom dal avto na detailing in imel frišno spoliranega, potem se pardoniram. Sem pa 100%, da je bil avto že prej poln mikroprask (tako kot vsi novi avtomobili, ki se med transportom umažejo, pred predajo kupcu jih pa operejo amaterji, pogosto kar v avtomatskih avtopralnicah. In ti nikakor ni dolžna zavarovalnica plačevat še odstranjevanja praskic in ne vem kakšnega poliranja. Dolžni so plačati odstranjevanje pik in to je to. Najbolje da ti dajo kar nov avto :roll:


Zavarovalnica je dolžna povrniti nastalo škodo. Čas in živci se tudi štejejo semkaj, razen če smatraš človeka samo kot številko. To se v tem primeru naredi zelo enostavno s tem, da se avto spolira tako, kot se šika, ne pa samo nekaj na pol.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost