Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če apr 30, 2009 7:12 pm

Zakaj pa navadna goba ni dobra? Oziroma v čem je ta rokavica drugačna, boljša.
tudi sem že na tem forumu zasledil, da jelenova koža ni dobra za brisanje, zakaj ne?
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Če apr 30, 2009 7:29 pm

Jaz imam nekaj podobnega, kot tisto krpo, ki jo natakneš na roko in ima različno z obeh strani - eno bolj fino, mehko za s šamponam it, na drugi strani pa bolj ''grobo'' za mrčes.
Šampon uporabljam od Sonaxa, za mršes, katran, smolo sem kupil neko unirvezalno čistilo do My car in se je zelo dobro obneslo. Smo imeli prej bel avto, pa se je vse masno začrlo noter v barvo in nikakor spucat in s tem čistilom (My car) je šlo kot za šalo dol (drgnidrgni.press).
Če ti kaj pomaga.

Me pa tudi mene zanima to, ki si omenil ''snowfoam'' :idea:
Zadnjič spremenil chevy, dne Če apr 30, 2009 8:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Če apr 30, 2009 7:56 pm

to snowfoam peno se da zdaj dobit že tudi pri nas
http://www.bolha.com/oglas382485742/proizvodi-za-nego-vozil-cistilna-pena-snowfoam-koncnov-slo-novo-
moram preizkusit kako to deluje a kolikor spremljam tuje forume je ta zadeva fenomenalna

Drugače pa sam uporabljam šampon od mequairsa in sicer golden klass,ki mi je fenomenalen čeprav je malce drag a vseeno.Za platišča pa tudi uporabim kr navaden šampon,ker jih na vsake toliko časa premažem z trdim voskom in gre umazanija sreči hitro stran.Mam pa tut to srečo,da nimam nekih zakompliciranih platišč.Sa samo brisanje pa uporabim najprej silikonski brisalec ter nato mikro krpice
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če apr 30, 2009 9:44 pm

tomzzi je napisal/-a:Torej zanima me kje dobiti tiso rokavico za pranje in ne gobo? Rabil bi pa kaj kvalitetnega. Obenem me zanima kakšne izkušnje imate z čistili znamke Meguiars?

Edit:

za pranje pa iščem nekaj takega

Slika


V Sloveniji tega nisem našal in še vedno iščem :) . Meg čistila niso slaba. Od njih uporabljam šampon, APC in mažo za plastiko ter gumo.

Ne bi bilo slabo če bi si poleg rokavičke omislil še veliko krpo/brisačo iz mikrovlaken za sušenje. Če boš avto opral z rokovičko in nato sušil z navadno jelenovo krpo oz. čem podobnim nisi naredil veliko.

Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2178
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi Pe maj 01, 2009 9:18 am

Hvala vam. Verjetno bom tale "snowfoam" kar sprobal... Samo nič ne piše proizvajalca, ker tukaj so lahko kar velke razlike kolikor berem. Ampak za sprobat je.

Tudi tisto "rokavičko" še iščem. Za sušenje sem pa itak že bral, da je najboljša varianta večja krpa iz mikrovlaken.

Imam pa še eno vprašanje glede voska. In sicer tega še nisem delal. Pa ne vem kakšen je postopek. Tudi za tole bi bil dobrodošel kakšen napotek.
 
Uporabniški avatar
rumena ibiza
Poznavalka foruma
 
Prispevkov: 997
Pridružen: To nov 01, 2005 10:12 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rumena ibiza Pe maj 01, 2009 9:58 am

tomzzi je napisal/-a:Hvala vam. Verjetno bom tale "snowfoam" kar sprobal... Samo nič ne piše proizvajalca, ker tukaj so lahko kar velke razlike kolikor berem. Ampak za sprobat je.

Tudi tisto "rokavičko" še iščem. Za sušenje sem pa itak že bral, da je najboljša varianta večja krpa iz mikrovlaken.

Imam pa še eno vprašanje glede voska. In sicer tega še nisem delal. Pa ne vem kakšen je postopek. Tudi za tole bi bil dobrodošel kakšen napotek.


mene tudi zanima voskanje, kako pa kaj, čeprav je nekdo že zadnjič napisal v eni temi nekaj o voskanju in voskih, zanima me sam postopek...

v čem je pa fora tega " snowfoama", mislim zanima me, če ima boljši učinek kot avtošamponi?

ja še to, zakaj jelenovka ni vredu? meni se pa zdi, da kar se tiče ogledal pa stekel je to najboljše.
Zadnjič spremenil rumena ibiza, dne Pe maj 01, 2009 10:02 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
AudiBoy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1534
Pridružen: So jul 01, 2006 1:17 pm
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a AudiBoy Pe maj 01, 2009 11:25 am

Za celi avto uporabljam Amway Car wash. Best of.
[size=75]Volvo. For life.[/size]
 
Uporabniški avatar
Touge
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: To feb 03, 2009 9:14 pm

Napisal/-a Touge Pe maj 01, 2009 3:57 pm

A je že kdo preizkusil čistila Arexons in Ma-fra?
k se mi zdi da se vse več pojavljajo v trgovinah
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe maj 01, 2009 6:06 pm

SNOW FOAM je namenjen predpranju avtomobila, saj razgradi umazanijo ki jo potem samo speremo iz avtomobila s wapom.Obstajata dve vrsti navadna in PH neutral vendar večje razlike ni.

Takole zgleda na e39

Slika

Kar pa se tiče rokavic za pranje je izbira ogromna vendar prava rokavica je iz 100% ovčje volne. V kolikor bi jo kdo imel jih imam še nekaj na zalogi, več na PM .

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Po maj 04, 2009 8:29 pm

Kje si nabavil gliptol in kolko je prišel komplet?

Kako si ga pa nanašal?

Tnx

LP M.
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Po maj 04, 2009 8:37 pm

Domnevam da govoriš o Glipton čistilu ter premazu in ne Gliptolu ;) ... Slišal veliko dobrega in vsekakor se bo znašel v arzenalu opreme, čim se pokaže potreba.

lp
 
Uporabniški avatar
rumena ibiza
Poznavalka foruma
 
Prispevkov: 997
Pridružen: To nov 01, 2005 10:12 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rumena ibiza To maj 05, 2009 8:08 am

lenivec je napisal/-a:ja gliptone ja :D nevem od kje mi gliptol

nabavil iz uk (ebay) 8 funtov oboje :) pa 6 funtov poštnine zastojn praktično.

obrišeš leder z vlažno krpico. naneseš čistilo z vlažno gobico ali pa kako krpico iz mikrovlaken. malo zdrgneš da se "peni" če so kake razpoke še s krtačko, da spraviš drobce ven. počakaš 5 minut in lepo obrišeš z vlažno krpo. in ko brišeš se začne dogajat čarovnija hehe. no potem se vse skupaj posuši in lepo premažež še z losjonom. in je to to.

edino če komu vonj po surovem usnju smrdi, tale zadeva ni za njega. ker to ma pa res super vonj po ledru.

glede tega pa lahko samo rečem svetujem 100% in sam ne kupim niti ne probam več nič drugega :D


a pa se ti usnje sveti zdaj, ko si premazal ali ima tako barvo, čist natural, ko da je avto prišel zdaj iz trgovine?
ker jaz imam isto najprej čistilo obliki pene, stisneš ven namažeš, pa potem z mikrokrpico obrišeš, potem pa je poleg krema pa gobica in usnje je ful mehko,gube so skoraj zginile - kupila sem ga pa na pooblaščenem servisu.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga To maj 05, 2009 11:38 am

Mene zanima, kako je s pranjem s strajfiksom? So kaksni zadrzki oz. navodila za varno uporabo? Baje se ne pere gum s tem, pa z varne razdalje je treba spricat...

Katerega priporocate za nakup? Se naj drzim firme kot je Kärtcher ali je zadovoljiv kakseb Einhel iz baumax-a za 80 eur.

Hvala,
D

...

Ok. Nasel sem eno staro temo na to.


http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?p=60332&sid=e2a3d74cb4c175402ba9ee55ba5e571b
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat To maj 05, 2009 12:45 pm

Glede teh visokotlačnih čistilcev ti bom reku tkole,če nisi neki profi in boš z tem pral samo avto in kakšno malo stvar se ti Kärtcher-ja po moje ne splača kupovat,ker mu boš delal samo škodo,če ga neboš uporabljal.No ima ta Kärtcher pa tut luštno zadevo,ki se mu reče para,če misliš kupit malo bolj konkretno zadevo.No če imaš doma še kakšno drugo mehanizacijo poleg avtomobila ti vsekakor svetujem nakup Kärtcher-ja,ker boš lahko pral več in to po želji tudi na paro.Zdaj niti nisi napisal koliko si pripravljen odštet za ta čistilnik in za kaj vse ga boš potreboval a mislim,da,če imaš za prat samo avto in tu in tam kako malenkost bo kakšen cenejši čistilnik tudi zadostil tvoje potrebe pri pranju avtomobila itaq ne potrebuješ 160barov pritiska.Maš 100 barov čez glavo zadost pa še tu je treba mal pazit kam vse boš spustu 100 barov curka.Dandanes pa tudi cenejšim čistilcem ni problem pritisk do 100 barov.
Glede pranja gum bi ti pa tkole povedal itaq ni priporočljivo prat z čistim curkom,ker pri 100barih začne zadeva rezati določene materiale :)
Jst perem zmeraj z Kärtcher-jem in nastavim na razpršen curek nikol nimam nastavljenega direktnega curka.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga To maj 05, 2009 1:36 pm

Hvala za odgovor.

Prvenstveno bi ga uporabljal za pranje avtomobila. Verjetno bom kdaj opral teraso ali pa tlakovce.

Gledal sem namrec enega od Einhel firme in je v primerjavi s Kartcher-jem kar konkreten. Ima namrec 160barov, 170 l/min pretoka, zraven dobim tisto krtaco za terase, cev in nastavek za sampon. To pride pod 80eur.

Primerljiv Kartcher pa pride cca. dvakrat toliko. Pomoje bom kar rizkiral z einhel-om. Ga bom pa v garancijskem roku namatral, da vidim ce bo crknil.

Lp,
D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To maj 05, 2009 1:46 pm

Pomojem nimaš kej zgrešiti z Einhelom... Če ti pa € hodijo viška pa vsekakor Karcher...
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov