Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Odškodnina-luknje

Napisal/-a TheBurn22 Po maj 27, 2013 8:13 am

Pozdravljeni!

Potrebujem eno informacijo. Znano mi je,da ce na cesti zapeljes v luknjo in si poskodujes pnevmatike in platisca, dobis poplacilo skode. Sedaj me pa zanima kako je to na parkiriscih in ce lahko glede na svojo situacijo kaj zahtevam.

V Soboto zvecer sem okoli 22 ure cakal nekoga na parkiriscu,kjer sm mogoce vsako leto 3x, zato ga niti ne poznam. Parkirisce je narejno tako, da sta si dva boksa nasproti in na vsaki strani je cesta. Med nasprotnimi boksi pa so posajena drevesa,vendar proti koncu ni vec teh dreves in so samo globoke,neoznacene luknje. Zvecer je bil dez in je to luknjo napolnila voda, tako, da je bila zelo slabo vidna, jaz sem hotel zapeljati v nasproten box in sem opazil luknjo, ko je bilo ze prepozno. Zanic sta dve pnevmatiki in pa dve platisci sta potrebni popravila. Pa me zanima ce se lahko v taksnem primeru obrnem na upravitelja parkirisca in kaj zahtevam, tako kot lahko na cesti, ce naletis na luknjo?

Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a abbe Po maj 27, 2013 8:32 am

ne ne mores.
pa ce bi počas zapelal v luknjo nebi pokrivil niti feltne niti pa nebi gume počle.
kdo ve kaj si tm frajaru po unmu parkirišču, zj bi pa rad,da za tvoje bedarije drugi plačujejo.
pa če se ne motim so boxi med sabo ločeni z nepretrgano črto ,to črto si razlagaj kot polno črto na cesti,ki je ne smeš prevoziti.
Ni vse res kar napišem
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a TheBurn22 Po maj 27, 2013 8:53 am

Ok hvala, to me zanimalo, ker glede te crte sem tudi sam imel pomisleke.

Glede druge izjave se bom pa naredil, da sem jo preslisal, ker nekateri pac ne morete iz svoje koze in morate vsakega obtoziti.
Jaz sem se pripeljal po cesti, ki pelje cez sredino parkirisca in sem zapeljal cez prvi boks v drugega in verjemi, da ce na rob luknje zapeljes z robom gume in ne celo, je ze 30,40 km/h zadost, da poci guma in se okrusi felgna(ne vem kje si dobil, da je kriva). Vem, da je moja krivda, ker pac nisem dovolj opocasnil, ker je bilo vse prazno, ampak vprasati pac ni greh.
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a zlica22 Po maj 27, 2013 8:53 am

abbe je napisal/-a:ne ne mores.
pa ce bi počas zapelal v luknjo nebi pokrivil niti feltne niti pa nebi gume počle.
kdo ve kaj si tm frajaru po unmu parkirišču, zj bi pa rad,da za tvoje bedarije drugi plačujejo.
pa če se ne motim so boxi med sabo ločeni z nepretrgano črto ,to črto si razlagaj kot polno črto na cesti,ki je ne smeš prevoziti.


Hja, to se zgodi, če parkiraš s hitrostjo 150 km/h :lol:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a abbe Po maj 27, 2013 10:01 am

TheBurn22 je napisal/-a:Ok hvala, to me zanimalo, ker glede te crte sem tudi sam imel pomisleke.

Glede druge izjave se bom pa naredil, da sem jo preslisal, ker nekateri pac ne morete iz svoje koze in morate vsakega obtoziti.
Jaz sem se pripeljal po cesti, ki pelje cez sredino parkirisca in sem zapeljal cez prvi boks v drugega in verjemi, da ce na rob luknje zapeljes z robom gume in ne celo, je ze 30,40 km/h zadost, da poci guma in se okrusi felgna(ne vem kje si dobil, da je kriva). Vem, da je moja krivda, ker pac nisem dovolj opocasnil, ker je bilo vse prazno, ampak vprasati pac ni greh.


to je velik preveč da guma poči,samo saj dobro veš da se po parkirišču ne vozi 30-40 na uro amapk 10-20.
pa kot sem napisal polne čtre so namenje da omejujejo box da veš do kam zapelat.
ja res ne morem iz svoje kože,ker vem da če vi se normalno vozil nebi poškodoval niti gume niti feltne.
vsi smo bli enkrat mladi pa dal marsikaj skozi.
nič osebnega,samo se mi zdi hinavsko da bi za svoje napake sedaj rad terjal lastnika parkirišča.
če imaš kasko lahko iz tam uveljavljaš škodo za katero si sam kriv.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a Sonny To maj 28, 2013 3:17 pm

abbe se ti ne zdi, da malo pretiravaš, saj ni verjetno ravno blazno divjal, če je hotel parkirati.


Predvidevam, da nisi poklical za kak zapisnik, ko se je zgodilo ?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a _furby_ To maj 28, 2013 8:26 pm

jaz sem tako priletel na lezecega policaja ki so ga se gradili. ponoci, nevihta, nic oznaceno in ko je pri 40 km/h zaslatalo avto v zrak sem se samo primu za volan in cakal kaj bo.
poklical sem policijo da pridejo poslikat. in ker so morali v najvecjem nalivu tekat okoli in slikat, so pol hotli se mene pojebat kolkor se je dalo z homologacijo in neprilagojeno hitrostjo. :roll:

na koncu pa bi moral terjat odskodnino od koperske obcine ker je cesta v njihovi lasti.

poslal sem vse nekam in sel popravljat preko kaska :x
turbo inside
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a abbe To maj 28, 2013 9:38 pm

Sonny je napisal/-a:abbe se ti ne zdi, da malo pretiravaš, saj ni verjetno ravno blazno divjal, če je hotel parkirati.


Predvidevam, da nisi poklical za kak zapisnik, ko se je zgodilo ?


a z 40 km/h (kolikor je napisal da je vozu) je hotu parkirat?
pa to je on sam napisal da je hotu parkirat kaj je res počel pa nben ne ve.
sj jst ga zastopm da mu je bad k je avto poškoddoval,pa da obutek ni nič prijeten sam vseeno,kaj je zdaj parkirišče krivo?oz lastnik?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a dobek Sr maj 29, 2013 8:22 am

v vsakem primeru najprej policijski zapisnik s slikami nastale skode, potem pa zavarovalnica, kjer je polica vzdrzevalca objekta (ceste, ali karkoli ze)

tako z izkusenj pa...
ne vseka gume kar tako, sem ze felne zvijal do nerazpoznavnosti, pa...tako pri visoki in nizki hitrosti, gume so se kar cele ostajale ;)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a esem Sr maj 29, 2013 12:38 pm

Se sicer strinjam, a ni vedno tako ("ne vseka gume kar tako"). Meni je pri kakšnem 1 km/h zrezalo gumo, ko sem zapeljal dol (!) čez niti ne oster ali velik robnik (ekvivalent luknji), žal poševno in pri tem malo obračal volan. Isto se lahko zgodi (in se tudi je!), če pelješ po robu (skoraj vzporedno) ostre luknje. Direkt pa zdržijo gume precej.

Tudi spraševanje o hitrosti torej ni ravno relevantno.
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Re: Odsodnina-luknje

Napisal/-a TheBurn22 Ne jun 02, 2013 8:17 pm

Sem potem sam popravil pa mir, ker niti nisem pomislil takrat, da bi lahko poklical policijo. Škode ni nekaj, ker je felgna samo malo okrušena, se skoraj ne vidi, na gume sem pa dobil dober popust. Sem pa sporočil lastniku parkirišča naj to malo označi, ker tam čez se marsikdo pelje, ker je prej, kot pa če greš do konca parkirišča, da se lahko na drugo stran zapelješ, in ko bo spet malo vode čez luknjo, bo nekdo drugi vsekal.

Glede hitrosti pri kateri guma poči je pa brezpredmetno razpravljat, ker je odvisno s kakšno površino gume ti priletiš gor in pa kakšna je podlaga na katero priletiš. Če boš priletel z robom gume na oster rob od lukje, se lahk ti 10km/h pripelješ pa ti bo šla guma, če boš pa priletev v robnik s celo gumo, boš pa razje*ov pol avta, pa bo guma cela.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost