Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

sosedov pes mi je spraskov avto ?

Napisal/-a Neyo-Neyo To maj 30, 2006 8:09 pm

Ok imam zelo velik problem namreč danes ko sem prišel do avta me je skoraj kap :shock:
cev avto sem imel od pasjih tac avto je ceu spraskan od krempljev blatnik havba zadnji bok vrata,... torej uprašam matko če kej ve o tem kva je men skakal po avtu ni vedla nič pol kasnej pa še fotra uprašam pa pravi da je učer sosedov pes loviv sosedovga mačka po našem dvorišču okol mojga avta itd,...

u glavnm avto bi blo treba verjetno cev barvat rajse so nekje čez barvo :?

kaj predlagate zdej soseda ni doma sm biu že pri njemu kaj naj storim če se ne bo dal zment da plača barvanje avta ali naj pokličem policijo :?:

kako bi vi ukrepali :?
....
 
sine@
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 06, 2006 12:05 pm

Napisal/-a sine@ To maj 30, 2006 8:15 pm

najprej moje sožalje :D
Ja probi se zment s sosedom na lep način...ker če boš klical policijo bodo šli verjetno dobri medsosedski odnosi rakokom žvižgat...
Ker ti je njegov pes poškodoval avto bi moral valda kriti škodo,saj je on lastnik psa in odgovarja za njegova dejanja.

lpl
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo To maj 30, 2006 8:18 pm

to vem da če bom klicu policijo da bojo šli odnosi papa samo useeno če se ne bo dal zment jaz ne vem policija je verjetno edina rešitev. :?
....
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Napisal/-a eentox To maj 30, 2006 8:22 pm

ja nevem, najprej se poskusi zmeniti s sosedom, ker je vseeno dobro imeti dober medsosedski odnos ;)
če ne gre drugače pa na policijo :x
sam nism si mislil da tut pes lahko spraska avto, sm mislu da majo sam mački take kremplje :oops:

lp
 
Uporabniški avatar
cossy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: Sr avg 25, 2004 8:46 am
Kraj: Tržič

Napisal/-a cossy To maj 30, 2006 8:23 pm

dobri odnosi bodo šli vrjetno tko al tko po gobe al ti bo plaču alpa če boš polcijo poklicov
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY To maj 30, 2006 8:26 pm

ka pa če bi se ti mal pogovoril s kerim ko dela na zavarovalnici (če koga poznaš), sam ne pri tisti ko maš avto zavarovan, ker ti tak nebojo povedli resnice! No nevem, men se zdi da je vredno poskusit! Če se bo dalo zrihtat ti bo sosed hvaležn, ti boš bolše volje pa tud odnosi bojo vredu!
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black To maj 30, 2006 8:27 pm

To je problem ko pes mačko vidi.Sem mel podoben problem ko se je moj pes naslonu s tacami na avto ko je bla mačka na strehi,samo k sreči se je naslonu na stransko šipo...

upam da to čim bolj miren način rešite :)
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a To maj 30, 2006 8:29 pm

od sorodnikov pes je tud meni komplet popraskal avto :(

glede na to da ni močno poškodovana barva,sm razmišljal da bi z kako pasto spuliral...al kaj podobnega... :?
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo To maj 30, 2006 8:41 pm

sosedski odnosi bojo verjetno tako ali tako sli po gobe ker se že tko ne razumemo ravno dobro :? zdej me zanima ta fora z zavarovalnico ne razumem sploh kaj mi hočte povedat sj če bi biu avto kasko nebi biu problem samo ker ni :? zdej mi je žov da nisem avta takoj kasko zavaroval pač sm že tko dost za avto dav in mi je pol lih tok ostal še za zavarovanje še to sm si neki sposodu od matke ,....

u galvnm če se ne bo dal zment s sosedi ni druge kot da pokličem policijo
....
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY To maj 30, 2006 8:53 pm

Ka pa parking maš zavarovan? Če bi se tam kaj dalo!
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo To maj 30, 2006 9:00 pm

nope čist osnovo zavarovanje sm mislu drug let dat polni kasko letos mi ni nekak znesl :?
....
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar To maj 30, 2006 9:02 pm

Najprej se poskušaj pogovorit, povprašaj ga tudi, če ima morda zavarovano hišo. Baje, da je pes zavarovan zraven hiše. Naprimer, če povoziš psa in ima lastnik psa zavarovano hišo, ti zavarovalnica krije škodo iz tiste police.
Če nima zavarovano, poskušajta poiskat kakšno možnost z vezami pri zavarovalnicah, ... karkoli ...

Verjemi, da sosed ni neposredno kriv za ta neljub dogodek. Na psa bo tak jezen, da bi ga verjetno najaraje kam odpeljal pa pustil naj tava, ...

V glavnem probajta rešit na miren način, pa ne že prvi dan z neko policijo in sodišči grozit. Pusti mu, naj zadevo prespi, če se potem še vedno ne bo dalo zmenit, potem boš pa res moral zagrozit in morda celo tudi ukrepat prek pristojnih organov.
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo To maj 30, 2006 9:23 pm

sj jutri se bomo probal poment ;)
je res da se moraš u lastn kožo postavt pa predstavlat kako bi blo men naprimer da bi moj pes skaku po sosedovmu pasatu :roll: nebi blo ravno kul sj vem zato se bomo pa jutri zmenil kako pa kaj :) upam da na lep in pošten način rešimo težavo

LP
n33yo
....
 
Uporabniški avatar
DrMr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1288
Pridružen: Ne avg 29, 2004 8:46 pm

Napisal/-a DrMr To maj 30, 2006 9:33 pm

... najprej sorry, kaj za ograje okrog hiše ste že kaj slišali ;) , tudi če ima zavarovano hišo in s tem psa, večina zavarovanj zajema incidente na zavarovanem območju, pes pa ni bil na tem obročju,...ne bodi prehiter, kaj pa če ti je pes poskakal avto na sosedovem dvorišču :?: psa pa tudi razumem in mu osebno nič ne očitam :P ... da skrajšam, krivda je deljena, tudi po sodni poti, sosed lahko dobi sodnika za prekrške, ti pa kritje svojih stroškov zaradi povoda in napeljevanja k skakanju...
... kdor ne dirka, naj se vozi...
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY To maj 30, 2006 9:37 pm

DrMr je napisal/-a:... ... da skrajšam, krivda je deljena, tudi po sodni poti, sosed lahko dobi sodnika za prekrške, ti pa kritje svojih stroškov zaradi povoda in napeljevanja k skakanju...


Kaj mu je dau klobase na streho pa na havbo?
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo To maj 30, 2006 9:53 pm

ja mislm kakšne mate eni tuki zdej bom jaz zato k ma sosed psa dav ograjo okol bajte :?
sj vem slovenska zakonodaja je itak u p.... :?
....
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R To maj 30, 2006 9:55 pm

pes je zavarovan za območje okol hiše, kerga se pa trenutno ne spomnem.. ene par sto metrov je zihr.. ti pel avto ocent na njegovo zavarvalnco, on se nej strinja da je bil njegov pes pa bo rešen.. seveda, če majo zavarovano.. drgač pa lastnik je odgovoren za psa, tko da bi mogu on plačat popravilo.. zdj če bo prjazn pa bo se strinjou je kul, če ne pa presodt, kaj je bol, al se spičit do konca, se zment za kkšn kompromis, če rečmo vidš, da nimajo dnara pa se zmenta usak pol alpakej..

najprej uprašej če majo zavarovanje.. kok daleč je sosedova posest?

lp
Slika
 
AudiQUATTRO
Novinec
 
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne jan 30, 2005 3:10 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a AudiQUATTRO To maj 30, 2006 9:56 pm

Kaj pa a si probal polirat al pa kaj.....pa preh poslikaj ker ko sem svojo Crx prodajal in je bila cela stran barvana z razlogom(ključ),so mi govoril da je biu avto zbit zato ti priporočam preden pobarvaš celega poslikaj....pa tko lepa je bla :? :? :?
Megane RS250 Cup Extreme Blue
Clio RS182 Cup Liquid Yellow
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R To maj 30, 2006 9:58 pm

jap, vsekakor nč še popravlat alpa avta prat, al pa karkoli ,ker če ne gre vse v k* poslikat, posnet, karkoli :) avto parkerej km pod streho, da tačke ne bojo šle dol, zdj k dž pada..

lp
Slika
 
GENESIS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Če apr 27, 2006 6:28 pm

Napisal/-a GENESIS To maj 30, 2006 10:00 pm

K se psom zmeša jih je res težko ustavt, vem k je moj kure podavu sosedi, sam itaq ni blo pene smo se vse lepo zmenl in je še dons mer, tko da lepa beseda lepo mesto najde
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov