Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea Ne maj 13, 2012 11:17 am

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil lancio thesis 2.4.JTD 110kw(150km)letnik 2003 avto je stal približno 1 mesec, zdaj me pa zanima, ker mi ne delajo komande na volanu ali je to zaradi tega, ker je avto stal ali je težava bolj resna. Lastnik mi je rekel, da naj priklopim avto na računalnik, pa zbrišem vse napake in naj bi potem vse delalo tako kot je treba. Med drugim se mi tudi prtljažnik ne odpira ko pritisnem na gumb zadaj ali na daljincu, občasno se mi ugaša tudi radio oz. zaslon ampak ko stisnem katerokoli tipko potem se prižge in dela. Ali je možno, da se komande na volanu, dajo nekje izklopiti zato ne delajo?

Hvala.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a yashica Ne maj 13, 2012 11:33 am

Bivšega lastnika vprašaj zakaj ni pred prodajo sam brisal napak, če je problem samo v tem... verjetno je kaj več kot le to. Prvič slišim, da bi se dalo ob/volanske tipke izklapljati.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea Ne maj 13, 2012 11:44 am

ja to imaš prav, kaj pa vem, v planu je imel prodati avto in ni hotel nič vlagati v njega. Na računalnik, ga pa moram priklopiti tako ali tako, da ga resitiram, ker je imel izklopljeno baterijo, ker je stal 1 mesec. Samo o avtu še ne vem toliko zato sem vprašal, ker sem mislil, da se da to mogoče izklopiti nekje.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a lizard Ne maj 13, 2012 11:54 am

Priklopi na računalnik, nič drugega - pa naj dela nekdo ki zna. Glede ekrana multifunkcijskega sistema; imaš sicer tipko Dark, ki ti izklopi ekran za lažjo vožnjo ponoči, če se pa da nastavit da se ti sam izklaplja ko ga ne uprabljaš pa preveri v knjgii z navodili (na pamet res ne vem).
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a yashica Ne maj 13, 2012 11:55 am

chelsea je napisal/-a: v planu je imel prodati avto in ni hotel nič vlagati v njega. .

Če je temu tako bi predlagal še servis oziroma menjavo olja in filtrov, da veš pri čem si.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a Fan Ne maj 13, 2012 12:22 pm

Pozdravljeni

Preden se izbriše zgodovina/napake...................... je pametno najprej posneti/printati.................. zgodovino vozila. Torej, ko se pobriše/resetira ECU se vozite kakšne 1000km in ponovno priklopite tester................. nato primerjajte stari in novi izpis ..................... napake, ki se ponovijo so okvare in ste jih dobil skupaj z vozilom.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea Ne maj 13, 2012 3:37 pm

Avto moram priklopiti na računalnik, ker je stal mesec dni z odklopljenim akumulatorjem, saj vemo koliko ima avto elektronike zato je potrebno resitirat potem ko naj bi ga resitiral naj bi to delovalo, bom poročal, kaj sem ugotovil.

lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a čare Ne maj 13, 2012 6:32 pm

O thesiska z elektro porblemi že takoj na začetku.Fino,to bo še veselica,pa še vsi se je bojo otepali.Upam da je bila vsaj poceni in da nima pol miljona kilometrov,da bo vsaj motor lavfal kot mora.
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea Če maj 17, 2012 8:26 pm

Danes sem malo prčkal po avtu in sem ugotovil, da komande na volanu delujejo ne vem kako, možno je da sem spregledal v prvo ko sem pritiskal tiste tipke. Glede prtljažnika pa mislim, da je hin motorček. Ali ima kod kakšne veze glede takih rezervnih delov, lahko tudi rabljenih. Ker nikjer nisem našel razbitega thesisa v sloveniji.

Hvala za pomoč vnaprej! :mrgreen:
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a čare Če maj 17, 2012 8:57 pm

Kaj rabljenega za thesisko boš našel pri Kranjec franciju ampak te zna opalit da boš kar postrani šel od njega

http://www.itis.si/KRANJEC-AVTO?4609978
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a WMB Če maj 17, 2012 10:17 pm

Imam občutek, da je tvoja gajba bila potopljena...nekoč...nekaj porihtana, lih tolk da dela..sedaj pa počasi odpovedujejo razni elektronski moduli...motorčki, računalniki itd...
To z akumulatorjem in brisanjem napak pa je totalne bluz....kako so te nategnili, da se ti tud sanja ne....a to je tista k je bla za dobre 4 jurčke na netu???
FOLCIKA - SCIROCCO
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea Pe maj 18, 2012 4:47 pm

WMB je napisal/-a:Imam občutek, da je tvoja gajba bila potopljena...nekoč...nekaj porihtana, lih tolk da dela..sedaj pa počasi odpovedujejo razni elektronski moduli...motorčki, računalniki itd...
To z akumulatorjem in brisanjem napak pa je totalne bluz....kako so te nategnili, da se ti tud sanja ne....a to je tista k je bla za dobre 4 jurčke na netu???


hvala čare
a zdj pomen če ne dela en motorčk za prtljažnik, da je auto bil totalka ti si pa res smešn. Kot sem napisal, ko sem avto vozil na poti domov sem nekaj stiskal in sem mislil da ne delajo tipke na volanu ampak, sem zgleda spregledal od adrenalina (navdušenja). Pa ne vem na kermu forumu si prebrau, da je ne dela računalnik. Sem prebral forumov glede thesisa še pa še in vem kaj sem vzel ne rabi mi vsak posebej razlagat glede thesisa. Meni je pač avto všeč in sem ga vzel, če bo kaj crknlo bo meni nobenemu drugemu in bom jaz popravil. Jaz samo prosim za pomoč, da bi lažje prišel do delov, ki jih potrebujem. Ne to ni bla ta za 4 jurje.

Hvala za razumevanje!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a čare Pe maj 18, 2012 8:14 pm

Glede na to da kot praviš veš v kaj si se spustil upam da imaš kaj € rezerve,ker ko tale avto preseneti te navije ko prasca.Meni osebno TOP avto ampak ga ne bi upal kupit,čeprav sem že stalno na italjanih.Kot pa si že ugotovil so rabljeni deli problem ,novi pa so itak dragi za znoret.Jaz se ne bi branil kake bi-colori pa z jeans oblazinjenjem recimo.Ma kaj naj ti rečem?? Naj ti dobro služi.Je dizel??
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a čare Pe maj 18, 2012 8:18 pm

Pa še glede cen pri Kranjcu. Lani ko je bil pri bajti tudi še tipo mi je zalilo rele plato in ker sem vedel da on to sigurno mora met doma sem se zapeljal do njega in seveda je imel ampak je hotel zanjo 50€ ??No zadevo sem potem dobil za 10€ (realna cena glede na vrednost vozila...) To sem ti dal samo za primerjavo da boš malo pripravjen,ker zna bit da čim mu boš omenil thesisko da se mu bojo učke zasvetile
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea Pe maj 18, 2012 9:09 pm

čare je napisal/-a:Glede na to da kot praviš veš v kaj si se spustil upam da imaš kaj € rezerve,ker ko tale avto preseneti te navije ko prasca.Meni osebno TOP avto ampak ga ne bi upal kupit,čeprav sem že stalno na italjanih.Kot pa si že ugotovil so rabljeni deli problem ,novi pa so itak dragi za znoret.Jaz se ne bi branil kake bi-colori pa z jeans oblazinjenjem recimo.Ma kaj naj ti rečem?? Naj ti dobro služi.Je dizel??


ja avto je dizel saj sem že kontaktiral glede nekih delov pa mi je povedov kr lepo cifro :mrgreen: jz sm si kupu ta avto k mam rd limuzine pa hvala bogu je brt mehanik tko da mam vse dele 30% še cenej in mi za đabe vse zrihta. To je eden izmed razlogov da sem tudi vzel thesisa. Upam da mi bo služil tako kot mora.

Zdaj si pa še lastim audija a3 dokler ga ne prodam.(Se priporočam).
 
ser76muh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če mar 17, 2011 10:26 pm

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a ser76muh Pe maj 18, 2012 9:23 pm

chelsea je napisal/-a:Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil lancio thesis 2.4.JTD 110kw(150km)letnik 2003 avto je stal približno 1 mesec, zdaj me pa zanima, ker mi ne delajo komande na volanu ali je to zaradi tega, ker je avto stal ali je težava bolj resna. Lastnik mi je rekel, da naj priklopim avto na računalnik, pa zbrišem vse napake in naj bi potem vse delalo tako kot je treba. Med drugim se mi tudi prtljažnik ne odpira ko pritisnem na gumb zadaj ali na daljincu, občasno se mi ugaša tudi radio oz. zaslon ampak ko stisnem katerokoli tipko potem se prižge in dela. Ali je možno, da se komande na volanu, dajo nekje izklopiti zato ne delajo?

Hvala.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6076041&show=1


se že prodaja, je le dojel kaj je nabavil!!HEHEHEH
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea So maj 19, 2012 8:57 am

ser76muh je napisal/-a:
chelsea je napisal/-a:Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil lancio thesis 2.4.JTD 110kw(150km)letnik 2003 avto je stal približno 1 mesec, zdaj me pa zanima, ker mi ne delajo komande na volanu ali je to zaradi tega, ker je avto stal ali je težava bolj resna. Lastnik mi je rekel, da naj priklopim avto na računalnik, pa zbrišem vse napake in naj bi potem vse delalo tako kot je treba. Med drugim se mi tudi prtljažnik ne odpira ko pritisnem na gumb zadaj ali na daljincu, občasno se mi ugaša tudi radio oz. zaslon ampak ko stisnem katerokoli tipko potem se prižge in dela. Ali je možno, da se komande na volanu, dajo nekje izklopiti zato ne delajo?

Hvala.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6076041&show=1


se že prodaja, je le dojel kaj je nabavil!!HEHEHEH


če ti je to v veselje super kr vesel se še naprej avto sm jz kupu zase in ne da ga prodajam.

Ne vem zakaj piše folk, če ne komentira temo, ki je omenjena.

lp
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea So maj 19, 2012 9:02 am

Moj avto ima manj prevoženih lepše ohranjen in notri bež usnje ne dela mi pa samo motorček pri prtljažniku. S takimi komentarji prosim obvoz, ker rabim pomoč glede delov, ne pa raznorazne nevšečne komentarje, kar se ne tiče teme.

lp
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a lancia hf So maj 19, 2012 12:37 pm

Glede motorčka si probal, če dobi elektriko, in enkrat je bila podobna tema (nevem točno tukaj ali drugje na forumu) ko je avto stal in je "zarustalo" vse skupaj in je bilo potrebno vse skupaj samo očistiti.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
chelsea
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne nov 21, 2010 11:03 am

Re: Lancia thesis problem

Napisal/-a chelsea So maj 19, 2012 12:49 pm

lancia hf je napisal/-a:Glede motorčka si probal, če dobi elektriko, in enkrat je bila podobna tema (nevem točno tukaj ali drugje na forumu) ko je avto stal in je "zarustalo" vse skupaj in je bilo potrebno vse skupaj samo očistiti.


aha možno da je tudi to nisem še nič probaval glede elektrike se pravi če dobiva elektriko je motorček zanič ali pa bi ga bilo treba spucati? Če prav razumem, nikjer nisem zasledil take teme glede tega.

Hvala bom poizkusil pa sporočim.

lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 139 gostov