Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Pe apr 12, 2024 1:16 pm

Pozdravljeni. Že 1 leto se ukvarjam s problemom in ga nikakor ne uspem rešiti. Pred 1 letom sem kupil takrat 3 leta starega Focusa s prevoženimi 130k kilometri in mi od prvega dneva zelo trese celotni avto pri hitrosti 130 - 160 kmh. Tresejo se sedeži, ogledala, pedala, vse. Pri pooblaščeni avtohiši problema enostavno ne znajo rešiti. Zamenjali smo že vse spodaj našteto in zadeva ni niti malenkost boljša. Še ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo ali kam peljem avto na pregled? Sem iz Prekmurja.

Zamenjali smo:
- nove gume (2 kompleta)
- probali tudi komplet druga kolesa
- obe polosovini
- prednje in zadnje diske
- komplet sklopka in vztrajnik
- šobe (rabljene)
- izmerili pesta (ravne)
- amortizerji ok (še na 80%)

Hvala
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3793
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Blinder Pe apr 12, 2024 2:02 pm

Trese tudi v neutralu?
Za pomislek, ali bi nam podatek, če trese enako tudi v IV. prestavi dal kakšno dodatno informacijo?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Fan Pe apr 12, 2024 4:07 pm

Je mogoče kdo pogledal spodaj po podvozju, če je bilo vozilo udarjeno?
Koliko zračnosti imajo pri vpetju sprednji amortizerji?
Kaj pravijo silni bloki ?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Pe apr 12, 2024 6:09 pm

Trese tudi v leru ali če pritisnem sklopko, prav tako v 5. prestavi. Je pa intenzivnost manjša kot v 6. prestavi pri cca. 2000 obratov. Predvidevam da zato, da je ravno v 6. prestavi pri 2000 obratov ravno največ vibracij. Pri avtohiši bi mi naj preverili vse na podvozju, karamboliran naj ne bi bil. Kaj pa nosilci motorja in menjalnika, bi lahko vplivali na vibracije pri taki brzini ali bi potem že tudi prej treslo?
 
PsyOps
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To sep 23, 2014 8:16 pm

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a PsyOps Pe apr 12, 2024 8:08 pm

Pozdravljeni. Ne vem koliko ima veze, ampak jaz sem imel na mondeu 2.2 tdci 2006 podoben problem in sem bil precej zaskrbljen.
Sicer je od tega že približno 3 leta, ampak če se ne motim, je mehanik pri meni menjal samo ležaj polosovine.
Strošek 60 € in kot da bi se usedel v popolnoma drug avto, brez tresenja in podobnih stvari.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Pe apr 12, 2024 8:44 pm

Meni so zamenjali komplet obe polosovini, tako da to ni problem. Sem pa res že obupan, ker avto je res top, top oprema, brez praskice. Vozim se pa dnevno 120 km na avtocesti in mi to tresenje že 1 leto odžira živce. Ker je bilo toliko stvari zamenjanih, ga zdaj ne bi rad zamenjal. Na koncu pa bo kriva samo kakšna puša, nosilec, ležaj... Ampak res ne vem kam ga naj peljem, da se bo nekdo posvetil primeru.
 
Rebra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To mar 25, 2008 8:01 pm

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Rebra Ne apr 14, 2024 9:54 pm

Sem lovil podobne vibracije na focusu mk1 cca 6 mesecev. Bom opisal izkušnjo če bo pomagalo. Spustil je zgornji nosilec motorja. Po menjavi je Bilo le malo boljše. Na koncu se je izkazalo da je imel zračnost kolesni ležaj pod obremenitvijo, ampak ni bil glasen, pa tudi na dvigalu je zgledal ok. Vzrok je ugotovil šele četrti mehanik, ko mi je že skoraj kolo odpadlo. Po menjavi ležaja in optiki se je avto peljal kot nov.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Ne apr 14, 2024 10:35 pm

Kako so pa potem ugotovili, da je ležaj? Ker meni trdijo, da so ležaji ok. Je pa res čudno in res zelo trese samo v območju okrog 130 - 150 kmh. Trese se celotna kabina..
 
Rebra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To mar 25, 2008 8:01 pm

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Rebra Ne apr 14, 2024 10:50 pm

Ja tudi meni je treslo celotno kabino. Na začetku nad 110, kasneje nad 80 kmh. Pri 160-170 se je malo umirilo. Prvi trije mehaniki so tudi meni rekli da je ležaj ok, ta četrti mehanik si je pa res vzel čas in z več moči pregledal zračnosti. Malo si je pomagal tudi s pajserjem. Bolj na silo je bilo zračnosti v ležaju veliko. Poizkusi pri kakšni mehaniki, ki so specializirani bolj za podvozje.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Po apr 15, 2024 8:21 pm

Zanimivo. Meni pri pooblaščencu namreč trdijo, da je z ležaji vse ok, da ležaji ne tresejo ampak tulijo. Bom peljal spet nekam drugam, ker sem danes klical nekaj mehanikov in vsi pravijo da še niso imeli primera, da bi ležaji tresli, slišalo se jih pa ne bi.
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Matko37 To apr 16, 2024 6:22 am

Ležaj lahko povzroča zanimive preglavice. Imel primer, ko je pri počasni vožnji v skrajni legi volana v levo pri kolesih delalo tk, tk, tk, tk, identično, kot se sliši zglob na polosovini. In pa občutek, da eno kolo spodnaša, kot da nimata leva in desna enake špure, še posebej se je to slišalo, če je bilo kaj kamenja na asfaltu. Na dvigalu ni imel zračnosti, ni tulil, gum ni radiralo, če je treslo pri veliki hitrosti pa ne vem, ker se avto ni vozil po AC.

Menjal sem seveda polosovino zaradi tk, tk tk... in rezultat? Še vedno zvok tk tk tk.... Avto so večkrat celotni pregledali in vzroka niso našli. Po dveh letih (cca 15.000 km) je začel čisto na tiho tulit prednji ležaj. Ko smo ga menjali, tudi tk, tk tk... ni več bilo in tudi gum ni več spodnašalo pri skrajni legi volana.

Sklepamo torej lahko, da se ležaj pod obremenitvijo lahko povsem drugače obnaša, kot pa, ko je avto na dvigalki. Mehaniki radi rečejo, da niso še imeli takega primera. A če nekaj še ni bilo, ne pomeni, da ne obstaja.

S tresenjem sem imel problem na drugem avtu (predvsem pri zaviranju). Menjal 2 kompleta diskov, premerili smo pesta, vse v nulo, avto pa tresel. Na koncu smo ugotovili, da so neobremenjena pesta ravna (merili z iglo), nato smo simulirali privijačeno platišče, mehanik je imel nek obroč, ki ga je zategnil na pesto (namesto platišča), da je še vedno lahko zmeril z iglo - rezultat - zvito pesto. Menjal obe pesti in tresenja ni več vse do danes. Razlog: preprosta utrujenost materiala, avto namreč ni bil razbit (v lasti od novega), ima pa kilometrino (to je bilo pri okrog 250.000km).
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Sr apr 17, 2024 8:39 pm

Zanimivi primeri.. Meni so danes ponovno pregledali komplet avto, podvozje, ležaje, amortizerje, polosovine, nosilce, puše.. Vse brezhibno. Sem pa ugotovil, da zunanja temperatura precej vpliva na tresenje. V ponedeljek je bilo ful vroče, avto mi je nenormalno treslo, kot da bo vsak čas odpadlo kolo ali nekaj. Od včeraj, ko so padle temperature, ne trese skoraj nič, čutijo se pač vibracije in to je to. Sedaj čakam vročino, da ga ponovno pregledajo. Na kateri del bi lahko tako vplivala temperatura? Je pa definitivno na podvozju, saj trese tudi ko dam pri tej hitrosti (140kmh) iz prestave. Nimam več nobene ideje, prav tako mehaniki se vrtijo v krogu...
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a AssKicker Pe apr 19, 2024 8:01 am

Mogoče ena neumnost... na koliko imaš napumpane gume? Pri kolegu je bil problem, da je imel napumpane 0,3 bara več kot predlaga proizvajalec vozila. Dejansko je v vročini avto najbolj tresel. Odkar je spustil tlak v pnevmatikah na tovarniško predpisan, teh problemov nima več. Nobenmu jasno zakaj, ampak zdej ima že dve leti mir.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Pe apr 19, 2024 12:30 pm

Menjali smo gume in felne, pumpali različno in je isto. Tudi na zimskih. Avto nekje na podvozju trese pri vročini, pri nižjih temperaturah samo malo vibrira. Podvozje pregledano že par krat in več ne vemo, kaj bi zamenjali.. obupen primer.. obstaja kje v SLO steza na valje, da lahko avto teraš na mestu?
 
Rebra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To mar 25, 2008 8:01 pm

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Rebra So apr 20, 2024 3:34 pm

Takšne vibracije, kjer zgleda da je vse ok, je zelo težko zadeti. Guma z nizko temperaturo otrdi oz. postane bolj mehka ko je bolj toplo. Se pravi, po logiki je nekaj iz gume na podvozju napokano, preperelo...Ne izloči še čisto nosilec motorja, čeprav verjetno ni. Meni so napako odkrili pri Avtouri v Žalcu. Če imaš pot mimo lahko poizkusiš še tu.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman So apr 20, 2024 10:18 pm

Hvala za priporočilo, jih bom kontaktiral. Tudi sam menim, da bi lahko bole kakšne puše, noslici ampak servis pravi da ne. Rabim drugo mnenje, ker pri njih že predolgo traja.
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 801
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a whitee Ne apr 21, 2024 3:04 pm

Kot je omenil zgoraj, poizkusi pri tem v Žalcu. Je kar mojster glede podvozij, marsikaj je že nastavljal.
 
Musicman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2024 7:49 am

Re: Ford Focus 2.0 ecoblue - tresenje pri visoki hitrosti

Napisal/-a Musicman Sr apr 24, 2024 8:16 pm

Hvala za predlog. Moram pa sedaj počakat, da zunanja temperatura naraste, ker v hladnem vremenu so manjše vibracije in je verjetno težje identificirat. V vročini pa trese nenormalno..
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 136 gostov