Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če sep 23, 2010 6:52 pm

fare je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
fare je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
dejan19 je napisal/-a:Evo naročil sem jih v dimenziji 185/60 14 in 167/70 13 pa ko bodo na avtu malo povem kako in kaj.. Dobr endin problem je ker je hitrostni razred Q (160km) ampak itaq več kot 120 se ne vozim..

ce v homologaciji pise visji hitrostni razred mas tehnicno neizpravno vozilo in mas 400+eur kazni.govorim iz izkusenj...
Ja zimske so lahko 2 manj.
abbe - zakaj so pa tebe kaznovali?

ne ne smejo bit manj.od ke vam take ideje da so zimske guma lahko mansega hitrostnega razreda?
a mi gdo to v zakonu poisce,da vidm.
ja hotu mi je dat kazn ker sm mel en hitrostni razred premalo.je reku da je to lahko izredni tehnicni pregled pa 400+.hvala bodu poj nc od tega ni blo...
Evo,
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=157

hvala.jst sm pa hotu kupt nove zimske gume zarad tega pa ceprau majo te se vedno dovolj profila.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Če sep 23, 2010 7:01 pm

Ravno v torek sem peljal otroke na tehniški dan in smo si ogledali tovarno Rotal. Pravi, da vsako leto prodajo več gum. Vprašal sem ga tudi kakšna je guma - kavčuk, ki ga uporabljajo in je dejal, da dobijo že vse pripravljeno, da je najsodobnejši material in da vsebuje tudi siliko. Škoda, da niso gume na kakšnem izmed primerjalnih testov.

LP
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Če sep 23, 2010 7:56 pm

abbe je napisal/-a:
fare je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
fare je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
dejan19 je napisal/-a:Evo naročil sem jih v dimenziji 185/60 14 in 167/70 13 pa ko bodo na avtu malo povem kako in kaj.. Dobr endin problem je ker je hitrostni razred Q (160km) ampak itaq več kot 120 se ne vozim..

ce v homologaciji pise visji hitrostni razred mas tehnicno neizpravno vozilo in mas 400+eur kazni.govorim iz izkusenj...
Ja zimske so lahko 2 manj.
abbe - zakaj so pa tebe kaznovali?

ne ne smejo bit manj.od ke vam take ideje da so zimske guma lahko mansega hitrostnega razreda?
a mi gdo to v zakonu poisce,da vidm.
ja hotu mi je dat kazn ker sm mel en hitrostni razred premalo.je reku da je to lahko izredni tehnicni pregled pa 400+.hvala bodu poj nc od tega ni blo...
Evo,
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=157

hvala.jst sm pa hotu kupt nove zimske gume zarad tega pa ceprau majo te se vedno dovolj profila.
No,lepo da boš prišparal,heheh.
 
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne nov 26, 2006 4:17 pm

Napisal/-a Ne okt 24, 2010 6:32 pm

Zdravo :)
Da še jaz podam svoje mnenje ROTAL-ovih pneumatik dimenzije 225/45/17"
Gume sem namontiral dva dni nazaj in jih sprobal v dežju in na avtocesti jutri pa po verjetnosti še v snegu :)
Z gumami sem ZELO zadovoljen-ne tresejo in v dežju se obnašajo suvereno.
Vizualen izgled gume ne kaže znakov, da so obnovljene, ker je kompletna prevlečena na novo.
Gume imajo najnovejši Continentalov zimski profil (continental ts810) in testirane so do 210 km/h
Odločitev pa je tudi padla ,ko sem zagledal ceno 144 EUR z poštnino za vse 4 komade

:pivo

Lp. iz Cerknice:)
PS: mal dnarja dost muske

:lol:
Zadnjič spremenil , dne Po okt 25, 2010 6:33 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Ne okt 24, 2010 6:50 pm

Moja jih ima na puntu in lahka račem samo :shock: :shock: :shock: Guli jih že dve leti, tudi poleti in je še skoraj ves profil. Edino ena se je napihnla :lol:

Po mokri in zaledeneli cesti prez problemov, po snegu pa ji ni para.
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Napisal/-a dejan19 Po okt 25, 2010 9:58 am

Da se sam povem izkušnje po cirka 2000 km .
Po suhem se obnesejo super in po dežju držijo zelo dobro..
Sedaj čakam samo še sneg. Mene osebno so zlo presentle ker sm pričakoval da bodo samo za prvo silo. So pa drugač zlo vredu nobenga tresenja niso niti glasne kar sem pričakoval udobna vožnja in vse.. Naslednič grejo spet gor..
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Po okt 25, 2010 7:44 pm

no pa smo končno dočakal nekaj zadovoljnih kupcev rotalk.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
markx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne okt 28, 2007 7:50 pm

Napisal/-a markx Če okt 28, 2010 7:34 pm

Jaz jih"drajsam" na svojemu kamionetu.Lani sem imel z eno gumo problem,ker si je začel luščiti profil.Obvestil sem Rotal in so gumo zamenjali bp.Verjetno je prišlo do kake napake v proizvodnji.Drugače pa sem jih uporabljal na osebnih vozilih in nisem nikoli imel nikakršni težav.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Pe okt 29, 2010 7:24 am

markx je napisal/-a:Lani sem imel z eno gumo problem,ker si je začel luščiti profil.

Podobno se je zgodilo na naših rotalkah (dobili na rabljenem avtu), tekalna plast je na enem mestu preprosto odstopila za 2-3mm. Zaradi takih zadev ne dam gor obnovljenih gum, to se enostavno ne bi smelo dogajati.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Vilca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne okt 31, 2010 8:49 pm

Re: Rotal

Napisal/-a Vilca Ne okt 31, 2010 9:16 pm

Včeraj sem dal zmontirat Rotalove 225/45/17 s Continental profilom...ko sem jih prinesel h vulkanizerju je malo podvomil češ na BMW-ja boš dal obnovljene? Potem je nekoliko potarnal, da jih težko scentrira...in res pol urce kasneje sem imel na vsakem alu paltišču na notranji strani tudi do 6 centrirnih ploščic.
Kar se tiče vožnje lahko rečem, da je na začetku avto malenkost plaval oz. nekoliko drugače se je obnašal. Avto sem parkiral in pustil do naslednjega dne ter šel zjutraj malo dodatno testirat. Zaviranje na suhem na polno z 80km/h - optimalno, nisem opazil podaljšanja zavorne poti, niti se ni slišalo zaviranja . Pri pospeševanju sem čutil rahel vpliv na volan, pri hitrosti naprej od 60km/h pa se zadeva umiri in ne trese ali vpliva na volan niti pri 130km/h ( hitreje ni šlo po tej cesti na AC pa nisem šel - še...). Po ovinkih ni bilo nekih posebnosti, sem pa opazil, da dlje kot sem vozil in zaviral, zavijal, bolj stabilen je avto postajal. Verjetno je zgornji sloj ko so gume še nevožene nekoliko neraven oz. guma ne grabi enakomerno. Gume so na otip nekoliko mehke, škripa če potegneš s prstom po zunanjem delu, se pravi niso čisto nič "plastične", o obstojnosti profila pa verjetno napišem kaj čez kak mesec. Danes je malenkost tudi deževalo - guma opravlja svoje delo brez problemov. Za vsak slučaj pa pred vsako vožnjo pogledam vse štiri, ker jih veliko dobi bule na zunanji strani. Upam, da ne bo težav...magari vsako leto zimske obn. za 144EUR kot vsako drugo leto 400EUR za nove, ki se ob suhih zimah kaj hitro obrabijo...

OCENA OBN. ROTAL GUM: še javim...
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: Rotal

Napisal/-a dejan19 Sr dec 01, 2010 5:14 pm

Evo gume se v snegu obnesejo super. Oprijem je dober in tudi do zdaj sem prišel z njimi še povsod. Po dežju imajo dober oprijem in po suhem. Do zdaj sem z njimi naredil okrog 5000km in sem zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
naliM
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne jan 01, 2006 9:55 pm
Kraj: Maribor - okolica

Re: Rotal

Napisal/-a naliM So dec 04, 2010 12:58 pm

Še jaz sem včeraj izkoristil vremenske zadeve in prvič zapeljal 'poletno' igračo na Rotalkah (205/55-16) na pohorski sneg. Oprijem je odličen (225KM in Quattro), razlika na avte, ki so vozili z običajnimi rabljenimi zimskimi gumami, pa očitna.
Sicer so po asfaltu nekoliko glasnejše, kot ostale gume, tudi več uteži je treba za balansiranje, a za čakanje v garaži in nekaj zimskih km po snegu so preceeej boljše, kot par let stare renomirane gume s 5mm profila.
 
supermico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Ne jan 20, 2008 6:29 pm

Re: Rotal

Napisal/-a supermico Če dec 16, 2010 8:49 am

Tudi jaz sem razmišljal, kaj bi kupil, pa sem se na koncu odločil spet za rotal za pogonska kolesa (že 3. par na 2 avtih) Zakaj rotal? Ker rabim gume za v taprav sneg, ne samo za v lužo, na mesec pa naredim 1000 km ali manj in se mi zdi brez veze dajat 60€ in več na gumo, ker bodo itak prej stare kot izrabljene. In resnici na ljubo, za toliko več denarja ne dobiš toliko več kvalitete. Sem imel prey Dayton dw510, dobra all-round gume, ampak v snegu pa niso ravno špica. Rotal (alpin oz. zdaj alpine star 8) ) me še niso pustile na cedilu.
Za poleti imam pa letne na litih feltnah, rotalke so premehke in jih prehitro pobere.
Letos sem jih naročil po pošti in se mi je sicer zgodilo, da sem dobil eno defektno z bulo. Sem jih že preklinjal in se zaklel, da ne kupim več nalitih, ampak sem takoj naslednji dan uveljavil garancijo in so mi jo zamenjali brez vprašanj... Do naslednjič bom pa že pozabil :D
Zaključek: imajo torej svoje pluse in minuse, ampak dejstvo je, da so vredne svojega denarja. Vsaj za tako uporabo, kot jo rabim jaz.
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Rotal

Napisal/-a RS84 Pe dec 31, 2010 5:56 pm

Še jaz povem nekaj o teh gumam, ki sem jih dal na felicio, ki jo imam za zraven, pa tko za vinograd pa če kaj taga pelem ni treba nekaj pazit preveč na njo. Brezveze mi je blo na ta avto dajat nevem kok denarja sam za gume. ena rotalka je bla 22€.

So pa alpin star. Moram reč, da po snegu gre brez problema, sem bil zelo presenečen. Mal je res svinca več gor, volan mi ne trese. Zaviranje je normalno. tudi po vodi se ok pelejo. Guma je kar mehka tko, da jo bo verjetn kar pobiralo, res pa da ne delam velik km s tem avtom. Zaenkrat mi ni žal, da sem jih kupil, se mi zdi bolš nova rotalka kot pa nevem kakšna guma, ki je stara par let. Je pa res, da kak se bodo obnašale pri vlkih hitrostih ne vem, ker ne grem z njim na avtocesto, tako pa več kot 100se niti ne pelem.

Po mojem so vredne tega denarja, če se bo pa kej odlepla bom šou pa do vulkanizera, mi jo bo pa zamenjo tak mi je oblubo.

LP
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: Rotal

Napisal/-a dejan19 So jan 01, 2011 5:15 pm

Sam sem se z njimi vozil okoli 160 do 170km/h pa ni bolo nobenih težau mogoče malo bolj glasna to je pa vse.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: Rotal

Napisal/-a kiki13 Sr jun 01, 2011 9:55 am

Ogledal sem si internetno stran rotal ter si pogledal cene, ki so res ugodne. Poleg gum so tudi fotografije. Ali je takšen dejanski profil gum rotal, kot je na fotografiji? Gledal sem dimenzijo 175/65/14, profil piše da je michelin-alpin, ampak na fotografijah zgleda profil res "starinski oziroma ni v koraku s časom". Ali lahko kdo napiše, kakšen je ta michelin-alpin profil pri rotalu?
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: Rotal

Napisal/-a dejan19 Sr jun 01, 2011 5:22 pm

Ja profili gum so taki kot na slikah. Mogoče je ta res malo starinski ampak obnese se pa zadovoljivo. Brat je s temi gumami nekam prletu in zviu felgo na 100ih mestih tako,da je lahko šel sam po novo ampak začuda je guma bla ok edino eno malo bulo je imela.
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: Rotal

Napisal/-a denko4 Sr jun 01, 2011 9:32 pm

Imajo par različnih profilov. Najbolj navaden je pa Michelin Alpin ja in je super v snegu. Mogoče imajo tudi kater drug profil v tej dimenziji, če ti ta ni všeč :-P
 
scester
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po dec 12, 2011 10:02 am

Re: Rotal

Napisal/-a scester Po dec 12, 2011 10:06 am

Pozdravljeni majstri...

Punca je kupila gume od Rotala (dobre izkušnje itd, kakor koli njena odločitev) vendar ko se jaz peljem z avtom imam občutek kot da se vozim "pošrek", avto ima občutek kot da je ladja (kot da so izredno premehke gume). Je to normalni občutek? S starimi gumami avto tega občutka "plajtranja" ni imel. Tehnični pregled par tednov nazaj (z rotal gumami) ni imel pripomb čez avto.

Hvala za vsak odgovor.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Rotal

Napisal/-a airmike Po dec 12, 2011 10:09 pm

scester je napisal/-a:Pozdravljeni majstri...

Punca je kupila gume od Rotala (dobre izkušnje itd, kakor koli njena odločitev) vendar ko se jaz peljem z avtom imam občutek kot da se vozim "pošrek", avto ima občutek kot da je ladja (kot da so izredno premehke gume). Je to normalni občutek? S starimi gumami avto tega občutka "plajtranja" ni imel. Tehnični pregled par tednov nazaj (z rotal gumami) ni imel pripomb čez avto.

Hvala za vsak odgovor.


Ma mama na cliotu in so zelo mehke ja.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov