Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Če maj 10, 2012 9:14 am

Vrjemi da ne zaradi stroškov. Pač se ni odločil spet za isti avto, mislim pa da pogreša še vseeno C6...
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a lizard Če maj 10, 2012 4:02 pm

Courage™ je napisal/-a:
xandrej je napisal/-a:Ne, bivši lastnik vozi izrecno samo hidravlične citroene. Ker je trenutna ponudba le v varijanti C5 ter C6 je tokrat vzel C5... Da nebi imel spet enakega avtomobila...



iz C6 je sel na C5 ?

Zanimivo... Kot bi iz Insignije sel na Vectro...


To pa ne bo glioh držalo :), Insignia in Vectra sta ista klasa. Prehod C6 na C5 je bolj kot da bi šel iz BMW 5 na BMW 3.

Kar se pa DS5 tiče, ta avta je bolj klasa Citroena C4 (udi delan je na platformi od Citroena C4), kot pa česarkoli drugega, le da je precej bolj prestižen in ima povsem napačno izbrano ime.


Je pa hidravlika v novem C5 trša od tiste v C6. Sem pričakoval, da je kupil novejšega C6 s 3.0 dizlom... C5 je proti C6 vseeno precej drugačen avto (tako oblikovno kot namensko), že samo sedeži v C6 so na čisto drugem nivoju, sploh zadnji, da naprej sploh ne pišem.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Ne maj 13, 2012 7:45 pm

Evo še malo slikic notranjosti ter še motornega prostora...

Slika
Slika
Slika
Slika

2.7 Hdi V6 Fap

Slika
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a peroRS Ne maj 13, 2012 8:26 pm

Imaš komplet alkantaro v notranjosti? :)

Koliko pa ima kaj C6 prostora zadaj? A sta na drugi sliki prednja sedeža do konca pomaknjena nazaj?
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Ne maj 13, 2012 8:39 pm

Sedež je narejen na mojo velikost 192 cm in ni do konca nazaj je pa prostora zadaj neverjetno veliko!!! Zadaj se lahko čisto normalno vsede oseba moje velikosti brez problema pa se niti pribljižno ne dotakne mojega sedeža z koleni pa lahko gremo v Pariz ;) Aja glede notranjosti. Alkantara je po sredini vsakega sedeža. Obstrani je semiš. Če bi jaz naročeval bi mel enako barvo avta ter notranjost (tiso bež ki je na sliki spodaj) ampak kaj češ. Je pa res, da se vsedeš kot v fotelj doma... ;)

Slika
Slika
 
matia
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To maj 29, 2007 4:37 pm

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a matia Ne maj 13, 2012 9:38 pm

ko je ta prof. še meni predaval sem si domišljal, da ko bom diplomiral in začel služit ''milijone'' (ah ja =P ), da bom pa prvo od njega kupil C6 :) no sedaj, ko si pa ti kupil ''moj'' avto mi pa tak ne preostane druga kot, da ti zaželim veliko srečnih in varnih km... :)
Lp
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Ne maj 13, 2012 9:42 pm

Hvala Hvala

oops oops oops
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a Kegl Po maj 14, 2012 11:14 am

uf notranjost me je pa mal razočarala...oz. mi je v C5ki lepša ;) glede prostora zadaj pa lahko tut jst povem da ga je veliko, ker vrjetno je dost podobno kot pri C5ki.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Po maj 14, 2012 11:24 am

Ja C5 je zelo manj prostora odznotraj. Sicer amaturka ne gori vse pa popravi head up display. C5 se po prostoru v notranjosti nemore primerjat v ničemer ker je preveč pogremanjena in se pravi zelo manj manj prostora, pa C6 je skoraj 5 m dolg. Zadnji sedeži pa so čisto v prtljažniku skoraj. Saj pravim prostor odznotraj je dnevna soba. ;)
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a Kegl Po maj 14, 2012 11:29 am

kot notranjost sm mislu armaturo in volan, da mi je to lepše pri C5, vse ostalo je pa itak dnevna soba, kot si že sam rekel :D prostora je dost že pri C5ki, tko da vrjamem da ga je tle še več ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a ~toMmy~ Po maj 14, 2012 12:00 pm

Kegl je napisal/-a:kot notranjost sm mislu armaturo in volan, da mi je to lepše pri C5, vse ostalo je pa itak dnevna soba, kot si že sam rekel :D prostora je dost že pri C5ki, tko da vrjamem da ga je tle še več ;)


S tem se strinjam, armatura je (v tej izvedbi) precejšnje razočaranje. Bež bi bila res bolj prepričljiva.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a ejsim Po maj 14, 2012 12:42 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:kot notranjost sm mislu armaturo in volan, da mi je to lepše pri C5, vse ostalo je pa itak dnevna soba, kot si že sam rekel :D prostora je dost že pri C5ki, tko da vrjamem da ga je tle še več ;)


S tem se strinjam, armatura je (v tej izvedbi) precejšnje razočaranje. Bež bi bila res bolj prepričljiva.


Tudi jaz sem enakega mnenja. Je pa avtomobil, kljub temu, bomba 8)
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Po maj 14, 2012 1:15 pm

Saj pravim. Gospod ne mara usnja potem bi to bilo 100% takrat naročeno z usnjem in skoraj sem prepričan, da v bež barvi, zato je potem bilo izrecno naročen brez usnja. Kaj češ če bi jaz kupoval novega bi se tudo odločil za bež notranjost ampak kaj čemo. Glavno, da vem, da je avto z vso znano zgodovino in da je tipi topi kaj češ... Je pa noter kot nov saj ni nič oguljeno, zguljeno ali kakorkoli vidne sledi uporabe. To pa tudi šteje glede na to, da nisem prvi lastnik... ;)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a ven0m Po maj 14, 2012 1:32 pm

Moje subjektivno mnenje (preden me boste vsi linčali):
Ta avto je za moje pojme odznotraj popolnoma enak kot odzunaj... zelo neokusen, izgleda kot avtobus...


Pa kljub temu veliko varnih km!
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a Matjazy Po maj 14, 2012 1:37 pm

Tudi jaz sem razočaran nad notranjostjo. Ampak kot je omenjeno, važno da je ohranjen tako kot treba.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a esem Po maj 14, 2012 2:12 pm

Najprej seveda čestitke xandreju za avto! :D

Notranjost sploh ni tako švoh. Slab vtis je zaradi slabih fotk, v resnici je dovolj OK. Ni pa blizu bež varianti, to drži.

xandrej - opiši razlike v vožnji v primerjavi s prejšnjim C5 - razlike v motorjih (B/D), splošno počutje, okretnost, male razlike v udobju oz delovanju hidravlike in še kaj...
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a xandrej Po maj 14, 2012 2:26 pm

Glede vožnje C5II ter C6 ni primerjave. C5II je 40% udobja C6 tudi C5 III je pribljižno ampak samo pribljižno kar pa je C6 vprid dolga medosna razdalija ter vseskup še mehkejše ter udobneje. Hydroactiva III+ dela svoje. Glede dizlna pa bencinarja. Carlsson je čist znorel potem ko se je začelo dogajat tukaj pa te ta avto z neko sproščenostjo pelje hitro in udobno ter zelo zelo tiho v kabini tak, da sploh ne veš koliko se pelješ. Dvojna zasteklitev vseh oken in odlična zvočna izolacija. Kar je prejšni C5 tudi imel ampak ne v taki meri. Res je že moteče tiho odznotraj. Sploh po avtocesti ko nečuješ ama ništa le piš vetra če je malo karikiram ampak vseeno.

Glede podvozja in udobja:

http://fliiby.com/file/495910/2dlino92y7.html

Samo prikaz enega in drugega podvozja nič veze z znamkami.

LP
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a lizard Po maj 14, 2012 4:19 pm

Kot ste že rekli, C5 (verjetno govorimo o III) zadaj ni niti slučajno primerljiv s C6-ko, tako prostornost kot oblika sedežev zelo jasno kažeta v kateri razred spada kateri avto.

Je pa tudi meni interier C6-ke najšibkejša točka tega avta. Sedeži sicer zgledajo lepo in prestižno, tudi vratni paneli so še za preživet, ampak pri armaturi in sredinski konzoli so pa zaspali. Konkurenca tistega časa je na tem področju bila bolj sofisticirana in detajlirana - in če recimo gledamo kakšne interierje dela citroen v DS liniji, je to kar vidimo v C6-ki razočaranje, saj je več kot očitno da znajo bolje.
No še vedno bi C6ki dal prednost pred večino avti tega razreda, ker je enostavno konkretno bolj individualistična in kul od vsakdanje dolgočasne nemške konfekcije.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a esem Po maj 14, 2012 5:28 pm

BTW - američani, ki niso toliko obremenjeni z značkarstvom in ustrezno ceno, so v prvih testih C6 primerjali z Audijem A8 in niti enkrat ne z A6. Res mu malo fali, a žal preveč za večji uspeh. Od začetka je po prodaji bil stalno pred renojevim VS in pežojevim 607, zdaj ne vem, kako je.
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Še moj C6 2.7 HDi (Str 8.)

Napisal/-a Courage™ Po maj 14, 2012 10:09 pm

xandrej je napisal/-a:Vrjemi da ne zaradi stroškov. Pač se ni odločil spet za isti avto, mislim pa da pogreša še vseeno C6...


Zakaj pa je prodajal sploh ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov