Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a blaz2013 Po apr 27, 2015 12:16 pm

Sej se ne opazi da so sploh gor, če je isti material kot originalno v Golfu 7 in imajo v tem tapetništvu narejene modele za vsak model posebej, izmerjeno po meri. Za vsak avto ko pride ven si enega sposodijo, dajo vse sedeže ven in izmerijo natančno. Sploh se ne vidi da so gor.

Kot sem napisal, včasih pride da je treba kaj postorit in se usedem lahko v avto cel zašmiran, umazan pa me nič ne skrbi... al pa ko grem tečit v naravo, imam brisačo sabo da se obrišem in majco si že spreoblečem na koncu. Da si bom pa tam na parkirišču gate menjeval pa nism odštekan... kaj naj potem namakam tist sedež z znojem ko teče od mene? Kak je to pol luštn ko se uleze notr pa je v avtu potem vonj kot da bi 14 dni stare nogavice s sabo nosu.
Tako jih pa vržem dol, operem, dam nazaj notr in spet vse diši, pa še sekirat se ni treba če se slučajno kaj popacka. V avto ne jem, ampak hitr se kak madež pozna notr. To bi moral bit po moje že tako serijsko da se lahko dol uzamejo in operejo v stroju...
Še volan bi raj vidu če bi bil plastičen notr, obrišeš tisto plastiko pa je mir. Tako se ti pa v to usnje vse uleze notr. Se namažem s sončno kremo mi mogoče malo ostane pa rokah in je volan cel bel in komaj očistim tisto usnje občutljivo... Zato sm hotu tut trenline kupit, ni naslonjala za roko spredaj pa še plastičen volan kar bi mi odgovarjal...

Če bi bil pa 24ur na dan v kravati pa sigurno ne bi prevlek notr tiščal, na kraj pameti mi ne bi prišlo...
Zadnjič spremenil blaz2013, dne Po apr 27, 2015 12:47 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a BoneS Po apr 27, 2015 12:23 pm

No prevleke so meni tut cist mem. Lih tak lah sedeze globinsko 1x na let operes, enako kot prevleke :?
Slika
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a blaz2013 Po apr 27, 2015 12:28 pm

Ja jst bi bom to verjetno vsake dva meseca ven dajal in pral tako da bi me globinsko čiščenje prišlo predrago in preveč časa bi mi vzelo da bi se vsaka dva meseca nekomu vozil. Edino če bi si kupil sesalec za globinsko čiščenje in bi si sproti čistil samo so verjetno dragi in potem je verjetno treba čakat par ur da se sedež posuši. Zdej je kar je, prevleke so se mi zdele najbolj elegantna rešitev...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a Locher Po apr 27, 2015 12:48 pm

Če hočeš nekaj čisto, najprej ohrani čisto. Globinsko sesanje mene ne prepriča, ampak se mi zdi bolj reševanje, kar se rešiti da.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a nejc1 Po apr 27, 2015 1:06 pm

Kot da prevleke pa zadržijo ves znoj in umazanijo itd.? Ko se boš večkrat vsedel preznojen v avto se bo to sčasoma lepo zažrlo tudi v sedeže pa lahko imaš prevleke kakšne hočeš. Tako, da če hočeš res čiste sedeže jih bo treba kljub prevlekam kdaj pa kdaj globinsko očistit... Ni pa treba nič jemat sedežev ven za globinca, tudi posuši se potem hitro, že sesalec potegne večino vode iz sedežev, potem še pustiš kako uro na soncu in bodo suhi... Ali pa vržeš kakšno brisačo čez za tisti dan in je... Pa nimam kaj proti prevlekam, sigurno je boljše kot nič in če so kvalitetno narejene in zgleda kot original potem super, ne pa mislit, da bo sedež ostal čist in svež 10 let če bodo sedaj prevleke čez in se bodo enkrat letno oprale... Globinca pa verjetno ima kak prijatelj/znanec in ti ga lahko posodi enkrat v letu...
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a blaze11 Po apr 27, 2015 1:13 pm

Če so prevleke stilske in kakovostne se da avto mal poživit. Tudi to nekaj velja
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a weasel Po apr 27, 2015 1:49 pm

A imaš kašno sliko, kako izgledajo v avtu?
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a blaz2013 Po apr 27, 2015 3:33 pm

Bom dal slike kmalu...
 
Uporabniški avatar
MaReX93
Novinec
 
Prispevkov: 313
Pridružen: Če jun 02, 2011 2:31 pm
Kraj: Ljutomer

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a MaReX93 Ne jun 28, 2015 6:13 pm

tudi mene zanimajo te prevleke.

sicer pa naj ti golf služi ;)
 
Uporabniški avatar
RS172
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So sep 10, 2011 10:18 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a RS172 Ne jun 28, 2015 9:11 pm

blaz2013 je napisal/-a:
Oznaka Bluemotion vključuje: 6-stopenjski menjalnik, pnevmatike z nizkim kotalnim uporom Michelin(15"


t.i. bluemotion oznaka pove samo to, da je motor z manjšo porabo in nižjimi izpusti. Nima veze ne z menjalnikom ali kolesi ;)
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a ven0m Ne jun 28, 2015 11:39 pm

RS172 je napisal/-a:
blaz2013 je napisal/-a:
Oznaka Bluemotion vključuje: 6-stopenjski menjalnik, pnevmatike z nizkim kotalnim uporom Michelin(15"


t.i. bluemotion oznaka pove samo to, da je motor z manjšo porabo in nižjimi izpusti. Nima veze ne z menjalnikom ali kolesi ;)


Kadi modro? =P
(joke)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a ~toMmy~ Po jun 29, 2015 5:38 am

RS172 je napisal/-a:
blaz2013 je napisal/-a:
Oznaka Bluemotion vključuje: 6-stopenjski menjalnik, pnevmatike z nizkim kotalnim uporom Michelin(15"


t.i. bluemotion oznaka pove samo to, da je motor z manjšo porabo in nižjimi izpusti. Nima veze ne z menjalnikom ali kolesi ;)


Daj malo premisli, kaj pišeš oz. bodi raje tiho, če nimaš pojma ;) On nima samo t.i. "Bluemotion" motorja, ampak ima dejansko t.i. Bluemotion model/opremo, kar pomeni, da ima veze z menjalnikom, kolesi, podvozjem, aerodinamičnimi dodatki, krmiljenjem motorja, ...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
GE312
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 28, 2015 6:02 pm

Re: VW Golf 7 2015, 1.6 TDI Bluemotion

Napisal/-a GE312 Po jun 29, 2015 6:38 am

Podobnega kot je ta imam tudi jaz, samo da ima moj malo več dodatne opreme. Z avtom sem kar zadovoljen ni nek presežek, razočara pa tudi ne.

Težav do sedaj nisem imel razen manjših stvari. Občasno v prostem teku malo bolj nemirno teče, ampak to je redko. Sem kolega vprašal pa mi je rekel da dokler se ne vklopi kakšna kontrolka ni to nič. Zato sem v temi poraba vprašal, če je normalno da računalnik kaže premajhno porabo, ker sem mislil da je zaradi tega potresavanja višja realna poraba. Porabo ima pa tam 5 l na 100 km če se vozim po omejitvah. Druga se pa ne spomnem, da bi bila kakšna težava razen da pač kdaj spredaj pri kolesih zacvili čez tire al pa kakšno bankino.


Na avtocesti ni tako glasen, motor se skor ne sliši, edin veter se včasih malo bolj, samo to se tako povsod. Če bi še enkrat kupoval pa ne vem mogoč bi isto vzel mogoč ne :) Men se zdi da so vsi tu nekje, sem pa videl da so jim kar cene zrasle tako da vprašanje.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov