Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
mini11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 14, 2011 8:31 am

Kateri terenec?

Napisal/-a mini11 Pe jan 14, 2011 8:49 am

Ko sem brskala po spletu sem naletela na ta forum in videla, da ste pripravljeni svetovati. Zato vas tudi jaz prosim za pomoč. Sedaj imava doma že 13 let Hyundai Lantro, ki nama sicer dobro služi, vendar počasi odpoveduje (220000 prevoženih km) in je v njo potrebno vedno več vlaganja. Zato sva se odločila za zamenjavo avtomobila. Pred 4 leti sva se preselila iz bloka sredi mesta na obrobje in je naša cesta hujša kot makedam (v hrib). Luknje so ena zraven druge, občina za cesto ve, vendar v tej smeri še dolgo ne bo naredila nič. V teh 4 letih sva Lantro spravila tudi tako daleč, da je bilo na njej potrebno menjati skoraj vse. Iz tega razloga razmišljava o terencu, saj bi naj imel vzdržlivejše podvozje. Tudi na morju, kjer imamo vikend je en sam makedam in tudi tam se navadna limuzina krasno uničuje.
Zdaj pa dilema. Katerega terenca izbrati, da bo kolikor toliko v redu. Za razne druge ekstremne razmere nisva, zgolj za vožnjo po naši katastrofalni cesti. Prav tako bi se kolikor toliko v redu rada vozila po avtocesti. Do sulžbe nimava daleč, cca. 5 km v eno smer. Vendar za vikende delava kakšne daljše relacije.
Avto bi naj bil letnik 2006 ali mlajši. Vsekakor tudi čim bolj ugoden, saj ne potrebujeva luksuza. Glede porabe pa sva z Lantro na 11l tako da mislim, da kaj huje tu ne more biti (ali pač?).

Hvala za vašo pomoč!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a nebivedu Pe jan 14, 2011 11:59 am

Daihatsu terios (ali na japonskem toyota rush) od letnika 2007 naprej. Avto je 4x4, pogon je stalen, motor je šparovec (1.5 bencinar, ki porabi okoli 7 litrov), pokvarljivost je minimalna, po večini testov zadovoljnih strank, je vedno na prvem mestu v nemčiji in podobno. Avto ni velik, vendar je udoben in za svojo velikost ima dovolj prostora, cena je pa tudi ugodna.

Ni čisti terenec, je pa vzdržljiv in zanesljiv. Tudi angleži ga kr hvalijo.
http://www.motorbar.co.uk/terios.htm

Slika

Daihatsu je od leta 1998 100% v lasti toyote in delajo zelo kvalitetne avtomobile. Niso veliki, niso lepi, so pa zanesljivi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a gusti85 Pe jan 14, 2011 1:22 pm

Za vajine potrebe bi bil kakšen nissan quashqai čist zadosti. Niti ne rabi bit 4x4.

Tule je en primerek (no ta je 4x4): http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4362256&show=1

Nevem pa kako je kaj z 1.6 16V in 1.5dci motorji ... meni se to zdi vse skup res malo prešvoh za tak avto. 2.0 16V bencinar bi znal pit tam okol 9-10l, 2.0dci dizel pa po mojem ne več kot 8l. Mi imamo doma rav4 2.2 dizel 100kw in pije tam 6.5 ob lepi vožnji, tak da tale nissan tut nebi smel pit bistveno več.

Sicer pa toyota tut ni slaba: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4357694&show=1 :D (Mi smo ga kupli ravno pri tem prodajalcu. Avte ima večinoma zelo lepe in pravijo da je pošten. Nevem no meni se je zdel kr ok stric in vse je 100% štimalo kar nam je rekel.)

Če pa ni dovolj dnarja zna bit pa kakšen sx4 tut zelo racionalen nakup, pa še nov je: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3685652&show=1

Upam, da ti bo to kaj pomagalo.
Lp.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a nejc1 Pe jan 14, 2011 3:20 pm

Povej koliko si pripravljena dati za avtomobil! Če je denarja dovolj, bi jaz na vajinem mestu nabavil to: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4271843&show=1
 
mini11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 14, 2011 8:31 am

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a mini11 Pe jan 14, 2011 5:57 pm

No hvala lepa za vse odgovore. Sva malo pregledala, pa upam, da se bova počasi odločila. No finančno se še nisva v celoti odločila do katere vsote. Meni se pač zdi neumno dajat veliko denarja za avto, ki mi res pomeni samo prevozno sredstvo(13-14.000). Medtem ko je on drugačnega mnenja in bi dal kar enkrat več. Pa če me res prepriča s kakim se bova pogovarjala. Drugače pa sem zdaj postala bolj pozorna tudi na manjše terence, ker bi ga tudi raje imela. Preden ste mi dali te zamisli, sva namreč gledala več ali manj Hondo CR-V, Kia Sportage, Hyundai Tucson (ali ix35). Moj je bil najbolj za CR-V, jaz pa za Tucsona, ker sem s sedanjo Lantro več kakor zadovoljna z uporabo. Pa tudi Sonato imamo doma in smo zelo zadovoljni. Zanima me edino še to: ali se splača nabaviti avto, ki ima pogon 4×2, ali pa je 4×4 toliko boljši. Ker res ne bi hodila po nekih gozdnih poteh in ne vem kaj še, se mi pač ta pogon ne zdi smiseln. Hvala lepa!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a nejc1 Pe jan 14, 2011 6:18 pm

Odločitev je vsekakor vajina, ampak jaz nebi nikoli kupil terenca z 4x2 pogonom...
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a maky Pe jan 14, 2011 8:32 pm

freelander bi bil tudi moj predlog glede na razmerje cena/kvaliteta...
in še en glas za 4x4...
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
niksson_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: To maj 17, 2005 2:14 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a niksson_ Pe jan 14, 2011 9:33 pm

Saj to kar kupujeta pravzaprav niso terenci.

Samo malo dvignjeni napol-enoprostorci :)

In če sta dosedaj zlahka preživela brez 4x4, sepravi ni nekega hudega hriba in ni problemov pozimi, tudi sam nevidim smisla v nabavi štirikolesnega.
4x4 ima večjo nabavno ceno (tudi dražji kasko), avto bo za liter bolj žejen, manjši prtljažnik dobiš, pa še malo več stvari gre lahko narobe.

Danes smo čisto preveč po vplivom marketinga. In miselnosti drugih.
Če neke stvari ne potrebuješ - zakaj bi jo imel??
Samo zato, ker se pa kao spodobi, da je mestni SUV, wannabe terenec, 4x4?

Moje skromno mnenje ;)
lp
jst guvurim tku de me ldje zastuopjo
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 To jun 21, 2011 3:18 pm

Se opravičujem če bom speljal temo ampak, saj bo šla v isto smer. Oče že dlje časa pogleduje za "terenci", ker bo počasi treba zamenjat kio sportage l.98. Po dolgotrajnem izbiranju in preučevanju oglasov, forumov in drugih strani je v ožjem izboru hyundai tucson CRDi (tamočnejša verzija 140km), všeč pa mu je tudi Freelander (tile malo novejši, z TD4 motorji).
Dejansko naj bi avto čimbolj ustrezal tem pogojem:
-ne prevelika poraba (zaželjeno pod 8l)
-dovolj zmogljiv motor za vleko prikolice
-4 pogon niti ni nujen, pomembna pa je višja oddaljenost od tal
-5 vrat
-mora biti tudi udoben za kak izlet (ne kak hard terenc, da se morš 100km/h peljat po avtocesti)
-ne preveč kilometrov oz. avto mlajši od letnika 2005
-cenovno od 10-14 tisoč EUR

V igri je bil tudi yeti 1.2tsi (sprednji pogon), samo je cenovno "over budget".
Imate mogoče še kak predlog? še to, avto mora biti dovolj težak za vleko prikolice za konje, in ne pretežak kot je npr. Sorento, za katerega bi potem potreboval E k B izpit.
Hvala za informacije!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a nejc1 Sr jun 22, 2011 8:24 am

Jaz bi vzel freelanderja td4, ki ima bmw motor, če se ne motim... Pa ne poslušat vseh zgodbic o problematičnosti, ker če je avto redno servisiran bo služil brez nekih velikih problemov...
 
samo__
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To avg 25, 2009 7:06 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a samo__ Sr jun 22, 2011 1:08 pm

4vale6 je napisal/-a:...Dejansko naj bi avto čimbolj ustrezal tem pogojem:
-ne prevelika poraba (zaželjeno pod 8l)
-dovolj zmogljiv motor za vleko prikolice
-4 pogon niti ni nujen, pomembna pa je višja oddaljenost od tal
-5 vrat
-mora biti tudi udoben za kak izlet (ne kak hard terenc, da se morš 100km/h peljat po avtocesti)
-ne preveč kilometrov oz. avto mlajši od letnika 2005
-cenovno od 10-14 tisoč EUR


Pred kratkim sem nabavil Honda CRV dizel. To je prejšni model (škatlast) - če te to ne moti, je to kar iščeš - ustreza vsem tvojim pogojem. Jaz sem z njim za zdaj zelo zadovoljen - udoben, preprost avto, brez nepotrebne dodatne opreme, prtljažnik velik. BC mi kaže porabo okrog 7l. Edino malo težko se ga dobi.

ps
yeti 1.2tsi bo trpel s konjem v prikolici
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a GrEgEcN95 Sr jun 22, 2011 2:30 pm

Si mogoče razmišljal o čem takem? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4938783&show=1
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a error 90 Sr jun 22, 2011 3:11 pm

napisal je poraba pod osem litri :)
Slika
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 Sr jun 22, 2011 9:55 pm

GrEgEcN95 je napisal/-a:Si mogoče razmišljal o čem takem? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4938783&show=1

Tudi, prva pomanjkljivost je ravno že omenjena poraba, druga pa govorice o grozni nezanesljivosti teh modelov (tako sem slišal, ker naj bi pri razvoju delala naveza Nissan - Renault) ?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3801
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a Blinder Sr jun 22, 2011 10:48 pm

GrEgEcN95 je napisal/-a:Si mogoče razmišljal o čem takem? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4938783&show=1


to je delovni stroj, ne avto =P
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a GrEgEcN95 Če jun 23, 2011 7:44 am

Jaz sem se bolj osredotočil na vleko prikolice. S temle nebo imel niti najmanjšega problema. Poraba pa tudi ni tako pretirana. Sam se še vedno odločam za nakup tega ali pa Amaroka in me oba navdušujeta. Navara ima dobro notranjost za tip vozila in je kar precej udoben.
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 Če jun 23, 2011 8:01 am

Prikolica se ne prevaža tolikokrat da bi bil tak nakup opravičen, gre za bolj občasno dejavnost :lol:
Mogoče je še en dejavnik ki ga nisem omenil velikost, ker bo avto občasno vozila tudi mama, ki pa nerada vozi velike avtomobile. Definitivno bo treba it pogledat in probat Freelanderja, Tucsona smo kar dobro že stestirali (sicer bencinarja) in je uredu avto, edino ko sediš za volanom imaš občutek da je večji kot dejansko je, notranjost je super, od zunaj je pa Freelander prijetnejši za oko. Hvala za nasvete zaenkrat! ;)
 
drdamian
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne dec 04, 2005 6:05 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a drdamian Če jun 30, 2011 8:25 pm

tudi s tusconom bos tezko prisel pod 8 litrov... imam dva sodelavca s tem avtom, oba sta dizla s pogonom na vsa kolesa. Prvi trdi da ima povrecje malo čez 8 litrov, drugi pa okroglih 9. Pa bolj verjamem drugemu. Aja... njun slog voznje je normalen (ju redno prehitevam)
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 So jul 09, 2011 10:54 am

drdamian je napisal/-a:tudi s tusconom bos tezko prisel pod 8 litrov... imam dva sodelavca s tem avtom, oba sta dizla s pogonom na vsa kolesa. Prvi trdi da ima povrecje malo čez 8 litrov, drugi pa okroglih 9. Pa bolj verjamem drugemu. Aja... njun slog voznje je normalen (ju redno prehitevam)


A gre za oba 140 konjska motorja, ali sta 113? Švohejši motor naj bi v povprečju pil do 2 litra več!
 
drdamian
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne dec 04, 2005 6:05 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a drdamian Po jul 18, 2011 5:01 pm

oba sta 140 konjska....
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov