Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mdivjak14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po nov 01, 2010 10:45 am

EGR ventil

Napisal/-a mdivjak14 So nov 13, 2010 3:34 pm

Mene pa zanima kako se lahko doma preveri če je EGR ventil pokvarjen oz. če se sploh odpira in zapira. In če bi VAG-COM tester pokazal, če je slučajno računalnik kaj narobe nastavljen. Namreč mrzel mi težko vžiga zjutraj in ko vžge se ven skadi in tud nima tiste prave divje moči. Seat leon top sport, l. 2002, 1.9 tdi, 150konjev.

LP!
 
mdivjak14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po nov 01, 2010 10:45 am

Re: EGR ventil

Napisal/-a mdivjak14 So nov 13, 2010 6:44 pm

Da nebo kateri narobe razumel, da kadar je že dalj časa na 90°C se občuti da nima tiste prave divje moči ki bi jo za 150 konjskega mogo met. In mehanik mi je povedal da imam namreč EGR ventil zadelan. Kaj bi to pomenilo?? Ima to veze kaj z jutranjim mrzlim vžigom??

LP!
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: EGR ventil

Napisal/-a Mgajvr So nov 13, 2010 7:50 pm

EGR z vžiganjem naj ne bi imel veze.
če imaš možnost ga priklopi na tester.
sam povej, ko ga mrzlega verglaš, a obrača s težavo? kot da je slab aku? ali normalno. prosim malo več informacij.
jaz sem namreč slab vžig ravno ta teden rešil z obnovo zaganjača. ;)
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
mdivjak14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po nov 01, 2010 10:45 am

Re: EGR ventil

Napisal/-a mdivjak14 So nov 13, 2010 8:05 pm

Mgajvr je napisal/-a:EGR z vžiganjem naj ne bi imel veze.
če imaš možnost ga priklopi na tester.
sam povej, ko ga mrzlega verglaš, a obrača s težavo? kot da je slab aku? ali normalno. prosim malo več informacij.
jaz sem namreč slab vžig ravno ta teden rešil z obnovo zaganjača. ;)


Na testerju je bil najmanj 5x in niti ene napake. Ne obrača nič s težavo, ko obrnem ključ začne s polno paro normalno verglat.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6407
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: EGR ventil

Napisal/-a Fan So nov 13, 2010 10:09 pm

Pozdravljeni

S testerjem se da preveriti pravilno delovanje EGR ventila.

EGR ventil

Ventil za reciklažo izpušnih plinov oz. njihovo ponovno uporabo v delovnem taktu motorja sicer ne vpliva na regulacijo količine goriva in kot predvžiga motorja, ima pa zelo velik vpliv na regulacijo vrtljajev prostega teka in s tem posredno na delovanje vseh ostalih senzorjev. Če ne tesni dobro, potem so izmerjeni tlaki na sesalnem kolektorju vedno višji ( povečanje količine goriva ), sesana zmes je bogata, to pa pomeni pomanjkanje zraka, višje vrednosti CO in na koncu še zaganjanje motorja ali pa sploh nezmožnost motorja za delovanje v prostem teku pri večji okvari. Obstaja več vrst ventilov in motorčkov EGR, ki pa v osnovi vsi delujejo na enakem principu. Delovati začnejo šele, ko je motor segret na delovno temperaturo ( nad 80 stopinj C ) in ko se vrti vsaj nad 2000 vrt/min. To motorju zagotavlja, da vsi ostali senzorji delujejo nemoteno zaradi delnega ali celo popolnega odprtja EGR ventila.


Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a kstelc To nov 16, 2010 9:32 pm

jaz sem se odločil za blindiranje EGR-ja pri svojem 2.0TDI-ju preko računalnika ker mi avto malo cuka okrog 2000 obratov in so mi rekli da je pač EGR ventil, sedaj pa me zanima če je potrebno pred blindiranjem kaj očistiti ga ali to ne igra vloge?
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: EGR ventil

Napisal/-a Sasqa Po nov 22, 2010 8:45 am

Pozdravljeni

@Kstelc, po informacijah, ki sem jih dobil, so mi vsi dejali, da se pri 2.0 TDi ne da blindirati EGR egr-a, tako kot se je to dalo pri 1.9TDi. Namreč senzorika bojda tega naj ne bi dopuščala, in žačne javljati napako. Bo pa kdo, ki se ukvarja s tem vedel kaj več povedati.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
quattro_87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po sep 22, 2008 6:59 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a quattro_87 Po nov 22, 2010 10:00 am

Pri novejših motorjih se funkcijo delovanja EGR ventila izklopi v softwearu motornega računalnika.
LP
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a vojkostar Po nov 22, 2010 10:16 am

tako je, če izklop EGR ventila ne pomaga potem se preseli dalje k merilcu pretoka zraka.
Da probaš ali je za vse kriv merilec, le tega izklopiš in vidiš kako vleče
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: EGR ventil

Napisal/-a Sasqa Po nov 22, 2010 10:46 am

Aha, zanimivo.Tega pa mi noben ni povedal, da se to da izvesti. Kstelc, si odpravo potem to cukanje okrog 2000rpm, ker sam imam identičen simptom? Je bil krivec EGR?
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a kstelc Po nov 22, 2010 11:46 am

sem odpravil ja....bil je krivec EGR
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: EGR ventil

Napisal/-a Sasqa Po nov 22, 2010 12:05 pm

Ja, saj verjetno je tud pri meni, ali ta EGR ventil, ali pa ta sesalna loputa. Ker simptomi so identični kot pri tebi, da scuka okrog 2000rpm, pa nek čuden zvok spusti. Pa ko ga ugasnem oz. prižgem ga spajtla za trenutek, pol pa je ok. Hvala za info.

Pa si ga software-sko blindiral, ali si ga zamenjal z novim? Koliko pa te je prišlo popravilo?

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a kstelc Po nov 22, 2010 1:31 pm

dobr men zvoka ni nič spuščal čudnega...zaprl sem ga njprej mehansko potem pa še softwersko....vse skupaj 60evrov
 
igorkotnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To feb 21, 2012 7:47 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a igorkotnik Sr sep 12, 2012 6:45 pm

Sasqa je napisal/-a:Ja, saj verjetno je tud pri meni, ali ta EGR ventil, ali pa ta sesalna loputa. Ker simptomi so identični kot pri tebi, da scuka okrog 2000rpm, pa nek čuden zvok spusti. Pa ko ga ugasnem oz. prižgem ga spajtla za trenutek, pol pa je ok. Hvala za info.

Pa si ga software-sko blindiral, ali si ga zamenjal z novim? Koliko pa te je prišlo popravilo?

Lp
Saša



Si rešil težavo z cukanjem okrog 2000obratov - je bil krivec EGR?Si menjal na servisu ali doma - je potrebno kaj dodatno nastavljati ali se samo odšravfa tiste tri šravfe in odklopi konektor in obratno nazaj? Saj si to delal na A4 2.0TDI?

LP
 
poskodba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Sr sep 12, 2012 4:10 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a poskodba Sr sep 12, 2012 7:13 pm

Hej..nevem meni tudi cuka okol 2000 sam egr pozicije so prave, vsaj tako pravi tester..pri meni je na leonu 2.0 sla loputa, zj bom vidu kaj bo v petek ko jo zamenjam..stane pa 260e..
 
igorkotnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To feb 21, 2012 7:47 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a igorkotnik Sr sep 12, 2012 7:33 pm

Nekaj je govora tudi o nalaganja novega softweara - pri 1,9TDI je pomagalo to (siptomi enaki), samo ne vem kako je za 2.0???? Če kaj zveš sporoči tu gor!
 
igorkotnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To feb 21, 2012 7:47 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a igorkotnik Sr sep 12, 2012 7:34 pm

 
poskodba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Sr sep 12, 2012 4:10 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a poskodba Sr sep 12, 2012 10:15 pm

ja sem ravnokar prebral to ja...nevem...v petek grem k mehaniku (enemu, ki mu zelo zaupam in je na zelo dobrem glasu). Mi bo zamenjal loputo zraka in bom vidu kako bo...nevem upam da bo...drugače nevem kaj bom še probal...EGR pa zagotovo ni...vsaj pri meni ne...Ker ga je pregledal in še s profi testerjem stestiral...Tako da bom vidu pa ti javim....Javi tudi ti, če ti uspe kaj rešit:) Napiši na zs še zraven da bom zihr vidu;) hvala lp:)
 
igorkotnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To feb 21, 2012 7:47 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a igorkotnik Po okt 29, 2012 5:22 pm

Je že kdo rešil težavo s cukanjem avta med cca1800 in 2200 obrati???
 
igorkotnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To feb 21, 2012 7:47 pm

Re: EGR ventil

Napisal/-a igorkotnik Po okt 29, 2012 5:24 pm

Sasqa je napisal/-a:Aha, zanimivo.Tega pa mi noben ni povedal, da se to da izvesti. Kstelc, si odpravo potem to cukanje okrog 2000rpm, ker sam imam identičen simptom? Je bil krivec EGR?



S čim si rešil težavo cukanja pri cca 1800-2200obrati?? O-ringi najbrž niso imeli vpliv pri tem ali pač??? :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder, Google [Bot] in 19 gostov