Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a airmike To dec 13, 2011 9:06 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:da za vsakodnevno zadevo definitivno...govorimo ko je dz, sneg, mrzlo itd... pustmo dirkalisca in slajke ki marsikej prenesejo

http://www.youtube.com/watch?v=fYmidM7fMSs evo en cist simpl test v vremeskih pogojih.... fokus ni spravil nic na cesto


Sej pa se ne speljuje nonstop na polno al se? Med vsakodnevno vožnjo govorim...tud po mokrem in po snegu....
 
Uporabniški avatar
MATEJQMX
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: So jun 19, 2010 7:34 am

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a MATEJQMX To dec 13, 2011 9:07 pm

Spet tema kdo ima daljšega... :roll:

Drugače pa pošten ST, fajn ga rihtej in uživi v vožnji =P
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a _B3yBo_ To dec 13, 2011 9:09 pm

zanc k sm ga vozu pa je bilo malo vlazno-mokro... das gas v drugi pa neprenese moci na cesto, das gas v tretji pa spet vrti....to je recmo ko gres prehitevat...
Slika
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a airmike To dec 13, 2011 9:10 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:zanc k sm ga vozu pa je bilo malo vlazno-mokro... das gas v drugi pa neprenese moci na cesto, das gas v tretji pa spet vrti....to je recmo ko gres prehitevat...


Je bil že mapiran? Nižan? Gume? Več dejavnikov je....
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a _B3yBo_ To dec 13, 2011 9:13 pm

glej brezveze diplomsko delat...

drugace je avtocek odlicen in prava mala igraca, v sedezih se odlicno sedi, volan daje povno enih informaci, povno opreme, odlicen zvok in pokanje iz auspuha, lepo se salta itd...
Slika
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a BoneS To dec 13, 2011 9:19 pm

Hud stroj (mrcina). Naj ti dobr sluzi. Pa cimvec slecenih gum :twisted: 8)
Slika
 
xxseby
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 18, 2007 10:29 pm
Kraj: medvode/pirnice

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a xxseby To dec 13, 2011 9:35 pm

:pop: :pop: in spet se je tema spremenila v kreganje :woohoo :woohoo
Just checking....... ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a TrijoAdijo To dec 13, 2011 9:37 pm

Koja primerjava :lol:

Torej...še enkrat: torej tudi mondeo in s-max nista primerna za vsakodnevno vožnjo? (225KM na FWD)? :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a FLINK To dec 13, 2011 9:43 pm

Ferrari s 500KM+ bi moral imeti kaksnih 5 parov koles, da bi bil normalen za vsakodnevno voznjo :lol: :lol:

Pa kak bmw M ali mercedes AMG....haha, svasta.
:)
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a Drocky To dec 13, 2011 9:55 pm

Hud strojček. Dopade se mi ker ima pet vrat in pa barva mi je ta najlepša :)

_B3yBo_ je napisal/-a:drugace je avtocek odlicen in prava mala igraca, v sedezih se odlicno sedi, volan daje povno enih informaci, povno opreme, odlicen zvok in pokanje iz auspuha, lepo se salta itd...
si se le naučil kak je treba avto komentirat :vc
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Matjaz46
Uporabnik
 
Prispevkov: 839
Pridružen: So feb 17, 2007 1:58 am
Kraj: Maribor

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a Matjaz46 To dec 13, 2011 10:03 pm

Tukaj je moj graf od SKNa, da sem jim hotel pokazat sem meril pri tunercu in rsru, ker mi je od od skna rekel da pri rsru valji kao niso kazali prav.
Torej po vsej verjetnosti so tebi naredili isto, navora 460-500, konjev samo 265. Veš,da pri takšnih številkah sklopka ne bo zdržala niti menjalnik.
najdel sem samo od tunerca vendar od rsra je bil identičen, samo navora je bilo še malo več.
Graf, ST.jpg
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 To dec 13, 2011 11:15 pm

Huh... 470 navora pa res ne rabim.. niti nočem... na njihovi strani je napisano 380 kar je popolnoma dovolj.. čeprav mislim da jih bi moral imeti moj ex S3 cca 380 ob podobnih konjih na manjšem motorju.. upajmo da bo vse ok... v soboto bi morali imeti dyno day pa je žal odpadel. Sam pa ne grem merit. Sem bi pa pri Elkroniki v črnučah popolnoma zadovoljen, ko sem meril tam golfa... 135konjev in pa 200Nm od 2000 obratov do 5000 .. :D kar potrjuje podatke iz knjigice.

Sicer pa ponavljam. Avto je bil serijski popolnoma zadušen in očitno je bilo, da je nekaj narobe. Sedaj z čipom stvar dela normalno, navora je toliko kot ga od 5 valjnika z turbom se tudi pričakuje.

Še vedno pa podpiram B3ybota za sprednji pogon.. kolikor ima konjev ST je popolnoma preveč za sprednji pogon in ob zmanjšanem gripu (slab asfalt, mokro, ali bognedaj sneg) se vse pretvori v vrtenje v prazno. Vsi tisti ki temu nasprotujete imate lahko svoje menenje, vendar vrtenje v prazno na AC v 3. prestavi pri cca 110kmh je popolnoma brezvezno. Gume so gor nove oz zelo malo rabljene Goodyear zimske na originalnih 18 col platiščih in je pomanjkanje gripa močno opazno.
Pred časom sem imel tudi možnost voziti 300 konjsko ibizo, ki je pri 60 v 3. prestavi puščala "kače" za sabo. In pa v petek sem se pogovarjal z lastnikom focusa RS (izpuh, čip) in je rekel sam, da je že ob dežju težko obvladajoč avto. Ko je cesta suha je sicer odično, ampak ... mokra cesta je pa hudič. Da se voziti tudi brez vrtenja v prazno z STjem, vendar ga je potrebno se fajn navadit.

Sicer pa imam avto za prebroditev parih mesecev, potem grem nazaj na VAG skupino. Kljub temu da je tale odličen. Tisti ki bo pa ta avto vzel, bo pa kupil zelo soliden avto. ;)
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 To dec 13, 2011 11:43 pm

evo.. tako naj bi šel čipan ST z drugim zračnim filtrom

http://www.youtube.com/watch?v=SH40BC-k ... er&list=UL


pa še original

http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... AK25gZpzAQ


lp
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a snikerson Sr dec 14, 2011 12:25 am

zakaj pa si sploh menjal avto, tista črna trojka je bla porihtana v nulo... pa še v kratkem boš šov nazaj na vag :D ...zakaj pol ta kratka "st" postojanka? al me že preveč firbec matra :D
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a simply Sr dec 14, 2011 2:34 am

Da se voziti tudi brez vrtenja v prazno z STjem, vendar ga je potrebno se fajn navadit


Da se voziti popolnoma normalno tudi po mokrem.
Videl sem 2 STja na Pokljuki in 1 na Rogli, pa je bila cesta zasnežena.

Nekaterih pa res ne razumem. Če se ne počutiš varno pač ne greš prehitevat.

Lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 14, 2011 4:21 am

simply je napisal/-a:
Da se voziti tudi brez vrtenja v prazno z STjem, vendar ga je potrebno se fajn navadit


Da se voziti popolnoma normalno tudi po mokrem.
Videl sem 2 STja na Pokljuki in 1 na Rogli, pa je bila cesta zasnežena.

Nekaterih pa res ne razumem. Če se ne počutiš varno pač ne greš prehitevat.

Lp



Itak da se da. Sam sem bil na testni vožnji z ST-jem, pa je šlo brez problema po mokrem. Poznam frajerja, ki si lasti RS-a, ki ga ne vozi samo ob sončnih nedeljah, pa nima nobenih težav z vožnjo. Je pa res, da zna vozit 305KM z glavo, ne pa tako kot nekateri, ki vozijo švohnejše mlinčke po principu: Ali je pedal za gas v podnu al pa čisto spuščen.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 14, 2011 5:23 am

Ja saj dalo bi se tudi s 500KM na fwd avtu vozit brez zdrsovanja, ampak kaj ti bo taka konjenica, če je pol skoraj nikoli ne moreš spravit na cesto? V Sloveniji je pa itak precej takih cest, kjer moram še s čipanim 1.9 TDI bit previden na gasu in je awd toliko bolj dobrodošel.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 Sr dec 14, 2011 8:26 am

snikerson je napisal/-a:zakaj pa si sploh menjal avto, tista črna trojka je bla porihtana v nulo... pa še v kratkem boš šov nazaj na vag :D ...zakaj pol ta kratka "st" postojanka? al me že preveč firbec matra :D


moj S3 je bil rdeč :)

in pa.. ko enkrat si lastiš avto z AWD je ista konjenica na FWD lahko vpršaljiva. Že pri AWD zna ASR hitro popravljati, pri kakšnih hitrih izstopih iz ovinkov. Kaj šele tukaj. Sicer je pa Beybo dal gor odličen filmček o FWDju. In naslednji avto bo spet FWD, samo z manjšimi konjčki.

STja sem si ogledoval še ko sem imel fabijo RS in nikakor ni šlo finančno čez. Sedaj sem pa imel možnost priti do solidnega STja da dober denar in sem ga pač kupil. Želja je spet nov avto, samo ga ne mislim kupiti zadnjega meseca v letu, ker vem, da to ni ravno pametno.

lp
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a a_sist Sr dec 14, 2011 9:39 am

mito155 je napisal/-a:Želja je spet nov avto, samo ga ne mislim kupiti zadnjega meseca v letu, ker vem, da to ni ravno pametno.


eeem? Lahko to malo obrazložiš?
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 Sr dec 14, 2011 10:06 am

a_sist je napisal/-a:
mito155 je napisal/-a:Želja je spet nov avto, samo ga ne mislim kupiti zadnjega meseca v letu, ker vem, da to ni ravno pametno.


eeem? Lahko to malo obrazložiš?


lahko... ponavadi se naveličam vozila v cca pol leta. če kupim avto ta mesec bo 12/2011.. ko ga bom prodajal bodo vsi razmišljali da je avto 1 leto star. ;) Tako ga vzemem v prvih mesecih novega leta. In imaš celo leto čas ;) ... mogoče malce drugače, ampak dejansko tako ljudje razmišljajo.

lp
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov