Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Locher Sr maj 13, 2015 9:40 am

pskoda je napisal/-a:Nekateri že tako pišete kot, da so vsi novi avtomobili zanič oz vsi škripajo, zamakajo,... Kar nekaj je tukaj nas ko smo kupili kar nekaj novih avtomobilov in nismo imeli nekih hudih problemov ne z avtom ne z servisom.

ps.: še odpadke moramo ločevat tako, da tudi teh stvari ne smemo metati v isti koš in niso vsi avti, serviserji problematični


Če si ga lahko privoščiš, je nov avto vedno boljši od starega. Stroškovno gledano pa je stvar morda res drugačna.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda Sr maj 13, 2015 9:55 am

Večina tukaj sprašuje z bugetom 8keur ali malo več radi bi pa razne audije, bmwje in podobno in po vsej logiki je nov avto recimo dacia veliko bolj varen nakup in sigurno cenejši čez leta
Lp
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Locher Sr maj 13, 2015 10:18 am

pskoda je napisal/-a:Večina tukaj sprašuje z bugetom 8keur ali malo več radi bi pa razne audije, bmwje in podobno in po vsej logiki je nov avto recimo dacia veliko bolj varen nakup in sigurno cenejši čez leta


Premium avtomobili imajo praviloma premium cene vzdrževanja.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda Sr maj 13, 2015 12:20 pm

Indel:
Post 1 stran nazaj

pskoda je napisal/-a:In za popravila v 12 letih bo lahko presegel tistih 50keur ;)

Jaz vedno kupim nov avto sestavljenega po mojih željah, skeširam in vozim nekje 4 mogoče 5 let in prodam. Nikoli do zdaj nisem imel problemov, izrednih servisov kdaj kakšno napako, ki sem jo sam odpravil pa se vedno odločim za drugo znamko. Do zdaj sem imel prvo alfo, forda, fiata, opla zdaj seata




ps.: avto je bil več kot 25keur z vso dodatno kramo in mi jih ni žal. Če so bile problem samo tapete (rešil brez problema z izolacijo za zvočnike, ki sem jo hotel dati tako ali tako) bi se trenutno še 1x odločil za isti avto




Avto brez čričkov, škripanja ne boš našel. Osebno sem vozil avte vrednosti od 8keur do 85keur stari par mesecev do kakšnega leta in so se tudi najdle stvari, ki na določene trenutke zaropotajo
Lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Daedalus Sr maj 13, 2015 4:46 pm

pskoda je napisal/-a:In za popravila v 12 letih bo lahko presegel tistih 50keur ;)

Jaz vedno kupim nov avto sestavljenega po mojih željah, skeširam in vozim nekje 4 mogoče 5 let in prodam. Nikoli do zdaj nisem imel problemov, izrednih servisov kdaj kakšno napako, ki sem jo sam odpravil pa se vedno odločim za drugo znamko. Do zdaj sem imel prvo alfo, forda, fiata, opla zdaj seata


Tako se tolažijo vsi, ki kupujejo nove. Morda to velja za BMW serije 7 ali S klaso, servisirano na pooblaščencu.

Že za Passatov razred to nikakor ni in ne more biti res. Poleg tega (lahko) za 7+ let servisiranja prišparaš vsaj tretjino keša, ki gre za ta namen (ker ni v garanciji) in da ne omenjamo zadnjih nekaj let, ko privarčuješ na račun kaska oz. manjka le-tega. To oboje skupaj naredi razliko v prid "zvoženega" še večjo, za 2-3k € večjo, ziher. 15k € razlike. S tem plačaš vsa izredna popravila v teh 8-9 letih brez garancije in ti sigurno ostane še 10 jurjev. Ampak ti kar kupuj nove, bo več rabljenih za nas. :)

Je pa res tudi to, da če nekdo dela res veliko kilometrov je nakup novega lahko čisto legitimna izbira.

cc09 je napisal/-a:Ne, sigurno da 5-10 let star nima čričkov, to imajo samo novi, potem pa vse žuželke pocrkajo. Pa tudi okvare so samo pri novih, pri 10 let starih je pa vse že popravljeno, samo točiš in voziš še 5 let. Dejte nehajte fantazirat. Stare kripe so stare kripe, in pod nobenim pogojem ne morejo bit boljše od novih. Tudi nova dacia je boljša od 10 let starega švaba, pa če se na glavo postavite. Pri novem pač do 100,000 km in 5 let nimaš kaj praskat, še brisalcev ne rabiš menjat. Razen pri zanič znamkah (in lastnikih) seveda.
Samo da pri starih avtih pridejo potem ven izgovori, da je to itak "potrošni material" in "poceni" sem "sam" "zrihtal" - vsaka beseda posebej v narekovajih je namenoma, ker vsaka "drži" sama zase.

Lisko, kolk si ti vložil v tistega cliota, vsaj časa, za denar niti ne vem, bi v tistem času brez problema zaslužil za novega. Vsaj storio, če že ne novega novega.


Seveda. Zato pa je razlika v ceni...s tem, da je v prid rabljenih.

Sej tisti ki imajo, naj kupujejo nove. Nekaj je vreden tudi duševni mir, da je avto nov in brez sperme na zadnjih zicih in opilkov v olju. Sam ne se delat, da se to SPLAČA. Ker se ne. Razen, če si b**** in kupiš zgonjena j***a...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a lisko Sr maj 13, 2015 5:26 pm

sašo5 je napisal/-a:
lisko je napisal/-a: tako pa sem porabil polovico manj in še vozil sem se lepo v tišini in miru oz. uživanju rohnenja lasntoročno obnovljenih motorjev ;)

....vse lepo in prav, vendar izpustil si, da to kar imaš ti: delavnico, dvigalko, orodje, znanje....in seveda čas, 80% uporabnikov nima....



Kr en odstavek višje še citiraj :) sem vse lepo povedal :)

cc09 je napisal/-a:lisko, v 10 letih si torej porabil 13 jurjev. Jaz tu strašnega profita ne vidim proti novemu, ki ga bi mel 10 let pa bi bil pe zmeraj vreden jurja ali dva. Človek bi mislil da si lahko potem najmanj vikend postaviš, pa ni profita niti za pivo na teden. Če sploh je.
Če bi komu drugemu šraufal to kar si sebi , bi bilo tudi več kot 5 na uro.


In imel 10 let en ta isti avto :) pač vsakemu svoje....hotel sem samo prikazat da tudi če obnovim več ko celi avto napram novemu nisem na zgubi....edino pri novem bi dobil samomorilska nagnjenja od dolgčasa....
Pa še nekaj meni šteje....da skeširam....naberem dele počasi ( noben rabljen avto ne razpada takoj po nakupo) in obnovim ter uživam....ne pa da bom razmišljal iz mesca v mesec kako in kaj. Seveda lahko bi 10 let vozu staro petko in potem skeširal novega golfa....ampak zakaj če lahko imam in cliota in jeepa in novo kuhno? + tisoč drugih malenkosti....
Pač meni to ni in še hobi mi je.

Ko pa si že začel drugim šravfal....lej kamot vsakemu menjam olje za 5 eur ( ura dela....koliko pa zasluži mehanik??) a misliš da bo kdo prišel? Pa potem to pa ono pa tisto....pa tečne stranke....hvala lepa :) Je pa garaža odprta za vse...tak da kamot pridete :P samo ne mi pol to je pa tak pa tak pa ono bi moglo bit tak...pelji potem na servis in daj 200 eur :D

To škripanje vrat bi jaz ziher sam porihtal pa garancija gor ali dol...če bi si seveda avto tako močno želel...

In ja edini avto s katerim pa se spogledujem z novim je pa popolnoma električen....samo žal še niso dovolj konkurenčni.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a cc09 Če maj 14, 2015 6:55 am

Sam ne se delat, da se to SPLAČA. Ker se ne.

Noben avto se ne splača, razen če si taksist. Če pa gremo računat, da kupuješ rabljene avte 20-30 let, ali pa ta čas kupiš 2-3 nove, in če so novi in rabljeni približno enakovredni (ne nov golf in 8 let stara corsa), je razlika pri vseh stroških goriva, zavarovanja, gum itd., tako majhna, da ni vredna omembe, in z malo (ne)sreče gre lahko računica čisto v drugo smer. Če pa ni za novega, itak ni izbire. Tudi toplotna črpalka je na dolgi rok lahko cenejša tudi od drv, pa si je nekdo s 600 evri plače enostavno ne more privoščit.
In ponavadi sploh ni debate ali rabljen clio za 2 jurja ali nov, ampak ali nov megane za 15 jurjev ali stara nemška j***a za 10, kar je spet čisto druga računica. Sej po moje se tudi bolj splača kupit rabljenega passata kot novega, ampak samo pod pogojem, da "rabiš" passata, in da če ne bi obstajali rabljeni, bi pač kupil novega. Če ti pa v resnici zadošča clio, lahko si privoščiš največ cliota, kupiš pa starega passata, je jasno, da ne boš na profitu.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda Če maj 14, 2015 7:42 am

Jaz vem zase, da dokler bom imel denar tako rekoč v žepu si bom privoščil nov avto. Rabljeni so me že od negdaj odvračali, ker nikoli ne veš kaj se je z njim delalo. Pri top gearu so testirali forenziki rabljen mislim, da mercedes in so na sedežu najdli izliv moškega oz je digi dagi v avtu. :huh: :huh: :huh:
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a INFINITI Če maj 14, 2015 8:14 am

pskoda je napisal/-a: Pri top gearu so testirali forenziki rabljen mislim, da mercedes in so na sedežu najdli izliv moškega oz je digi dagi v avtu. :huh: :huh: :huh:


Hehehe - zato pa avto temeljito očistiš. Zdaj pa pomisli na vse tiste kljuk vrat povsod, pa mize, stole po kafičih, da ne rečem nakupovalne vozičke po trgovinah in še in še. Tam zašlataš verjetno 10 "moških izlivov", 50 fekalij in 20 "babjih tardčeih" - are we having fun yet? :lol:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Firediver Če maj 14, 2015 8:19 am

pskoda je napisal/-a:Jaz vem zase, da dokler bom imel denar tako rekoč v žepu si bom privoščil nov avto. Rabljeni so me že od negdaj odvračali, ker nikoli ne veš kaj se je z njim delalo. Pri top gearu so testirali forenziki rabljen mislim, da mercedes in so na sedežu najdli izliv moškega oz je digi dagi v avtu. :huh: :huh: :huh:


Hja, rad bi "nedolžen" rabljen avto..ne bo šlo..ampak mislim, da so zadeve, ki se jih lahko sčisti z vodo, še najmanj moteče.

Cenim tiste, ki kupujejo nov avto in ostale, ki kupujejo rabljene..če novih noben ne kupi, niti rabljhenih ne bo na voljo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a pskoda Če maj 14, 2015 8:41 am

Firediver je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Jaz vem zase, da dokler bom imel denar tako rekoč v žepu si bom privoščil nov avto. Rabljeni so me že od negdaj odvračali, ker nikoli ne veš kaj se je z njim delalo. Pri top gearu so testirali forenziki rabljen mislim, da mercedes in so na sedežu najdli izliv moškega oz je digi dagi v avtu. :huh: :huh: :huh:


Hja, rad bi "nedolžen" rabljen avto..ne bo šlo..ampak mislim, da so zadeve, ki se jih lahko sčisti z vodo, še najmanj moteče.

Cenim tiste, ki kupujejo nov avto in ostale, ki kupujejo rabljene..če novih noben ne kupi, niti rabljhenih ne bo na voljo.


Lahko z ne vem čim pucaš in bodo še zmeraj sledi mogoče se ne vidi, ampak je še zmeraj v sedežu. Saj to ni toliko problem, ampak ko veš, da nekdo je :huh:



Tisti ki prodaja 1-2 leti star avto je sigurno nekaj narobe ali ima xy kilometrov je bil razbit ima napake,... V teh 2 letih zgubiš največ in se ne splača prodajat
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Firediver Če maj 14, 2015 9:04 am

No, so pa tudi primeri, ko "nečimrn" folk menja avto zato, ker je prišel novi model ven, pa z avtomobilom ni nič narobe.

Vse bolj se mi zdi, da smo si različni glede okusov kdaj in kakšen avto kupiti predvsem zato, ker imamo različne prihodke in ima vsak svoj prav. Svoj prav imajo tudi domači mojstri, ki radi šravfajo "staro" tehniko in oni nečimrneži, ki menjajo avto takoj, ko imajo pepelnik poln prežvečenih čikgumijev. So pa tudi stiskači, ki po svoje najbolj vedo, kaj je dobro za njihov avto, pa četudi jim potem zariba zaradi slabega olja.

Tudi cene servisov so take kot so in nas niti ne bi motile, če bi imeli dovolj denarja za vse. Je pa zanimivo, koliko so cene v mestih višje od podeželja, pa imajo pooblaščenci iste znamke vsi iste interne predpise. Kdor pa se s ceno mehanika ne strinja, naj šravfa sam. Postaja pa že malo nevzdržno, ker bi vsak laik (po možnosti družboslovec z dvema "levima" rokama glede tehnike) s pomočjo foruma opravil zahtevnejše posege na svojem avtomobilu. Potem pa vidimo množico rabljenih vozil brez dobesedno nobene sledljive zgodovine (uvoz, servisirano po domače-če sploh, če že pa z nekvalitetno robo..). Na besedo pa noben pameten ne verjame.

In tako je precep še večji: rabljeni so vedno večja loterija, novi so pa predragi. Vsak naj si pomaga po svoje.ž
Če je komu všeč VW ceni in kakovosti ter trdoti navkljub naj si ga kupi, ampak dobivam občutek, da je v tem primeru vedno več nečimrnosti. Ampak vsakemu svoje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a BoneS Če maj 14, 2015 2:16 pm

Trenutno imam v uporabi g7 pa moram rect, da je me je pozitivno presentu.
Oprema je pojma nimam ktera (ima use razen kseona/led).

Mogoce edino, kar me malenkost moti je nizka pozicija sedezev (deluje, kot da so sedezi nizje kot v hondi).
8000 km, raznih crickov, felerjev ali cesar drugega motecega nisem opazil. Kot receno, me je avto pozitivno presenetu :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 Če maj 14, 2015 2:57 pm

Ravno zaradi tega, ker lahko sedež spustim nižje kot v drugig oprimerljivih, mi je G7 prijeten. 190cm imam in pri drugih ni šel sedež dovolj dol, da ne bi gledal v rob strehe. Žena pa ga ima na višjem položaju, na katerem ne morem sedeti razen, če močno sklonim glavo. Tako, da mislim, da ima G7 primerno nastavitev za vse velikosti uporabnikov. Bolje kot pri ostalih. :)

G7 Highline ima zadaj obloge vrat trda plastika in brez svetleče črte, kar pri sprednjih ni slučaj. Varčevanje!

Zaradi G7 sem že krvavel. Udaril sem z glavo v ostro in izpostavljeno špico odprtih prtljažnih vrat. Nevarno pri dostopu od strani in za vse velikosti uporabnikov.

G7 ima zelo slabo ločljivost zaslona pri osnovni navigaciji.

Za utišat navigacijo moraš v Menu, kar ni tako v redu kakor pri Garmin, ki ima to na ekranu z dotikom.

Navigacija nima dobre nastavitve daljših poti z vmesnimi cilji.

Navigacija Here pri VW je veliko slabša kakor Navteq pri Garminu.

Menuji in navigacija ni v slovenščini, kar imajo že avt. znamke, ki prodajo precej manj kot VW.

Oznake postaj sem moral sam narediti, ker jih VW ni naredil za Slovenijo.

Avto že ima varn. trikotnik, zakaj Porsche daje še enega?

Dodane rezervne žarnice so neuporabne za model z LED in ksenonom.

"Blazno" draga dodatna oprema, ki nima zveze z realnostjo na trgu.

Popolnoma neustrezne cene rez. delov in potrošnega materiala. Za vsakim vogalom dobiš iste izdelke iste znamke precej ceneje (olja, žarnice, filtri, ...).

Ergonomski sedež dobiš samo v temni barvi.

Visoka poraba olja pri novih motorjih, kar je VW posebnost. Brez dolivanja ne boš prišel do prvega servisa 30tkm.

Se nadaljuje.


.... ;)
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a lisko Če maj 14, 2015 4:35 pm

Milan_48 je napisal/-a:Ravno zaradi tega, ker lahko sedež spustim nižje kot v drugig oprimerljivih, mi je G7 prijeten. 190cm imam in pri drugih ni šel sedež dovolj dol, da ne bi gledal v rob strehe. Žena pa ga ima na višjem položaju, na katerem ne morem sedeti razen, če močno sklonim glavo. Tako, da mislim, da ima G7 primerno nastavitev za vse velikosti uporabnikov. Bolje kot pri ostalih. :)

G7 Highline ima zadaj obloge vrat trda plastika in brez svetleče črte, kar pri sprednjih ni slučaj. Varčevanje!

Zaradi G7 sem že krvavel. Udaril sem z glavo v ostro in izpostavljeno špico odprtih prtljažnih vrat. Nevarno pri dostopu od strani in za vse velikosti uporabnikov.

G7 ima zelo slabo ločljivost zaslona pri osnovni navigaciji.

Za utišat navigacijo moraš v Menu, kar ni tako v redu kakor pri Garmin, ki ima to na ekranu z dotikom.

Navigacija nima dobre nastavitve daljših poti z vmesnimi cilji.

Navigacija Here pri VW je veliko slabša kakor Navteq pri Garminu.

Menuji in navigacija ni v slovenščini, kar imajo že avt. znamke, ki prodajo precej manj kot VW.

Oznake postaj sem moral sam narediti, ker jih VW ni naredil za Slovenijo.

Avto že ima varn. trikotnik, zakaj Porsche daje še enega?

Dodane rezervne žarnice so neuporabne za model z LED in ksenonom.

"Blazno" draga dodatna oprema, ki nima zveze z realnostjo na trgu.

Popolnoma neustrezne cene rez. delov in potrošnega materiala. Za vsakim vogalom dobiš iste izdelke iste znamke precej ceneje (olja, žarnice, filtri, ...).

Ergonomski sedež dobiš samo v temni barvi.

Visoka poraba olja pri novih motorjih, kar je VW posebnost. Brez dolivanja ne boš prišel do prvega servisa 30tkm.

Se nadaljuje.


.... ;)



To lahko za vsako znamko najdeš če se potrudiš....glede sedeža in višine....si probal Jeepa recimo ?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 Če maj 14, 2015 6:03 pm

Lisko: Kaj ni naslov rubrike Golf 7 napake? :?: Za sedež sem napisal, da gledam to pri primerljivih. Đip ni primerljiv. :mrgreen:

Za Golf 7 sem se pa odločil zaradi mnogo več plusov, kot pri kateremkoli drugem podobnem avtomobilu. Odpri rubriko Golf 7 dobre strani in bm takoj kaj napisal. 8)

PS: Ravnokar sem bil na kolesu in sem tudi imel navigacijo Here na pametnem telefonu, lepo v slovenščini in še veliko več nastavitev. Ne vem zakaj to VW blokira. Velik minus za VW. :huh:
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Ivan36 Pe maj 15, 2015 5:23 am

Problem slovenčkov je, da komi skup sklanfajo denar za polog in potem odplačujejo vozilo kar 84 mesecev :mrgreen: . malo je pa tistih, ki bi vozilo kupili iz udobja za 3 leta na lizing in prodali z okoli 30 do 45 tkm pa še, kaj dobili za RABLJENO vozilo ?! Odpadejo vsi veliki servisi pa še gume imaš vedno NOVE 8) :twisted:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Locher Pe maj 15, 2015 6:58 am

Ivan36 je napisal/-a:Problem slovenčkov je, da komi skup sklanfajo denar za polog in potem odplačujejo vozilo kar 84 mesecev :mrgreen: . malo je pa tistih, ki bi vozilo kupili iz udobja za 3 leta na lizing in prodali z okoli 30 do 45 tkm pa še, kaj dobili za RABLJENO vozilo ?! Odpadejo vsi veliki servisi pa še gume imaš vedno NOVE 8) :twisted:


Če nimaš denarja preveč, je tak način neracionalen.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4180
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a xxl Pe maj 15, 2015 8:39 am

Ivan36 je napisal/-a:Problem slovenčkov je, da komi skup sklanfajo denar za polog in potem odplačujejo vozilo kar 84 mesecev :mrgreen: . malo je pa tistih, ki bi vozilo kupili iz udobja za 3 leta na lizing in prodali z okoli 30 do 45 tkm pa še, kaj dobili za RABLJENO vozilo ?! Odpadejo vsi veliki servisi pa še gume imaš vedno NOVE 8) :twisted:

Jaz se pred velikim posegom v vozilo odločam,ali prodat ali ne.Pri prejšnjem sem se malo zaj....,ker sem pri 140kkm menjal gume,vse diske in bremze,potem se čez mesec,dva odločil za menjavo.Po navadi sem ga prodal pred 100kkm.V tem času enkrat zamenjaš gume in eventualno narediš veliki servis,če je poteklo 5 let.Ne vidim nič slabega v tem kako kdo kupi vozilo.Če ti niso v breme stroški kateri nastajajo okrog tega,je brezpredmetno razpravljat o racionalnosti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Firediver Pe maj 15, 2015 9:07 am

Vsak ima svoje razloge za nakup in prodajo avtomobila ter vsak ravna po svoji racionalni logiki, ki se drugemu pač ne zdi racionalna, ker ima druge okoliščine.
Po eni strani je dobitna kombinacija, da imaš starejši avto, ki se ne kvari, potrošni material pa je aftermarket poceni. Po drugi strani pa bi si (glede na ugodne dohodke) rad privoščil nekaj novega (in se ti potem kolca po starem).
Lahko si tak tip, da vedno kupiš novega in ga imaš 15 let preden kupiš spet novega.
Lahko prisegaš na rabljene in si vsako leto kupiš drugega do izteka registracije.
Lahko si iz ljubega dolgočasja vsako leto kupiš novega, ker si se prejšnjega naveličal.

Vsak ima svojo logiko, vsak ima po svoje prav!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 23 gostov