Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Sr sep 02, 2015 9:53 am

Se lahko namesto Grime outa uporabi tudi kaksen drug APC, ali nebo opravil svojega? Recimo od CG AllClean ali Gtechniq W5 Citrus APC? V pravem razmerju seveda.

Verjetno bo tudi slo?


Britemax Grime out ni ista formula kot CG all clean ali Gtehniq(tudi ta dva sta različna med sabo)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
sypahh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 14, 2015 3:23 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a sypahh Sr sep 02, 2015 11:46 am

csf je napisal/-a:
Se lahko namesto Grime outa uporabi tudi kaksen drug APC, ali nebo opravil svojega? Recimo od CG AllClean ali Gtechniq W5 Citrus APC? V pravem razmerju seveda.

Verjetno bo tudi slo?


Britemax Grime out ni ista formula kot CG all clean ali Gtehniq(tudi ta dva sta različna med sabo)


Dal sem samo kot primer. Kaj pa priporocas recimo namesto grime outa?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr sep 02, 2015 3:50 pm

Ja poskusi s tem, kar imaš z ustreznim doziranjem.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe sep 11, 2015 11:12 am

Da mal prekinem tale molk na tej temi...Zanima me kako ste kej izkoristl popuste (sicer ni jih še konc) pr CSF-u in kaj ste si nabavl?
Glede na to da mam čez slab tedn roj. dan :lol: sm si prvošču:
1 x Autobrite Extreme glaze 500ml - nimam še "tapravga" glaza + slišu sm super stvari zanj, nism še sprobu
2 x Autobrite Project 32 500ml - probu in vau :DDD gloss enhancer in zaščita, super za mesečno vzdrževanje LSP-ja po pranju (zato sm tud 2 uzel) - priporočam kot QD
1 x Autobrite Vinyl Trim Bubblegum protectant 500ml za zunanje in notranje plastične in gumijaste dele
1 x Autobrite Wax Off 500 ml - za odstranitev starih voskov
4 x Carshinefactory mikrokrpa rumena 280GSM 40x40 cm
1 x Carshinefactory krtača za čiščenje kolotekov - kratka - za gume
1 x Wolf's The Outsider večnamensko čistilo APC za zunanjost 1L - APC za koloteke in gume
1 x Wolf's Black Out-Gel premaz za gume in plastiko 1l - mal bolj dolgotrajen premaz za gume
1 x Wolf's Chemicals Mean Green shampoo 1L - konkurent ONR-ju
1 x Wolf's chemicals Wolf Moon carnuba vosek 100ml - ker pač carnauba, sm hotu Blood Moon vzet pa me je nekdo prehitu! Pa nč zato!
1 x Optimum Car Wax 500 ml - super stvarca, tko enostavno za uporablat da se ti kr smeje, barva ostane super gladka in sijoča, bo prav pršlo čez zimo z ONR pranjem

Po večini so vsi oldies goldies izdelki. Se pravi da so na trgu že par let in lepo pohvaljeni. Kolikor sm do zdej sprobu se strinjam!

Navadno nebi tolk kupu ampak so me 50% popusti prepričal v nasprotno. Zdj mam pa res za kakšno leto dost nabavlanja :lol:
Letos sm že preveč zapravlu :mrgreen: bog ne daj da žena zve :lol:
BTW če se vam zdi da je preveč naj povem da mamo 4 avte doma za vzdrževat!

Kaj pa vi? Kaj ste si prvoščl?
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Pe sep 11, 2015 3:54 pm

Ja, odlična priložnost, da se nabavi preverjeno robo 'iz zaloge'. Si predstavljam, da zopet pride osvežena kolekcija.

Hvala CSF! Verjetno še kaj naročim.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 14, 2015 7:59 pm

Največja neumnost ever... :roll:

wash + clay + 2 stopenjsko poliranje + glaze + sealant + wax + spray sealant vse to za en glup ključ od avta :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=dttJVKkZfR0

Pjebom se je zmešal... :bonk ...al jim je pa dolgcajt kr ne smejo vode uporablat v Kaliforniji :jao:
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Sr sep 16, 2015 8:56 pm

Itak da pretiravajo. Smešni so že. Komentarji to potrjujejo.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
azuprej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe sep 25, 2015 8:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a azuprej Po sep 28, 2015 8:27 am

Zdravo!
Bom vprašal kar tukaj, upam da mi kdo pomaga ker sem glede tega res amater... ;)
Spravil sem se povoskat avto, kupil sem Fusso Coat in po nekaj nasvetih prodajalca in ostalih "mojstrov" povoskal avto, del po del... Bral sem od veliko uporabnikov kako se odlično obnese Fusso in sem ga pač hotel sprobat. Od začetka vse lepo, razlika je bila očitna, na koncu sem uporabil še Angelwax QED Detail Spray, za katerega mi je prodajalec rekel da ga lahko uporabim po vsakem pranju, da ga lahko nanesem na moker ali pa na suh avto.
Skratka po voskanju in po naslednjem pranju je bil avto "lisast" na povno, zgledal je na soncu kot da je komplet avto spraskan, oziroma kod da je cel avto samih prask in zdrsan... pa ne samo samih prask ali posledic pranj v avtopralnicah od prejšnega lastnika, tudi veliki "fleki" oziroma madeži so se pojavl.. opral sem v naslednjih dnevih s šamponom Chemical Guys Glossworkz še dvakrat, vsakič isto, nikakor se vseh list in čudnih "madežev" nisem mogel znebit...
Nebom se dosti spravil popravljat, bom dal nekemu mojstru naj on naredi svoje delo, ampak vseeno me zanima kaj je razlog tega, oziroma kje sem "zajebal"? Uporabil sem nov aplikator, nov Fusso, nov detailer... je vpliv da je avto črn in ni bil predtem spoliran in to pride še bolj očitno? Ali je problem v detailerju, se mi zdi da je bilo ravno po tem QED stanje katastrofalno?
Pa tudi glede Fussota, za katerega pišejo koliko ima obstojnosti in da jim avto opere dež, pri men tega efekta ni in je bil po dveh deževjih usran na povno :) Če ga sperem oziroma polijem z vodo, le-ta res lepo odteka, ampak neke zaščite pred umazanijo pa neda.
Če mi lahko kdo malo več napiše o tem se že vnaprej zahvaljujem, ne pa z raznimi naj drugič pustim na miru, ker to že vem :) probat ni greh ;)
Lp, AZ
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 28, 2015 8:44 am

Iz napisanega je težko sklepat zakaj so nastali risi oz. lise...mogoče si Fusso nanesel preveč na debelo in ga pustil predolgo sušiti čeprav praviš da si ga brisal po 10 min. Mogoče si ga celo prehitr obrisu. Si delal na prostem na soncu / v senci ali v garaži? Katere krpe si uporabljal? Drgač pa ja, črni avti so bolj dovzetni za rise in praske oz. le-ti bolj izstopajo na črni.

Mogoče si tudi preveč nanesel QED. 1-2 šprica na panel sta čist dovolj.

Odtekanje je trenutno od QED-ja ker vsebuje carnauba zaščito in trenutno ta sedi na Fussotu tako da poln efekt Fussota trenutno ne vidiš.

Kar se lis tiče, poskusi za foro naslednjič po pranju avto prebrisat z 1:1 mešanico IPA (izopropanol - ga dobiš v merkurju) in destilirane vode. To bi mogl odstrant vosek in po sreči tudi lise.
Druga varjanta je pa da spet naneseš Fusso in takoj obrišeš. Mogoče bojo že topila v vosku poskrbela za odstranitev lis.
Tretja varjanta pa da si naslednjič pri nanosu Fussota pomagaš s QED-jem pri brisanju. Se pravi preden obrišeš vosek, najprej špricneš QED in nato obrišeš.

BTW priporočam ti še plastelin za pripravo barve naslednjič pred voskanjem!

Ni treba glih obupat nad Fussotom. Vaja dela mojstra! Je pa res da Fusso ni glih najbolj enostaven vosek na svetu in da že kr neki uporabnikov po svetu zarad lis jamra isto kot ti.
 
azuprej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe sep 25, 2015 8:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a azuprej Po sep 28, 2015 9:50 am

Hvala za hiter odgovor.

Voskal sem v garaži, na hladni površini avtomobila.
Aplikator sem uporabljal tisti, kateri pride poleg Fussota. Čisto možno, da sem našprical preveč QED.

Bom probal to vrjanto, da nanesem vosek še enkrat, pa ga sproti brišem z QED. Koliko časa naj ga pa v tem primeru pustim na površini, 10min? Potem pa samo na mikrokrpo malo QED in obrišem?
Še vprašanje glede nanašanja voska, z čisto rahlimi krožnimi gibi samo nanesem na površino in ne popravljam za sabo, ali še popravljam kaj da je čimbolj enakomerno razporejen? Samo enkrat z krožnim gibom na en del ali večkrat?
Gledal sem nekaj posnetkov nanašanja pa vsak malo drugače...
Po voskanju pa takoj normalno operem avto?

Še zanima me, kako spravite vosek dol iz raznih vogalov?:) Naprimer ko se zasuši med park senzorji ali na predeih vrat, pri kljukah, itd..
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 28, 2015 10:02 am

Jst nanašam v ravnih črtah, lahko popravljaš da je enakomerno razporejeno, samo naj bo na tanko kar se da. Manj je več je glavno vodilo pri voskanju. Samo mikroskopska plast voska se dejansko sprime s površino, vse ostalo je odvečna plast. Probi pustit vosek sušit 15-30 min pa boš vidu če bo kej bolš. QED našpricaj na panel in briši. Mogoče raje imej več čistih krp iz mikrovlaken.

Avto lahko že opereš nasledji dan.

Še 1x...s čem si obrisal vosek? Imej kvalitetne in čiste krpe za brisanje.
 
azuprej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe sep 25, 2015 8:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a azuprej Po sep 28, 2015 10:03 am

Se tukaj mogoče že vidi da sem nanese preveč Fussota?
Na kevi strani je nanešen, na desnih vratih že obrisan.
Priponke
image.jpeg
 
azuprej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe sep 25, 2015 8:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a azuprej Po sep 28, 2015 10:05 am

Obrisal sem z krpami iz mikrovlaken od 3M, jih slikam ko bom doma. Se mi zdi sa so malo preveč grobe.
Katere mi priporočaš?
Sem nazadnje pustil cca 15-20min pa je blo potrebno na nekaterih mestih kar močno zdrgniti da je šel vosek dol, ko se je posušil. Sem ga mogoče s tem že preveč odstranil?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 28, 2015 10:15 am

Mogoče malenkost preveč iz slike sodeč...naj bo čisto tanka plast kokr jo premoreš! Tanjši kot bo nanos lažje ga boš odstranu.

Krpe so vredu...sm se sam hotu prepričat da nisi s kakimi starimi majicami ali starimi gatami brisu =P

Žal je Fusso znan po tem da se enmal namatrat da ga odstraniš. Nekateri voski so lažji za odstranjevat, drugi težje...Fusso je pač med tistimi ki so težji za uporabo.
 
azuprej
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe sep 25, 2015 8:21 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a azuprej Po sep 28, 2015 11:34 am

Hvala za nasvete! Bom probal šeenkrat pa poročam :)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 28, 2015 1:00 pm

azuprej je napisal/-a:Še zanima me, kako spravite vosek dol iz raznih vogalov?:) Naprimer ko se zasuši med park senzorji ali na predeih vrat, pri kljukah, itd..


IPA mešanica 1:1 destilirana voda + mikrokrpa kjer lahko prideš zraven npr. robovi vrat drgače ali pa palčke za ušesa za bolj tesne prostore med paneli.
Naslednič se pa robov izogibi ali pa bodi zelo previden okoli njih!

Sm prej spregledu da si še to vprašu.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Gyga Po sep 28, 2015 3:09 pm

Fusso naj bi bil malo bolj zaj...., ja.

Si QED nanesel neposredno po nanosu Fuss-a? Namreč, obvezno je potrebno pustiti, da se zadeva posuši. Prav tako boš imel čas videti, kako si Fusso nanesel in ne boš imel dileme, kateri produkt je naredil sr*nje.

Tudi pri QED je potrebno paziti, še posebno na črni barvi. Potrebno je imeti dovolj čiste krpe, paziti pa je potrebno tudi na količino nanosa.

Nastalo stanje bi jaz poskušal rešiti s pranjem in ponovnim nanosom QED, da se rešim lis. Poskusil bi najprej na manjši površini. (elbow grease ti ne uide)
Če rezultat ne bi bil zadovoljiv, bi opral avto z močnim šamponom (npr. CG Citrus wash and gloss v močnem razmerju) in ponovil nanos Fuss-a.

Ne vem, zakaj bi to predal pofi-jem. Poskusi sam rešiti (najprej na manjši površini). Na napakah se učimo. Če ne bo šlo z opisanim pa nek AIO produkt in ponovno elbow grease. :)

Glede manjših rež (park. senzorji) si lahko pomagaš s kakšno zobno ščetko in APC.

Da avto opere že dež... hmm ... to je zelo relativno. Prej od tega pričakuj, da bo samo pranje lažje, kot to, da bo umazanija kar polzela s kapljicami dežja. ;)

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a csf Po sep 28, 2015 3:27 pm

Najprej moraš odstraniti predhodno nanešen Fusso ker drugače boš imel še naprej probleme pri kasnejšem nanašanju. Sicer bi ponovni nanos malenkost zakril nepravilnosti ampak na soncu se bodo še vedno videli "fleki" in meglica na površini.

Drugače pa kot so fantje zgoraj napisali gre za normalni pojav pri tem sealantu, enak primer sem do sedaj videl že pri na dveh temnih vozilih. Zadevo rešiš, da uporabiš Carshinefactory white glaze v kombinaciji z Flexipads hex zelenim aplikatorjem in potem nanesi sealant panel po panelu, počakaj 5min in ga takoj obriši iz površine, uporabi vaj dve/tri novi mikrofibri.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a geronimo77 Po sep 28, 2015 8:26 pm

Kakšne imate kaj izkušnje z sealantom Menzerna power lock? V igri imam tri sredstva za zaščito in sicer FK1000p, Vantage vosek in sedaj po novem Menzerna power lock. Kateri je boljši oz. bolj primeren za hladnejše vreme, ki prihaja?

lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Po sep 28, 2015 8:46 pm

Csf lahko prosim se kej vec poves o white glazu...po vseh besedah sklepam da je to bolj pre wax cleanser s filerji ali se motim? Tud kej reze ali je samo kemicno cistilo?

Ima se kej zascite?

S katerim produktom bi ga lahk najbolj primerju (npr bh cleanser polish ali af ultra glaze...ali katerim drugim)

Nc nocem reklame delat, sam zanima me!

Lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov