Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matjazy To jan 22, 2013 8:41 am

Jaz sem pozitivno presenečen nad gumami Michelin Alpin A4. Ne boš na nič zgrešil z nobeno od naštetih.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ To jan 22, 2013 10:44 am

Matjazy je napisal/-a:Jaz sem pozitivno presenečen nad gumami Michelin Alpin A4. Ne boš na nič zgrešil z nobeno od naštetih.


To sm vidu ja, da ima najbolše ocene. Sam v snegu ma pa Continenlat najbolše ocene, zato se tud nagibam v tej smeri :)
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a LaMike To jan 22, 2013 10:48 am

Jaz imam Continentalko ts 800, 175 65 r14. Zelo dobra guma. Tudi, ko je malo več snega na cestišču ni problema. Do sedaj z njo naredil nekaj nad 15k km normalne vožnje, brez pripomb. ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a opelboy Če jan 24, 2013 6:09 pm

Na svojem imam Continental ts850, sicer 195/60-15, ampak moram rečt da je guma na nivoju..
Po dežju ko nič, prav tako v poln sneg. Je pa res, da je tudi cena na nivoju :roll:
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Če jan 24, 2013 8:33 pm

opelboy je napisal/-a:Na svojem imam Continental ts850, sicer 195/60-15, ampak moram rečt da je guma na nivoju..
Po dežju ko nič, prav tako v poln sneg. Je pa res, da je tudi cena na nivoju :roll:


V moji dimenziji dobim za 50€ po komadu tko da niti ni panike =P

No glede na mnenja in teste bo verjetno kr Continentalka izbrana.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a ThugBoy Če jan 24, 2013 10:32 pm

Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Če apr 25, 2013 6:32 pm

No en lep pozdrav vsem skupaj.
En ''up-to-date'' ...

Do danes sva prevozila cca 2500 km - veselih, dinamičnih in nasmejanih kilometrov.
Problemov razen pregorelega senzorja pred katalizatorjem in izrabljenih zavor mi avto ni povzročal preglavic - hudiča še glede pnevmatik smo uredili zadevo (bile so napolnjene na 4 bare in ko sm to ugotovil in jih spustil na bolj normalnih 2'6 bar so se zadeve občutno izboljšale).
No danes pa se avto ni hotel odklenit z daljincem - vredu prazna baterija ni problema. Kupim novo baterijo in glej ga zlomka - še vedno se ne odklene. Ko pa poskušam odlenit avto z ključem ''normalno'' se vklopi alarem, ki ne utihne dokler ne odklopim baterije. Poudarit moram, da avto vžge kjlub temu, da alarm ''tuli'' - ampak ne morm se vozit okoli z alarmom a?

Ima mogoče kdo kako idejo kaj bi blo narobe? Do zdaj je daljinsko odklepanje delovalo BP. Edino kar mi pride na misel je, da je ključ šel v 3PM in ga bo treba zamenjat.

Vsako mnenje in ideja dobrodošla.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a ~toMmy~ Če apr 25, 2013 9:24 pm

Je nova baterija sigurno dobra? Imaš kakšno lučko na ključu, ki (ne?) posveti, ko odlepaš/zaklepaš? Lahko se ob menjavi tudi kontakti zvijejo/zgubijo stik ipd.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a NoF3ar Če apr 25, 2013 9:49 pm

Italjani, radi zvežejo cingalung alarme. Poglej ki je ta cingalunga skatlica, jo razklopi in ponavadi problem rešem.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Ne maj 05, 2013 8:53 pm

Pozdrav

No problema z alarmom sm se rešu, tako da avto lepo prede naprej :)

Kombinacija občasnega dežja in zajetnih količin cvetnega prahu v zraku je pripeljala do tega, da je bil ''ta hudobn'' dobesedno svinjski, zato sm se odloču, da mu namenim eno popoldne mojega časa in ga konkretno očistim.

Stanje pred posegom
Slika

Slika

Slika

V glavnem prahu in peska v izobilju.

Pa smo se lotili demontaže notranjosti.
Najprej so šli ven prednji sedeži ...

Slika

Nato še zadnja klop ...

Slika

Potem se je začelo sesanje notranjosti in prvi rezultati so že vidni :)

Slika

Sedeži in talne obloge so se konkretno posesali in ''umili'' z vodnim čistilcem ...

Slika

Šeenkrat sesanje notranjosti ...

Slika

In čiščenje bunkice prestavne ročice (na žalost samo ''after'' stanje) ...

Slika

In ja tudi panti na vatih so bli lepo zapacani ...

Slika - before

Slika - after

Medtem, ko se sedeži lepo sončijo in oddajajo odvečno vlago, pa smo avto oprali

Slika

Let it shine, let it shine

Slika

Rezultat čiščenja notranjosti ...

Slika

Pol sm pa še vse nazaj skup sestavu

Slika

In za konc še kratek photoshoot ...

Slika

Slika

Slika

Slika

No dns je pa spet dež padu :evil:

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a BoneS Po maj 06, 2013 6:41 am

Odlicno opravljeno delo. 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Ne maj 12, 2013 9:01 pm

En mali update ;)

No po prevoženih cca. 2500 - 3000km lahko podam približno realno mnenje o porabi.
Na splošno se poraba vrti nekje okoli 6'5 l/100km, minimalna je bila 5'5 l/100km (regionalna cesta Postojna-Ljubljana z umirjenim prometom), maximalna pa nekje v Planinskih ridah :twisted: pomojem bolš, da niti ne vem kolk ;) .
Zadnja računica:
202'4 km in porabljenih 13'4 l goriva - 6'62 l/100km (če se nisem zatipkal =P) - cca. 25 km mestne vožnje, ostalo regionalka med
70 in 110 km/h ter trije različni vozniki.
In glede na to, da je povprečna poraba na Spritmonitor okoli 7'5 l/100km, mislm ,da ni švoh =P

Dans sm si prvošču en mini detajl ...

Slika

Slika


Za konc pa še eno vprašanje ....
17. 5. se odvija Time attack na Race landu in me zanima, če gre kdo iz ljubljane dol ... sam mam načrtovano turo po stari cesti preko zidanega mosta do Krškega in kaka družba nebi škodla =P

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a NoF3ar Ne maj 12, 2013 9:30 pm

Prestavno ročico, mislim da imam jaz doma, in kolikor se spomnim je veliko lepše ohranjena. Če te zanima bom pogledal, in ti jo podarim. :D
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ So feb 08, 2014 9:46 am

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj :)

No po dolgem času se spet malo oglašam.
S Ka-jem pridno nabirava kilometre (do sedaj cca. 10.000) in zaenkrat brez okvar :D ... tok tok ...

V kratkem bo opravljen malce večji servis (up-to-date sledi), imam pa za vse eno vprašanje.
Letos se bom dokončno rešil starih pnevmatik in sem pred nakupom novih. Čeprav sem bil trdno odločen za nakup Continentalk SC3, so mi pozornost pred kratkim pritegnile Uniroyal RainSport 3.
Obljubljajo izboljšanje v praktično vseh parametrih napram RS2 (predvsem obraba in poraba), za konkurenčno ceno.
Nisem divjak na cesti hočem pa zanesljivo, kompetentno pnevmatiko, ki dovoljuje tudi dinamično vožnjo.
Po prebranih ocenah je guma super ... ima mogoče tudi kdo od vas kake izkušnje z RS3 ?
Alternativa mogoče tudi Nexen N-Fera SU1.
Zdej ne gre se mi da prišparam vsak cent pri gumah, ampak glede na prebrano imam občutek da pri Contineltalkah gre ogromno za samo ime in dejanske zmogljivosti ob vsakodnevni do dinamični vožnji niso nič drugačne od prej omenjenih (da ne omenim, kakšna je obraba Continentalk) ...
Za mnenja in nasvete ... hvala =P

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a weasel So feb 08, 2014 11:17 am

Sicer sem imel RS2, ki so bile super sploh v dežju (avto ni imel ESP-ja). Mislim, da so RS3 zelo dobra izbira.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Ne feb 23, 2014 8:54 am

Pozdrav !

No po prvem letu lastništva smo opravili prvi servis in ker do sedaj servisna zgodovina ni bla znana je bil servis mal bol obsežnejši.
Zamenjano je blo:
- olje
- vodna črpalka
- jermen vodne črpalke
- zračni filter
- oljni filter
- napenjalna koleščka jermena vodne črpalke
- hladilna tekočina
- brisalci

Pred tem so bli zamenjani še prednji diski + ploščice, tako da upam, da bo zdaj za neki cajta mir =P

Načrti za naprej ?
- Poliranje
- Menjava prednjih luči (prozorni smerokazi)
- Alu stopalke (že naročeno)
- Sticker bomb (da se prekrije praska na prednjem desnem odbijaču in pokrovu za gorivo).
- Obstaja tudi verjetnost za nižanje -35mm

Drgač pa sprejemam mnenja glede sticker bomb =P (še sam nisem 100% za prednji odbijač =P )

Razmišljam tudi v smeri xnenon kit-a (ampak izključno samo za dolge žaromete), ker navadne žarnice svetijo porazno (mogoče tudi zaradi slabšega stanja prednjih žarometov, čeprav na tehničnem so rekli, da je BP). Kakršna koli mnenja in nasveti dobrodošli.

LP
Matej
Priponke
sportka servis 2014.jpg
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Če maj 28, 2015 4:34 pm

No tko :)

Po dolgem času se spet javljamo ;)

Avto še vedno odlično služi svojemu namenu, čeprav je zadnje čase bolj redko v uporabi.
Na koncu sem se odloču za RainSport 3 gume in jih lahko samo pohvalim in prehvalim, za ta denar super zadeva.

Se je pa par dni nazaj avto odloču da gre sam na ''low rider'' izgled - pregnila sta zadnji dve vzmeti.
Ker pa nočem, da so stvari napol narejene in je seveda varnost na prvem mestu sem se odloču, da zamenjam vse 4 vzmeti in mam mir za neki cajta.

Tko, da danes je pršu tale paket ...

Slika

Slika

H&R vzmeti -35mm

In glede na to, da sem zdej že lepe dinarčke vložu v avto sem se odloču, da ne gre nikol v prodajo (vsaj ni v planu), tko da se bo mal bol konkretno zrihtu :)
Saniralo se bo rjo, avto spoliralo in zavore mal prebalvalo.

Tko, da ... stay tuned ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a tr00per Če maj 28, 2015 4:57 pm

:pivo :pivo sej tehle raketk pr nas ni kej dost, ne? lepa odločitev :)
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Ta hudoben dvočjek - Ford SportKa

Napisal/-a Matey_ Če feb 04, 2016 12:24 pm

Pozdrav vsem skupaj.

Kljub temu, da sem mel velike načrte za avto mi jo je usoda mal zagodla.

Prišlo je do okvare motorja (sumim, da dela samo na ''3''), odpovedalo je daljinsko zaklepanje. Z leti se je nabralo pe nekaj težav, ki sem jih imel namen odpravit ampak zaradi trenutnega finančnega stanja to ni več mogoče.

V času mojega lastništva sem za avto lepo skrbel, narejeno so 3 servisi - prvi je bil ''komplet'', kjer so se zamenjali jermeni, napenjalci, svečke, vsi filtri, olje, zamenjal sem tudi prednje diske in zavorne ploščice (Brembo), menjana je prednja desna luč (ker je bila stara preveč zbledena), zamenjane so vse 4 vzmeti in še kaj se najde. V glavnem se je za avto skrbelo kot se zagre.

Ampak kot omenjeno, je sedaj avto v okvari, sicer vžge in pelje, ampak se sliši, da je okvara, prav tako je izgubil moč.

Ker sem v avto preveč vložil in mi pomeni nekaj več kot samo prevoz od A do B, bi mu rad našel dom pri nekom, ki ga bo pripravljen spet spravt na cesto (ali na pisto ;P ).

Cene v tujini se gibajo med 2000 in 4000€ za dober primerek, za dotičen avto pa bi se dogovorili ob ogledu oz. lahko preko PM - sprejemam realne ponudbe.

Avto bi rad prodal, ker potrebujem tudi nadomesten prevoz ne bom ga pa podaril.

Kupec dobi avto na zimskih jeklenih platiščih (14'') s pnevmatikami Continental TS830 in letna 16'' original platišča z Unirojal RainSport 3 pnevmatikami.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov