Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a StajercS Po jun 20, 2016 9:08 pm

Potrgale so se mi žice v harmoniki v prtljažniku, tako da ne dela brisalec, zgornja stop luč, itd.
Ker je nujno, me zanima, če kdo zna koliko stane novi komplet žic? Verjetno to prodaja samo pooblaščeni?
Oziroma, koga priporočate, da bi mi popravil te žice v MB,okolici MB, pomurju?

Sam nebi rad lotal, ker že dolgo nisem, pa nočem, da je na polovičarsko narejeno.

Nujno! Hvala. :huh:
Slika
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a Fan Po jun 20, 2016 9:37 pm

Vsak lokalni avto elektrikar vam to lahko uredi. Preverite pri svojem mehaniku/mojstru/popoldancu, mogoče vam to lahko uredi.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a yashica To jun 21, 2016 9:52 am

V nuji in za prvo silo polotat, drugače dobiš reperaturni kit - Komplet vodnikov SenCom 1510501N, ki nadomesti potrgane žice ( v novi manšeti), cena je mislim da okrog 30€. Za komplet nov snop boš moral poklicati pooblaščenca in naročiti na podlagi VIN številke (zna bit: 1K6971147H), čaka te pa tudi precej razdiranja. Morda ti pride v poštev kitajski ponaredek z ebay-a... ne vem

Preveri še kakšno je stanje na desni strani, da ne boš dvakrat podiral. Poleg tega gre tu skozi tudi cevka za pranje zadnjega stekla in ta na pregibu rada poka (na servisu se da dobiti reperaturni set za "štukanje").

Če je kaj na tem in misliš menjati celotno cevko, potem kupi gumirano, ker tista rebrasta plastika je ena žalost.

V tem primeru ti bo morda v pomoč moja izvedba: viewtopic.php?f=56&t=102867
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a StajercS To jun 21, 2016 5:59 pm

To so kataloške za Golf 5 ali 6? Ker vidim, da si ti na šestki menjaval. Za okoli 30€ pa takoj zamenjam za novo. Razdiranje pa mislim da nebo problem, sem ravno ta mesec mel pol avta podrtega od znotraj. Ti pa živce spije taka napaka. :evil:
Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a yashica To jun 21, 2016 6:17 pm

Rep. kit zgoraj ni original, v oklepaju je pa OEM kataloška št. od mk5. Če boš na servisu kupoval nov snop kablov ga kupuj na podlagi številke šasije, tako ne bo nobenih dvomov. Cena tega kosa bo precej več kot 30€ (verjetno x2). Preveri na pooblaščencu.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a Ivan36 To jun 21, 2016 7:02 pm

UFA, da bi tako sreanje imeli KIA ali pa Citroen bi bilo že 101 strani napisanih. Drugače je pa to odličen vagn ! :lol:
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a StajercS Sr jun 22, 2016 2:24 pm

yashica je napisal/-a:V nuji in za prvo silo polotat, drugače dobiš reperaturni kit - Komplet vodnikov SenCom 1510501N, ki nadomesti potrgane žice ( v novi manšeti), cena je mislim da okrog 30€. Za komplet nov snop boš moral poklicati pooblaščenca in naročiti na podlagi VIN številke (zna bit: 1K6971147H), čaka te pa tudi precej razdiranja. Morda ti pride v poštev kitajski ponaredek z ebay-a... ne vem

Preveri še kakšno je stanje na desni strani, da ne boš dvakrat podiral. Poleg tega gre tu skozi tudi cevka za pranje zadnjega stekla in ta na pregibu rada poka (na servisu se da dobiti reperaturni set za "štukanje").

Če je kaj na tem in misliš menjati celotno cevko, potem kupi gumirano, ker tista rebrasta plastika je ena žalost.

V tem primeru ti bo morda v pomoč moja izvedba: viewtopic.php?f=56&t=102867


Sem šel na Porsche vprašat. 480€ hočejo imet. :shock:
Ma kdo mogoče komplet kablov za prodat oz. ne rabi? Kupim
Ali pa če mi lahko kdo z MB ali okolice naroči ta komplet ali pa vsaj kit za popravilo na Ebayu, ker sem trenutno brez kreditne, pa bi moral še na PP nakazat prek TP. Dam 5 ali pa 10€ zraven za trud.
V glavnem rad bi čimprej popravil. Sem šel tudi k avtoelektričaju vprašat tu na pobrežju, pa tudi ni navdušen nad stanjem, ker so same bele žičke noter, da je prvo treba ugotoviti, kam katera spada, pa tudi ta teden nima časa. :cry:

Edit: Sem naročil Sencom kit na Bartog.si. Majo za 28€. Če mi pa kdo lahko zrihta komplet s konektorji, pa prosim!
Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Golf 5 - žice v prtljažniku

Napisal/-a yashica Ne jun 26, 2016 1:16 pm

Cena x2 je bolj prava za desno stran :mrgreen:
Novega seta kablov ni vredno kupovat, ker je cena bolana, v najboljšem primeru pa dobiš kakšnih 33% rabata.
Ostani pri setu za popravilo ali pa najdi nekoga.,ki bi bil pripravljen izdelati novo kablovje za normalen denar.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 112 gostov