Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a gaszajla Po avg 11, 2014 8:51 pm

Eni ste obsedeni s temi kantami.Najbolj se stekla očistijo z navadno viledo,ki ne pušča sledi.in sicer izbrišeš na mokro potem jo opereš izviješ in do suhega glanc.ne pa razna sredstva ,kot,da so se pekli čevapi na steklu.dejte no.
pa še nekaj.iz sstekla se vse lepo opere z navadno vodo brez drgnjenja.to je blato iz mokrih cest,edino muhe je treba malo bolj prtisnitpa gredo dol.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a esem Po avg 11, 2014 9:12 pm

Ko že delate doktorat - zakaj še nihče ni pisal o učinkih wapa na stekleno umazanijo? ;)
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a Mgajvr Po avg 11, 2014 9:21 pm

zato, ker znotraj ne moreš z wapom prat šip ;)
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a esem Po avg 11, 2014 9:48 pm

Zakaj že? Če lahko božaš šipo, daješ steklu za brat, lahko tudi privoščiš armaturi, navigaciji ipd eno toplo parno kopel. Vsaj v tej vročini... ;)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a pavlich Po avg 11, 2014 11:08 pm

gaszajla je napisal/-a:Eni ste obsedeni s temi kantami.Najbolj se stekla očistijo z navadno viledo,ki ne pušča sledi.in sicer izbrišeš na mokro potem jo opereš izviješ in do suhega glanc.ne pa razna sredstva ,kot,da so se pekli čevapi na steklu.dejte no.
pa še nekaj.iz sstekla se vse lepo opere z navadno vodo brez drgnjenja.to je blato iz mokrih cest,edino muhe je treba malo bolj prtisnitpa gredo dol.



sej ni zunaj problem, ampak znotraj :)
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a gaszajla To avg 12, 2014 6:31 am

pavlich je napisal/-a:
gaszajla je napisal/-a:Eni ste obsedeni s temi kantami.Najbolj se stekla očistijo z navadno viledo,ki ne pušča sledi.in sicer izbrišeš na mokro potem jo opereš izviješ in do suhega glanc.ne pa razna sredstva ,kot,da so se pekli čevapi na steklu.dejte no.
pa še nekaj.iz sstekla se vse lepo opere z navadno vodo brez drgnjenja.to je blato iz mokrih cest,edino muhe je treba malo bolj prtisnitpa gredo dol.



sej ni zunaj problem, ampak znotraj :)

Znotraj se naredi film ampak vse gre stran z mokro viledo in potem z ožeto.nobenega sredstva ni potrebno..jaz to že leta prakticiram.res pa je da znotraj zelo moti posebej ponoči.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a pavlich To avg 12, 2014 7:12 am

gaszajla je napisal/-a:
pavlich je napisal/-a:
gaszajla je napisal/-a:Eni ste obsedeni s temi kantami.Najbolj se stekla očistijo z navadno viledo,ki ne pušča sledi.in sicer izbrišeš na mokro potem jo opereš izviješ in do suhega glanc.ne pa razna sredstva ,kot,da so se pekli čevapi na steklu.dejte no.
pa še nekaj.iz sstekla se vse lepo opere z navadno vodo brez drgnjenja.to je blato iz mokrih cest,edino muhe je treba malo bolj prtisnitpa gredo dol.



sej ni zunaj problem, ampak znotraj :)

Znotraj se naredi film ampak vse gre stran z mokro viledo in potem z ožeto.nobenega sredstva ni potrebno..jaz to že leta prakticiram.res pa je da znotraj zelo moti posebej ponoči.


Pa to prakticiraš samo na svojem avtu? ker jst pri svojem lahko spucam šipe s čimerkol ker niso umazane, zatakne se pri vseh drugih avtomobilih strank, kjer se stekka ne čistijo redno, in so mastna od prstnih odtisov, kajenja, gela za lase ko se naslanjajo na šipo, slab filter v kabini, prah, vse možno.. tisto ponavadi ne gre dol z viledo, če pa gre je pa vse lisasto po mojih izkušnjah.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a pinny So avg 16, 2014 7:53 pm

Jaz pa uporabljam tale sprej ......

Slika

mi je fulj fensi ku se taka bela pena nardi, čeprav tle je že mal pošla :mrgreen:

Slika

za brisat pa uporabljam ene papirnate brisače na roli za avtomat, so pa take fajne mehke in ne puščajo mucik :D
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a X-Hair Po avg 18, 2014 7:27 am

Jaz mam čistilo Professional. Pošpričas obrišeš s krpo in še 1x ponoviš, da je steklo 101% čisto. Obrišeš še s suho PROmicrofibro. Ko dobim slike, jih zalimam. Sem doma očistil okensko steklo proti soncu, kjer se vidi vsako pikico, če ni dobro očiščeno. ;)

Se pa strinjam, tudi jaz se teh stekl najbolj bojim. S sprednjo šipo pri avtomobilu mam že travme. :mrgreen:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a MBtouran Po avg 18, 2014 2:10 pm

X-Hair je napisal/-a:Jaz mam čistilo Professional. Pošpričas obrišeš s krpo in še 1x ponoviš, da je steklo 101% čisto. Obrišeš še s suho PROmicrofibro. Ko dobim slike, jih zalimam. Sem doma očistil okensko steklo proti soncu, kjer se vidi vsako pikico, če ni dobro očiščeno. ;)

Se pa strinjam, tudi jaz se teh stekl najbolj bojim. S sprednjo šipo pri avtomobilu mam že travme. :mrgreen:


Mas kake linke do te mikrocote in cistila
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a X-Hair Sr avg 20, 2014 9:41 am

X-Hair je napisal/-a:Ko dobim slike, jih zalimam. Sem doma očistil okensko steklo proti soncu, kjer se vidi vsako pikico, če ni dobro očiščeno. ;)



Slika
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a Daedalus Sr avg 20, 2014 10:26 am

X-Hair je napisal/-a:Jaz mam čistilo Professional. Pošpričas obrišeš s krpo in še 1x ponoviš, da je steklo 101% čisto. Obrišeš še s suho PROmicrofibro. Ko dobim slike, jih zalimam. Sem doma očistil okensko steklo proti soncu, kjer se vidi vsako pikico, če ni dobro očiščeno. ;)

Se pa strinjam, tudi jaz se teh stekl najbolj bojim. S sprednjo šipo pri avtomobilu mam že travme. :mrgreen:


Proti soncu se ne vidi vsega. Treba je kar fajn eksperimentirat da vidiš enako dobro kot npr. ponoči na vetrobranu. Proti soncu je lahko na oko čista kot solza, pa je še vedno lisasta IN rosi se bolj, ko je vlaga.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a X-Hair Pe avg 22, 2014 6:48 am

Proti soncu je lahko na oko čist kot solza, pa je še vedno lisast.

Sicer ne vem kaj hočeš povedat, pa kako ti to gledaš, da je čisto kot solza, ampak nič te nea razumem.
SlikaSlika
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a knt Po okt 13, 2014 5:42 pm

Preizkusil čez vikend...
http://vrazjicistilec.sundepil.si/

Gobice in flis uporabljam že nekaj let in se obnesejo odlično...
Okna (na hiši) umivam samo še z gobico in brisalcem (Leifheit Powerslide).
Za kakšno posodo je pa flis prava zadeva.

Čez vikend, ko sem pral avto, sem pa preizkusil gobico še na avtomobilskih steklih - znotraj.
Samo voda in gobica, potem pa obrisal s suho krpo, ki ne pušča muck.
Rezultat je odličen.

Ne uporabljati na laku! To je pisalo na priloženem kartončku.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a dzuro.na.izi Po dec 01, 2014 1:33 pm

Evo pa še moja tehnika. Potrebuješ:
- 2x krpa iz mikrovlaken (z nizkimi vlakni za stekla)
- 1x krpa iz mikrovlaken (z srednjimi vlakni ali večjimi za sušenje)
- posodo za špricanje
- Isopropanol ali Etanol (deluje kot čistilo, razmaščevalec, tudi predpriprava za barvanje kovin, plastike...stuff like that)
- destilirana voda

Postopek:
- Isopropanol ali Etanol (eno ali drugo se obnese) in destilirano vodo zmešaš v sprej posodo v razmerju 1:1 (se pravi npr. 1dl vode z 1dl Isopropanola ali etanola) in pretreseš,
- prvo krpo prepogneš v četrtine, jo zmočiš z destilirano vodo in prebrišeš stekla (tako spraviš stran večji del umazanije),
- drugo krpo prepogneš v četrtine, jo prešpricaš z mešanco isopropanola ali etanola ter destilirane vode(2x-3x je dost tolk da je mal vlažna, pretiravat pač ni treba),
- tretjo krpo (za sušenje) epogneš v četrtine, in prebrišeš oz. posušiš stekla.
- če še zmeri kej ostane pa tiste dele spucaš še 1x, ampak po večini je prvo čiščenje že dovolj.

Če delaš to na zunanjih šipah pazi da ne špricaš po barvi, ker ti lahk stopi vosek na tistem mestu (če si ga po mučnem pranju glihkar na novo nanesel nanesel).
Če delaš pa to notri pa isto pazi da ne špricaš direkt na steklo (zarad mene lahko, kokr češ), ampak če si glih pred tem premazu plastiko, usnje, gume, nevem kaj še ti bo stopilo zaščito na tistem mestu kamor bodo kapljice padle.
Zato sm jst pristaš tega da se šprica direkt na krpo ne pa najprej na steklo (kr kaplce letijo vsepovsod, pol maš pa kaplce na armaturni, na vratih, na volanu, na sedežih...).

Mešanca Isopropanola ali Etanola + destilirane vode (to uporabljam izključno ker nočem madežev vodnega kamna oz. mam doma precej trdo vodo) je odlična tud za pucanje vseh stekel doma, steklokeramične plošče (tle bo žena vesela), pa tud za razkuževanja česarkoli.

Ka pravte?
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a pavlich Po dec 01, 2014 1:40 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Evo pa še moja tehnika. Potrebuješ:
- 2x krpa iz mikrovlaken (z nizkimi vlakni za stekla)
- 1x krpa iz mikrovlaken (z srednjimi vlakni ali večjimi za sušenje)
- posodo za špricanje
- Isopropanol ali Etanol (deluje kot čistilo, razmaščevalec, tudi predpriprava za barvanje kovin, plastike...stuff like that)
- destilirana voda

Postopek:
- Isopropanol ali Etanol (eno ali drugo se obnese) in destilirano vodo zmešaš v sprej posodo v razmerju 1:1 (se pravi npr. 1dl vode z 1dl Isopropanola ali etanola) in pretreseš,
- prvo krpo prepogneš v četrtine, jo zmočiš z destilirano vodo in prebrišeš stekla (tako spraviš stran večji del umazanije),
- drugo krpo prepogneš v četrtine, jo prešpricaš z mešanco isopropanola ali etanola ter destilirane vode(2x-3x je dost tolk da je mal vlažna, pretiravat pač ni treba),
- tretjo krpo (za sušenje) epogneš v četrtine, in prebrišeš oz. posušiš stekla.
- če še zmeri kej ostane pa tiste dele spucaš še 1x, ampak po večini je prvo čiščenje že dovolj.

Če delaš to na zunanjih šipah pazi da ne špricaš po barvi, ker ti lahk stopi vosek na tistem mestu (če si ga po mučnem pranju glihkar na novo nanesel nanesel).
Če delaš pa to notri pa isto pazi da ne špricaš direkt na steklo (zarad mene lahko, kokr češ), ampak če si glih pred tem premazu plastiko, usnje, gume, nevem kaj še ti bo stopilo zaščito na tistem mestu kamor bodo kapljice padle.
Zato sm jst pristaš tega da se šprica direkt na krpo ne pa najprej na steklo (kr kaplce letijo vsepovsod, pol maš pa kaplce na armaturni, na vratih, na volanu, na sedežih...).

Ka pravte?


izopropanol ali etanol bi zamenjal s čistilom za stekla. brezveze je take agresivne stvari uporabljat. Ne bom sicer delal reklame, ampak nekje na eni strani je eno čistilo za stekla ki stane 5eu 5l-se pravi evro na liter, to je ceneje kot katerikoli čistilo za stekla v katerikoli trgovini, naj bo to stelex ali karkoli podobnega v merkatorju, šparu ipd..
Ne morem pa prehvalt čistila, ker je boljši od vseh "profi" ki sem jih sprobal. Rabiš pa tut če je nevem kok umazan šipa, dve krpe, eno za grobo, eno za fino čiščenje in je to to. A sem povedal da 5l stane 5 eu? :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a esem Po dec 01, 2014 10:12 pm

pavlich je napisal/-a:...A sem povedal da 5l stane 5 eu? :)

Si. Sem pa našel enega za 4,99 € (5l). Je to morda isti?
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 357
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a MSrougeZX To dec 02, 2014 12:08 am

No tole tudi mene zanima, lahko na ZS dobim malo pomoči...
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a dzuro.na.izi To dec 02, 2014 8:28 am

Malce spreminjam temo...ampak ne preveč :lol:

Kako se znebit mini risov in praskic na steklu? Obstaja kakšen sealant ali nek premaz za stekla za zafila te praske? Za Rain X sicer vem, sam sprobu ga še nisem...je še kej druzga?
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Čiščenje stekel

Napisal/-a pavlich To dec 02, 2014 11:19 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Malce spreminjam temo...ampak ne preveč :lol:

Kako se znebit mini risov in praskic na steklu? Obstaja kakšen sealant ali nek premaz za stekla za zafila te praske? Za Rain X sicer vem, sam sprobu ga še nisem...je še kej druzga?


Premazi za stekla bojo naredil površino bolj gladko, ampak ne bo efekta pri praskah. Seveda bo s premazom voda tut odtekala, tko da ne potrebuješ brisalcev. priporočam Angelwax h2go, zelo dober price/performance. Mogoče je rain-x kakšen evro cenejši, ampak z angelwax h2go lahko nanos narediš velik večkrat kot z rain-xom. Priporočam pa vsaj dva sloja, na prednjem morda 3 za večjo obstojnost.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost