Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 361
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Zaščita pred glodalci

Napisal/-a krimič Po maj 13, 2024 11:07 am

Vendo večkrat slišim, da ima vedno več ljudi problem s poškodovanimi kabli zaradi glodalcev. S čim lahko preventivno zaščitim avto pred tem? Imam sicer zavarovano, ampak vseeno je boljše preprečiti, če le lahko.

Berem o raznih motilcih in sprejih. Ima kdo kaj izkušenj s tem? Tudi to me zanima kam bi se naj ti spreji pošpricali on kako pogosto.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6415
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a Fan Po maj 13, 2024 12:13 pm

Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a Sriple Tix Po maj 13, 2024 12:34 pm

V avtu imam neko elektronsko zascito. Ne pomaga.

Pomaga sprej proti kunam, ki ga nanesem po kablih in glodalci ter kune se jih dotaknejo le enkrat, kajti ob prvem ugrizu jih pece gobec ter zato odnehajo. Nanasam ga na pol leta na hladen motor, sicer ti odnese meglico na prednje vetrobransko steklo.

Sprej slabo pomaga, ce se lotijo zascite motornega pokrova (havbe), kajti predlani so mi pozrli celo tapeto. Pac, postiljajo si gnezda s tisto volno.
Proti temu pomaga rumeno/modri Bref, stiri tiste nize treh kroglic privezem okrog motorja, kajti smrdi jim tako obupno, da se taksnega avta ne lotijo. To namestim zgodaj pomladi, ko zalega "gnezdi", sicer tapeto naceloma pustijo pri miru.

Govorim iz svojih izkusenj in kaj pomaga meni zadnje dve leti. Opazanja nekoga drugega so lahko, zaradi razlicnih vzrokov, povsem drugacna in se strinjam z njimi.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 361
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a krimič To maj 14, 2024 8:35 am



Kam pa to zmontiras? Potem to deluje 24/7?

Sriple Tix je napisal/-a:V avtu imam neko elektronsko zascito. Ne pomaga.

Pomaga sprej proti kunam, ki ga nanesem po kablih in glodalci ter kune se jih dotaknejo le enkrat, kajti ob prvem ugrizu jih pece gobec ter zato odnehajo. Nanasam ga na pol leta na hladen motor, sicer ti odnese meglico na prednje vetrobransko steklo.

Sprej slabo pomaga, ce se lotijo zascite motornega pokrova (havbe), kajti predlani so mi pozrli celo tapeto. Pac, postiljajo si gnezda s tisto volno.
Proti temu pomaga rumeno/modri Bref, stiri tiste nize treh kroglic privezem okrog motorja, kajti smrdi jim tako obupno, da se taksnega avta ne lotijo. To namestim zgodaj pomladi, ko zalega "gnezdi", sicer tapeto naceloma pustijo pri miru.

Govorim iz svojih izkusenj in kaj pomaga meni zadnje dve leti. Opazanja nekoga drugega so lahko, zaradi razlicnih vzrokov, povsem drugacna in se strinjam z njimi.


Torej s sprejem dejansko prespricas vse kable in je to to?
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a Sriple Tix To maj 14, 2024 8:59 am

Da, jaz posprejam vse kable in od takrat naprej so nedotaknjeni. Prej mi je ena kuna prezvecila ravno najdrazjega. Bodi pa uvideven do svojega mehanika in tega ne stori ravno pred servisom.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a Firediver To maj 14, 2024 9:14 am

Tole s sprejem lahko potrdim da deluje, je pa dobro, da to delaš na prostem in paziš, da ne vdihneš, ker postane rahlo neprijetno.

Sem pa zasledil, da je nekomu glodalec prežvečil izolacijo lambda sonde, ker mu je zadišal ovoj, (izdelan iz neke eko/bio scene iz riževih stebel).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6415
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a Fan To maj 14, 2024 7:16 pm

krimič je napisal/-a:


Kam pa to zmontiras? Potem to deluje 24/7?


Na akumulator, je tako mala poraba toka, zanemarljivo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
burek66
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr jul 30, 2003 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a burek66 Sr maj 15, 2024 9:34 am

Kako na akumulator, če je naprava na baterije? 2x AA.
golf VI 1.2TSI
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Zaščita pred glodalci

Napisal/-a Sriple Tix Sr maj 15, 2024 2:09 pm

Cudno. Moj, sicer proti kunam neuporaben odganjalec, je priklopljen na akumulator in resnicno skoraj ne zre stroma.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 16 gostov