Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Sr maj 06, 2009 1:53 pm

Scremer je napisal/-a:.. Če se pa barvani del samo bolj sveti kot nebarvani se pa do neke mere da pomagat...



..točn tko je kokr si povedu :? ..barva pa naj bi bla ista :roll: (po prometni uzeta - E7B) ...potem je se upanja glede tega?? :P :)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Sr maj 06, 2009 6:46 pm

@RejmiK

Težavo rešiš tako da daš avtomobil spolirat, če so ti barvo mešali po prometni bi se po poliranju barva morala ujemati razen če ti je delal kakšen domači mojster in ti je delal kakšne čudne prehode ki jih je potem s poliranjem in brušenjem poskusil zakriti .
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Sr maj 06, 2009 6:58 pm

Ko že govorimo o oksidirani barvi :lol:

Slika

Najprej seveda arf z delci namesto šampona in potem stari dobri Sonax iz Petrola in hitre roke ter spodaj viden rezultat .

Slika

:P :P
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr maj 06, 2009 7:34 pm

csf je napisal/-a:hitre roke ter spodaj viden rezultat ....

....do prvega deža ;)
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M Sr maj 06, 2009 7:56 pm

RejmiK je napisal/-a:
Scremer je napisal/-a:.. Če se pa barvani del samo bolj sveti kot nebarvani se pa do neke mere da pomagat...



..točn tko je kokr si povedu :? ..barva pa naj bi bla ista :roll: (po prometni uzeta - E7B) ...potem je se upanja glede tega?? :P :)


Pa kdo vam je reku da se barva po prometni gleda? Številko barve maš napisano v prtlažniku pri rezervnemu kolesu,pod pokrovom motorja,al na vratih,....ž
Pa če greš kupit barvo obvezno z avtom ali pa en konec vzameš z avta dol ki je pobarvan da lahko primerjaš barve.Pri nekaterih barvah maš tudi do 6 različnih odtenkov.Tisto v prometni pa kr spreglejte raje :D
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Sr maj 06, 2009 8:02 pm

csf je napisal/-a:@RejmiK

Težavo rešiš tako da daš avtomobil spolirat, če so ti barvo mešali po prometni bi se po poliranju barva morala ujemati razen če ti je delal kakšen domači mojster in ti je delal kakšne čudne prehode ki jih je potem s poliranjem in brušenjem poskusil zakriti .


..."kao" obvlada zadevo,a stvar ni vredna pou k.... ,kar je naredu :? ..katastrofa :x ..nekak se najbl simpl se mi zdi da bi ga kr ceuga postrihu na novo,mogoče v ksno drugo barvo ;) ..ampk bom useen probu spolirat,k me firbc matra :D ..
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Napisal/-a mr.ramo Sr maj 06, 2009 8:04 pm

Robi_M je napisal/-a:
RejmiK je napisal/-a:
Scremer je napisal/-a:.. Če se pa barvani del samo bolj sveti kot nebarvani se pa do neke mere da pomagat...



..točn tko je kokr si povedu :? ..barva pa naj bi bla ista :roll: (po prometni uzeta - E7B) ...potem je se upanja glede tega?? :P :)


Pa kdo vam je reku da se barva po prometni gleda? Številko barve maš napisano v prtlažniku pri rezervnemu kolesu,pod pokrovom motorja,al na vratih,....ž
Pa če greš kupit barvo obvezno z avtom ali pa en konec vzameš z avta dol ki je pobarvan da lahko primerjaš barve.Pri nekaterih barvah maš tudi do 6 različnih odtenkov.Tisto v prometni pa kr spreglejte raje :D



takrt avto ni biu v moji lasti :!:
 
Uporabniški avatar
Kstepe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To apr 08, 2008 5:56 pm
Kraj: Mengeš

Napisal/-a Kstepe Sr maj 06, 2009 8:21 pm

@csf

Arf z delci? :shock:

Saj pasta "sonax" s črpalke je polish, ni pa politura, tako da do neke mere obnovi začasno barvo, delano je blo pa na masino, ne ročno. (vidi se tampon na steklu)

Drugac pa good job, skoda da nimas slike direktno s soncne svetlobe...
tam se najbolje vidi kako si naredil.

Tudi rumena ibiza naj bi bila polirana ročno, kot sem zasledil...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če maj 07, 2009 9:50 am

Kstepe je napisal/-a:Tudi rumena ibiza naj bi bila polirana ročno, kot sem zasledil...


Z mašino in če se ne motim je uporabil paste od automagica...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1296
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če maj 07, 2009 11:18 am

Scremer je napisal/-a:
Kstepe je napisal/-a:Tudi rumena ibiza naj bi bila polirana ročno, kot sem zasledil...


Z mašino in če se ne motim je uporabil paste od automagica...

Točno tako.
@Kstepe; tisto o Sonaxu ne verjet @csf-u, ne vidiš, da se zeza :)
Se mi zdi, da je v eni drugi temi predtavljal ta avto in je tam napisal, da je tole delal s 3M pastami.
 
Uporabniški avatar
Kstepe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To apr 08, 2008 5:56 pm
Kraj: Mengeš

Napisal/-a Kstepe Če maj 07, 2009 12:09 pm

aha, potem smo rešili zadevo :)

Govor je bil o ročnem poliranju...

3m so zelo solidne paste, automagic pa odvisno od programa, ima tudi nekaj solidnih past, vendar cilja bolj na hobby program.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe maj 08, 2009 11:58 am

skoda da nimas slike direktno s soncne svetlobe...
tam se najbolje vidi kako si naredil.


Evo ena slikca na soncu;)

Slika

Osnovna korekcija s Menzerno 106fa in zaščiteno s sealantom

....do prvega deža Wink


jp 8) in takrat se dežne kapljice kar same odbijajoin bežijo od barve tako kot da bi se bale da jih kdo lovi :P [/u]
 
Uporabniški avatar
Kstepe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To apr 08, 2008 5:56 pm
Kraj: Mengeš

Napisal/-a Kstepe Pe maj 08, 2009 12:46 pm

good job :)
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Pe maj 08, 2009 2:42 pm

Doma imam 3 litre menzerne polir paste gor piše "cut" za točno oznako morm pogledat ali mi če pridem polirat k tebi csf to lahko kj koristi oz. tebi....
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po maj 11, 2009 9:20 am

Doma imam 3 litre menzerne polir paste gor piše "cut" za točno oznako morm pogledat ali mi če pridem polirat k tebi csf to lahko kj koristi oz. tebi....


Obrni flaške in na spodnji strani imaš napisane oznake 106fa,85rd( novejše embalaže imajo rumen napis ob strani), CUT piše na vseh :D
 
opels
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So maj 16, 2009 4:15 pm

Napisal/-a opels So maj 16, 2009 5:12 pm

Pripravlam material da očedim mojega pločevinarja in vidim da bi moral prej forume povohat in šele potem kupit pasto in ostalo. No pa sem šele zdaj prišel na forum in imam že kupljeno pasto pa me zanima če bo vredu.
Stala me je 6,6 € (250 ml). Sliši na ime AREXONS, Proactive wax (metalic bodywork paint) Ime pripravka: Zaščitni vosek?! Eeeh, šele zdaj vidim da sem kupil vosek :roll:
Bom rajš tiho pa poslušu kaj boste povedli kaj moram zdej kupit....
(torej: blago fino polir pasto (metalik barva) da se bo svetil (ima sicer nekaj prask ampak jih ne mislim odpravit ker bi rad samo da se bo avto bolj svetil), zraven moram v lekarni kupit še vato? ali s čim se ročno polira?........+ če rabim še kaj zraven
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 So maj 16, 2009 6:13 pm

Tole si preberi. Je zadeva obsežna, ampak boš izvedel veliko koristnih stvari.

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=65915&postdays=0&postorder=asc&start=0

Če se boš pa zadeve lotil "na roke" pa rabiš eno gobico za nanašanje in mikrokrpe za glancanje. Vata pa je pase.

So še druge teme:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=63323
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=69245

Boš videl, da nekateri uporabniki obvladajo zadeve in so dali veliko koristnih in uporabnih informacij.

LP
 
Uporabniški avatar
DCsport
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe maj 06, 2005 2:39 pm

Napisal/-a DCsport Pe sep 04, 2009 1:05 pm

Živjo
Mene pa zanima kako bi s poliral svojega C4 rdeče barve. Avtomobil ima po celi karoseriji kup majhnih praskic, pa sem mislil da bi jih odpravil s poliranjem.
Zanima me ali bi praske odpravil z 3M oranžni in nato z 3M modro polirno pasto ter pripadajočimi gobicami ali bi bilo potrebno uporabiti tudi zeleno pasto?
So paste od 3M dobre ali mi predlagate katere druge ter kje bi se jih dalo dobiti v okolici novega mesta.
Prilagam 2 sliki
http://lh6.ggpht.com/_zW3C6BLwisY/SqEBGTPbPiI/AAAAAAAAAE8/4FoqS4066fM/s800/DSC02239.JPG
http://lh4.ggpht.com/_zW3C6BLwisY/SqEBGi8oTjI/AAAAAAAAAFA/w11D-RnRPY0/s800/DSC02233.JPG
slikano je s telefona, vendar so praskice opazne
zahvaljujem se za vaša mnenja
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov