Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a vinci So maj 02, 2015 8:51 am

Pa novi 1.2 tsi EA211 imajo 16v glavo tastari 1.2 EA211 so pa 8v.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica So maj 02, 2015 9:13 am

vinci je napisal/-a:Pa novi 1.2 tsi EA211 imajo 16v glavo tastari 1.2 EA211 so pa 8v.


Star - z verigo gnani, so serije EA111 in o tem motorju pišem. Zadnje izdaje - serije EA211, ki ima zobati jermen, sploh nisem omenjal.

Vse kar sem napisal, se nanaša na verižno gnani 1.2 tsi.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
vinci
Novinec
 
Prispevkov: 303
Pridružen: Pe maj 24, 2002 6:41 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a vinci So maj 02, 2015 2:45 pm

Ja saj meni je jasno kaj ti pišeš pa za kateri motor gre.
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 109
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a marsus So maj 02, 2015 4:37 pm

Pozdrav.

S tem motorjem 1.2 tsi 86km serija cbza letnik junij 2014,imam ravno včeraj prevoženih 20 000 kilometrov.Tam nekje do prvega servisa na 15 000 kilometrov se je občasno zjutraj za sekundo ali dve oglašala ta veriga.Po servisu pa je nekako kar tišina zjutraj.Je pa zanimivo kaj mi je na servisu rekel glede rožljanja verige pri mrzlem motorju zjutraj.Pravi da je to normalno,ker ko se motor ohladi steče vse olje v karter,in je pri mrzlem zagonu veriga suha in teče par sekund brez olja.Hm.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a abbe So maj 02, 2015 11:13 pm

marsus je napisal/-a:Pozdrav.

S tem motorjem 1.2 tsi 86km serija cbza letnik junij 2014,imam ravno včeraj prevoženih 20 000 kilometrov.Tam nekje do prvega servisa na 15 000 kilometrov se je občasno zjutraj za sekundo ali dve oglašala ta veriga.Po servisu pa je nekako kar tišina zjutraj.Je pa zanimivo kaj mi je na servisu rekel glede rožljanja verige pri mrzlem motorju zjutraj.Pravi da je to normalno,ker ko se motor ohladi steče vse olje v karter,in je pri mrzlem zagonu veriga suha in teče par sekund brez olja.Hm.

sj to kar je reku niti ni tok daleč od resnice.
bl vazn je da je napenjalec brez olja in dokler se tlak olja ne dvigne ropota veriga,ker jo napenjalc ne napenja zadosti...
sj če so s modificiranim pokrovom preprečili preskok verige potem nebi smel bit težav..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Ne maj 03, 2015 9:44 am

Motorje izdelane od 7.11.011 ne smemo tlačiti v isti koš s predhodnikom, ker gre za spremenjen, po komponentah dodelan motor.
Spremembe so kar konkretne in se dotikajo modificiranega pokrova z zobci, ojačane verige , spremenjen je hidravlični napenjalec, vodila verige, zobnik na odmični gredi. Dodelani kosi niso kompatibilni s predhodno verzijo, ker so spremenili tudi blok motorja.

Pri prvi izdaji motorja so uporabili reperaturne kite, ki pa se niso obnesli in je oziroma še vedno prihaja do težav ( ropot, izguba moči, povečana poraba goriva... v najslabšem primeru - preskok verige).

Pri izboljšani verziji je edina težava, povezana z ropotom, v napenjalcu verige. Ropot se sliši le pri prvem hladnem zagonu in, ko se napenjalec napolni z oljem, ropot izgine. Ta ropot se jemlje kot normalen in ni povezan z napakami predhodnika.

Kdor ima 1.2 tsi, lahko že s pogledom na ohišje verige, vidi ali je stare verzije 03F 109 210 C ali tiste z zobci 03F 109 210 D.

Z VAG VCDS se da preko parametrov spremljati odpiranje kota ventilov in spremljati status morebitnega raztegovanja verige. Določena odstopanja od predpisanih vrednosti (okrog 2,3 stopinje) so pokazatelj raztezanja in takrat, da se prepreči najhujše, naj bi se veriga že preventivno menjala.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Reaper85 To maj 05, 2015 5:50 pm

Saj kakor vidim se vse napake 1.4 TSI 160 da odpravit:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 01.4%20TSI
Samo vprašanje koliko te pride, če kupiš tak primerek, ki tega nima opravljenega.

Pa en redek primerek (eden na leto je že precej) A3 1.8 TFSI je danes prišel:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20Ambition
Ima ta motor tudi kakšne probleme? Verjetno enak kot v Golf 6 Siddharti?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pskoda To maj 05, 2015 6:07 pm

Osebno ne bi nikoli kupil tak avto, ki ima tako obširno odpravljene napake v tovarniški garanciji, ker njim je samo važno, da preživi garancijo in potem vse to pade na pleča uporabniku
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica To maj 05, 2015 6:45 pm

@pskoda: Tudi sam sem imel TSI-ja na katerem je bilo menjano vse živo in se ti reperaturni kiti niso kaj prida obnesli. Dejansko je upanje le v spremembah na motorjih, ki jih izvedejo tekom proizvodnje.

Na motorju prve vgradnje je bilo, v cirka štirih letih, okrog 20 ali celo nekaj več sprememb na komponentah, ki so povzročale težave.
Pri meni je šlo tako daleč, da sem skoraj do zadnjega dne garancije trdil, da napaka ni odpravljena (2 x podiran motor) in v samem izteku garancije so mi nato menjali še motor (izdelan v avgustu 2014), ki ima zadnjo serijo krmilnika verige. Ali so napake na dolgi rok res odpravljene, ne bom trdil...

Cene posegov.... raje ne napišem cen menjave prizadetih delov in motorja, ker gredo v zneske, pri katerih potrebuješ defibrilator. Če s menja pod garancijo ali 100% kulanco je ok, ko je govora o delni kulanci in samoplačevanju pa sledi šok.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a emozul To maj 05, 2015 7:09 pm

yashica je napisal/-a:@pskoda: Tudi sam sem imel TSI-ja na katerem je bilo menjano vse živo in se ti reperaturni kiti niso kaj prida obnesli. Dejansko je upanje le v spremembah na motorjih, ki jih izvedejo tekom proizvodnje.

Na motorju prve vgradnje je bilo, v cirka štirih letih, okrog 20 ali celo nekaj več sprememb na komponentah, ki so povzročale težave.
Pri meni je šlo tako daleč, da sem skoraj do zadnjega dne garancije trdil, da napaka ni odpravljena (2 x podiran motor) in v samem izteku garancije so mi nato menjali še motor (izdelan v avgustu 2014), ki ima zadnjo serijo krmilnika verige. Ali so napake na dolgi rok res odpravljene, ne bom trdil...

Cene posegov.... raje ne napišem cen menjave prizadetih delov in motorja, ker gredo v zneske, pri katerih potrebuješ defibrilator. Če s menja pod garancijo ali 100% kulanco je ok, ko je govora o delni kulanci in samoplačevanju pa sledi šok.


Pa si bil zadovoljen z njihovim odnosom?
Ali si mogel iti na "NOŽ"?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a yashica Pe maj 08, 2015 8:30 am

emozul je napisal/-a:
Pa si bil zadovoljen z njihovim odnosom?
Ali si mogel iti na "NOŽ"?


Je bilo precej živčne vojne, tako da o kakšnem splošnem zadovoljstvu ne morem govoriti. Če misliš "na nož" odvetnika, ga ni bilo. Vse kar se je delalo na avtu sem dosegel sam. Zadovoljstvo je mogoče to, da so nekaj dni pred iztekom podaljšane garancije nemce prepričali o upravičenosti menjave motorja oziroma so še prej dali zeleno luč za testiranje in podiranje motorja. Mi je pa bilo v zadovoljstvo to, da sem nadomestni motor videl, še preden je bil dostavljen na servis.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a 5cenic Pe maj 08, 2015 8:40 am

Ko sem kupoval nov/rabljen avto sem resno gledalza dvema Alteama z 1.2 TSI motorjem. Takrat nisem še vedel za te probleme z tem motorjem in sem bil že na ogledu dveh ter se odločal katero bi vzel. Me je pa zmotilo, da sta oba rekla, da je bila menjana veriga v garanciji itd. in veriga se je slišala pri obeh. Oba avta sta se prodajala tik po izteku garancije in dobil sem občutek, da se jih oba lastnika želita znebiti saj sta nenormalno spuščala ceno (pri obeh je bila nastavljena med 8500 in 9000 evrov in pri obeh smo prišli na ceno od 7500-8000 evrov).

No nato sem z zanimanjem začel gledati kaj pravijo ljudje o teh motorjih in o verigi in ko sem zagledal tole temo in par podobnih sem si ene dva dneva prebiral samo o tem. Lahko samo rečem hvala bogu, da nisem kupil tistih avtov ker bi lahko zgubil živce. Lastniki, ki prodajajo avto pa to lepo zavijejo u celofan, da je vse odpravljeno in da so bile samo manjše napake ali bolj preventivne menjave. Bogi ljudje, ki kupijo tak avto, ki mogoče v garanciji še ni bil poštiman tako kot treba nevedoč kaj kupujejo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a pskoda Pe maj 08, 2015 9:14 am

Kupovanje avtomobilov je ratala prava znanost in če nima človek vsaj nekaj znanja kaj kupuje lahko tako pihne mim, da je joj. Če mene vprašaš to ni prav sploh, če avto prodaja nek uradni zastopnik te znamke, ki jo kupuješ.
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl Pe maj 08, 2015 10:39 am

Ampak kljub nedopustnim napakam,so cene rabljenih TSI,in tudi določenih TDI,še zmeraj,kot,da jih nikoli ni bilo.Takšne napake so v preteklosti pokopale Alfo,ki se še danes ne more znebiti tega predsodka,tukaj pa,kot da je folk slep in gluh.
Zdaj se nekaj šušlja,da imajo eni probleme s multiair enoto,samo čakam,ko se bodo obesili na to in že bo nadaljnjih 30 let Alfa ostala šrot. :? :evil:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a 5cenic So maj 09, 2015 11:04 am

xxl je napisal/-a:Ampak kljub nedopustnim napakam,so cene rabljenih TSI,in tudi določenih TDI,še zmeraj,kot,da jih nikoli ni bilo.Takšne napake so v preteklosti pokopale Alfo,ki se še danes ne more znebiti tega predsodka,tukaj pa,kot da je folk slep in gluh.
Zdaj se nekaj šušlja,da imajo eni probleme s multiair enoto,samo čakam,ko se bodo obesili na to in že bo nadaljnjih 30 let Alfa ostala šrot. :? :evil:

Tukaj se strinjam, cena rabljenih Alf je nenormalno nizka kljub temu, da sploh niso napačni avtomobili.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a xxl So maj 09, 2015 9:09 pm

Ne bom rekel,da so kaj boljši,sigurno pa niso nič slabši od konkurence.Ko berem o VAG (pa še komu),ne morem verjet kakšni problemi jih pestijo,tudi starejše letnike (Golf IV 1,4 16V,primer).Vozim Alfo od leta "98 (2x145,147,Giulietta),pri vsaki je bilo nekaj za postoriti,ampak,proti temu ni omembe vredno,saj je izrednih obiskov servisov bilo zelo malo (poredko).Dobro,razen 147,jih nisem dolgo imel ali zvozil,pa vendar,tudi tukaj je govora o skoraj novih avtomobilih.
Pa nimam nič proti drugim,včasih se spogledujem s čem iz VAG programa,ampak,ne vem no,kaj se te tam gredo?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po maj 11, 2015 5:07 pm

da ne odpiram nove teme, TSI 1.4 letnik 2011-2013 .... ima tudi kakšne težave ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a MBtouran Po maj 11, 2015 7:08 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, TSI 1.4 letnik 2011-2013 .... ima tudi kakšne težave ?


enake kot 1.2
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Reaper85 To maj 12, 2015 6:18 pm

Sam sem iz nakupnega seznama črtal za sigurno:
1. Golf VI / Scirocco oz. katerikoli drugi z 1.2 ali 1.4 TSI (1.8 je tudi pod vprašajem) - problemi z verigo
2. Citroen / Peugeot / Mini 1.6 THP do vključno letnika 2010 - težave z verigo naj bi popravili 10/2010
3. Opel Astra 1.4/1.6T - problemi z M32 menjalnikom
Alfa Mito sem bral da ima enakega, Giulietta pa ima C635, ki tudi ni brez napak.

Dočim moja Astra H 1.6 16V je pa po 10 letih in 90k km še na prvem jermenu, pa še eno leto bo moral bit.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: 1.2TSI problemi (novo - anketa)

Napisal/-a Bucko99 To maj 12, 2015 7:43 pm

Reaper85 je napisal/-a:Sam sem iz nakupnega seznama črtal za sigurno:
1. Golf VI / Scirocco oz. katerikoli drugi z 1.2 ali 1.4 TSI (1.8 je tudi pod vprašajem) - problemi z verigo
2. Citroen / Peugeot / Mini 1.6 THP do vključno letnika 2010 - težave z verigo naj bi popravili 10/2010
3. Opel Astra 1.4/1.6T - problemi z M32 menjalnikom
Alfa Mito sem bral da ima enakega, Giulietta pa ima C635, ki tudi ni brez napak.

Dočim moja Astra H 1.6 16V je pa po 10 letih in 90k km še na prvem jermenu, pa še eno leto bo moral bit.


Še vedno nisi nič nabavil ? kaj pa imaš trebutno v ožjem izboru ?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov