Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mare_M_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če nov 27, 2014 9:09 pm

Avto ne vžge!

Napisal/-a Mare_M_ Če nov 27, 2014 9:36 pm

Lp, zadnje čase me zaj... avto saj noče vžgat oziroma vžge po nekaj časa vergljanaja. Ne pomaga tudi če ustvarim pritisk na pumpici nad naftnim filtrom. Sedaj ko je zahladilo pa verla v prazno. Vem da me heca nafta saj najverjetneje pade, ampak kje je vprašanje. V teh mrzlih dnevih ga vžgem samo tako, da na šobah odšraufam dovodne cevi nafte, enkrat zavergljam nazaj namestim cevi in po tem vžge takoj.
Do sedaj glede tega narejeno:
- montiran nepovratni ventil med mašino in naftnim filtrom
- zamenjane cevi povratnega voda pri šobah
- priklopljen na tester ki pokaže stari napaki povezani z grelcem nafte
- servis pred enim letom
- zadnjo zimo zamenjan akumolator, vse grelne svečke in obnovljen štarter
Auto: Kia Sorento 2.5 crdi 2004 letnik, automatik, prevoženih 168.000

Sumim da se nekaj dogaja pri prvi šobi saj sem dvakrat že opazil da se nafta (vsaj mislim da je, ker je malo dišalo na nafto) nabira okoli nje pri tesnilu.
Razmišljam da bi odnesel šobe testirat ali pa vsaj menjal tesnila. Pri menjanju cevk povratnega voda sem opazil da v njih ni bilo nafte, mogoče kapljica-dve

Prosim za vaša mnenja!! Hvala
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Fan Pe nov 28, 2014 12:25 am

Pozdravljeni

Predvidevam, da vgrajujete kakšne "kvalitetne" ( beri škart ) čistilce goriva - tam namreč dobi zrak :( Kje točno je vgrajen nepovratni ventil? Iz napisanega se da sklepati, da je narobe postavljen. Pri vašem vozilu, tester lepo pokaže pravilno delovanje ( časovno ) vžigalnih svečk.
Ker predvidevam, da ne servisirate sami in nimate testerja ( mogoče se motim ), zapeljite vozilo do lokalnega mehanika/mojstra/popoldanca

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Mare_M_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če nov 27, 2014 9:09 pm

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Mare_M_ Pe nov 28, 2014 9:43 pm

Res je da ni original naftni filter. Glede svečk, avto mi je isto počel tudi ko je bil +. Nepovratni ventil je montiran za filtrom gledano v smeri toka nafte. Mehanik je ostal brez idej in meni da so lahko samo še šobe. Svetoval mi je, da mi jih pošlje na pregled, pri tem pa me je opozoril, da ni nobenega zagotovila, da bom dobil realne povratne informacije ker baje znajo nategovat folk in kljub temu da šobe delujejo se zlagat in zamenat kakšen del samo da zaslužijo. Pregled naj bi bil cca. 90 EUR. Komplet poseg z obnovitvijo pa okol 900 EUR. Rad bi tole opcijo z šobami prihranil za zadnje in se prepričal da ni kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Fan Pe nov 28, 2014 11:03 pm

Hmmmmmm ....................... pa ne peljati tam kjer niso pošteni! Me pa čudi, da vaš izbrani mehanik ne potrdi ali ovrže okvaro šob, kar nekaj prijemov obstaja ( mehanikom že dolgo znano ), da se lahko postavi 80% okvaro šob. Je bilo vozilo na testerju in se je pregledalo kaj ima ECU v spominu? Ali vaš mehanik popravlja Kie ali je to vzel da ima delo?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Mare_M_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če nov 27, 2014 9:09 pm

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Mare_M_ Ne nov 30, 2014 12:26 pm

Mehanik bo zgolj "popoldanski" mojster. Danes sem pregledal grelne svečke in delujejo, prav tako dobijo elektriko v trenutku ko se pržge špirala na armaturi in delajo cca. 20-25 sekund. Sem opazil na mašini par mastnih delov za katere nisem prepričan da so bili od prej.
Priponke
20141130_102331.jpg
dvakrat sem že opazil nafto koli dihtnge na prvi šobi
20141130_102440.jpg
prav tako je bilo olje spodaj desno na mašini okoli tega konektorja
20141130_102355.jpg
zgoraj levo na mašini sem opazil olje
20141130_102316.jpg
menjane cevke povratnega voda v katerih ni bilo nič nafte
20141130_102253.jpg
nepovratni ventil
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Nikola_Tesla Ne nov 30, 2014 12:34 pm

Pozdravljeni

Koliko let je star akumulator in kolikšna je napetost malo pred prekinitvijo predgrevanja ?

Lp.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Fan Ne nov 30, 2014 1:39 pm

Mare_M_ je napisal/-a:Mehanik bo zgolj "popoldanski" mojster.



Pozdravljeni

Tale vaš mojster............................. :(

Zrak vleče tu: download/file.php?id=36046&mode=view

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Mare_M_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če nov 27, 2014 9:09 pm

Re: Avto ne užge!

Napisal/-a Mare_M_ Ne nov 30, 2014 3:32 pm

Akomulator star 1 leto, napetosti pa nisem meril, bom pa jutri probal. Na mobitelu malo tezje razberem kje naj bi zrak vleklo. Ce prov vidm naj bi bil kriv filter oziroma tole kar je nad filtrom. Ali lahko to preverim tako da nafto napwljem mimo filtra oziroma direkt pa probam cr bo isto?
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Avto ne vžge!

Napisal/-a lisko Po dec 01, 2014 11:53 pm

Daj gor filter od traktorja, ki ima zunanje priključke in testiraj par dni. Brez filtra ni dobro oz. sploh ne, ker ti bo potegnilo smeti v pumpo...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Mare_M_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če nov 27, 2014 9:09 pm

Re: Avto ne vžge!

Napisal/-a Mare_M_ To dec 02, 2014 4:19 pm

Par novih stvari:
- nepovratni ventil je pred naftnim filtrom (sem narobe napisal),
- danes spet ni užgal, sem losal cevke na šobah enkrat zaverglal jih dal nazaj in je na to užgal v prvo,
- nafto sem napelal mimo filtra pustil par minut užgan avto in zdej čakam jutrišnji dan.

Še nekaj, ko je avto delal sem malo poslušal pri mašini in je slišat klok klok klok, predvidevam da je slišat lopute. Upam da ni to kakšna hujša napaka
 
jans
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če nov 02, 2017 9:04 am

Re: Avto ne vžge!

Napisal/-a jans Če nov 02, 2017 9:09 am

Pozdravljeni,

imam iste tezave pa me zanima, ali je nepovratni ventil resil zadevo in v nekaj komentarjih nazaj je nekdo dal slikco, da je tezava za padec goriva v filtru. Zanima me, ali je tezava v filtru ali pumpi na filtru ali ceveh ter ali se montira nepovratni ventil pred filtrom ali za filtrom pred vstopom v motor.

Hvala
 
jans
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če nov 02, 2017 9:04 am

Re: Avto ne vžge!

Napisal/-a jans Po nov 06, 2017 1:36 pm

Pozdravljeni,

Sem peljal h Jelenu, ki je ugotovil, da je počil en injektor...strosek 280€. Sedaj lepo vziga.


lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 115 gostov