Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
aereo132
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 15, 2012 6:05 pm

Golf 4 SDI Skacejo obrati

Napisal/-a aereo132 Po nov 30, 2015 9:25 am

Pozdravljeni

Nisem nasel niti ene podobne teme za moj problem ki je tak : Vcasih ko prizgem avto se pokaze spirala in ko obrnem kljuc skocijo obrati kot bi jaz dodal gas (do 2000 rpm ) in potem pade na 900 do 1000 rpm in je vse normalno , vcasih se tudi dogaja ko stojim na mestu znajo skakat obrati iz 900 na 1000 prav cuka ,med voznjo ni cutiti nic vse normalno . mehanik mi je rekel da se neka loputa ne zapre in da to ni nekaj kar bi skodovalo avtu ampak meni gre to na zivce in bi rad popravil prosim za vaso pomoc

Hvala
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Golf 4 SDI Skacejo obrati

Napisal/-a mardy Po nov 30, 2015 1:14 pm

Mam doma tudi G4-sdi

Tako s prve bi rekel da morda slaba nafta ali pa zapacan filter nafte. Slednjega lahko menjaš sam, 15 min dela + kake pol litra nafte imej v kanglici zraven da napolniš nov filter.

To kaj pa ti je mehanik razlagal pa je dušilna loputa.

Na hitro in sam lahko narediš tako:

V štacuni z avtodeli kupi prav namenski razmaščevalni sprej za te zadeve, mislim da stane 8€. Nato snami cev iz zračnega filtra ki gre do "mašine", na bloku mašine boš videl okroglo loputo http://images.avto.net/7646448/1.jpg (ni točno ta, ampak da veš kaj gledati.)

Vzami sprej in našpricaj da bo maščoba odstopla, nato previdno z kakšno vatirano palčko zadevo obriši kolikor gre. Če je to to bo se takoj moralo poznati. Drugo še je morda, da ni pravilno skalibrirana, to ti bo kak vag-com tester mojster znal pomagati. Če je pa loputa zanič pa stane nova 200+€, da pa se jo obnoviti, ponavadi grejo zobniki krmilnega motorčka.

Kar se tiče čiščenja lopute pa je najboljša varjanta da jo snameš, ampak imej pripravljeno kakšno novo dihtungo ko jo montiraš nazaj in pa pred tem odklopi akomulator da ne boš zmedel compa.

To vse ti vzame max 2h dela v domači delavnici, vsekakor pa bi bilo dobro dat avto na tester in pogledat kaj javla za napake. Morda kakšna sonda...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 4 SDI Skacejo obrati

Napisal/-a yashica Po nov 30, 2015 1:33 pm

Pelji ga na diagnostiko, da vidiš katere napake izpiše.
Kolega je imel kakšno leto nazaj podobne simptome, menjal vse kar so mu svetovali, da bi ga priklopil na tester pa ne...
Po menjavi senzorja temperature je bil mir.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 124 gostov