Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
gregc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne avg 31, 2003 3:07 pm

Zanimiva situacija

Napisal/-a gregc Po apr 19, 2004 6:41 pm

Živjo!

Imam eno vprašanje:

Pred kratkim so me ustavili policaji zaradi prekoračitve hitrosti. Z laserjem je g. Policaj nastreljal 65 km/h, dal še 3 km dol zaradi tolerance in tako prišel na 62 km/h, ter mi naračunal 15k SIT. (7500 v osmih dneh)

Zdej pa najbolj zanimivo:

Vozil sem avto od punce (R Twingo) in seveda nisem imel njene prometne s sabo...
Ko je zahteval prometno, sem mu pač dal mojo (R5), ter mojo vozniško. In pametni g. Policaj ni opazil da avto ne klapa z prometno, ter je samo prepisal registracijo z moje prometne (R 5) pod tip avomobila pa navedel R Twingo.

Kaj narediti v takem primeru?

Po mojem gre za malomarnost policista, ker ni preveril ali je avto moj ali ne...

Pritožba?
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To apr 20, 2004 9:50 am

Jest sm nekje slišal od enga, k mu je policaj napačno datum napisal (je blo že po polnoči), pa si je dubu potrdilo, da je cel tist dan bil avto na servisu, pa mu niso nč mogl. (se mi zdi, da je avto dejansko bil na servisu tist dan.)
Slika
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE To apr 20, 2004 9:55 am

Huh... Jaz se nebi pritoževal, ker bi te lahko haklal še zaradi tega, ker nisi imel pravih dokumentov...

Je pa imela kolegica podobno situacijo... Nevem kolk let so mel doma registreran avto in nikol nobenih problemo pri policiji in tehničnem ter zavarovanju, ko pa so zamenjali avto, so pa ugotovili, da so ves ta čas imeli napačne tablice na avtu... Policaji nikol opazil, na tehničnem nikol opazil...
 
Uporabniški avatar
Policist
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Sr mar 10, 2004 4:21 pm
Kraj: Ajdovščina

Napisal/-a Policist To apr 20, 2004 5:37 pm

Na plačilni nalog lahko v roku 8 dni po vročitvi podaš ugovor. V tem primeru bo zadeva odstopljena k sodniku za prekrške. Glede na to da je prekršek bil storjen, boš kazen po vsej verjetnosti moral plačat.
SlikaSlika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov