Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
CST™accim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1305
Pridružen: To mar 12, 2002 10:08 pm
Kraj: Gorenjska

Vozniška doma?

Napisal/-a CST™accim Če apr 22, 2004 10:58 pm

Upam da to še ni blo na forumu. zanima me, kaj se zgodi,. če te policaj ustavi, pa nimaš vozniške s sabo? drugače je use ok in ql. imaš prometno...samo vozniško, ki je veljavna si pač pozabil doma? :-P
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Če apr 22, 2004 11:01 pm

5k sit kazni ker nimas osebnega dukomenta!
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Pe apr 23, 2004 8:43 am

ZVCP

XII. POSEBNI VARNOSTNI UKREPI IN POOBLASTILA
Posredovanje osebnih podatkov
217. člen

(1) Voznik je dolžan imeti pri sebi dokumente, s katerimi dokazuje pravico voziti vozila v cestnem prometu, dokazila o vozilu, tovoru, izredni uporabi ceste in o izrednem prevozu ter jih na zahtevo policista izročiti na vpogled.

(2) Voznik mora na zahtevo policista omogočiti pregled vozila, opreme, naprav in tovora.

(3) Z denarno kaznijo najmanj 20.000 tolarjev in 1 do 4 kazenskimi točkami se kaznujejo za prekršek vozniki iz 1.,2.,3.,4. in 5. točke prvega odstavka 117. člena tega zakona, ki ravnajo v nasprotju z določbami tega člena. Ostali vozniki, ki ravnajo v nasprotju z določbami tega člena se kaznujejo z denarno kaznijo 5.000 tolarjev.
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
dolfe
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: So sep 14, 2002 9:40 pm

Napisal/-a dolfe Sr apr 28, 2004 11:29 am

Lansko leto se mi je zgodilo sledeče:

šravfal sem avto in nato sem šel na probno vožnjo, in me je ustavil policaj.
Nisem imel niti vozniške niti prometne, sploh nobenega dokumenta, nisem imel očal, čeprav bi jih moral imeti, nisem imel prižganih luči, nisem bil privezan in avtu je prejšnji dan potekla registracija (zato sem ga tudi šravfal, da bi šel na tehničnega).
Policaju sem moral povedat osebne podatke in podatke od avta, on je to po radiu preveril, nato mi je kakšnih 10 min držal pridigo o mojem 'skrajno neodgovornem ravnanju', nato pa je rekel da naj mi bo :) in nisem nič plačal, čeprav bi vse skupaj najbrž kar precej zneslo :)

Tko da jaz imam na splošno same pozitivne izkušnje s policaji :D
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy Sr apr 28, 2004 11:59 am

Punto ABARTH je napisal/-a:5k sit kazni ker nimas osebnega dukomenta!
:con
 
Uporabniški avatar
Skull23
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2128
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:28 am
Kraj: Kolomban

Napisal/-a Skull23 Sr apr 28, 2004 12:08 pm

Mene so že dostikrat ustavli brez vseh dokumentov, pa so samo na postajo poklicali, pa je blo use kul, samo opozorilo (ustno). Pred kakim mescem pa so me ustavli na raciji, valda brez dokumentov spet, in mi je napisal pisni opomin. Če se obnašaš kulturno ti je maximum pisni opomin. (če se seveda to ne ponovi)

p.s.: to je blo use na obali, drugje nevem kako se obnašajo policaji :)
 
Uporabniški avatar
CST™accim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1305
Pridružen: To mar 12, 2002 10:08 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a CST™accim Sr apr 28, 2004 3:33 pm

pr men so tud fotra 2x ustavl pa ni imu, pa so preverl pa j blo ql. tko da mi on prav sj ti ni treba nost s sabo.. mt pa naklada rabš jo...
tnx za odg. enrkat bom se jst probov rect da sm brez, pol bom pa vidu kaj bo. če bo kazn mu jo bom hitr pokazov :P
Lp
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Sr apr 28, 2004 8:05 pm

odvisno od policaja ki te vstavi. lahko samo preveri in te dalje spusti lahko pa ti še kazen napiše.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov