Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a GT_Turbo17 Pe mar 25, 2011 6:21 pm

Prejle sva se srečala čez hrib, Trbovlje-Prebold? si bil s cliotom rumenim... :)
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Drocky Pe mar 25, 2011 6:28 pm

Legenda :lol: kej takega pa dvomim, da je kdo pričakoval :)
Čestitke za naraščaj!
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Pe mar 25, 2011 11:01 pm

Hvala vsem za čestitke.

Če sem že zašel od avtomobilov, pa naj poleg vozička na kratko predstavim še drugo pridobitev (čeprav vem, da ne spada sem... pa kaj hočem če sem pa še vedno navdušen nad njim).
Je fantek, ime pa mu je Reno (pač po Renaultu)... Saj me ne jemljete resno :D... Ime mu je Andraž. Upam da mu bodo všeč avtomobili, ker drugače ne vem komu jih bom zapustil :lol:. Če pa bo želel biti recimo ličar, klepar ali kaj podobnega, pa sploh ne bi imel nič proti :D.

Fotka čisto svežega:
Slika

Pa še malo starejšega:
Slika

večino časa je (tako kot fotr :)) precej dobre volje
Slika

Slika
To je to.

Sicer mi kolegi pravijo, da je čisto podoben našemu poštarju, pa ne vem kaj hočejo s tem povedati :). HECAM SE :D.

@GT_Turbo17: Res sva se srečala :). Saj bi poblinkal nazaj, pa sem bil preveč v elementu, niti nisem vedel čemu mi kdo blinka :D.

roberto-82 je napisal/-a:verjetno da ta gt3 bo ostal orginalen :D :D

No ja vsaj zaenkrat :).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a GT_Turbo17 So mar 26, 2011 8:54 am

Mali je faca! :D
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a AgitatoR So mar 26, 2011 8:25 pm

Sam sem zelo skeptičen do objavljanja slik svojih otrok. Tut fotk svojga sina, nisem, niti ne mislim nikjer obljavljat.

Drgač mam pa vsaj boljši trikolesnik, če že avta nimam turbaka. :)

Bebe Confort High Trek.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 27, 2011 8:27 am

Čestitke za gt3.....aja pa za malega tudi, a je že prijavljen na avt.com? :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Ne mar 27, 2011 11:20 am

AgitatoR je napisal/-a:Sam sem zelo skeptičen do objavljanja slik svojih otrok. Tut fotk svojga sina, nisem, niti ne mislim nikjer obljavljat.

Drgač mam pa vsaj boljši trikolesnik, če že avta nimam turbaka. :)

Bebe Confort High Trek.

Sicer ne vem točno ali si imel v mislih objavljanje otrok na takšnem splošnem avtomobilističnem forumu, to se čisto strinjam da ne paše sem. Saj mogoče jih bom pa res umaknil na tem forumu, da ne bodo motile.
Če pa si imel v mislih objavljanje otrok in morebitno kasnejše nelagodno počutje otrok zaradi teh fotk, se pa tudi strinjam s tabo. Sem že pred objavo fotk mislil tudi na to. Tudi sam ne mislim kasneje objavljati fotk otrok (ne samo na avto-forumih, ampak bilo kje), se mi pa zdi da pa so fotke dojenčka vseeno nekaj drugega, kot pa kasneje otroka. Dojenčki so si eden drugemu precej podobni in zato ne vidim razloga, da bi se nelagodno počutil, pa še pazil sem na to, da niso "neokusne" fotke... Itak je pa že zdajšnja mladina tako "zapalena" na facebook in podobna objavljanja fotk, tako da verjetno schkorc junior ne bo imel nič proti :D.


Kar se pa vozička tiče, smo pa spet tam kot pri znamkah avtomobilov :D. Tvoj voz je boljši kot moj, ne pa ni, moj je boljši :). HECAM SE.
(tole je napisno za vse, ker sem itak imel namen opisati voziček v povezavi z avtomobilizmom-drugače ga res ne bi lepil na forume ;)).

Mislim da kot pri avtomobilih je tudi tukaj vsak svoj zmagovalec, tale GT3 naju je navdušil že pri Gregu, ki je imel takšnega (pač starejši model) in tudi potem, ko sva v trgovini videla tega prenovljenega. Pač v primerjavi z nekaterimi drugimi vozički je narejen zelo kvalitetno in masivno, pa tudi sam izgled nama zelo odgovarja. Res je pa precej težek, kar se pri vožnji začuda sploh ne opazi in je mogoče ravno zaradi tega tako dobro vodljiv in stabilen, ampak je pa to zelo opazno in moteče recimo pri nalaganju v avto, kar je za samo mamico kar precejšen zalogaj. Pri nalaganju v avto se opazijo tudi precej velike mere. Tako recimo tega vozička ni ravno enostavno spraviti v avto velikosti P206, R Clio, F Punto (za te konkretno vem). Kljub temu, da se odstranijo vsa kolesa, je potrebno vsaj delno podreti zadnje sedeže. Če bi se pogosto odpravljal na izlete, ki vključujejo vožnjo z avtom in ne bi imel Kangooja (ali kakšnega večjega avta) si zelo verjetno ne bi kupil takšnega vozička. Res pa je kombinacija Kangooja in takšnega vozička odlična, saj vozička sploh ni potrebno zložiti in ga tudi sama mamica brez najmanjših težav ZAPELJE v prtljažnik, saj ga sploh ni potrebno celega dvigniti. Res pa je drugače (ko ga ni treba prevažati v avtomobilu) voziček bomba in je narejen zato da se ga precej uporablja. Zato je dobra izbira za takšne, ki bodo veliko na sprehodu. Če ga boste pogosto rabili tudi prevažati potem si omislite dodaten manjši voziček kot sva si ga midva, ali pa zamenjajte avto za večjega (dostavniki tipa Berlingo, Kangoo,... so za mlade družine zelo zelo praktična vozila ;)). Za tiste, ki pa se ne bodo veliko sprehajali, ampak bodo vozičke pogosto vozili v avtomobilih pa ne priporočam takšnega vozička.
V splošnem je tak GT3 dober nakup, kar pa še ne pomeni, da ni kater drug voziček boljši. Ta GT3 ima recimo en velik minus, to je cena, ki je že kar malo bolana.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2871
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a mihaing Ne mar 27, 2011 11:24 am

Mali faca. Na prvi fotki si ga učitno res klical Reno, ker te ni registriral tri posta, a si zgleda začel omenjati druge znamke in je bil čedalje bolje navdušen, do takrat, kot je razvidno na zadnji fotki ko si rekel po imenu BMW :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a AgitatoR Ne mar 27, 2011 11:34 am

Ne pa ne. Moj je boljši. Ti maš SUV, jst pa tapravga terenca. :lol: ti pa v :cry:

Smo tut zelo zadovoljni, ker se res gremo off-road z njim, ne špilamo šminke, smo gledal na uporabnost.
Mamo pa 'probleme' z pakiranjem voza v avto. V našga gre, v fotrovga, k ni karavan, pa košara ne gre not, da bi se vrata lahko zaprla. S športnim delom bo lažje.

So pa cene ubijalske ja. Sam še zmeri delč od kakih dveh čukov, ko v Domžalah tekmujejo kdo bo dražjega kupil, uporabnost pa zlo omejena.

Glede objavljanja slik, sem pa mislil, na splošno, povsod v javnosti.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
DJ-DUST
Novinec
 
Prispevkov: 194
Pridružen: Po avg 23, 2010 8:18 am

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a DJ-DUST Po mar 28, 2011 8:10 am

Čestitke tudi iz moje strani!

Kaj sem brcnil v temo z Porsche GT3 hehe...
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Po mar 28, 2011 8:51 am

Ena fotka tega, kar sem opisoval v prejšnjem postu:
Slika

Dostavniki so res enkratni, če rabiš prostor :)...
Kot omenjeno imava za takšne primere kjer je precej vožnje z avtomobilom in bolj malo sprehajanj z vozičkom oziroma za takrat, ko rabiva poleg vozička še vseeno prostor za prtljago, še en manjši voziček (P3 od istega proizvajalca zaradi tega, da so vse stvari kompatibilne med sabo). Tega se brez težav pospravi tudi v prtljažnik od Clia in podobnih manjših avtomobilov. Se res precej zloži in je že v osnovi manjših mer, pa še precej lažji je od GT3ja. Tako da iz tega vidika je bolj praktičen, ampak je pa to žal tudi vse. Sama vožnja ni niti približno primerljiva z GT3. Slab teren (sploh makadam) je za te majhne "koleščke" enostavno preveč, pa tudi kakšne daljše ture z njim so kar utrujajoče.

@mihaing: :D Ne, ne, ni bilo tako. Na zadnji fotki, je bilo tisto njegovo navdušenje nad njegovim prvim avtom (ki ni BMW :D). Ga bom pokazal ob priliki :lol:.

@AgitatoR: Joj ne spominjaj me na košaro, smo se enkrat odpravili s ta malim vozom, košaro, jajčko in Cliom na potep. Nikoli več! Košaro bi najraje na streho privezal, ker sem jo komaj spravil v avto (pokončno na sovoznikov sedež). Dobro, da je košara že za nami.

@DJ-DUST: Saj nisi bil edini, ki je imel v mislih Poršejevo GT3 :).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
naliM
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne jan 01, 2006 9:55 pm
Kraj: Maribor - okolica

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a naliM Po mar 28, 2011 5:58 pm

Schkorc je napisal/-a:Kar se pa vozička tiče, smo pa spet tam kot pri znamkah avtomobilov :D. Tvoj voz je boljši kot moj, ne pa ni, moj je boljši :). HECAM SE.
(tole je napisno za vse, ker sem itak imel namen opisati voziček v povezavi z avtomobilizmom-drugače ga res ne bi lepil na forume ;)).
LP, Primož


S3 je zelo podobna zadeva (pa ne Audi, ampak Chicco), v Top konfiguraciji z vsem, kar rabiš pri otroku. Cene novega ne bom komentiral, a po treh letih uporabe sem ga braz kakršnihkoli sledi uporabe prodal kot za hec. Ko bi Italijani delali tako kvalitetne avtomobile, kot vozičke... :)
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Pe apr 22, 2011 12:29 pm

Sem malo pozabil na moj prvi Raceland dogodek z avtom. No če sem natančen je bil čisto prvi takrat v začetku RL obstoja, ko smo se takratni člani AMD Šempetra, spravili na malo resnejši (bolj celodnevni) Kart-rent event in smo vztrajali čisto do večera in potem (po dolgih pogajanjih :D) tudi prepričali lastnika, da nam je dovolil preizkusiti pisto še z avtomobili. To je bilo kakšna tri leta nazaj (mislim da 2007 ali 2008) in mogoče bi bilo bolje, da nas ne bi spustil na pisto z avtomobili, ker smo si preveč duška dali (in tudi precej svinjali) :D. No že takrat smo bili slalomisti navdušeni nad pisto v kombinaciji z avtomobili in smo upali na to, da se bodo kdaj odvijali kakšni eventi tam. Sledilo je dolgo nič, potem pa je čisto na koncu sezone 2009 v novembru končno prišel tisti moj prvi celo dnevni avtomobilistični Raceland dogodek. Ta se je zgodil čisto po naključju, ko sem po raznih forumih vabil ljudi na naš Šempetrski avtoslalom. Eden izmed takšnih forumov je bil tudi Mini-jev. Tam so se ravno spravljali k organizaciji Mini Trackdaya na Racelandu, ki je potekal slab mesec za našim slalomom in jim je malo primanjkovalo udeležencev, zato so me povabili zraven. Sprva sem precej premišljeval, ker sem GTTjko že odjavil, z dCi-jem mi pa ni najbolj dišalo. Po krajšem premisleku sem si rekel, eh itak bo zimska sezona (pre)dolga, tako da bom šel kar s Cliom malo za foro. Prepričal sem tudi nekaj naših slalomistov.

Nekaj fotk (mi smo bili "srebrni" - tam zgoraj desno na fotki :)):
Slika

Jst
Slika

Guli
Slika

Kač/Cijan&company
Slika
Fotke: mgliha

Moram povedati, da je po tem eventu bilo čakanje na novo sezono še bolj mučno :D.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Če jun 23, 2011 8:37 am

Spet sem čisto zaspal s to temo... V glavnem ostal sem pri Racelandu, pa bom z njim tudi nadaljeval. Kar nekaj časa je torej že od takrat, ko sem se prvič udeležil kakšenga eventa tam. Kot omenjeno, pa smo bili že takrat na tisti naši "predpremieri" mi "slalomisti" čisto navdušeni nad to pisto. In zato smo začeli razmišljati o tem, da bi organizirali kak avtoslalom na Racelandu, ampak smo želeli najti kakšnega lokalnega soorganizatorja, katerega potem nismo našli... Nekaj časa je potem bilo vse tiho o RLju, tako da je bilo prav hudičevo težko izvedeti za kak avtomobilističen dogodek, kateri so potekali v čisto privatnih režijah. In končno se je začelo odvijati, bil je prvi bolj javen trackday, pa drugi, pa... kmalu je postalo dolgčas :). Vožnjam se niso merili časi, vozil si se lahko po 50+ krogov skupaj brez prestanka,... pač čisto pravi trackday. Takrat sem se vseh Trackdayev udeleževal s civilnim Cliom dCi.

In kot naročeno se je kmalu začelo govoriti o nečem novem, o neke vrste trackdayu, ki bi hkrati bil tudi neko tekmovanje, oziroma celo serija tekmovanj... TimeAttack, sliši se obetavno. Ko sem končno našel kje in kako se lahko prijaviš, sem ugotovil, da je zadeva očitno precej zaželjena in tako so bila v enem dnevu zasedena vsa prosta mesta, ki jih je bilo samo 25 :D. OK, pa naslednjič :(. Dejansko je objava za naslednji dogodek bila tako kmalu po izvedbi prvega dogodka, da sem spet zamudil, pa čeprav je bilo povečano število prostih mest :D. OK, zdaj se bom bolj pripravil in dežural na internetu :twisted:. Praktično sem na šihtu ves čas za računalnikom in mi bo že uspelo prav čas videti objavo... Ampak kaj, ko je objava za takrat že tretji TimeAttack bila popoldne, ko nisem več v službi :eyes, v osmih urah po objavi pa se je prijavilo 45 voznikov :D. Vseeno sem naslednje dopoldne prijavil sebe in tri kolege v upanju, da se nam tokrat končno uspe prijaviti. In dejansko nam je prijava in udeležba na dogodek uspela :D.

Ob takšnem veselju, da se nam je končno uspelo prijaviti, sem se odločil, da za RL vprežem belo GTTjko (kaj pa če se mi nikoli več ne bo uspelo prijaviti :D). Tako se je tudi prvič zgodilo, da sem 5ko zapeljal na malo daljši izlet (čez 70km v eno stran :))... in celo zdržala je :D (in to ne samo pot tja, ampak tudi cel dan po pisti in potem celo nazaj do doma, to je za turbo 5ko zelo presenetljiv dosežek :D).

Evo jo:
Slika

No če je 5ka zdržala, pa zato Lukov Megane ni :D:
Slika
manjše težave s polosovino, ki so bile rešene v 15 min, ampak šele naslednji dan z drugo polosovino :).

Tule je pa celo vsa prisotna klapa skupaj na fotki :):
Slika
Čisto levo Luka z Meganom, potem Grega s Cliom, jst s 5ko in Guli z A4ko.

Je pa bila kar precejšnja gneča:
Slika

no pa pojdimo:
Slika

BTW GTTjka je bila točno v takšnem stanju kot na zadnjem avtoslalomu. Torej tudi semi-slick gume (Toyo R888). Celo višina je ostala ista, tako da je bila vožnja ravno takšna kot na slalomu, eno samo zabijanje :D :lol:...
Luka je vozil na navadnih cestnih gumah, Grega pa na Yokohami Advan A048.

Same vtise po TimeAttacku#3, pa sem takrat opisal takole:
Schkorc on 01 jul 2010 je napisal/-a:Sam sem se tokrat prvič udeležil TA in ga moram pohvaliti. Res sem pred tem ves čas mislil, da bo preveč podoben ostalim trackdayem, ampak je vseeno malce drugačen. Sploh tale timing se mi dopade, ker smo jst in naši bolj lene sorte in se nam ne ljubi meriti časov s štoparico, niti se nam ne bi ljubilo menjati transponderjev, če bi jih bilo samo par. Tako pa je bilo super, dejansko imaš izmerjene vse čase in ne moreš "zgubiti" hitrega kroga. Pohvalno.

Prav tako se mi zdi super, da smo vsi prišli na vrsto (da ni bilo omejevanja prijavljenih) in dejansko niti ni bilo prehudo počakati tistih par minut, da smo prišli na vrsto. Če pogledam da na slalomih čakamo na naslednjo vožnjo par ur, mi ni potrebno nadaljevati :).

Edino tisti "test" (razvrstitev avtomobila v razred) je pa ful zahteven, smo potrebovali kar precej časa, da smo ga rešili (reševali smo ga skupinsko, pa še vseeno bi kje potrebovali kakšno polovičko, glas ljudstva ali kaj podobnega) :D.... Pa še tako smo se verjetno zakalkulirali pri izpolnjevanju glede na to, da nismo vozli v istem razredu :).... Je res treba tako komplicirati z avtomobili :D?


V glavnem jst in moja GTTjka nisva bila ravno v najboljši formi. Zasedla sva zadnje mesto v svoji skupini :D, tako da je razočaranje veliko :lol:...
Za piko na i je začel nekje puščati tlak, tako da je delala samo na nekje 0.5 BARa :roll:, potem sem pa obupal oops.... No ja, pa ni bil vsega avto kriv, tudi jst sem bil smotan, ker z Gregovim Cliom se mi je pa zdelo da mi gre bolje :lol:.

Naslednjič se spet vidimo, sicer bomo prisotni z malo drugačnimi prevoznimi sredstvi, ampak mislim, da bo manj utrujajoče :D....

omahens je napisal/-a:Novica na Avtomaniji o Time Attacku #3:
http://formula.avtomanija.com/default.asp?rb=8&id=10287

no pa še Foto:
https://skydrive.live.com/?cid=1320a4e7 ... &sc=photos

@omahens: Dobre fotke... Naredil si 200 fotk od tega cca 100 od moje 5ke :shock: :lol:, saj tako lepa pa spet ni :).... Dobro je imeti veze in poznanstva :P :).

UrbanD je napisal/-a:Še moj movie 8) --> http://www.youtube.com/watch?v=mGP4sCY8Ng4

pa ne pozabte dat na 1080p FullHD ;)


@UrbanD: Pa je res tako izstopal tisti povešeni del mojega odbijača, ki si ga uporabil v filmčku :lol: HEC... BTW dober filmček....

LP, Primož


Doseženi časi dneva (moj čas 58.200s, Grega: 56.505s, Luka: 59.178s, Guli: 59.830s):
Slika

In pa nekaj fotk:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Fotke (razen druge, tretje in četrte): omahens

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a BoneS Če jun 23, 2011 8:58 am

Dobre fotke. Nisem zasledil, a si poskusu na racelandu z rumenkotom?
Slika
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Če jun 23, 2011 9:10 am

BoneS je napisal/-a:Nisem zasledil, a si poskusu na racelandu z rumenkotom?

Seveda sem, obnese se odlično :)... Če bo vse po sreči, mi bo celo še letos uspelo to temo spraviti na malo bolj aktualno stanje :D (torej tudi o rumenkotu na Racelandu)... Bom poskusil pohiteti z objavami.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Pe jun 24, 2011 7:51 am

Končno mi je uspelo (bila je potrebna dodatna pomoč :)) naložiti še filmček iz tistega TimeAttacka:
Schkorc- R5 GTTurbo - TimeAttack#3 25.6.2010 (Raceland) (obstaja opcija FullHD ;))

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc To jun 28, 2011 8:09 am

Kmalu za tem (po treh tednih) je sledil TimeAttack#4... V postu po TA#3 sem zapisal: "Naslednjič se spet vidimo, sicer bomo prisotni z malo drugačnimi prevoznimi sredstvi, ampak mislim, da bo manj utrujajoče :D....", pa verjetno napisanemu takrat nihče ni polagal posebne pozornosti :D...

In tako smo bili tarča debatiranja že pred samim začetkom eventa :D (upam da vas ne moti, če kar kopiram v to temo, da bi imel vse na enem mestu, pa da mi ni treba toliko pisati)
Schkorc on 01 jul 2010 je napisal/-a:Oh joj, smo že na tapeti :lol:.

~toMmy~ je napisal/-a:...
Schkorc - Renault Kangoo 1.4
Škapin L. - Renault Express 1.4
Kotfligel - Renault Kangoo 1.2
...

Uf dostavniki... si dejansko kdo upa z njmi istočasno na progo? :D

Saj vas ne rabi biti strah :)... itak se bomo bolj za sebe vozili, da ne bomo koga povozili :) (no pa saj imamo kupončke tak da ni panike :D)...
Je pa res, da smo si že od nekdaj želeli preveriti, če se je mogoče pri ostrih ovinkih s takšnimi gajbicami prevrniti ;). Če ne bo šlo drugače bomo uporabili kakšne boljše gume (mislim da imam še nekje ene stare eagle f1 :wink:) in vse prisotne robnike za večji efekt. Zato ne zamudite "Mythbustersev" :lol:. Pa kamere morajo ves čas snemati, da slučajno ne zamudite posledic losovega testa :).

LoCo je napisal/-a:Jz mislim da bojo boljše čase postavili kot si marsikdo misli...

No ja, ciljamo na nekje nizkih 1:35 z še dobrimi zimskimi gumami :D. So pa ti dostavniki rahlo olajšani, pač koliko jih je že rja pojedla pa to :)...

bojc T je napisal/-a:Važno da majo renoja pa so srečni :D
hec fantje da ne bo kakšne zamere, ampak jih je res kar precej v vašem koncu :D

Pa ne no :lol:, to pač slučajno nanese, da imamo vedno renoje oops... Res nismo tako omejeni z znamko kot zgleda oziroma kot si večina misli... ah sej mi ne bo noben verjel :D.
Aja, kakšna zamera neki, pa ti res delujemo takšni? (no ja Grega je kdaj bolj hud videt...) :lol: :D.


Drugače pa da še tukaj na kratko razložim zakaj gremo s temi garami (sploh ker tole debato spremlja tudi nekaj slalomistov). Na prejšnjem TA sem bil izredno razočaran nad svojo GTTjko in sem jo zakuril, zato bom sedaj s kengurujem ... saj ne :D...
Naslednji vikend po tem Time Attacku imamo planiran domači avtoslalom (tokrat z malo drugačno ekipo zato še ni nič objavljeno), tako da si lahko rahlo planirate. Zato bi radi malo šparali "dirkalni" material in bi namesto njih vpregli naša "spremljevalno-servisna" vozila :D. Že nekaj časa se spravljamo narediti primerjavo teh naših dostavnikov, pa je tole odlična prilika, pa še smešno bo verjetno :). Saj sem še Grega spravljal da naj gre s Trafficom (ah joj, pa ne spet Renault oops :lol:), pa se mu ne ljubi vseh stalaž, orodja in materiala dodatno pritrjevati....
Naš drugi del prihajajočega TA pa imamo namen posvetiti temu, da končno ugotovimo kdo od nas "lokalcev" je dejansko hitrejši :/:o:/. Zato se bomo (če bo avto sploh zdržal do Krškega :pop:) jst, Grega in Luka med sabo pomerili z istim avtom R19 (1.4 enšpric z temnim šajbam brez servo volana :lol:), dokler se bo pač avto šel zraven (Grega bo zadnji na vrsti, ker bo ziher zlomil menjalnik :roll: :lol:).

To je to :hi.

LP, Primož

...
Schkorc on 04 jul 2010 je napisal/-a:
Courage™ je napisal/-a:Hmmm...

No ja... Kaj naj recem... Nevem, nekak ne vidim teh gajb na TAjih. Meni osebno mimo.

Eh, ti si čist preresen :D... Itak, da je malo (ali pa zelo :)) mimo videti takšne škatle zraven novih "dirkalnikov", ki so prišli podirati takšne ali drugačne rekorde.
Po drugi strani je pa mogoče komu zanimivo (pač zaradi fore, smeha, zabave,...) videti tudi kaj drugačnega, recimo kaj takšnega kot pri TopGear-u, kjer so poslali tistega Fordovovega Transita na Nordschleife. Ne vem, meni je bilo zanimivo :).

Sem prepričan, da je še precej ostalih takšnega mnenja kot ti, samo tega ne napišejo, ti si pa pač naglas povedal svoje mnenje... saj pa lahko vsak pove kaj si misli ;).

V osnovi mogoče niti ne bi razmišljal, o tem da bi nas spravljal na TA s tako neprimernimi vozili, ampak sem si premislil in se določil, ko sem zasledil prijavljenega VW Tourana :P.

Kar se tiče mene, sem na TA#3 videl kje sem s časom z avtom, ki ga imam namenjenega samo za takšne zadeve. Tako kot je trenutno avto nastavljen mi ga ni užitek za vozit, pa še počasen sem. Nekih drastičnih izboljšav na avtu in pri sebi v tako kratkem času ne bom uspel narediti, zato se mi zdi nesmiselno, da se mučim. Glede na to, da se izredno rad vozim, pa mi je škoda izpustiti tak dogodek in se ga raje udeležim tudi z Aixamom, če bi bilo treba (in če bi ga imel) :D.

Glede na to kar je zapisal organizator na začetku teh TA, mislim da ne bi bilo problema :):
LoCo je napisal/-a:Time Attack eventi bodo mišljeni kot trening za izboljšanje svoje vožnje in ugotavljanje limitov avtomobila, ne kot dirka nož na nož. Edini način za dejansko ugotavljanje ali si peljal boljše ali slabše z drugačno linijo, kasnejšim zaviranjem itd pa je to da imaš natančne čase vsakič ko voziš.

Vabljeni ste pa vsi. Če se smatrate za slabše oz. počasnejše voznike od ostalih in vidite da ste počasnejši tudi na progi se navadite gledat ogledala in se umaknite ko pride hitrejši za vami. Noben vam ne bo na haubo šel scat (mogoče ircar) če boste peljal krog 10 sekund počasnej kt ostali.

wuky je napisal/-a:Še vedno je to družaben dogodek, nekateri tekmujejo proti svojim časom, drugi tekmujejo proti ostalim, tretji pa so prišli zgolj se družit in divjat po progi.

...
šinki je napisal/-a:Po moje bo zadeva kar zabavna za videt, iz avta pa prav prekleto hitra. Men je ideja čist kul. Ma fotr berlingota, res da HDi, in se da peljat izredno hitro, preverjeno.

@Schkorc: datum avtoslaloma pa le do časa objavi.

Daj se zmeni s fotrom, da ti posodi Berlingota za 16.7., pa se nam pridruži :D.

Glede slaloma je pa kot omenjeno sedaj malo drugačna (oz. nova ekipa) in ne bom objavljal dogodka preden ne bodo vsega uredili.

Bel-Tirid je napisal/-a:najraj bi vs šu nabrisat z tanovmu 1.6 :D čeprov je od prejšnega starega 1.5 dci počasnejši.

Me pa zanima kaj razvažate, že tukej bomo vidl zmagovalca

Ne upaš pridet še ti s kengurujem :D :lol:... bi jih bilo zanimivo (no ja saj vem da je relativno :D) primerjati med sabo.

Aja razvažamo pravzaprav nič konkretnega, tako da ne spadamo med tiste ta hitre šoferje, ki se jim vedno mudi ;).

_B3yBo_ je napisal/-a:@Schkorc: jaz pa mislim da bo slo 1.10 (pa se mn) z dobrimi gumami. 1.35 bi moral k turisti vozt

@_B3yBo_: Tist cajt je napisan kar tako ;). Dejansko nam ni pomemben dosežen čas, samo razlika med nami....
Sam če ne bo pod 1:10 šlo, pol pa tud.... :roll: :lol: .

X-Hair je napisal/-a:Schkorc, ja faaaaaak. :cry :cry :cry Hudi modeli. Bravo. :tomidelej: Take pa z veseljem spoznam. A bo res treba spet v Krško. :lol: :roll:

Jaz pa rečem, da so sposobni iti močno pod 1:10. :mrgreen:

@X-Hair: No vsaj en, ki je navdušen nad idejo :lol: :D. Pa saj pravim, gremo malo za foro, toliko da se navrtimo volana pa da se imamo fajn :).

LP, Primož

...
Schkorc on 09 jul 2010 je napisal/-a:Naših dostavnikov ne najdem na "Seznamu klasificiranih avtomobilov" :( :roll: oops.
Kaj sedaj?... Mogoče bi jih dali nekam vmes med Golfe pa Impreze?... Zdaj ne vem kam se naj prijavimo, pa koliko zvezdic, minusov, plusov, snežink, karkoli pač imamo... HEC, da me ne bo kdo resno jemal :lol: :D.

wuky je napisal/-a:Zgleda da bo treba Delivery klaso uvest za tale event :D :D: D

Niti slučajno, to bi bila diskriminacija! :lol:...
BTW A mislite, da bi tisti ki nam pice vozi na RL bil za biznis, da bi se vmes malo pridružil na progi, bi nas bilo še več pacientov :rofl. Potem bi videli tudi kje je problem, da je te pice treba vedno tako dolgo čakati :D.

...
Schkorc je napisal/-a:Aja... Če slučajno koga (iz okolice Celja) za jutri muči premalo prostora v prtljažniku za kakšne dodatne gume ipd. mu jih rade volje peljemo na Raceland, mislim da nam ne bo zmanjkalo prostora :D.


Toliko zaenkrat, da ne bo čisto predolgi post. Kako je bilo na eventu pa po oglasih...

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Sr jun 29, 2011 11:55 am

In tako smo se imeli na eventu z dostavniki :D...

Priprave:
Slika
Kangooja in 19ka BP

Na Expressu pa smo ugotovili, da 15" felge ne pašejo (kladivo reši vse težave :D)
Slika
(Foto: omahens)

Težave odpravljene, sedaj gre za res (kaj ti mislijo resno :D?)
Slika
Na fotki: siv Kangoo- jst, bel Kangoo- Kotfliegel-Koti (na kasnejših eventih smo ga preimenovali v "Desni blatnik", njegovega brata pa v "Levi blatnik"), Express- Grega (Škapin G.), R19- Luka (Škapin L.)

Slika
(Foto: Dauče)

Seveda mislimo resno :D
Slika
:shock: -----> :rofl

In boji so se začeli :D
Slika

Tale "boj" je bil videti še najbolj zanimiv :lol:
Slika

Nasploh od naših pa je bil Express najbolj zanimiv (in tudi najhitrejši :)):
Slika

Schkorc on 19 jul 2010 je napisal/-a:Quote iz JDM foruma :D:
Alex je napisal/-a:Evo komada za Kangoo club:

"Kangoo,kangoo po pisti "drvi",ko pride do ovinka,baletno potezo na streho nardi" SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

:D :lol:
Žal nam ni uspelo nobeno od teh kant obrnati na streho, čeprav smo se vztrajno trudili iz kroga v krog :D....

R 26 je napisal/-a:haha legende :D :D :D
Tist v Expresu je mel zihr najbolši čas, ker na slikah je vedno na treh kolesih :D

Dejansko je res Express (od naših) imel najboljši čas :) (tam pri rezultatih sta R19 in Express zamenjana).

uroš sojer je napisal/-a:Po videnem sem po tehtnem premisleku :) iz grupe nadebudnih voznikov izluščil dva,ki sta še posebej izstopala.Prvi je model(Škapin G.,če se ne motim),ki je s tako podrtijo dosegel za moje pojme odličen čas,predvsem pa je uprizarjal atraktivne vožnje....

Škapin G. je večinoma vozil Expressa, Škapin L. pa večinoma R19, podrtije sta pa oba avta :D. So se mi pa zdele vožnje 19ke malo bolj atraktivne, ker je na račun zadnjih zimskih gum bil avto zelo živahen zadaj :lol:.

gofra je napisal/-a:...
Extra pohvala pa renault sektorju - uprizorili ste pravo kombinacijo vztrajnostne dirke skupaj z voznjo na noz - casi so nedvomno presenecenje!
...LpF

Hvala za pohvale :). Je pa res bila skoraj prava vztrajnostna dirka, smo pa čisto pozabili pogledati koliko krogov smo spacali skupaj :roll:. Nekje proti koncu se mi zdi, da je bilo cca 140 krogov na Expressu... in nekaj takšnega na 19ki :lol:. Še dobro, da smo imeli dovolj gum sabo :).

Kar pa se tiče časov je pa stvar takšna, da smo se zjutraj preveč "afnali", potem pa je kot si ugotovil prehitro postalo prevroče za postavljanje časov, tako da smo malo zamudili. Bi pa moral vsaj Express iti pod minuto, če ne še 19ka.
Smo pa globoko razočarani, ker nam ni uspelo ugnati AXa :roll: :D :rofl HEC


Kar se tiče naše primerjave. Ugotovili smo, da smo vsi vozniki nekje tam tam :D. Kar pa se tiče avtov, pa smo ugotovili, da starejši kot je, hitrejši je in tako je to Express :lol:. Kangooja se sicer peljeta OK, ampak so ti "novejši" motorji precej zaspani, napram energy motorju :lol:.
Glede na razlike v temperaturi in različnih gumah je bilo sicer malce težje delati primerjavo med vozniki. Midva z Dejanom sva na začetku vozila s Kangooji in tako sta Grega in Luka preveč "trenirala" :). V glavnem v dokaj podobnih pogojih smo približno enako počasni.
Smo pa ugotovili, da je skupno z Expressom najhitrejši Grega, ki je čas postavil dopoldne (ostali smo skoraj izenačeni), z R19 pa baje jst popoldne (sicer še vseeno nisem prepričan v to, čeprav mi je avto od vseh res najbolj odgovarjal). Je pa Grega hitrejši od mene z mojim Kangoojem oops, očitno sem preveč nežen z avti :lol:.

omahens je napisal/-a:Prve fotke (dostavniki):

https://skydrive.live.com/?cid=1320a4e7 ... &sc=photos


omahens je napisal/-a:Link do novice: LINK

Foto: LINK



@omahens: Dobre fotke, čeprav tistega onboard posnetka pa ne bi bilo treba dat na youtube (zakaj sem ti le fotoaparat pustil) :D... Aja a tist, ko je Stanč snemal je kaj koristnega, al so bolj ptiči posneti :D?

V glavnem bilo je fajn, naslednjič grem z avtom, ki ima klimo :!: :lol:.

LP, Primož

Doseženi časi (uspelo nam je celo, da nismo bili čisto zadnji :D):
Slika

Bilo je res peklensko vroče (mislim, da še nisem bil na Racelandu, da bi kdaj bolj pripekalo), zato sta Express in 19ka kmalu ostala brez havbe, da jima ni bilo (pre)vroče.

In pa še nakaj fotk:
Slika

Slika
(Foto: Dauče)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
(Foto: omahens)

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc Po jul 04, 2011 2:09 pm

Pa še par video posnetkov za tiste, ki niso v živo videli kako se peljejo dostavniki :lol: (z močnejšimi motorji bi že resno konkurirali :lol:)...

Schkorc R Kangoo TimeAttack#4 16.7.2010 - Raceland

Škapin G. & Škapin L. - R Express & R19 TimeAttack#4 Raceland (19ka je vmes skoraj zgubila izpuh :)... pa škoda, da ni Integra več posneta, ker očitno je bila njena vožnja precej zanimiva :D)

onboard Kangooja:
Schkorc R Kangoo onboard (TimeAttack#4 16.7.2010 - Raceland)

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov