Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Dariooo Sr mar 23, 2011 10:09 pm

zdravo

Nekaj dni se mi po glavi poraja uprašanje kaj se zgodi oz kdo ti krije škodo če avto poškoduješ na ležečem policajem, pod pogojem da se peljes po omejitvi ter da imas porihtan avto (ali serijsko nižan ali homologirane vzmeti)...recimo da razbiješ odbijač, karter ali kaj podobnega....ki tej policaji so vedno bol strmi in višji....

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a crxdelsol Sr mar 23, 2011 10:29 pm

Kdo pa ti je kriv ?
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Dariooo Sr mar 23, 2011 10:30 pm

Kaj?... :shock:
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a MacTron Sr mar 23, 2011 10:32 pm

Tukaj imas celotno specifikacijo (nekje na 13. strani dalje): http://www.dc.gov.si/fileadmin/dc.gov.s ... izdaja.pdf

Problem v tvojem vprasanju je to, da samega sebe ne mores imeti za prico o hitrosti (pa ceprav je bila pod dovoljeno). Prav tako pa niti ne ostalih pric. Stvar je precej vprasljiva in naceloma se ravno zaradi teh specifikacij (ki so v pravilu upostevane), ravno zaradi neupostevanih se pa zgodi lahko problem, vendar je spet lahko resljiv na nacin dokaza o sami PRAVI tehnicni specifikacij naprav za umirjanje prometa na obmocju dogodka.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Dariooo Sr mar 23, 2011 10:44 pm

Mac, hvala

Jah, to kar praviš ti je vse res...da sam sebi priča ne mores bit...samo če greš ti pokazat, da z nizanim avtom (ce gres 2km/h) cez policaja ne mores it brez poškodbe...ali da celo nasedeš na policaja....

Se mi pa zdi glupo zakaj si ne izmislijo takih policajev...ki bi se pogreznili v zemljo oz tla (oz bi kr tam bli) ko se vozis po omejitvah (oz pod omejitvijo) ter da bi prišli vn ko se omejeno hitrost prekorači...to bi blo še najbolj fer...ne da si moremo avte kvarit pridni in "lumpi" vozniki....
Slika
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a crxdelsol Sr mar 23, 2011 10:59 pm

Sicer nevem kak avto maš samo dvomim da so lahko ležeči pri vas kak drugačni kot na štajerskem.

Na tehničnega nisem mogel prit z crxom ker ni šel tam preko ko preverjajo ročno zavoro, ležečega pa sem vsakega zvozo.
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Dariooo Sr mar 23, 2011 10:59 pm

Zelo zanimivo....H = 0.12 m (za vse Vprev)....

Pa še to:
Vprev= 50 km/h  L1 = 12.0 m , h = 2.5 %;
Vprev= 40 km/h  L1 = 7.20 m , h = 5 %;
Vprev= 30 km/h  L1 = 4.80 m , h = 10 %;
L2 = 2.40 m (za vse Vprev)

Ce gledaš tko...da je ta reč visoka 12cm...niti ni malo..in kak športni avtomobil (recimo ferrai in podobno) kr kritično...pa tudi mislim da je medosna razdalja avtov večja kot 2.4...ali ne?...ne more nasest gor?...in tudi se mi zdi glupo da ni L2 odvisen od L1...

Samo prav bi se en dan lotu it merit te ležeče policaje...ki ta naklon ko zapeljes gor..je katastrofa pri nekaterih ej...sploh ni položen, ampak je kr strm!
Priponke
grbina_2.JPG
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Courage™ Sr mar 23, 2011 11:00 pm

ja niso vsi taki majstri kot ti!
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a MacTron Sr mar 23, 2011 11:02 pm

Dariooo je napisal/-a:Se mi pa zdi glupo zakaj si ne izmislijo takih policajev...ki bi se pogreznili v zemljo oz tla (oz bi kr tam bli) ko se vozis po omejitvah (oz pod omejitvijo) ter da bi prišli vn ko se omejeno hitrost prekorači...to bi blo še najbolj fer...ne da si moremo avte kvarit pridni in "lumpi" vozniki....

To je sicer odlicna ideja (morda je ze celo v kaksni dokumentaciji TS za javne ceste), vendar pa zopet zaenkrat to ostane le pri ideji namrec strosek taksnih policajev bi bil presezno vecji kot (asfaltiran hribcek + odsevna barva (morda se pred njim kaksen 4xled opozorilnik v tleh) to je pa tudi vse kar obsega. Zal je to tvoje se malce predrago (sama izvedba itd). Predstavljaj si koliko dokumentacije je slo cez pri t.i. pomicnih stebrickih za vstop v mesto (pa je popolnoma enostavno).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Dariooo Sr mar 23, 2011 11:15 pm

Courage™ majstri...zakaj že??

Mac, ja s tem se strinjam da je to ogromen strosek...in tudi to je verjetno razlog zakaj se ni šlo v to, da bi se take policaje izdelo oz vgradilo... ;)

Me pa res zanima zakaj se policaj od policaja tolko razlikujejo oz ce ustrezajo tem dimenzijam...bom prav šel en dan malček pomerit ;)

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a Courage™ Sr mar 23, 2011 11:41 pm

post se je nanasal na dejcca.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a vugy Če mar 24, 2011 12:18 am

Ja pa obstaja kak standard glede teh policajev? Nvm zakaj pri omejitvi 30, ene še z deset ne morš prevozit, ene pa recimo da dokaj normalno z 30 to mislim z normalnim avtom. Nvm zakaj ne izračunajo neke povprečne višine avta, pa potem določijo velikost grbine da bi jo lahko z 30 prevozil brez posledic, recimo da z ene 40 pa bi bilo že kritično pa si si sam kriv kaj pa divjaš, za vse se določi standard za to pa ga ni? al pa je tak butast. Am plus tega pa me moti da ko se voziš po kaki nepoznani cesti, se lahko zgodi da kakega spregledaš, ker tisto kar so z barvo označeni z tistimi puščicami je marsikje že dol zabrisano in ga praktično ne vidiš, + tega zakaj ni zraven pač normalne velike table pač za omejitev, ker človek je nekak navajen nontstop take spremljat, in tiste ta manjše se mi zdi da dosti slabše opazim (nvm kako je pri ostalih) + tega pa poznam en ležeči policaj, kjer opozorilna tabla stoji za eno kovinsko kovano ograjo na dvorišču hiše na desni strani :D mislim hallo a zdaj pa moraš še na dvorišča začet gledat???? ne samo na obcestne znake....zdaj mi je jasno zakaj eni ne vozijo tako počasi pa gledajo kako ima kdo hišo, ne zato ker bi jih zanimalo, ampak zato da nebi kake table za ležečega spregledali:D
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a exide Če mar 24, 2011 3:13 pm

Ja grem čez tiste v city parku čez tako počasi, da me bakica na berglah prehiti pa še vedno malo nasedem z odbijačem, pa je vse orginal na avtu, nobenih podaljškov ali ekstra nižanja (itak je tako nizek, da ne gre več), čeprov avto na pogled ne izgleda tako zelo nizek, ampak je dolg, ležeči policaji so pa prestrmi. Pač 1x na leto pobarvam odbijač, ker je ves spraskan in vsako leto menjam srednji lonec, vmes ga pa po potrebi pošvasam. Pač druge ni :evil: Drugače sem pa naletel tudi že na hujše polcaje. Lani v Beljaku sem šel čez enega, ki je bil narejen iz granitnih kock in sem šel res počasi pa je samo počilo, ampak na srečo je na avtu ostalo vse celo, na polcaju sem pa vrgel ven dve kocki :lol:
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a miraldinjo Ne apr 27, 2014 9:07 pm

Da mal obudim temo.

Zanima me ali morajo biti ležeči policaji označeni z odsevno barvo oz. z kresničkami/utripajočimi lučkami?

Včeraj sem se v temi po cesti katera nima javne razvetljave peljal lepo po omejitvi(50kmh) nakar je naenkrat samo zabobnelo podvozje mene pa pošteno ruknilo. Zapeljal sem čez navaden asfaltni črni(zelo agresiven) ležeči policaj kateri ni bil čisto NIČ označen.


Sedaj mi spredaj vse poka in me res jezi kako se grejo lahko tak šalabajzarizem??

Ne me narobe razumeti, nimam nič proti ležečim policajem(čeprav je ta res overkill) samo, če je ta neoznačen in to na cesti katera nima niti javne razsvetljave je nemogoče, da ga vidiš.

Samo čakam kaj se bo ugotovilo pri mehankarju ko bo avto na dvigalu :evil:


Boli me to, ker nasplošno vsak avto oz. podvozje čuvam z skoraj požjo vožnjo čez leže in se vsakodnevno izogibam lukenj na naših prekrasnih cestah :?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a domen90 Ne apr 27, 2014 9:24 pm

Očitno je na šverc narejen :D
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a _furby_ Ne apr 27, 2014 9:58 pm

Mene so tako zajeb***. Nabil z laguno karavan na neoznacenega lezecega. Itak spredaj potrgalo vse nosilce odbijaca, luci, plastike pod motorjem... nasreco podvozje brez poskodb.
Poklical policijo, naredili so zapisnik in meni spotoma tezili zaradi znizanega avta in homologacij. Na koncu so mi rekli da moram ugotovit kdo upravlja z to cesto in jih osebno tozit za odskodnino. Zavarovalnici se ni dalo z tem ukvarjat.

Bi pa moral bit lezeci oznacen vsaj z tablo, ki pa je seveda se ni bilo.
Na koncu sem uveljavljal kasko ker se mi ni dalo spuscat v tozbo in sem dal pac unih 200€ za odbitno fransizo.
turbo inside
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a mropc Ne apr 27, 2014 10:10 pm

Najlepše je ko tabla stoji metr pred policajem in piše tako velko da komaj preberš :roll:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a xxl Ne apr 27, 2014 10:39 pm

Mene najbolj razpi... ko piše 30 pri ležečem,pa če greš 30 si uničiš avto :twisted: Če je 30,potem naj omogočijo,da pelješ varno 30 čez oviro,ali 50,pač koliko je določeno s prometnim znakom.Kdaj se bo našel kakšen odvetnik,ki se bi spustil v boj s to birokracijo in tožil odgovorne za škodo na vozilih,ker se držiš predpisov?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a gasolinedream Ne apr 27, 2014 10:43 pm

Jaz se sicer rad držim ne preveč nizkih avtomobilov (mi pač paše tako), ampak mi pa je debilno, da je omejitev npr. 30km/h, ležeč policaj pa je tak da pri vožnji po omejitvi vseeno skorajda razbiješ avto. Kje je logika? Kaj naj sanjam da moram za po tabli za omejitev peljat še polovico počasneje?
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ležeči policaj in poškodba avtomobila..

Napisal/-a BoneS Po apr 28, 2014 10:14 am

miraldinjo je napisal/-a:Da mal obudim temo.

Zanima me ali morajo biti ležeči policaji označeni z odsevno barvo oz. z kresničkami/utripajočimi lučkami?

Včeraj sem se v temi po cesti katera nima javne razvetljave peljal lepo po omejitvi(50kmh) nakar je naenkrat samo zabobnelo podvozje mene pa pošteno ruknilo. Zapeljal sem čez navaden asfaltni črni(zelo agresiven) ležeči policaj kateri ni bil čisto NIČ označen.


Sedaj mi spredaj vse poka in me res jezi kako se grejo lahko tak šalabajzarizem??

Ne me narobe razumeti, nimam nič proti ležečim policajem(čeprav je ta res overkill) samo, če je ta neoznačen in to na cesti katera nima niti javne razsvetljave je nemogoče, da ga vidiš.

Samo čakam kaj se bo ugotovilo pri mehankarju ko bo avto na dvigalu :evil:


Boli me to, ker nasplošno vsak avto oz. podvozje čuvam z skoraj požjo vožnjo čez leže in se vsakodnevno izogibam lukenj na naših prekrasnih cestah :?


hitrostna ovira mora biti oznacena. ce je narejena na novo in se ni izvedenih talnih oznacb(rumena barva, odsevna), mora biti postavljena zacasna prometna signalizacija (praviloma vertikalna), dodatno opremljena z utripalkami..
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov