Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
rogan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe sep 16, 2011 9:22 am

Re: Rogan doo

Napisal/-a rogan Pe sep 16, 2011 12:56 pm

Glede postopkov, ki jih vodimo napram trgovcem oziroma prejšnim lastnikom je takšna. Eni se želijo izvensodno pogovoriti drugi pač ne. Eni mislijo, da so bogovi in da se jih naš dopis nič ne tiče. Res je to.
A vedite vsi v postopku je vložen naš denar zato moramo stvar izpeljat do konca tako izvensodno, sodno oziroma dati predlog za kazenski pregon in na ta postopek dodati povračilo.

Zavedamo se, da je lahko postopek dolgotrajen. A je bolje dobiti nekoč denar kakor nikoli.



mirko
 
Volvo-s60
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Sr nov 23, 2005 7:31 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a Volvo-s60 Pe sep 16, 2011 1:01 pm

Eno vprašanje/primer:
Vaša bodoča stranka kupi vozilo z realnimi kilometri, ko izve za vaše podjetje, se odloči malo poigrati z elektroniko in na nekaterih modulih kvazi prevrti kilometre naprej, prav tako se poigra z cinom okrog števcev, avto nato pelje k vam kje potrdite sum vrtenja kilometrov...začne se postopek proti prejšenjemu lastniku čeprav ni nič naredil, ker pa je npr 3,4,5 lastnik se v izogib težavam odloči plačati par k€ kot razliko do vrednosti zaradi 'natega'. Nov lastnik obdrži avto ki ima sicer realne kilometre, prav tako pa dobi še odškodnino.

Torej ali bi bile možne tovrstne prevare vašega načina dela??
 
dareerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če avg 25, 2011 8:31 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a dareerad Pe sep 16, 2011 1:20 pm

G. Kovacic, kpt sem vam ze povedal po tel.: kako je mozno, da kilometri dejansko niso bili prevrteni, da vi zagotovo trdite, da so bili? Sam imam vsa potrdila, od nakupa vozila 1. Lastnika do moje prodaje, da se to na avtu ni naredilo, oz imam sosledje dogodkov, ki so se na avtu dogajali, podkrepljene z REALNIMI kilometri...??
 
Uporabniški avatar
tade320
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če avg 05, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Rogan doo

Napisal/-a tade320 Pe sep 16, 2011 2:21 pm

Ok, vi poštljete dopis, prejšni lastnik se ne strinja, greste v tožbo.
Zanima me, kako zadeva poteka, saj težko vrjamem da sodišče kar na lepe oči vrjame vašim ugotovitvam (predvidevam, da nimate kakšne licence ali kaj podbobnega - če imate, potem toliko bolje). Torej se vrjetno najame sodnega izvedenca, da potrdi vaše ugotovitve? Kdo ga plača, vi, vaša stranka? Vsi vemo da izvedenci niso poceni.
Še to, nekako se mi zdi čudno, da v primeru da izgubite, grejo stroški iz proračuna, ponavadi je bilo tako, da če nekoga tožiš in izgubiš ti kriješ vse stroške, tako svoje, njegove in sodne. Če bi vse kril proračun bi se lahko vsi tožarili za brezveze.

Da ne bo pomote, idejo podpiram in sem za, da se ustavi to (oprostite izrazu) kurčevo (oprostite še enkrat) nategovanje in prevravanje kilometrov, vendar naj bo zadeva dobro zrealizirana in poštena za vse.

LP.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Rogan doo

Napisal/-a uros11 Pe sep 16, 2011 2:27 pm

V bistvu je še par težav, kako stvar spraviti pravilno v pravne postopke, da se ne bo obtoževalo vsevprek.

Glede skritih napak je že tako, da prodajalcu zanje ni treba vedeti, da je podana odgovornsot (morebitni pravdni postopek). Za kazenski postopek je to pač premalo.

Vendar ideja, da bi se zavilo vrat nategunom, je pa odlična.
 
dareerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če avg 25, 2011 8:31 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a dareerad Pe sep 16, 2011 2:30 pm

Tudi sam podkiram idejo, da se to dela, saj sem v zadnje pol leta, odkar kupujem avto, ugotovil, da jih je 70% z zbitimi kilometri. Sam sem prodal pred leti Twinga z 200k kilometri, ki se je čez 2 meseca pojavil na avtonetu za enkrat višjo ceno, z 80k kilometri ter alu felnami...tega je v sloveniji ogromno, kar je narobe.
Sem pa eden redkih, ki sem uspel kupil avto od prvega lastnika, kateri je bil tudi redno servisiran na pooblaščencu, seveda z realnimi kilometri, saj sem ga čuval kot zlatega, saj sem si ga kupil iz lastnega žepa kot študent, z svojim zasluženim denarjem, potem ga prodal s težkim srcem, saj se na avto navežeš, potem pa te šokirajo z takim dopisom...ni fer do tistih redkih, ki so pošteni!

Malo si poglejte firme po Lj, ne bom jih omenjal kake vozne parke imajo, vsi so stari 3-5 let in imajo 100 - 130k kilometrov...toliko o kilometrih! Te bi bilo potrebno preverit, ne pa poštene državljane ki shajajo iz meseca v mesec...
 
rogan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe sep 16, 2011 9:22 am

Re: Rogan doo

Napisal/-a rogan Pe sep 16, 2011 2:57 pm

gospoda še enkrat na kratko.

če mi stranko civilno tožimo in zgubimo tožbo krijemo mi vse stroške tako naše kakor tudi od stranke, ki jo tožimo. V kolikor mi predamo dokumentacijo policiji se začne kazenski postopek, ki ga vodi Slovensko tožilstvo in v tem primeru krije to proračun.

naprej

ko je primer kakor se je tukaj začel z tem Meganom naj sama stranka, ki je odprla to debato pove, da ko me je poklical po telefonu da sva se lepo pogovorila in se dogovorila da se dobiva na sledni teden v Lendavi da vidiva vse dokumente in da se stvari uredijo. Vzel si bom čas v prostem času, da pomagam stranki urediti stvari. Z prejetjem prvega dopisa je bila stranka v postopku seznanjena le to, da smo prevzeli terjatve od stranke ki jo zastopamo v postopku.

dragi bralci : prosim to si še preberite

če je nekdo 4 lastnik ima prav gotovo listino z kakimi kilometri je kupil vozilo, ima potrdila o servisiranju vozila iz koder se vidi stanje km na dan servisa in še dosti drugih podatkov. Pač naredi se analiza za vsak primer posebej. To je bistveno.

Glede vseh pravnih postopkov pa vam lahko zagotovimo da delamo z zelo priznanimi odvetniki, ki vodijo postopek in to je naša prednost.

Tudi to bi radi rekli da veliko strank sami ugotovi, da so na vozilu premaknjeni km, kar prinese s seboj na pregled, v avtomobilu ostanejo listki prejšnjih servisov, na motorju je napisano kdaj so bili menjanji jermeni, v avtu ostane vrečkica od transporta kjer so napisani kilometri ob natovorit vi na kamion.
In če to stranka prinese s seboj in mi sami ugotovimo da je bil narejen poseg na števcu in pridobimo podatke iz modulov z realno sliko. Se pa nam zdi pošteno, da se stranki pomaga.

oziroma to ko govorimo 3, 4 lastnik. sedaj imamo en primer ko je neki fant kupil vozilo 2009 z cerka 130t KM in sedaj mu je po 2 letih šel motor k vragu. po analizi pa se je pokazalo da je vozilo v letu 2006 imelo 160t km in 2008 le še 91t km in ve se kdo je bil lastnik to obdobje. zato se ga bo sedaj pozvalo na izvensodno poravnavo, če se pa te nebo odzval pa je takojšni kazenski postopek.
Vsak primer je za sebe treba vzet in vsak je drugačen.



mirko
 
dareerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če avg 25, 2011 8:31 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a dareerad Pe sep 16, 2011 3:26 pm

Fant, ki je kupil od mene avto, se mi ne javlja na telefon od včeraj, tudi obvestil me ni o tem, da KAO kilometri niso štimali. Mogoče ima pa on slabo vest, se je sam poigral s kiletri in poskuša iztržit od mene kaj...razen seveda, če je vidno kdaj si bili kilometri prevrteni, glede na to, da ste zgodaj omenili, da je bilo na tistem avto le - to vidno...
 
rogan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe sep 16, 2011 9:22 am

Re: Rogan doo

Napisal/-a rogan Pe sep 16, 2011 4:16 pm

odgovor:

preprosto bi radi odgovorili, da si vsi naredite svojo sliko

kronološki postopek:
1. stranka ki jo zastopamo je kupila vozilo pred 3 tedni
2. na kupoprodajni pogodbi so vpisani kilometri
3. sedanje stanje kilometrov je večje kot pa na kupoprodajni pogodbi
4. v vozilu je vidno na števcu da je bil čip ee vzet dol iz števca
5. vsi moduli v vozilu imajo enako številko šasije, kar pomeni, da ni bil menjan noben modul
6. v enem modulu je ostal zapis kompletnih kilometrov

če ima naša stranka prav in da je ona kupila tako vozilo ima v zakonski dobi 15 dni po prejetju našega dopisa možno poslati ugovor. v Katerem naprimer poda sledeče podatke
1. čas koliko časa je bila lastnik
2. dokazilo z kakimi km je kupila vozilo
3. naslov serviserja ki je servisiral vozilo iz česar je razvidno da je vozilo imelo toliko km.

v takem postopku ko na stranka poda takšne dokaze naredimo postopek naprej na naslednjega lastnika in začnemo iz začetka
če pa se pokaže da si je stranka priredila dokumentacijo, pa to stvar odstopimo policiji. In sedaj iz dveh razlogov in to je Kazenski pregon zaradi poslovne goljufije po 228. členu KZ-1 in poneverbe uradne listine.

v tem primeru se pa stvari zelo zakomplicirajo za stranko v postopku

Nikoli pa ne delamo tako da bi radi od nekoga nekaj kar ni dolžan. TO PA VAM ZAGOTAVLJAMO

mirko
 
dareerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če avg 25, 2011 8:31 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a dareerad Pe sep 16, 2011 4:25 pm

če prav razumem je sedanje stanje na števlcu višje kot je bilo, ko sem sam prodal avto?
 
rogan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe sep 16, 2011 9:22 am

Re: Rogan doo

Napisal/-a rogan Pe sep 16, 2011 4:32 pm

odgovor

ja stanje na števcu je višje kot je v kupoprodajni.

mirko
 
dareerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Če avg 25, 2011 8:31 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a dareerad Pe sep 16, 2011 4:36 pm

potem boste pa morali še enkrat kontakrirati gospodiča, ki hoče okoli prinest Vas ter mene...jaz imam papirje, kopijo iz AMZS-ja, ki je original.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Rogan doo

Napisal/-a Doche Pe sep 16, 2011 5:13 pm

rogan je napisal/-a:odgovor

ja stanje na števcu je višje kot je v kupoprodajni.

mirko


Saj če novi lastnik uporablja vozilo je kar logično, da je stanje na števcu večje kot na kupoprodajni. Menda ja naraščajo kilometri če voziš, tako vsaj pri meni deluje =P . Ampak je bilo verjetno mišljeno to, da so kilometri višji v "ozadju" in ne dejansko na števcu.
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a matayus Pe sep 16, 2011 6:07 pm

Torej, ko bom kupoval avtomobil, ga lahko pripeljem k vam in boste pogledali ali so bili kilometri preverteni ali niso bili?
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Rogan doo

Napisal/-a dobek Pe sep 16, 2011 6:44 pm

rogan je napisal/-a:Z prejetjem prvega dopisa je bila stranka v postopku seznanjena le to, da smo prevzeli terjatve od stranke ki jo zastopamo v postopku.



brez zamere, ampak tole me prav hudicevo spomnija na firme tipa "odskodnina", "odpravnina" in podobne, ki so se v imenu stranke, seveda za lep % provizije, pravdale z zavarovalnicami...mislim pa, da bolj ali manj vsi (ce ne druga, iz medijev) vemo, kje zdaj te firme so...pa pustimo to, me bolj zanima sledece...

imam le vprasanje za g. Mirka - ker vase spletni strani, kjer bi morda bili kaki podatki, zal ne najdem, pa tudi v Bizi-ju in podobnih katalogih pise le, da je ena izmed registriranih dejavnosti "vzdrzevanje in popravila motornih vozil", a imate kot podjetje, oz. kateri od vasih zaposlenih kak certifikat ali kaj podobnega, na osnovi cesar bi lahko potem vase strokovne ugotovitve/trditve vzdrzale na sodiscu?
konec koncev lahko tudi jaz kolegu "ugotovim" manipulirane stevce, ta pa bo na osnovi tega sel v sodni proces...
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a MaRko81 Pe sep 16, 2011 6:47 pm

...lepa reklama za tole firmo :DDD, pa končno nekdo k bo preprodajalcm stopu na žulj :!: ....že kr vidm ko bo vse to kej kmal v odaji Preverjeno :lol:
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a Veron Pe sep 16, 2011 7:17 pm

matayus je napisal/-a:Torej, ko bom kupoval avtomobil, ga lahko pripeljem k vam in boste pogledali ali so bili kilometri preverteni ali niso bili?

tako, cena pregleda 100eur + DDV, uštet tudi pregled karoserije, elektronike, podvozja,... nevem koliko stane pregled avta pri AMZS, ampak če kupuješ rablen avto v večji vrednosti, se splača predno se naredi prepis, preverit tele zadeve.

Sicer je blo nekje govora, da je možakar, ki opravlja to delo, včasih delal "na drugi strani". Kolikor potegnemo smernice iz računalništva, pisci najboljših antivirusov so prav bivši hackerji itd... enako svetovalci za varnost... verjetno bo tudi tukaj enako, zato to nebi smela biti slaba lastnost, bi skoraj rekel, da prej dobra.
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a Drager Pe sep 16, 2011 7:31 pm

In zdaj se bom tresu ko bom avto prodal, kdaj bo Rogan potrkal na moja vrata z ekipo odvetnikov in me obtoževal zadev katere nisem kriv in bodo tratili moj čas... jao... pa raje ga zvrnem v graben pa prodam po delih.
Je prav da se enkrat stopi na prste preprodajalcem ki vrtijo kilometre, ampak to ni način.
L.P.
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Rogan doo

Napisal/-a nevermind Pe sep 16, 2011 7:43 pm

DragonForce je napisal/-a:Gospod Kovačič, predlagam vam, da greste s svojim podjetjem pogledat še na Letališko cesto v Ljubljani. Mislim, da bi tam imeli dovolj dela.


Pa ne samo na Letališko cesto. Od Ljubljane pa do Celja in Maribora.

Glede zbijanja kilometrov so ljudje sami krivi.
Vsi bi hoteli imet poceni avto višjega cenovnega razreda z max. 130 k km z vso opremo in da pije max. 5 litrov.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Rogan doo

Napisal/-a uros11 Pe sep 16, 2011 8:20 pm

Rogan ima zelo slabe pojme o kazenskem postopku in zakonodaji in za moje pojme blefira -

poslovna goljufija se ne nanaša na fizične osebe


Poslovna goljufija

228. člen

(1) Kdor pri opravljanju gospodarske dejavnosti pri sklenitvi ali izvajanju pogodbe ali posla preslepi drugega s prikazovanjem, da bodo obveznosti izpolnjene, ali s prikrivanjem, da obveznosti ne bodo ali ne bodo mogle biti izpolnjene, zaradi delne ali celotne neizpolnitve obveznosti pa si pridobi premoženjsko korist ali nastane za stranko ali koga drugega premoženjska škoda, se kaznuje z zaporom do petih let.


Koga bodo ovadili?

Pri njih je recept enostaven - ker se očitno gredo neke vrste policajev, se jim ne odgovori nič - če se jim da brez odgovora tistega, ki ga nadlegujejo, bosti na sodišču in pri policiji, bo to težko, saj v rokah nimajo nič, kar bi kazalo na krivdo prodajalca - sploh če jih je bilo 5 pred tem. Se mu lahko režijo v faco.

Sklicuje se na zakonski rok 15 dni. Vir? Prav bi bilo, da se navede pravno podlago za 15 dnevni rok. Za moje pojme blefirajo.

SPloh mi način pisanja ne diši. Velika začetnica, vejica, presledki itd. - človek je polpismen in bo peljal postopke pred policijo in sodiščem.

Blefer. Običen.

Da mu ne bi kdo nasedel. V bistvu nima informacij in išče način, kako priti do njih, motiv pa je jasen - denar. Za moje pojme ne samo, da je blefer, diši mi celo po tem, da bi rad koga kratko malo nategnil. Ma ne samo koga, temveč precej njih.

Pri dolgovih poznamo izerjevalce - ti pridejo na dom, grozijo familiji, uporabijo pesti. To od Rogana je nekaj podobnega. Izsiljevanje. Zaradi tega bi si sigurno prislužil kakšen obisk policije. Me prav zanima, kako zgleda njihov dopis. Če ga piše isti, je eno skropucalo, kot gornji posti.


Nato omenja ponarajanje uradne listine - ma koga zajebava. Kakšna uradna listima? Gospod ni pravnik, opleta pa s temi pojmi kot opica z banano.

Kdo zagreši tako dejanje?

Ponareditev ali uničenje uradne listine, knjige, spisa ali arhivskega gradiva

259. člen

(1) Uradna oseba, ki v uradno listino, knjigo, ali spis vpiše lažne podatke ali ne vpiše kakšnega pomembnega podatka ali s svojim podpisom oziroma pečatom potrdi uradno listino, knjigo ali spis z lažno vsebino ali s svojim podpisom oziroma uradnim pečatom omogoči sestavo uradne listine, knjige ali spisa z lažno vsebino, se kaznuje z zaporom do treh let.

To, kar oni delajo, je najmanj kršitev zasebnosti in izsiljevanje.


Tako, da me zelo zanima, s katerim kaznivim dejanjem grozijo v svojih dopisih. Poslovna goljufija to ni. Kaj bi lahko bilo, se ne bom spuščal, ker se Rogan prikazuje za strokovanjaka. Zafrkil pa je že pri tem, da teži fizičnim osebam.

Dopis nalimati na net, da se vidi, kako bi radi služili denar na raji-
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov