Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a čare So maj 23, 2015 8:32 pm

V glavnem stvar je taka:
Avto vžiga in gre normalno,ne trese,se ne zaganja v glavnem kot mora bit.
Če dlje časa stoji na mestu zalavfan in potem pohodiš gas pokadi bolj bel kot moder dim,če pa opazuješ dim med delovanjem pa je bolj modrikaste barve ampak moraš bit res pozoren da ga sploh vidiš oz. se ga bolj voha kot vidi.Vonj je čuden in mi ne deluje kot po zažganem olju kot mi ga je pred leti oddajal AX ki je požrl olja malo manj kot bencina...
Če avto v brzini spustim po klancu navzdol ne pokadi ko daš gas na koncu klanca,če bi bili zanič obročki ali tefloni bi moral po vseh predpisih butnit oblak dima iz avspuha
Olja ne zmanjkuje,je pa po 6000 km precej čist za dizla tako da sumim da nafta uhaja v olje
na oddušek piha po občutku že vseh 170000 km mojega lastništva isto
Sumim da mi ena ali več šob zalivajo,prelivajo al karkoli že pač počnejo

Avto pa je marea JTD 110 2001 letnik
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a TrijoAdijo So maj 23, 2015 9:35 pm

O smradu iz auspuha:
Ne smrdi po olju ampak kot po nafti al nečemu podobnemu...vglavnem nek čuden vonj?
Se ni za sekirat.Diesel motorji brez DPF-a v zadnjem času vsi tak smrdijo. Razlog? Nafta. Očitno so nekaj začeli mešati v gorivo. Moj CR smrdi,familiarni bavarski CR smrdi,familiarni SDi tut smrdi, pa kolegov PD smrdi,pa še dva JTD-ja in en HDi.Kolega je na tdci-ju (psa sekret od motorja) izbijal DPF. Od takrat dalje za njim smrdi.In ni variante, da bi bilo z dizami karkoli narobe, ker imajo bavarec, eden od JTD-je in HDi obnovljene dize in pumpe, laufajo lepo,brez težav, le dunsta za njimi.Aja, pa kadijo pa tut vsi. Na leru kot en plavkast dim,ampak res,res komaj opazen. Ko pa pohodiš gas, pa sivo/belkasto. Aja, pa da ne bo spet kdo pameten: moj in SDi sta tankana izključno na Petrolu, PD, JTD in HDi kjer "se jim digne", bavarec pa izključno na OMV-ju.In noben nima niti povečane porabe olja,niti se nivo olja ne dviguje, niti vode/antifriza ne zmanjkuje.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a čare So maj 23, 2015 9:57 pm

Ok jaz tankam pri nas le na OMV,je pa lavfal tudi na bosansko in avstrijsko nafto isto.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a TrijoAdijo Ne maj 24, 2015 5:25 pm

ne sekiraj se. Avto dela,vžiga, ne crkuje. Nisi edni s tem, pa tudi drugje okoli nas imajo enako gorivo...in s tem povezane "težave".
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a čare Če maj 28, 2015 8:02 pm

Bile so švoh dize.Avto dela ko grom.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a kemykos Če maj 28, 2015 8:52 pm

Jaz sem vam že zadnjič mislil napisati, da so meni na puntotu najprej dali pregledat dize na nek bosch servis in nato ponovno nastavili turbino. Po teh nastavitvah ni bilo več ne duha ne sluha o kajenju. Meni je kadilo tako močno, da je smrdelo še v kabino, da o tem kake zavese so ble zadaj avta sploh ne govorimo :/

Sem se pa raje zadržal komentarja, ker sem se spomnil na vaš odziv, ko sem enemu uporabniku enkrat predlagal naj se malo poigra s kladivom okoli DPF-ja. :mrgreen:

Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a pskoda Pe maj 29, 2015 6:35 am

1.9 JTD oz m-jet kadi zelo malo če je vse ok. Malo zakadi pri vžigu motorja in ko stiseš gas do konca ;)

Smo imeli doma Stilota 1.9 JTD 140hp in Bravota 1.9 m-jet 150hp od novega in nista pokadila skoraj nič oz tam, kjer sem napisal zgoraj
Lp
 
peaceboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po feb 27, 2006 6:23 pm
Kraj: Portorož

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a peaceboy Sr jun 03, 2015 8:35 am

V glavnem po nasvetu, ki sem ga dobil na enem drugem forumu, sem zadevo praktično saniral in to s tem, da sem noter na poln tank vlil Antigrippante in sicer pol litra. Ob vžigu je še malo belega dima, potem pa ne več.

Priporočam iz prve roke, res.

http://www.motornaolja.com/produkt/dize ... ppante-25/
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Ena mala debata glede kajenja JTD-ja

Napisal/-a jack86 Sr jun 03, 2015 10:00 am

peaceboy je napisal/-a:... Ob vžigu je še malo belega dima, potem pa ne več.

/


Moj JTD tako dela od kar ga imam. Prvih 100.000 sem se malo sekiral, naslednjih 100k sem se že privadil, čez še 100k bo pa čudno če ga ne bo ;)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 130 gostov