Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco Sr apr 22, 2009 9:27 pm

super odpravljen posel...predstavi na tak način tudi projekt na črnem avtu, to me pa res zanima kako bo zgledal :)
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
SharkX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne mar 01, 2009 10:18 am

Napisal/-a SharkX Sr apr 22, 2009 10:00 pm

Screamer ... odlično :woohoo :woohoo :woohoo

ales. je napisal/-a:mene samo zanima če si uporabljal 3m pasto koliko te je prišla pasta in kak vlka doza je in kakšna razlika v ceni paste če gledaš po grobosti paste al je ista cena l.p aleš


Za 3M polirne paste ti lahko odgovorim, da je cena od 30 - 50 EUR za 1l , seveda pa je potrebno poleg kupit še ustrezno polirno gobico ( set 2 kos.od 25 - 35 EUR )

Zdaj je 3M mal poenostavil zadevo in imajo na voljo samo 3 vrste past in polirnih gobic:

Zelena gobica in pasta katera ima zelen pokrovček na embalaži se uporablja kot "cuting" sepravi za rezanje slabega laka.

Rumena polirna gobica in rumen pokrovček na embalaži se uporablja za poliranje.

Modra gobica in moder pokrovček na embalaži pa je za fino poliranje "anti-hologram".

Seveda se da paste in gobice med seboj tudi kombinirat, po mojih izkušnjah pa je za poliranje par let starega avtomobila imet zelen in rumen set paste in gobice , modra pa se uporablja na novih avtomobilih oz. pri kakih delikatnih zadevah. Lahko se pa reši zadeva tudi samo z zelenim setom, samo je potrebno kar dost natančnosti, ker zelen set pušča za sabo holograme.

Upam da sem ti vsaj malo razlozil zadevo okoli 3M

Lp
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Napisal/-a ales. Sr apr 22, 2009 10:06 pm

poznam 3m zadevo smo jo v službi uporabljal ko sem prej tam delo
vem da so šli na te modro zeleno pa rumeno pasto in tako tudi gobice sam za ceno nisem vedel pa vseeno hvala za odgovor l.p aleš
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če apr 23, 2009 12:39 pm

chevy je napisal/-a:S čim ste premazali koloteke?

lp


Po čiščenju z čistilom APC, sem zadevo našprical z Meguiars Hyper dresserjem...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če apr 23, 2009 1:42 pm

ales66 je napisal/-a:
Scremer je napisal/-a:
chevy je napisal/-a:Lepo tole narejeno Very Happy
...zgladit z barvo popravljene luknjice od kamenčkov... to ste najprej šli z barvo čez luknice in potem spolirali al kako?
Ker je videti fleke okoli? Se ne pozna nič po poliranju? Opiši malo.


Nekako tako kot si napisal. Zadeva deluje na majhnih poškodbah cilj pa je zapolnit "luknjice" in nato nastali hribček spravit na nivo laka. Do nedavnega sem bil pri tem teoretik, vendar lahko sedaj zapišem, da je potrebno nanesti barvo z občutkom saj preveč le-te podaljša sušenje, brušenje in poveča možnost, da odstraniš preveč laka okoli sanirane poškodbe. Zadeve ne deluje z barvami na vodni osnovi saj nimajo sijaja. Prostora za nanašanje laka, ni. Imam nekaj teorij kako bi se dalo zadeve zgoljufati vendar o tem ne bi diskutiral. Moram prvo poizkusit, potem bom pa videl ali je sploh izvedljivo in tudi ali se izplača. To pomeni da je potrebno dobiti bodisi "enokomponentno" barvo ali pa barvo na nitro osnovi, ki ji primešaš lak (to deluje). Prvo je težko saj v Sloveniji še nisam našel podjetnika, ki bi namešal barvo (še posebej metalik) tvojega vozila in ne bi bilo preko te potrebno dajat laka, druga opcija pa kolikor mi je znano ni več mogočq saj so kako leto nazaj z zakonom zapovedal uporabo barv na vodni osnovi. Moram še malo povprašat pri pooblaščenih prodajalcih avtov.



Meni so pri Bliku v LJ namešali 2 dcl (vodna baza+lak) za srebrno metalno barvo. Sem pa rekel, da rabim za popravilo luknjic in manjših odrgnin na odbijaču ipd. Ko, sem videl napisano "+lak" sem ga prav vprašal, če potem ni potrebno it čez z lakom. Je rekel, da ne, da je to že mešanica. Ne pričakujem pa nekega vrhunskega rezultata. Se pa nameravam zadeve lotiti, kar z zobotrebcem. Bom videl kako se bo obneslo.

LP


Zanimivo. Na barve se ravno ne spoznam, a kolikor vem, če jih že imaš namen mešat, potem morajo biti na isti osnovi... Osebno sem se mal igral z barvo na vodni osnovi in lakom na nitro in vse skupaj se je žal spreminil v en neuporaben "žmoht". Vsekakor bom preveril v omenjenem podjetju.
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Če apr 23, 2009 1:48 pm

Scremer; hvala za korekten odgovor. Mislim, da narediš mnogo bolje kot kakšen profesionalec. Js sm dal polirat avto pred enim letom. "Mojster" je bil konec po 5urah dela(tako je sam rekel), za 100eur. Avto se je svetil dobra dva meseca in tudi barva je bila ob dotiku izredno gladka, a po nekaj pranjih doma (recimo kakšnih 8 pranj) avta, je zgledalo tako, kot da avto sploh ni bil poliran :? :? Kaj meniš, je to normalno, da gre tko hitr poliranje v nič?
Sedaj sem klical v neko avtopralnico kjer pravi, da splira avto za 150eur, z nekim nano premazom, ki drži 2 leti?
Kaj meniš,kako je s temi nano premazi itd...
Hvala za odgovor.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če apr 23, 2009 2:01 pm

SharkX je napisal/-a:Screamer ... odlično :woohoo :woohoo :woohoo

ales. je napisal/-a:mene samo zanima če si uporabljal 3m pasto koliko te je prišla pasta in kak vlka doza je in kakšna razlika v ceni paste če gledaš po grobosti paste al je ista cena l.p aleš


Za 3M polirne paste ti lahko odgovorim, da je cena od 30 - 50 EUR za 1l , seveda pa je potrebno poleg kupit še ustrezno polirno gobico ( set 2 kos.od 25 - 35 EUR )

Zdaj je 3M mal poenostavil zadevo in imajo na voljo samo 3 vrste past in polirnih gobic:

Zelena gobica in pasta katera ima zelen pokrovček na embalaži se uporablja kot "cuting" sepravi za rezanje slabega laka.

Rumena polirna gobica in rumen pokrovček na embalaži se uporablja za poliranje.

Modra gobica in moder pokrovček na embalaži pa je za fino poliranje "anti-hologram".

Seveda se da paste in gobice med seboj tudi kombinirat, po mojih izkušnjah pa je za poliranje par let starega avtomobila imet zelen in rumen set paste in gobice , modra pa se uporablja na novih avtomobilih oz. pri kakih delikatnih zadevah. Lahko se pa reši zadeva tudi samo z zelenim setom, samo je potrebno kar dost natančnosti, ker zelen set pušča za sabo holograme.

Upam da sem ti vsaj malo razlozil zadevo okoli 3M

Lp


Tako kot je zapisal SharkX. Dobiš samo v litrski, cene so takašne kot piše in zavisijo od tipa paste. Drugače pa ne uporabljam 3M past. Mi smrdijo :D ...
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Napisal/-a ales. Če apr 23, 2009 2:11 pm

kaj pa uporabljaš oz kire ti dišijo
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Napisal/-a profii Če apr 23, 2009 3:34 pm

Fiatfan je napisal/-a:Scremer; hvala za korekten odgovor. Mislim, da narediš mnogo bolje kot kakšen profesionalec. Js sm dal polirat avto pred enim letom. "Mojster" je bil konec po 5urah dela(tako je sam rekel), za 100eur. Avto se je svetil dobra dva meseca in tudi barva je bila ob dotiku izredno gladka, a po nekaj pranjih doma (recimo kakšnih 8 pranj) avta, je zgledalo tako, kot da avto sploh ni bil poliran :? :? Kaj meniš, je to normalno, da gre tko hitr poliranje v nič?
Sedaj sem klical v neko avtopralnico kjer pravi, da splira avto za 150eur, z nekim nano premazom, ki drži 2 leti?
Kaj meniš,kako je s temi nano premazi itd...
Hvala za odgovor.


V 5ih urah se avto šele dobro opere! ne pa da je komplet spoliran.
2 leti se mi osebno tudi zdijo malo buče.
Takole poliranje kot ga je tukaj predstavil Scremer je vredno vsaj 300€ ali več.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe apr 24, 2009 9:43 am

Sedaj sem klical v neko avtopralnico kjer pravi, da splira avto za 150eur, z nekim nano premazom, ki drži 2 leti?


Celje ?
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe apr 24, 2009 9:54 am

Avto se je svetil dobra dva meseca in tudi barva je bila ob dotiku izredno gladka, a po nekaj pranjih doma (recimo kakšnih 8 pranj) avta, je zgledalo tako, kot da avto sploh ni bil poliran Kaj meniš, je to normalno, da gre tko hitr poliranje v nič?


To je če avtomobil spoliramo s npr. automagic BC2 ki je pasta ki vsebuje delce kateri namen je da zakrije manjše nepravilnosti in obnovi sijaj-odpravi oksidacijo barve. V praksi to pomeni da moraš po 2 mesecih avtomobil ponovno spolirati .
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Pe apr 24, 2009 10:11 am

csf je napisal/-a:
Sedaj sem klical v neko avtopralnico kjer pravi, da splira avto za 150eur, z nekim nano premazom, ki drži 2 leti?


Celje ?


avto glinšek velenje, ti je poznano kaj??

še link..

http://www.avto-glinsek.si/index.php?op ... &Itemid=29
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Pe apr 24, 2009 10:13 am

csf je napisal/-a:
Avto se je svetil dobra dva meseca in tudi barva je bila ob dotiku izredno gladka, a po nekaj pranjih doma (recimo kakšnih 8 pranj) avta, je zgledalo tako, kot da avto sploh ni bil poliran Kaj meniš, je to normalno, da gre tko hitr poliranje v nič?


To je če avtomobil spoliramo s npr. automagic BC2 ki je pasta ki vsebuje delce kateri namen je da zakrije manjše nepravilnosti in obnovi sijaj-odpravi oksidacijo barve. V praksi to pomeni da moraš po 2 mesecih avtomobil ponovno spolirati .


hmm pol me je pa kr dobr ogoljufal :?
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Pe apr 24, 2009 12:18 pm

Fiatfan je napisal/-a:Scremer; hvala za korekten odgovor. Mislim, da narediš mnogo bolje kot kakšen profesionalec. Js sm dal polirat avto pred enim letom. "Mojster" je bil konec po 5urah dela(tako je sam rekel), za 100eur. Avto se je svetil dobra dva meseca in tudi barva je bila ob dotiku izredno gladka, a po nekaj pranjih doma (recimo kakšnih 8 pranj) avta, je zgledalo tako, kot da avto sploh ni bil poliran :? :? Kaj meniš, je to normalno, da gre tko hitr poliranje v nič?
Sedaj sem klical v neko avtopralnico kjer pravi, da splira avto za 150eur, z nekim nano premazom, ki drži 2 leti?
Kaj meniš,kako je s temi nano premazi itd...
Hvala za odgovor.


Nekak so ti že odogovoril ostali, pa bom dodal še svoje mnenje...

Je možno, da ti gre sijaj hitro v nič. Osem pranj v dveh mesecih pomeni, da si ga recimo vsak vikend pral. Voski držijo ponavadi okoli 2-3 mesece ob pravilnem pranju (dober ph nevtralen šampon). Kar se pa prask tiče je pa možno dvoje... Prvo, da avto ni bil spoliran "tipi topi" (mogoče je mojster naredil celo holograme) in je za skrivanje manjših praskic uporabil "filerje", kar je omenil že csf. In drugo, pri vsakem pranju si naredil nove praske. No slednje ne samo, da je možno, ampak žal to kar 100% drži. Navadna goba in "jelenova kožica" zahtevata svoj davek.

Nano je itak IN. Nisem se toliko ukvarjal z raznimi nano premazi tako, da zna biti moj odgovor nekoliko površen. Ampak... "Nano" beseda se prilepi na praktično vsako mažo, kjer delec ni večji od 1,000,000/mm3. Če so torej delci dovolj majhni je potem to nano premaz... Zanimivo se mi zdi, da v tujini s koder črpam največ info vezanih na poliranje, bolj malo govorijo o nano in tega ne poveličujejo tako kot pri nas. Sam osebno uporabljam nano sealant za zaščito...

Osebno torej mislim, da se dela preveč dima okoli besede nano. Pravzaprav sploh ne bi smel uporabljat besedne zveze nano poliranje, saj kolikor vem ne obstaja nobena pasta z nano delci, ampak zgolj nano zaščita. So pa takšne zaščite definitivno bolj obstojne od voskov (rekel bi da tam okoli enega leta)...

V prihodnosti se bom vsekakor posvetil tudi temu, pa da vidim ali je na tem kaj resnice...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Pe apr 24, 2009 12:24 pm

ales. je napisal/-a:kaj pa uporabljaš oz kire ti dišijo


Mogoče je zvenelo kot štos ampak 3M pasta mi resnično smrdi. Ima precej izrazit vonj po "petroleju" niso pa slabe :) .

Menzerno in Meguairs...
Zadnjič spremenil Scremer, dne So apr 25, 2009 11:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ales.
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: So avg 26, 2006 5:39 am
Kraj: celje

Napisal/-a ales. Pe apr 24, 2009 12:27 pm

cena teh past ki jih uporabljaš
proti ceni 3m me zanima?
oz kje jih nabaviš
[url=http://www.Slikomat.com/slika/3671979.htm][img]http://www4.slikomat.com/09/0324/wa3-100-17.jpg[/img][/url]
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a ludbe So apr 25, 2009 2:24 pm

csf je napisal/-a:@Scremer

Odlična korekcija in slike 8)

p.s namesto 3000 uporabi 4000


kje se pa dobi 4000 brusni papir?
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer So apr 25, 2009 11:33 pm

Tujina ali pa kontaktiraj uporarbnika csf . V naših trgovinah finejše od 2000 nisem dobil, čeprav zna obstajat kaka izjema.
Zadnjič spremenil Scremer, dne So apr 25, 2009 11:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer So apr 25, 2009 11:49 pm

ales. je napisal/-a:cena teh past ki jih uporabljaš
proti ceni 3m me zanima?
oz kje jih nabaviš


Cene... so nekoliko cenejše če gledamo litrsko embalažo. Točne cene žal ne vem in pri nas jih uradno ni mogoče kupit. Lahko pa kontaktiraš uporabnika csf ali pa si jih sam naročiš iz tujine (namig = obišči bolho in vtipkaj Menzerna v iskalnik). Vendar je za razliko od 3Ma izbira precej bolj obsežna in je dobro vedet kaj katera pasta počne predno naročiš. Tri paste in basta je recimo lepa prednost 3Ma.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po apr 27, 2009 12:07 pm

kje se pa dobi 4000 brusni papir?


Žal v SLO ne, čerprav je uvoznik Spekter. Ko sem pri njih spraševal za ta papir so me vsi gledali :shock: kot da govorim japonsko .
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov