Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Po apr 29, 2013 3:32 pm

Danes sem peljal avto oprat v eno izmed pralnic, kjer so mi lepo poškodovali lak. Spredaj levo in desno je lepo spraskan, naknadno sem opazil da sta dejansko oba boka spraskana, spredaj zelo očitno, ostalo malo manj.

Narejen je bil zapisnik po nekaj preprekanja kdo in kaj je kriv.

Poslovodinja trdi sledeče:
- avto je temnejše barve in je to normalno (se mi je kar stemnilo pred očmi),
- avto je bil zelo umazan in njena zaposlena je morala dvakrat okoli da je sprala vse dol (šla je enkrat, avto je bil res pujsast)

Jaz trdim:
- nepravilna raba avtopralnice (pač, same babe na kupu),
- če je bil umazan, se omeni in doplačam za storitev,
- na temnejšem se LAHKO pozna kakšna praska, ne pa da je cela stran zdrsana kot če bi se vozil po grmovju

Naj še omenim, to je ena izmed tistih pralnic kjer lahko sam vstaviš kartico in ti začne prat. No, jaz sem samo plačal in to je to. Prišla je ena gospodična (nevem zakaj nisem kar takoj ustavil vse skupaj), ga je oprala s štrajfixom ter stisnila knofe na pralnici da je začelo prat.

Seveda je bila avto zelo slabo opran (glej slike) in so mi ponudili da gre še enkrat skozi da se ga temeljitejše opere. Sem jih gladko zavrnil ter dodal da če je v prvem poizkusu pišel ven takle, nočem da v drugem pride brez barve.

Aja, nato smo čakali da se je opral še en avto, svetlo siv, prišel je ven brez poškodb. Vmes so pa dve ženske nekaj tipkale po tistem stroju kjer nastavljaš pranje (to mi je rekla punca, jaz sem gledal svoj avto, ki je bil malce stran). In sumim, da so prenastavile stroj da naj bo malo bolj nežen.

Bil sem tudi že na policiji kjer mi niso povedali nič pametnega. Civilna tožba ali teži in upaj...

P.S.: imam račun ter kopijo zapisnika (ni podpisan z moje strani ker se nisem strinjal z vsebino)

In opozorilo: če greste avto prat na MOL Logatec, naj bo čist ter svetel! Drugače se vam lahko ponovi moja zgodba.

Slikovno gradivo:

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Kakšen pameten nasvet kaj in kako?
 
Uporabniški avatar
HardGain
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne maj 13, 2007 4:33 pm
Kraj: Koper

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a HardGain Po apr 29, 2013 3:52 pm

katastrofa! :nae Sem slišal že za več takih primerov in prav zaradi tega ga v vseh šestih letih niti enkrat nisem pral v pralnici. Kako so ljudje reševali take, recimo jim manjše, poškodbe ne vem. Znancu so pred leti na OMV v Kopru poškodovali avto med pranjem, ampak je bila poškodba dosti bolj očitna in so morali priznat. Pa še v tem primeru je bil to človek ki je poznal vse na pumpi. Pri tebi pa se zdej zgovarjajo, tako kot jim je v navadi. Pa sploh ne vem zakaj, saj imajo zavarovanje prav za take primere ! Kdo ve koliko let že niso zamenjali tiste ščetine...
Upam, da se nekdo najde s kakšnim konkretnim predlogom in da zadevo rešiš. Brez tone pokurjenih živcev pa verjetno ne bo šlo.

Tako ko gledam slike, ga na določenih mestih sploh ni opralo.
As modas passam, o que é belo permanece.
406 Coupé Slovenija
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Po apr 29, 2013 4:19 pm

Avto je bil izredno slabo opran (npr.: koloteki) in če nebi bil spraskan, bi ga morali še enkrat.

Mene najbolj skrbi da bojo rekli da sem pripeljal tako umazanega zaradi tega ker bi rad te praske podtaknil njim.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a sašo5 Po apr 29, 2013 10:15 pm

čist enostavna rešitev in v obojestransko zadovoljstvo: enemu fantu s foruma odpelji avto spolirat, naj ti napiše račun, ki ga izstaviš pralnici........verjamem, da bodo pristali (tudi v Brežicah vem za nekaj primerov, kjer so rešili na tak način)
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a BoneS To apr 30, 2013 6:01 am

Podobne probleme sem imel (imam) tudi jaz.
meni so krtace na obeh vratih naredile polkrozne poskodbe (sumim krtaco za pranje platisc). Ker pac takoj tega nisem opazu, si lahk morebitni odskodninski zahtevek zataknem za klobuk.
Mislim, da je najvecji problem (ne le v omenjeni pralnici) ampak kar povsod po slo, ker ob dotrajanosti krtac slednjih ne zamenjajo. Ocitno prevelik strosek.
Sej mogoce se res vecini zvizga za kante, men na avtu, takrat starem 2 leti ni bilo "glih ravno".
Takrat pac nisem nic ukrepal, ker sem prepozno videl Bo pa avto pocas zrel poliranja.

Kar se doticnega primera tice, se strinjam z zgornjim postom, se bolje pa bi bilo preko zavarovalnice uveljavljati. Prijava skode, ti preko police uredis, pol se pa naj zavarovalnica utruja s povzrocitelji.
Verjetno pa za taksno uveljavitev preko zavarovalnice rabis kasko. Kar pa pomeni zopet malus..
Upam, da dobro uredis.
Slika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a primozek68 To apr 30, 2013 7:39 am

Đizs.

Če vam ni vseeno za vaše kante, jih pač ne vozit v avtopralnice. Ne pa potem jokat, da je vse spraskano. Splošno znano je, kakšne so krtače in kaj naredi avt. pralnica na avtu in to je treba vzeti v zakup. Saj ti niso oni vzeli avta, pa ga spustili čez krtače. Ne vem, kaj tukaj ni jasno?? Glede vapa: stal in gledal si, kako neka študentka vapa tvoj avto... Si pa dec, ni kej. Prijazno bi se ponudil, pa si ga sam zvapal temeljito. Če je naslednji avto prišel ven nič spraskan, potem je težava v tvojem avtu ali umazaniji, ne v krtačah.Glede povračila ne boš dosegel nič.

Glede nastavljanja: ja, pomoje res na pumpah sami nastavljajo mašino, jakost, končne pozicije, hitrost vrtenja, ipd... :roll: :roll: :roll:

Jaz osebno na slikah ne vidim kakšne poškodbe, pač en star avto, ki ima letom primerno ohranjen lak.

Še opomba: bolj kot lak, bi jaz na tvojem mestu pobral prage dol, pa pogledal če kej gnije tole.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo To apr 30, 2013 7:53 am

Za poliranje ne mislim uveljavljati kaska, me sam malus pride več (npr.: odbitna franšiza pri meni je 280e, kje je šele malus za naslednjič ko bom spet zavaroval). Bom očitno moral poklicati še agenta, da vidim kakšne so tam opcije. Sicer kaska nebom uveljavljal, ampak vseeno.

Jaz sem se že pred časom navadil da ko avto pride iz pralnice, se obvezno naredi en krog okoli njega ter ga pregleda čimbolj podrobno. To sem začel zaradi slabega pranja, a včasih (sicer redko) se pa opazi kakšno poškodbo. Pa moj avto je star 13 let in vrjemi da mi ni vseeno zanj. Res da barva ni najbolje ohranjena (praske, udrtine od drugih avtov ...), a mi ni čisto nič vseeno zanj.

primozek68: Dec gor al dol, če plačam storitev, potem naj bo opravljena! A če naročim urejanje vrta in pridejo dve babe, a ga moram kar sam uredit?? In to ni bila študentka, je bila kar malce starejša.
Glede nastavljanja: govoril sem z parimi drugimi ki perejo avte ter z enim za katerega vem da to počne že več kot dve leti. Menda se je v tem času že kaj naučil o teh strojih.
Ostalo pa sploh nebom komentiral...
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a domen90 To apr 30, 2013 9:44 am

Ugotovit kje imajo zavarovano, it na tisto zavarovalnico in uveljavit odškodninski zahtevek po njihovi polici, po kateri imajo zavarovano odgovornost za take primere. Upam, da imaš shranjen račun, predloži še te slike, ki si jih nalepil sem. Potem bodo pa rešili na zavarovalnici, avtopralnici bodo najprej poslali obrazec za prijavo odgovornosti, v katerem se bodo s svojega stališča pojasnili dogodek. Izgubit ne moreš ničesar.
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Sr maj 29, 2013 1:42 pm

No, nisem niti iskal katera je njihova zavarovalnica ker se nekaj razpleta.

Dva tedna nazaj smo se dobili jaz, strokovnjak za avtopralnice ter vodja prodajnega področja MOL. Ta strokovnjak je prišel do zaključka da ni spraskan lak, ampak da so na laku usedline od voska (ali kakšnega drugega materiala za zaščito laka) in da bo vse to šlo dol če se avto prebriše z alkoholom. Povdaril je tudi da bo avto dobil sijaj, ker se s tem obriše dol raznorazne nečistoče. Meni je že na mestu to bilo malo čudno, ampak ker se na to ne spoznam, nisem ugovarjal.

Sem pa takoj po tem ogledu šel v lekarno po čisti alkohol in doma probal spucat ta "vosek" in s tem tudi praske. Rezultat:
Slika
Slika Slika Slika Slika
Če se dobro pogleda, nek sloj je čez ki hoče jit dol (zelo nerad, sem drgnil kot budala - z mikrovlakenskimi krpami, da nebom naredil še kakšne praske) ampak praske so še vedno tam. Zato je moja zahteva da naj kar oni prebrišejo avto in če nebo več prask smo zaključili, drugače poliranje. In bom vztrajal pri tem!

In ker so nekateri tukaj gor boljši poznavalci tega področja kot jaz, me zanima če je kaj resnice na tem kar je ugotovil dotični strokovnjak.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a LaMike Sr maj 29, 2013 2:06 pm

Tole od voska ni. Tudi če bi bilo, bi čisti alkohol z lahkoto dol spravil.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Raiden
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Če sep 24, 2009 11:17 am

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a Raiden Sr maj 29, 2013 2:19 pm

Kar nazaj do njih, ter zahtevaj da ti dajo kontakt od zavarovalnice (vztrajaj), imajo zavarovano-brez skrbi.

LPR
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a Daedalus Sr maj 29, 2013 4:16 pm

Moje mnenje: ta dotični "strokovnjak" je tipičen slovenski "strokovnjak", ki rad vleče z riti.

Zahtevaj, da ti plačajo poliranje.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Ne jun 23, 2013 2:50 pm

Očitno je prišlo do enostranskega epiloga, ker ne dobim več odgovora od njih.

Njihov zadnji odgovor: "... da vozilo očistite z etilnim alkoholom ali pa s čistim bencinom ter tako odstranite nanose zaščitnih sredstev in sledi, ki so nastale od samega pranja."

Sem jim odgovoril da sem vmes že poslal dokumentacijo takega čiščenja (slike zgoraj) in da ni to to kar govorijo da je. Hkrati sem povdaril da če še vedno vztrajajo da so te praske na vosku, naj povejo kam in kdaj naj pripeljem avto in ga naj očistijo in če bojo praske izginile, smo zaključili, drugače še vedno zahtevam poliranje.
Seveda sem povdaril da sem to pričakoval od njih da bojo sami ponudili, glede na to da so mi zatrjevali da bomo našli srednjo pot.

Odgovora seveda ni!

Moj epilog: na MOLu ne kupim ničesar več, pralo se bo pa doma. Pa tudi če bo bil res, res, res svinjski ga ne dam v nobeno avtopralnico več.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a INFINITI Ne jun 23, 2013 3:06 pm

Ej danes vidim, da so vsi eni sami šupki brez sramu, da bi človeku odpravili napako. Najboljše, da se v bodoče takoj napotiš na kakšno inšpekcijo in varstvo potrošnikov preden karkoli rečeš tem tepcem.

BTW ko smo že na temo MOL črpalk. Tudi meni je pred leti "čistilka" uspela odpiliti značko dol z vozila ker je nabila kerher na maks in dala čisto blizu curek. Izgovor je bil, Jah da včasih značka ni dobro pritrjena - hehe - ja seveda 7 let brez težav po vseh pranjih in ravno pri njih odleti dol.

Sicer pa kaj naj pričakuješ, ko ti pere baba, ki je prej drgnila tla po osnovni šoli kot čistilka, pa jo očitno ni nihče naučil niti osnov pranja avtomobila.

MOL je ena katastrofa in tudi sam nisem nikoli več zavil na njihov servis za karkoli.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Ne jun 23, 2013 3:30 pm

INFINITI je napisal/-a:Ej danes vidim, da so vsi eni sami šupki brez sramu, da bi človeku odpravili napako...

S tem se čist strinjam. Vsi vejo da jo bojo odnesli brez posledic in te nategnejo na vsakem koraku, kjer te le lahko.

Morale (sploh pa časti) pa dan danes sploh ni več. Samo še v pravljicah.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a B|ind Ne jun 30, 2013 11:42 am

Pa da dodam svoje, ni to samo MOL. Vse avtomatske pralnice so isti ku*ac !
Tako da kdor ima rad svoj avto, pranje doma ali v ročni pralnici.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a pskoda Ne jun 30, 2013 12:10 pm

Punca je že nevem kokrat avto (Tiguan) prala v avtopralnici v Trebnjem (OMV) in ni bil avto še nikol nič popraskan ali kakor koli poškodovan. Glede tega ne bom pameten samo men se zdi, da je bil avto štrihan in posledišno slabo narejeno.

To je moje mnenje
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a DePalmo Ne jun 30, 2013 12:36 pm

Če je govora o mojem avtu, je res bil štrihan levo spredaj, ostalo je prva barva (premerjeno z merilcem barve). Razen če so že v tovarni zajebal z barvo...

Ampak jaz mislim da če je slabo štrihan, bo barva začela odpadati, nebo se pa takole spraskalo.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a BoneS Ne jun 30, 2013 1:20 pm

Js mam avto ceu spraskan. Sploh po strehi so lepo vidne posledice avtopralnic.
Enkrat ob priliki bom reskiru eno ornk poliranje, po tem pa mene v pralnicah ne vidijo vec.
Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Poškodba vozila v avtomatski avtopralnici - kaj storiti?

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jun 30, 2013 1:33 pm

tudi sodelavec se je pritoževal nad avtopralnico MOL, zelo slabo opran avto.

Drugače pa, kdor hoče avto na krtače prat si naj kupi srebrnega, se nič ne vidi ;) :D
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov