Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe okt 17, 2014 2:29 pm

Suicidal je napisal/-a:Ful dobr :) vse pohvale.



Hvala lepa spremljaj še naprej, sledi projekt obnove armaturke in prtljažnika v celoti.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So okt 18, 2014 7:30 pm

Prosim za mnenje o teh individualnih letvicah. niso orginal in ne iščem orginala. iščem nekaj kar nima nihče, zato prosim lepo če lahko debata teče v smeri mnenja, predloga itd.. na nivoju. Še enkrat ponavljam ne iščem orginala ne iščem paper natul letvic ker mi niso všeč, skratka noben les od bmw mi ni všeč.
Na netu sem našel tole idejo, ki se mi je motala v glavi ampak nisem vedel kako to izpade v avtu. Notranjost v tem avtu je črna mogoče je avto samo bel, ne najdem drugih fotog. tega avtomobila.
Slika

Namreč les v svojem avtomobilu bi rad zamenjal oziroma foliral v neko individualno folijo.
V oko mi je padla tale ideja zgoraj ampak samo z rdečimi odtenki in ne belimi. Imam tudi idejo, da bi mi umetnica iz mojega stan. bloka kjer živim s painbrushem narisala individualen vzorec v obliki korenin.

Recimo takšen vzorec
Slika

Hvala

Dani
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a weasel Ne okt 19, 2014 10:22 am

Nekaj takega, kot je zadnji vzorec bi pričakoval v Fiat Bravo '98 TUNING SPORT TEAM izvedbi (torej v tem primeru ni individualnosti...).

Moj predlog je, da bodi pazljiv, ker lahko samo s temi letvicami čisto uničiš notranjost, odločitev je pa itak tvoja.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a AssKicker Ne okt 19, 2014 7:15 pm

Tudi meni se zdi tvoj bmw top, ampak s telimi letvicami bi pa popolnoma uničil notranjost. Kaj takega gre v kako hondo od kakega 20-letnega mulca, bmw si pa le zasluži nekaj več elegance. Jaz bi vseeno ostal pri lesu, ali pa če že mora bit nekaj posebnega, bi mogoče oblekel v beli carbon.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a srcnik Ne okt 19, 2014 7:47 pm

bunny01 je napisal/-a:Slika

Dani


Slučajno veš kaj so tole zaeni sedeži? izgledajo top.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Bat_zajla Ne okt 19, 2014 8:12 pm

srcnik je napisal/-a:
bunny01 je napisal/-a:Slika

Dani


Slučajno veš kaj so tole zaeni sedeži? izgledajo top.


Športni sedeži od e39.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Falco_ Po okt 20, 2014 1:32 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:
bunny01 je napisal/-a:Slika

Dani


Slučajno veš kaj so tole zaeni sedeži? izgledajo top.


Športni sedeži od e39.



preoblečeni v mercedesovo usnje
When life speeds by... downshift.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 To okt 21, 2014 12:19 pm

AssKicker je napisal/-a:Tudi meni se zdi tvoj bmw top, ampak s telimi letvicami bi pa popolnoma uničil notranjost. Kaj takega gre v kako hondo od kakega 20-letnega mulca, bmw si pa le zasluži nekaj več elegance. Jaz bi vseeno ostal pri lesu, ali pa če že mora bit nekaj posebnega, bi mogoče oblekel v beli carbon.



Upri se običajnemu js pravim. :mrgreen:
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe okt 24, 2014 10:54 am

Vgradnja dvojnih stekel. :mrgreen: Evo nekaj fotografij in razlage.
Slika
Tako sedaj izgleda na voznikovi strani. Steklo je prepoznavno po svojem debelem črnem zunanjem robu približno 1,5 cm.
Slika

Tako pa izgleda navadna orginalna šajba-steklo. Razlika v debelini je očitna. Navadno steklo je dbelo 4mm.
Slika
Dvojno steklo pa je debelo 10 mm.
Slika
Slika
Slika
Slika
Najbolj pomembna pa je gumica okrog stekla.
Slika
Slika

Gumico okrog stekla je potrebno snet iz druge šajbe in dat na nov avto. Pomembno je to, da je gumico potrebno res dobro notri potisniti in zravnati z vrati s plehom. Nekaj krat jo je potrebno dobro notri potlačiti in večkrat preveriti, ker ko je gumica enkrat 10 let v eni poziciji v avtu in se potem izvleče ven je oblikovana po obliki prejšnjih vrat. Vrata so ista ampak kljub temu ko smo gumico dali v moja vrata ni lepo sedla ker enostavno ni bilo isto ležišče. Zato bo potrebno verjetno še nekaj dni tednov in večkrat odpiranje in zapiranje stekla da se lepo notri uleže.
Steklo mora lepo brez upora drseti po gumici ker v primeru da ne drsi in da se čuti upor elektro motorja nekaj ne štima z gumico.

Razlika v tako omenjeni gumici je ta, da je pri navadnih steklih gumica na oko podobna gumici dvojnih stekel ampak je debelejša in narejena polkrožno kar se čuti v zgornjem delu.
Gumica na dvojnih steklih pa je na oko tudi podobna navadni gumici ampak je tanjša in je ravna ni narejena na polkrog, to pa zato ker je steklo pač debelejše.

Če bo kdo to kdaj montiral je na koncu pomembna še uravnava spodaj na dveh vodilih. Treba je nekako večkrat steklo zravnati in popraviti lego wasserwaga. Okno nekaj krat zapret in odpret ter spodaj steklo dvigati ali spuščati na eni strani dokler se ne dobi ravna lega in da se steklo dejansko zapre do konca, drugače se spredaj ne zapre do konca in je luknja vmes. to vzame največ časa.

Je pa dvojno steklo tonirano tako kot navadno in je dosti trdnejše tudi na trkanje po njem saj se res čuti da je debelejše. Verjetno je tudi težje vlomiti skozi njega, bolje da ne vem tega.

Če bo koga kaj še zanimalo v zvezi s tem naj vpraša. Ko bo montaža še zadnjih stekel javim kje so tam morebitne težave. Za sprednja sedaj vemo kako in kaj.
Na zadnjih stekli pa sem v tujih forumih prebral, da je potrebno zadnje malo trikotno steklo na karavanu pa tudi na limuzini odrezati ven in ga zamenjati z drugim. to je najbolje da naredi kak ličar ali pa če zna kdo to sam narediti. Potrebno ga je nazaj zalepiti z lepilom za stekla.
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Blinder Pe okt 24, 2014 11:00 am

Zakaj pa si dal debelejša stekla? Če že, bi dal tanjša, da prihraniš nekaj na teži.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe okt 24, 2014 11:37 am

*
Pri montažah tesnil je kaj v rabi CRC SILIKONSKI SPREJ, da lažje zdrsne v ležišče ... ali morda se uporablja glicerin ?

Hvala za info.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a tr00per Pe okt 24, 2014 12:59 pm

tisto okrog vzorcev.... po svojem je meni nekako bolj všeč verzija letvic iz bemfla na sliki, sam če se ne motim imaš ti rdeč strop, ne? bi mogoče torej vzel tak vzorec, kot si ga dal, ampak belo zamenjal za rdečo? nekaj na to temo skratka..
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So okt 25, 2014 11:36 pm

Blinder je napisal/-a:Zakaj pa si dal debelejša stekla? Če že, bi dal tanjša, da prihraniš nekaj na teži.


Zato, ker so debeljša stekla bolj izolativna, manj hrupa je v kabini poleti je manjša vročina in ker je cool ker tega skoraj nihče v e39 nima :mrgreen:
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So okt 25, 2014 11:36 pm

Nikola_Tesla je napisal/-a:*
Pri montažah tesnil je kaj v rabi CRC SILIKONSKI SPREJ, da lažje zdrsne v ležišče ... ali morda se uporablja glicerin ?

Hvala za info.


ničesar, nobenga spreja nismo uporabljali.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Ne okt 26, 2014 8:10 pm

tr00per je napisal/-a:tisto okrog vzorcev.... po svojem je meni nekako bolj všeč verzija letvic iz bemfla na sliki, sam če se ne motim imaš ti rdeč strop, ne? bi mogoče torej vzel tak vzorec, kot si ga dal, ampak belo zamenjal za rdečo? nekaj na to temo skratka..


upri se običajnemu :mrgreen:

Iščem nekaj kar bi bilo v povezavi z rdečo barvo.
www.obnovi-volan.si
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a AssKicker Po okt 27, 2014 9:00 pm

češnjev les, mahagonij.. :P
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe okt 31, 2014 10:28 pm

Ker usnja ne morem spraviti na airbag in ga tudi nebi sem svoj airbag obnovil v drug material alkantaro, črne barve takšno kot na tapetah na vratih.

Za oblačenje sem s odločil predvsem zaradi estetskih popravkom airbaga. Na zgornji strani sem na airbagu kjer so tipke za radio in tempomat imel plast airbaga izrabljeno od prstov, tako da je bila že gladka. Na eni strani je emblem za trobljo -trobenta bil že izrabljen ,vmes mi je emblem na sredini razpadel od znotraj torej orginal emblem bmw se je pričel luščiti. Vmes sem ga popravil tako da sem ga prelepil ampak airbag pa me je motil vse skozi.

Airbag sem snel dol, v celoti sem ga pobrusil, odstranil embleme trobente na levi in desni strani zgoraj, ter odstranil napis airbag srs na sredini spodaj. Orginal emblem bmw na sredini sem odstranil na silo in z rezanjem, ker je s tremi kraki zavihan v notranjost airbaga. Odvečne robove sem pobrusil.
Nato sem vzel material in ga zalepil na airbag ter oblikoval vdolbine, ki so bile prej na airbagu, tako da airbag nebi bil pust in raven po oblačenju.
Na koncu sem ponovno vgradil bmw emblem na sredino.
In zadeva sedaj izgleda takole.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a primozek68 Pe okt 31, 2014 11:07 pm

Nope...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a srcnik Pe okt 31, 2014 11:32 pm

Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Cefizelj Pe okt 31, 2014 11:34 pm

srcnik je napisal/-a:Izgleda bolje, samo kaj pa funkionalnost?


Sem tudi jest o tem razmišljal.... kako naj bi se sedaj airbag odprl?
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov