Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Pe maj 10, 2024 10:12 pm

Bil sem še na dveh pooblaščencih servisih, preverili komplet podvozje, nikjer nobene zračnosti, vsi deli kot novi. Avto bil tudi na stezi za amortizerje, narejena 3D optika, vse.. Nikoli karamboliran, servisiran samo na Fordu, vsi deli originalni, nikjer nobene praske ali poškodbe. Nisem pa še bil pri tem v Žalcu, kot je bil predlog zgoraj. Verjetno napaka ne bo nikoli odkrita, dokler ne bo večje škode zaradi tega. V avto sem vložil že toliko denarja v enem letu in bom očitno primoran avto prodati. Čeprav je sedaj res kot nov, saj smo zamenjali že vse, kar se je dalo..
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3152
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a joztom So maj 11, 2024 8:12 am

Po vseh opisih sodeč, je eden od elementov podvozja nagnjen k nižji resonanci kot je običajno. Vse te meritve s pajsarji, ploščami AMZS, amortizerji in optika, so statične meritve. Nekoč je bil en vulkanizer Pestator v Vižmarjih, ki je kolo na avtu zavrtel s pogonom. Šele tam si videl, kaj v resnici trese. Očitno so silent bloki vilic mehki, ali pa končnik, ki še nima zračnosti, trese. Takega ti ne bodo ne našli in ne zamenjali. Šele pri snetem v roki vidiš, da je mehek. Največkrat je to na spodnjem desnem končniku.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman So maj 11, 2024 8:31 am

Problem je, da to traja že 1 leto, naredil sem 35.000 km in v tem času bi se že moralo nekje nekaj pokazati. Večja zračnost, več lufta ali nekaj.. In je še stalno isto. Plačujem mehanikom ure samo da mi ugotovijo napako in noben ne najde nič. Verjetno mora biti nekaj iz gume, ker pozimi ni skoraj nobenih vibracij, sedaj v vročini pa konkretno trese volan in celo karoserijo. Guma je na hladnem trda in na toplem mehka. Ampak kaj naj spet zamenjam na pamet? In na koncu nobenega rezultata?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3152
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a joztom So maj 11, 2024 12:38 pm

Na avtu ni veliko gume. Najvplivnejši so silent bloki prvih vilic. Najzanesljivejša je menjava na polyurethansko gumo. Poglej na katalog Powerflex elementov. Vsekakor za Focus, soroden težaškim Angležem, ne sme biti problema najti pravih elementov. Je pa potrebno znanje za vgradnjo, kljub enostavnosti, mnogi zabluzijo in potem to ne marajo. Nekoč sem imel ekstremni avto, policijsko Provido, pa je vedno na par mesecev odpovedala puša zadnjega ravnalnega mehanizma hidravlike, znanega iz WRC, ob nagibu 2° se podvozje s senzorji poravna v vodoravnost s hidravliko. To so sistemi za dirkalna vozila. PSA je dobavljal le celo hidravlično svečo z vgrajeno pušo za 150€. Po vgradnji polyurethan vložka in rostfrei puše je bilo za vedno mir. Pri 370kkm je bilo še vse tiho.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1346
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a xsara Ne maj 12, 2024 4:05 am

kakšne so pa gume, kej obrabljene po robu, kej stopničaste če jih pošlataš po tekalni površini ?
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Ne maj 12, 2024 10:40 am

Gume in felne smo izločili. Dali smo gor komplet od drugega avta in je bilo isto. Optika narejena že 2x.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 12 gostov