Srečanja avtomobilskih navdušencev...
 
peterbalazic
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne mar 28, 2010 7:02 pm
Kraj: Vir-Domzale

Napisal/-a peterbalazic Ne sep 05, 2010 5:22 pm

veselko popolnoma se strinjam s tabo!
 
Uporabniški avatar
BMW 850i
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Po nov 03, 2003 3:53 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a BMW 850i Ne sep 05, 2010 8:29 pm

veselko je napisal/-a:No evo PDP sezona je zakljucena in mislim, da je z danasnjim dnem scena na podrocju avtomobilizma v Sloveniji umrla. Mogoce bo v prihodnje se lavfalo PP SVS, ker se mi zdi, da imajo tam vsaj stvari poslihtane ...

1.
Potem naredili smo prijavo 20 evrov, katero plača tekmovalec, da se ga vodi za celo sezono v tem pokalu. S tega se kupijo na koncu sezone pokali,...

Potemtakem, nekdo ki pride na en show in ne placa 20 EUR nebi smel tekmovati v PDPju in tudi priznanja nebi smel vzeti! To ni bilo tako ....

2.
Dnevna tekma pa je cena 15 evrov, ki se plača organizatorju, da priskrbi tudi pokale za dnevno državno tekmo.

V Ljubljani je bilo 10 EUR, ki jih je nekdo pac pospravil v zep ...

3.
Tudi sistem ocenjevanje mislim da ni napačno nastavljen, trije sodniki sodijo vsak po svojem mnenju in od treh sodnikov velja ocena sodnika, ki je imel srednjo vrednost točk ocene.

Marsikje sta bila samo po dva sodnika, pa se za tedva bi lahko napisal vec slabih stvari kot pa dobrih (primer Avtoshow Maribor Štuk)

4. To je moj pogled na letosnjo sezono in komentar na prvi post, kar pa ne pomeni, da kritiziram uporabnika BMW 850i, ker kot sem slisal naj bi te stvari pri njih - PP SVS - funkcioniralo!

5.
Na koncu sezone pa prejme v vsaki kategoriji pet najboljših pokale in priznanja se pravi 15 tekmovalcev bo nagrajenih.

Nekako nečloveško izročeno za prvo uvrščenega, pa še to v kletnih prostorih Gospodarksega razstavišča ...

6. Sedaj se pa vsi, ki nameravate v letu 2011 sodelovati v kakšnem PDPju, zamislite o tem če je to sploh smiselno, tisti, ki pa mislite voditi "PDP" v letu 2011 vzemite moj post kot kritiko na kateri se kaj naučite.



No jaz nisem vodstvo PDP, da bi kdo to mislil. Sem pa sodeloval pri izdelavi pravilnika, kot še tudi nekateri ostali prisotni.

Sem pa vodja PP SVSja, kjer zadeva laufa, tekmovalni del je končan, sedaj pride še edino zaključek sezone (piknik, zabava, igre in podelitev) In to je že tudi vse 90 % pripravljenega, ki bo konec tega meseca. (podelilo se bo 41 pokalov in 44 priznanj v steklenih okvirjih)

Pravilnika PDP in PP SVS sta po mojem mnenju kar dobro nastavljena, samo se ju je treba striktno držat. V ppsvs se ga in laufa, v pdp pa ni bilo tako, kjer je tudi verjetno kar nekaj razlogov za to:
Bil je malo prepozno vse skupaj sestavljen, ni bil možnim tekmovalcem pravočasno predstavljen in pa seveda problemi s sodniki (ki bodo vedno, samo ne mislim na ta način ampak zmanjkalo je časa za določitev oz. en sestanek za sodnike,...)

No jaz sem se tudi udeležil tega "showa" v LJ in nisem vedel sploh kako je bilo to tukaj zamišljeno. Zato sem pa v tej temi spraševal in pisal: http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... sc&start=0
Res čudno in škoda, da ni bilo open tekme itd... Ko smo sestavljali pravilnik in lokacije smo dokaj fer za vse nastavili in seveda "finale" v LJ ker bi moral biti to največji šov v stylingu pri nas. Žal je to sedaj naredilo samo res veliko črno piko na celo sezono PDP in pa še kar nekaj napak že čez sezono, ki sem jih že tudi omenil + vse kar je napisal Veselko

1. Striktno sodelovati samo tisti ki so plačali pristojbnino - tu se je že zalomilo. Vodja PDP Jure pač ni mogel biti prisoten na vseh tekmah in več ni bilo spiska in nekaj novih dodatno, ki niso plačali.
- tu bi morali organizatorji, ki organizirajo poleg vsega še PDP (biti obveščeni kako in kaj) dobiti seznam tekmovalcev PDP in če pridejo kateri novi, organizator pobrati pristojbnino tem in ta spisek in pristojbnino predati vodstvu PDPja in nato gre PDP ocenjevat itd. Kateri ni poravnal ga ni tam na spisku in ne tekmuje v PDP - enostavno.

No Vodja PDP je obljubil, da bo vsem ki so plačali pristojbnino vrnil denar nazaj. Naredil se bo itak sestanek, se pomenimo kako za naprej - mislim, da bi se dalo to zadevo spravit v red. Škoda je, da bi slo scena komplet izumrla ker je kar nekaj odličnih vozil v tej panogi.

2. Ja očitno je, da tukaj sploh ni bilo dnevne tekme očitno tudi organizatorja ne (ki je pa bil GR inžer...) zato se sploh ni pobiralo teh 15 evrov. Pobralo se je 10 evrov - no ajde 7 evrov vstopnine, 3 evre za to skromno podelitev (ker onih 20 nam bo vrnjenih) naj bo.

3. Za sodnike sem že napisal. No mogoče bi se lahko naredilo tako. Vsak tekmovalec v PDP se npr. mora strinjati da se ga lahko določi kot sodnika. In ko prideš na tekmo gredo vsa imena teh tekmovalcev v žreb kjer se 3 izžrebajo in tisti sodijo na tisti tekmi. Na naslednji se isto ponovi, ampak se te tri ki so na prejšnji sodilo vzame stran. Tako bi mogoče prišel na vrsto enkrat sodit in tam kjer si prisoten.

4. No jaz sem samo prejel napisan ta pravilnik in sem ga linkal v vednost. Pri nas v PP SVS laufa 98% . Pa imamo pristojbnino 50 evrov!!! Blue angel bi lahko na PP SVS npr. kaj povedal, ki je letos začel sodelovati in ni iz naših krajev. In bi nas res zanimal njegov vidik na PP SVS in tudi drugi bi potem vedeli kako in kaj.

5. Ni bilo podeljeno - sem nekaj napisal že o tem. Zaradi tistih ki niso poravnali PDP pristojbnine in so sodelovali in ni bilo fer do nas ki smo poravnali obveznosti. Se je pač ta zadeva na tak način uredila - ni pa v redu v večih pogledih.

6. Če vam je interes se je potrebno res dobit in narediti sestanek. Tudi možni organizatorji, ki poleg tega morajo narediti obvezno še open tekmo.

Takrat je bil predlog, da bi naj jaz vodil to prvenstvo, kar sem odkloni (vodim že PP SVS) - nasvete, ideje, pomoč,... pa koliko je v moji moči vedno. No potem se je javil, da bi lahko Jure in nobenega drugega ni bilo. Potem je on sam dobil pač to nalogo. Zadeva je itak nova tudi zanj verjetno pa veliko nevednosti za tekmovalce - pač porodni krči. Finale pod takšnimi pogoji nikakor več tukaj. in pa še na koncu obvezen uradni zaključek. Škoda da to ni več res tapravi avto show, kot je bil pod organizacijo Jake, ki je bil proti temu res 1A.

PS:
Sodniki: bodite fer - tukaj ni kolegov takrat ko ocenjujete.

Tekmovalci: spoštujte sodnikove ocene (vsak ima svoj okus) avte delajte za sebe in pokažite vaše ideje, zamisli, vaše delo in izdelek občinstvu. Oni pa naj sprejmejo vaše vozilo kakor si ga pač želijo. Poleg vsega pa smo ta, da se družimo, kakšno rečemo, se pohecamo,...
Predsednik AK Street race team MS
 
Uporabniški avatar
stailingboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Če avg 27, 2009 7:49 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a stailingboy Ne sep 05, 2010 8:57 pm

BMW 850i je napisal/-a:4. No jaz sem samo prejel napisan ta pravilnik in sem ga linkal v vednost. Pri nas v PP SVS laufa 98% . Pa imamo pristojbnino 50 evrov!!! Blue angel bi lahko na PP SVS npr. kaj povedal, ki je letos začel sodelovati in ni iz naših krajev. In bi nas res zanimal njegov vidik na PP SVS in tudi drugi bi potem vedeli kako in kaj.


dečki jst osebno sem zlo zadovoljen z vašim PP SVS,nardite šove,eni na višjem,drugi na mal nižjem nivoju,ampak se zadeva izpelje in se mamo fajn,...pa všeč mi je da se čez leto objavi rezultate posamezne tekme,itd,...v glavnem Dani maš uštimano tko k je treba,...in to je letos mankalo v PDP,....pred sezono mi je marsikdo odsvetoval,da se naj ne udeležim vašega tekmovanja v PP SVS,in sem prov vesel,da jih nisem poslušal,...pa sem se vozil tut do 300km daleč,pa mi ni žal in se že zlo veselim da se dobimo na pikniku,...pa prov fajn se bomo mel ;)
Državni prvak v kategoriji PRO STREET ter pokalni prvak severno vzhodne slovenije v kategoriji STREET OUT LOOK za leto 2010!!!(20 STYLING AWARDS )
 
Uporabniški avatar
BMW 850i
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Po nov 03, 2003 3:53 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a BMW 850i Po sep 06, 2010 11:40 am

No me veseli :D
Predsednik AK Street race team MS
 
Uporabniški avatar
tabletten
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Če avg 20, 2009 5:39 pm

Napisal/-a tabletten Po sep 06, 2010 5:49 pm

Nekateri se res ženejo za temi pokali da je groza. Saj je fino in fajn če ga dobiš ampak ne preko trupel. Pojdi v trgovino in si ga kupi za 10 eur pa ga imaš, če se ti že toliko gre zanj.

Včasih je bilo to popolnoma drugače (slabih 10 let nazaj). Takrat je bil poudarek na druženju, izmenjavi mnenj, ma magar pijančevanju, pokal pa je padel tistemu `najboljšemu` kateremu so vsi ploskali brez fovšije. Tudi po 10 nas je skočilo na pleh kakemu SPLovcu da je pridobil tist 0,01 dB. Danes pa vsak za svojo rit, samo kreganje, merjenje tičev, nesramnost, nadutost..

Me je prav sram pripeljat avto da bi za hec izmeril dB ker bi takoj 10 folka s prstom name kazalo. Včasih je pa en ovalce prišel pomerit in dobil bučen aplavz in nekaj rund piva.

Bo že res nekaj na tem da je folk iz generacije v generacijo vedno bolj trapast.
 
Uporabniški avatar
BMW 850i
Novinec
 
Prispevkov: 356
Pridružen: Po nov 03, 2003 3:53 pm
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a BMW 850i Po sep 06, 2010 8:06 pm

tabletten je napisal/-a:Me je prav sram pripeljat avto da bi za hec izmeril dB ker bi takoj 10 folka s prstom name kazalo. Včasih je pa en ovalce prišel pomerit in dobil bučen aplavz in nekaj rund piva.

Bo že res nekaj na tem da je folk iz generacije v generacijo vedno bolj trapast.


Zaradi ravno teh trapastih, ki pišejo pa samo kritizirajo o avtih, šovih,.. več nočejo nekateri priti na šove, ker jih je potem "sram". Pa tudi neki začetniki, da bi bili radi zraven ali bi si samo npr. na neki kripi zmerili glasnost in si ne upajo.

Zato pa ni nobenih novih vozil prisotnih, katerim bi lahko zadeve postale všeč in bi imeli vedno več vozil na šovih - ne najboljše jih takoj popljuvat itd.
Jaz pravim naj vsak pripelje vozilo na šou pa če ima še serijsko vozilo, pride s klubom, se druži itd Zakaj nebi vsi prišli na šove in se imeli fajn.
S tem bi tudi organizatorjem zvišali finančno plat, da bi lahko bili šovi bolj uspešni.

Ne vem pa zakaj ti ki pišejo samo slabe stvari in ne sodelujejo kot tekmovalci sploh hodijo gledat te šove. Očitno so potem oni tisti čudaki. Če meni nekaj ni všeč za videt potem ne grem tja. Npr.: če je v kinu nek film ki me ne zanima ga enostavno ne grem gledat ipd.
Predsednik AK Street race team MS
 
Uporabniški avatar
P4TO
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Ne feb 22, 2009 5:16 pm

Napisal/-a P4TO Po sep 06, 2010 8:57 pm

Tako je BMW 850i. Nas (mlade :P ) bi bilo treba spodbujat k temu da po svojih močeh nekako pripomoremo k obstanku styling scene na slovenskem (ali pa vsaj tu na vzhodu kjer stvari še nekako držijo svoj prvotni namen). V Sladkem vrhu naprimer je bil prvi show ki sem se ga udeležil s svojim avtom in bila je prava čaga (še nek poseben čar pa ti da če si član nekega kluba).

Nwm koliko mladi berejo ta forum...jaz sem kr veliko gor in redno prebiram temo Srečanja in opažam da so pogovori vedno hujši ter teme nekega shova zastarajo šele po mesecu ali dveh po tistem ko je že vse mimo (seveda se tema nadaljuje samo s pričkanjem) :D Nwm kako nekateri ne razumejo da lahko ima zelo veliko ljudi enako veselje, denarja pa nikoli ne bo pri vseh toliko da bi si uredili avte kot nekateri.

Ker sem bolj tihe narave tut zdaj ne bi rad preveč tvezil in dajal zagona onim ki se radi bunijo. Morda bo pa le komu všeč spodbuda da naj si le uredijo avte koliko jim pač finance ali kaj druga dopušča, ter naj pridejo na showe, podprejo organizatorja ter najpomembnejše- naj bodo ponosni na svoje vozilo ter naj se pridejo zabavat in ne basat s pokali in priznanji.

Lp. in brez zamere.
Ženske pozor!!! Moški smo kot avti, če ne pazite, končate pod nami! :P
Vrni se na Srečanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov