Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 05, 2016 12:39 pm

Res je.
 
Uporabniški avatar
Fat_Mike
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: To avg 16, 2005 5:07 pm
Kraj: Maribor

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Fat_Mike Po maj 09, 2016 1:43 pm

Hvala lepa vsem za odgovore. Platišča do zdaj nisem imel zaščitena, zato jih je bilo dosti lažje oprat z namenskimi čistili. Zdaj se jih bom seveda, kolikor se bo le dalo, izogibal ;)
Na cesti sem veliko, tako da mi kombinacija žuželk na laku in zavornega praha na platiščih pije živce. Zavorne ploščice sem že menjal z ATE Ceramic, ki občutno manj prašijo, ostale površine bom pa prav tako zaščitil z Coolinite-om :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Po maj 09, 2016 9:04 pm

zdej sem pa že skorej pravi profesionalc hi hi :D

Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To maj 10, 2016 7:16 pm

pinny je napisal/-a:zdej sem pa že skorej pravi profesionalc hi hi :D


Daj malo povej, zakaj to rabiš in zakaj dve. Nimaš foam lance-a?

Kar draga zadeva... no kakor se vzame.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny To maj 10, 2016 8:04 pm

Dve zato, da je ena vedn na rezervi :mrgreen:. Drugače pa mam v eni šampon za čiščenje platišč, v drugi pa šampon za predpranje. Tud foam lance mam, z to šprico pa špricam po kakih kotičkih kjer z lancetom ne pridem zraven, notranjost blatnikov ipd.. Pa tudi za pranje motorja- motocikla pride zelo prav, sploh pa tistega ne perem z karcherjem, zato tega niti ne vozim z sabo kadar perem motor, sploh pa kot že reku, z njim ne prideš po vseh vogalih in kotičkih zraven.
Ja zadeva ni ravno poceni kot lidl in hofer varianta, in kot je zaslediti, je vredna svojega denarja. Drugače pa raje dam denar za kako tako veselje, kot pa kako grdo razvado kot so cigareti in pijača :) ... pač vsako tele ma svoj vesele :).
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 10, 2016 8:26 pm

Fantje eno pomoč rabim!

Že neki časa se igram z idejo da bi na avto nanesu Optimum opti-coat ali gloss-coat ampak imam en problem in sicer to da nimam garaže oz. je žal premajhna za mojga Grand Scenica zato bi moral to narediti na prostem. Sam nanos naj bi bil easy peasy, in to ni problem, vem pa da bi znali zunanji "nekontrolirani" pogoji vplivat na obstojnost. Slišal sem tudi da je coating v prvem tednu zelo občutljiv na dež, vodo, vodni kamen in da lahko pusti sledi. Skrbi me tudi da bi se na barvo sprijel prah iz okolice med zorenjem.

Ka ma kdo kake izkušnje z nanašanjem coatinga na prostem? Je nanos sploh mogoč in ali bi ga kdo priporočal izven kontroliranih pogojev?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf To maj 10, 2016 9:55 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Fantje eno pomoč rabim!

Že neki časa se igram z idejo da bi na avto nanesu Optimum opti-coat ali gloss-coat ampak imam en problem in sicer to da nimam garaže oz. je žal premajhna za mojga Grand Scenica zato bi moral to narediti na prostem. Sam nanos naj bi bil easy peasy, in to ni problem, vem pa da bi znali zunanji "nekontrolirani" pogoji vplivat na obstojnost. Slišal sem tudi da je coating v prvem tednu zelo občutljiv na dež, vodo, vodni kamen in da lahko pusti sledi. Skrbi me tudi da bi se na barvo sprijel prah iz okolice med zorenjem.

Ka ma kdo kake izkušnje z nanašanjem coatinga na prostem? Je nanos sploh mogoč in ali bi ga kdo priporočal izven kontroliranih pogojev?


Opti-coat je zamenjal Gloss-coat, ki pa se malenkost razlikuje napram quarz coatingom+tudi suši se drugače, moj nasvet je, da površine po aplikaciji povoskaš z poljubnim voskom in bo zadeva bp. Pričakuj obstojnost več kot eno leto+ brez nekega posebnega vzdrževanja.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 10, 2016 10:20 pm

Tud za to foro z voskanjem takoj po aplikaciji coatinga sem že slišu ja. Sem tudi vprašal direkt na Optimum forumu in dobu odgovor da nekateri detailerji nanašajo Gloss-coat na odprtem in aplikacija poteka brez težav. Avto je vozen že po 1h in pranje s šamponom je možno po 7ih dneh. Sem kr vesel da je mogoče.

Kar se Gloss coata tiče naj bi po mojem razumevanju bla to bolj začasna oblika zaščite medtem ko je opti-coat stalna. Opti-coat se direkt kemično veže na barvo in doda nekje 2mikrona stalne zaščite. OC naj bi bil tudi bolj odporen na baze in kisline, neabrazivne pre-wax cleanserje kot GC ipd.

GC naj bi se lahko tudi nanesel nad OC. Imam prav?

CSF kdaj pride Optimum pošiljka?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To maj 10, 2016 10:25 pm

pinny je napisal/-a:Dve zato, da je ena vedn na rezervi :mrgreen:. Drugače pa mam v eni šampon za čiščenje platišč, v drugi pa šampon za predpranje. Tud foam lance mam, z to šprico pa špricam po kakih kotičkih kjer z lancetom ne pridem zraven, notranjost blatnikov ipd.. Pa tudi za pranje motorja- motocikla pride zelo prav, sploh pa tistega ne perem z karcherjem, zato tega niti ne vozim z sabo kadar perem motor, sploh pa kot že reku, z njim ne prideš po vseh vogalih in kotičkih zraven.
Ja zadeva ni ravno poceni kot lidl in hofer varianta, in kot je zaslediti, je vredna svojega denarja. Drugače pa raje dam denar za kako tako veselje, kot pa kako grdo razvado kot so cigareti in pijača :) ... pač vsako tele ma svoj vesele :).


Kakšni šamponi za feltne in predpranje :)... Povej konkretno, kaj imaš v enem in drugem. Predstavljam si da imaš za predpranje kakšen citrus APC ali TFR, za feltne kakšen bilbery wheel cleaner?

Jaz čisto razumem, da ima vsako tele svoje veselje. Zanima me, za kaj vse se lahko uporabi. Zato sprašujem. Naredi tudi peno,kajne?

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga To maj 10, 2016 10:28 pm

csf je napisal/-a:
dzuro.na.izi je napisal/-a:Fantje eno pomoč rabim!

Že neki časa se igram z idejo da bi na avto nanesu Optimum opti-coat ali gloss-coat ampak imam en problem in sicer to da nimam garaže oz. je žal premajhna za mojga Grand Scenica zato bi moral to narediti na prostem. Sam nanos naj bi bil easy peasy, in to ni problem, vem pa da bi znali zunanji "nekontrolirani" pogoji vplivat na obstojnost. Slišal sem tudi da je coating v prvem tednu zelo občutljiv na dež, vodo, vodni kamen in da lahko pusti sledi. Skrbi me tudi da bi se na barvo sprijel prah iz okolice med zorenjem.

Ka ma kdo kake izkušnje z nanašanjem coatinga na prostem? Je nanos sploh mogoč in ali bi ga kdo priporočal izven kontroliranih pogojev?


Opti-coat je zamenjal Gloss-coat, ki pa se malenkost razlikuje napram quarz coatingom+tudi suši se drugače, moj nasvet je, da površine po aplikaciji povoskaš z poljubnim voskom in bo zadeva bp. Pričakuj obstojnost več kot eno leto+ brez nekega posebnega vzdrževanja.


Na osnovi česa je Opti/Glass coat? Polymer? Keramika verjetno ni. Ne razumem, zakaj je šel ta Opti coat v pozabo oz. ga je keramika povozila. Pomoje je obetal veliko, še v času grahovca in začetku kariere Pavlich-a.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 10, 2016 10:59 pm

Jst mislim da je Opti coat še zmeri ata proti vsem keramičnim wannabejem.

Opti-coat deluje na principu polimerne smole (polymer resin), ki se kemično veže na barvo in postane trajni del nje. Keramika pa samo ustvari debel zaščitni sloj (kot trd vosek) na njej ki se sčasoma spere. Mogoče je edino izgled in beading tisti ki daje keramiki prednost.

Gloss coat pa naj bi ravno lepše izgledal, imel boljšo odtekanje, boljša UV zaščita, trši naj bi bil kot OC, bolj kemično odporen kot OC (zmotu sem se prej), lažje nanašanje, primeren pa za vse barvane, plastične, kromirane in kovinske površine, edino obstojnost naj bi bila slabša kot OC.

Kot kaže pa res OC-ja ne izdelujejo več, vsaj po njihovi spletni strani sodeč. Edino OC pro in pro plus ki pa je rezerviran za profi inštalaterje.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Sr maj 11, 2016 6:31 am

Gyga je napisal/-a:Kakšni šamponi za feltne in predpranje :)... Povej konkretno, kaj imaš v enem in drugem. Predstavljam si da imaš za predpranje kakšen citrus APC ali TFR, za feltne kakšen bilbery wheel cleaner?

Jaz čisto razumem, da ima vsako tele svoje veselje. Zanima me, za kaj vse se lahko uporabi. Zato sprašujem. Naredi tudi peno,kajne?

Lp,
G


Za predpranje imam K2 Active foam, mešam ga v razmerju 1:7, za foam lance pa dam isti šampon v razmerju 1dcl v 1l plastenko. Z foam lance je pena za moje pojme čisto solidna, z brizgalko pene seveda ni, ampak se mešanca lepo razporedi po površini, po kakih vogalčkih pa to, pa se tudi tukaj površina lepo pobeli. Pred dnevi sem naredil zadnjo mešanco z K2 active foam, mam pa pripravljeno novo kanto z ValetPRO pH neutral snow foam :).
Za pranje platišč pa uporabljam ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner v razmerju 1:7, čeprav mislim, da bi lahko naredu kako švohnej mešanco, glede na to, da nimam nikol nekej posebej zamazanih feltn. Ko pa perem kak drug avto, bi blo treba pa narest morda kako bolj pošteno mešanco :D.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Sr maj 11, 2016 3:19 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Tud za to foro z voskanjem takoj po aplikaciji coatinga sem že slišu ja. Sem tudi vprašal direkt na Optimum forumu in dobu odgovor da nekateri detailerji nanašajo Gloss-coat na odprtem in aplikacija poteka brez težav. Avto je vozen že po 1h in pranje s šamponom je možno po 7ih dneh. Sem kr vesel da je mogoče.

Kar se Gloss coata tiče naj bi po mojem razumevanju bla to bolj začasna oblika zaščite medtem ko je opti-coat stalna. Opti-coat se direkt kemično veže na barvo in doda nekje 2mikrona stalne zaščite. OC naj bi bil tudi bolj odporen na baze in kisline, neabrazivne pre-wax cleanserje kot GC ipd.

GC naj bi se lahko tudi nanesel nad OC. Imam prav?

CSF kdaj pride Optimum pošiljka?


Ja res je Gloss-coat je otročje enostaven za nanašanje in kasnejšo sušenje. So primeri, ko se je avto med zimo vozil v avtomatsko avtopralnico na krtače in je po letu dni bila zaščita še vedno prisotna. Gloss-coat je naslednik Opti-coata in ga je 5ml manj kot prejza isto ceno 8)

Optimum v naslednjem tednu.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Sr maj 11, 2016 3:22 pm

Na osnovi česa je Opti/Glass coat? Polymer? Keramika verjetno ni. Ne razumem, zakaj je šel ta Opti coat v pozabo oz. ga je keramika povozila. Pomoje je obetal veliko, še v času grahovca in začetku kariere Pavlich-a.


Ni v pozabi, mogoče v SLO kjer "keramik" bolj IN ker se boljše čuje :D V tujini se ga ogromno uporablja, obstaja celo pro verzija, ki je še malenkot boljša+primer(ni v prosti prodaji)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr maj 11, 2016 3:43 pm

OK, tale PRO verzija se sliši zanimiva :)

Spremljamo, kaj se bo zgodilo naslednji teden glede optimuma ;)

BTW...tale zadnji prispevek na blogu
http://www.spoliraj.si/blog/?p=559

Zakaj ni polirke v trgovini? Koliko stane? Povej kaj več pls.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr maj 11, 2016 3:52 pm

pinny je napisal/-a:
Gyga je napisal/-a:Kakšni šamponi za feltne in predpranje :)... Povej konkretno, kaj imaš v enem in drugem. Predstavljam si da imaš za predpranje kakšen citrus APC ali TFR, za feltne kakšen bilbery wheel cleaner?

Jaz čisto razumem, da ima vsako tele svoje veselje. Zanima me, za kaj vse se lahko uporabi. Zato sprašujem. Naredi tudi peno,kajne?

Lp,
G


Za predpranje imam K2 Active foam, mešam ga v razmerju 1:7, za foam lance pa dam isti šampon v razmerju 1dcl v 1l plastenko. Z foam lance je pena za moje pojme čisto solidna, z brizgalko pene seveda ni, ampak se mešanca lepo razporedi po površini, po kakih vogalčkih pa to, pa se tudi tukaj površina lepo pobeli. Pred dnevi sem naredil zadnjo mešanco z K2 active foam, mam pa pripravljeno novo kanto z ValetPRO pH neutral snow foam :).
Za pranje platišč pa uporabljam ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner v razmerju 1:7, čeprav mislim, da bi lahko naredu kako švohnej mešanco, glede na to, da nimam nikol nekej posebej zamazanih feltn. Ko pa perem kak drug avto, bi blo treba pa narest morda kako bolj pošteno mešanco :D.


Samo zdaj ko boš preklopil na ValetPRO snow foam, bo verjetno malo slabše pobiral umazanijo, ker kolikor sem slišal tale K2 snow foam ni pH neutralna in posledično tudi zaščito prej dol pobere.

Bilbery je pa mal prehuda mešanica, ja. Verjetno tudi zaščito pobira v tem razmerju. Meni se je zdel kar malo alkalen. Se ga čuti na koži.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a geronimo77 Sr maj 11, 2016 4:43 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:Fantje eno pomoč rabim!

Že neki časa se igram z idejo da bi na avto nanesu Optimum opti-coat ali gloss-coat ampak imam en problem in sicer to da nimam garaže oz. je žal premajhna za mojga Grand Scenica zato bi moral to narediti na prostem. Sam nanos naj bi bil easy peasy, in to ni problem, vem pa da bi znali zunanji "nekontrolirani" pogoji vplivat na obstojnost. Slišal sem tudi da je coating v prvem tednu zelo občutljiv na dež, vodo, vodni kamen in da lahko pusti sledi. Skrbi me tudi da bi se na barvo sprijel prah iz okolice med zorenjem.

Ka ma kdo kake izkušnje z nanašanjem coatinga na prostem? Je nanos sploh mogoč in ali bi ga kdo priporočal izven kontroliranih pogojev?



Pol ti bo pa dolgcajt, če boš imel na avtu zaščito za eno leto hehe :lol: A ni fora detailinga v tem, da vsaj 2x letno naneseš vosek ali kak drug premaz, ki drži 3,4 mesece?

Jaz sem prejšnji teden avto temeljito opral z šamponom Bathe (brez +), osvežil barvo z Black maxom, nato nanesel Triz, čez njega pa še 2 sloja Vantage voska in moram povedat, da avto izgleda fantastično, odtekanje vode je pa prav tako fenomenalno. Za 3 mesece bo mir :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Sr maj 11, 2016 4:45 pm

Za K2 snow foam piše da je v več k 90% bio razgradljiv in ne vsebuje nevarnih snovi, tk da po moje ne more bit nekej fulj nevaren :), al pa tud :D. Z zaščito pa tudi pri bilberryu pa nimam nekih problemov. Avto je sicer bil že kr nekej let nazaj spoliran, pa enkrat pol kasnej samo povoskan, po vsakem pranju ga pa itak vedn z qd- jem prebrišem. Platišča so pa po koncu vsake sezone vedn detajlno spucana pa 2x z voskom namazana, potem pa tudi po vsakem pranju prešpricana z qd- jem :).
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr maj 11, 2016 6:16 pm

Vem da so fantje pisali, da jim je hitro pobiral wetcoat varianto od carpro-ja. OK. Hvala za info.

Ena ta pršilka pa bi prišla prav, ja.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov