Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 358
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Re: My Peugeou RCZ

Napisal/-a MSrougeZX So jun 04, 2011 7:39 pm

Prekrasen...jaz bi mu še privoščil boljši radio..oz. onega z navi+leder...pol bi bil za mene popoln. Samo ravno navi+leder stane muchos €.
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
Uporabniški avatar
hunter85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To dec 07, 2010 12:59 am

Re: My Peugeou RCZ

Napisal/-a hunter85 So jun 04, 2011 8:42 pm

peroRS je napisal/-a:http://www.shrani.si/?2A/fM/4EQ3hOVa/05.jpg :D

More kar it tole. Pa ustavi se verjetno tudi, 340mm zavore :twisted:

Srečno na cesti.

36m ima zavorno pot od 100-0km/h, kar je zelo dober rezultat. Sem bral neke teste.

DragonForce je napisal/-a:Čestitke za nakup, eden izmed lepših kupejev. Mora biti res užitek kruzat v takšnem avtu, avto sam verjetno ne ''spodbuja'' k kakšni hitrejši vožnji čez ovinke?


Hja odvisno... lepo se vozi v zelo nizkih obratih, brez kakšnega tresenja in živčnosti motorja. Tle vleče z navorom in je povsem "običajen" avto za umirjeno kruzanje. Če želiš tisto pravo, pa ga pritisneš od 4000 do 7000 obratov kjer pokaže svoj divji značaj. Tu se šele oglasi sopihanje turbine in sound system (to je posebna membrana, ki skrbi sa športnejši zvok v kabini) drugače pa je max moč na voljo šele od 5500obratov pa do konca rdečega polja (7000 obratov), do koder zlahka zavrti tudi v šesti prestavi (239km/h). Je pa zadek rahlo nemiren če priletiš v ovinek z veliko hitrostjo. 1x se mi je vklopil esp do sedaj ko sem pripeljal 120km/h v ovinek =P vendar nič drastičnega. Bi bilo potrebno zapeljat na kakšno stezo da bi malo sprobal te zadeve, ter izklopil esp :D enkrat se moram zapeljat na raceland :twisted:

B|ind je napisal/-a:Lepo.. poseben. Mi je všeč ker jih ni povsod polno.
Pri tvojem mi edino ni všeč volan - kako da ni multifunkcijski ??
Pa feltne.. bi se dalo kaj dosti lepšega gor dat :)


Volan ni multifunkcijski, ker ne obstajai - so obvolanske komande (tempomat, bluetooth, radio) ki mi povsem odgovarjajo. Je pa volan v moji 200KM različici serijsko z manjšim obsegom... pri ostalih dveh različicah pa je volan večji-grši (precej kritik)
Barvna kombinacija felten zelo lepo pride do izraza, tk da zame kej dost lepšega se ne da dobit.... morda kakšen 20" krom :mrgreen: vendar potem je že preveč pimp :mrgreen:

Ausc je napisal/-a:Na zacetku mi sploh ni potegnil, sedaj mi pa vse bolj postaja vsec. Sploh tale bela mu zelo pase. Skoda edino, da nisi se usnja vzel, v tak zelo sede (ce prav vidim mas cisto obicne zice?) Skratka, overall zelo posten voz, srecno & uzivaj v voznji :)

Nisem pristaš usnja + 3600eur mi je odločno preveč za usnjeni paket ;) Drugače pa v ovinkih usnje precej bolj drsi (sem sprobal na testnem) in nimaš tistega dobrega občitka opore.

207sport je napisal/-a::twisted: huda zverina xD
škoda k nisi še mal počakou da bi dubu z tem novim prvim odbijačomk ma še LED.
Drgač pa velik varnih km! pa čimveč šminkeranja! 8)
aja...zakaj pa tam k vrata odpreš lučke svetjo modro pa zeleno? vrjetno ni serisko?


Kolkr sem bral na tujih forumih facelifta s sprednjim odbijačem še kar nekaj časa ne bo.... že tako je bilo čakanje dolgo in mučno :mrgreen:
V avtu sem zamenjal vseh 9 rumenih zarnic tipa T10 z belimi led žarnicami + led bele pozicijske tipa 1157. Pod nogami in v vratih pa sem si privošu malo več božičnega vzdušja z modro-zeleno kombinacijo :mrgreen: v temi zgleda res carsko. Tako da edina rumena svetloba ki je ostala je v sprednih meglenkah, teh pa itak skoraj nikoli ne rabim :) Vseskupaj izgleda precej bolje in ne tako ceneno kot z navadnimi žarnicami ;)

MSrougeZX je napisal/-a:Prekrasen...jaz bi mu še privoščil boljši radio..oz. onega z navi+leder...pol bi bil za mene popoln. Samo ravno navi+leder stane muchos €.

Meni je dovolj samo JBL ozvočenje... drugače pa tudi tega zaenkat ne koristim kaj dosti ker vozim z ugasnjenim radiom, saj raje poslušam ROAR, če dam šipo dol pa še turbino :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: My Peugeou RCZ

Napisal/-a 207sport So jun 04, 2011 10:01 pm

No sej se mi je zdelo da teh barvnih kombinaci peugeot še nima xD sej jst sm jih tud že zdavnej zamenov k mi je šlo tud naživce...
 
Uporabniški avatar
Brain Damage
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To apr 29, 2008 6:29 pm

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a Brain Damage To jun 21, 2011 5:48 pm

Oblikovno zelo zanimiv in lep avto. Mi je ušeč kot celota, le platišča so mešanice kiča in ''rejsinga''. Kar meni nikakor ne gre skupaj.

Si pa glede na izbor avtov iz katerih si izbral RCZ-ja, izbral najbolj civiliziran in najmanj ''driver focused'' avto. Vozil sem ga za kratek čas in mi je bil premehak, volan pa malo nem, avto pa pretežak(1370kg z voznikom krepko čez 1400kg) za konjenico. Ampak spet - glede na to čemu je avto namenjen je komplet ok. Naj ti dobro in dolgo služi. :)

Čestitke!
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a Kegl To jun 21, 2011 8:17 pm

a maš slučajno KP registersko? zdele sm še 2x vidu enga na mojmu koncu :D drgač pa lep avto...
 
primož6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So nov 26, 2011 8:18 pm

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a primož6 So nov 26, 2011 8:23 pm

zanima me koliko te je prišel avto. :))drgač pa super avto :D....koliko ima pa kej prtlažnika :D
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a Nixxon Po nov 28, 2011 12:17 pm

Po izgledu super avtoček, edino ne vem zakaj karoserijo vgrajujejo na podvozje/motor narobe obrnjeno.
Slika
 
Uporabniški avatar
hunter85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To dec 07, 2010 12:59 am

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a hunter85 Če dec 15, 2011 10:58 am

primož6 je napisal/-a:zanima me koliko te je prišel avto. :))drgač pa super avto :D....koliko ima pa kej prtlažnika :D


Cena po ceniku + nekaj malega popusta... Prtljažnik je pa za tak tip avtomobila ogromen.... Ednin višine nima, kar pa niti ne pogrešam, ker v njem ravno na prevažam omar, hladilnika... =P

Drugače pa avtoček laufa zlo lepo. Vedno znova me presenča:D Ni mi žal za nakup... drži se ceste ko čigumi, pije malo, zvok odličen. Na spomlad bom pa najbrš tipskega remusa (street race) gor namontiral :)

http://www.remus.eu/blog/wp-content/uploads/2011/10/40-2011-Peugeot-RCZ_e.pdf
Slika
 
Uporabniški avatar
hunter85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To dec 07, 2010 12:59 am

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a hunter85 Ne jun 03, 2012 9:36 am

Še neki novejših fotk.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
hunter85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To dec 07, 2010 12:59 am

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a hunter85 Ne jun 03, 2012 9:58 am

Slika
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a maxipin Ne jun 03, 2012 11:10 am

Tole je pa pošten stroj. :twisted: Želim ti veliko varnih kilometrov!
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a tomson Ne jun 03, 2012 11:56 am

hud zvok, edin karbonski spojler mu nekako ne paše najbolj
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a BoneS Ne jun 03, 2012 2:42 pm

Hud zvok&hud avto!
Slika
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a B|ind Ne jun 03, 2012 3:41 pm

BoneS je napisal/-a:Hud zvok&hud avto!

+1
Samo nalepke mi pa niso všeč.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a NoF3ar Ne jun 03, 2012 6:25 pm

Full lepi avto. Osebno me je tako preprical da sem ga sel gledati v salon, kjer me nazalost ni preprical :D Avto je samo lep in se 1x lep :D vse ostalo ga pa uvršča v normalni avto( podvozje ter motor z menjalnikom). Pri motoru bi ti samo svetoval, da al ga teraj da ti bo v garancijo ketno uničlo al pa ga neteraj, ker BMW- jeva je samo glava motorja 8) Čestitke za nakum, oz. super avto če nimaš teške noge :D

P.S. nalepke mu nepašejo.
 
Uporabniški avatar
Tuba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Če feb 10, 2011 6:30 pm
Kraj: Japan

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a Tuba To jul 31, 2012 8:39 pm

Kako si pa sam zadovoljn z zvokom? To maš cat back sistem ane? Je zdaj avto dosti glasnejši ali ima samo bolj športen zvok? Ker tudi sam razmišljam o nakupu tipskega remusa (sicer ne za peugeota) pa me malo skrbi da mi bo avto pretih. Aja kdo pa je zastopnik za remus v slo če ni skrivnost?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a Slicker To jul 31, 2012 9:34 pm

technoracing
 
Uporabniški avatar
hunter85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To dec 07, 2010 12:59 am

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a hunter85 Pe avg 03, 2012 7:51 pm

Tuba je napisal/-a:Kako si pa sam zadovoljn z zvokom? To maš cat back sistem ane? Je zdaj avto dosti glasnejši ali ima samo bolj športen zvok? Ker tudi sam razmišljam o nakupu tipskega remusa (sicer ne za peugeota) pa me malo skrbi da mi bo avto pretih. Aja kdo pa je zastopnik za remus v slo če ni skrivnost?


Cat back sistem je ja. Avto je glasnejši (vendar ne pretirano) barva zvoka je pa popolnoma druga . Na glasnost dosti vpliva tudi temperatura zadnjega lonca + s časoma postane malenkost glasnejši (ko se ulavfa). Skratka jaz sem z rezultatom zadovoljen :D Se bo pa turbo motor manj dru v smislu dB tkot pa atmosferc... Na dolgi rok je meni to boljše ker se preglasnega izpuha naveličaš, barve glasu pa pač ne. So pa tejle tipski remusi tut mal loterija kar se zvoka tiče... na vsaki mašini je različn efekt. Recimo na shiroccotu 1.4 TSI se isto odreže super kt pri RCZju, spet nekdo je enkrat omenu da ni bilo razlike.... Skratka dokler ne probaš ne veš. Js sm pol leta čaku video rcz + remus na youtubu, pa ga nism dočaku... pol mi je blo pa dost sm reskiru... in morm rečt da je bla investicija vredna svojga dnarja. Uvaža jih pa samo Euroton.
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a sašo5 Pe avg 03, 2012 9:59 pm

mal si ga "pokvaril" s tem karbonom in tudi bočne črte so mi mim............sicer pa "vsake oči imajo svojega malarja" važno, da je avto "prva liga" in čeprav sem audijev fan, glasno povem, da mi ta avto bolj sede kot rec. TT :arrow: noro dober "štimung" oblike in pogonskega sklopa.........

V Brežicah ima en fant črnega, že od kar je ven prišel in še dandanes ne moreš, da se ne bi obrnil za njim, ko gre mimo...
hunter85 je napisal/-a: Uvaža jih pa samo Euroton.

skoda, da nisi preveri v Avstriji....

PS. seveda je Remus zakon, ampak še bolj poseben bi bil z "Akrapovičem"........ :D
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: My Peugeot RCZ

Napisal/-a dottore To avg 14, 2012 12:06 pm

Zelo lep.
Mislim, da sva se zjutraj srečala v Ilirski Bistrici :D .
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov