Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 So mar 16, 2013 8:46 am

Pred hišo stoji tale karavan. Ni več nov, je pa zelo uporaben in odlično ohranjen in vzdrževan.
Kupljen 12/2002 nekje v Nemčiji in uvožen v Slovenijo 2006.
Oprema je Initiale, menjalnik multitronic. Prevoženih 170 000 km.


Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a BoneS So mar 16, 2013 1:54 pm

Videt je zelo lep.
Si imel kaj tezav z njim?
Slika
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Ne mar 17, 2013 11:19 am

BoneS je napisal/-a:Videt je zelo lep.
Si imel kaj tezav z njim?


Večjih težav v obdobju 2 mesecev odkar ga vozim ni bilo. Največja težava so senzorji za tlak v gumah, ki baje skoz crkujejo, še posebej v zimskem času.
Menjal sem par žarnic v kabini, opravil redni servis, ostalo pa v rokih.
Upam ,da mi bo še dolgo tako lepo "predel".
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a BoneS Ne mar 17, 2013 12:25 pm

janez80 je napisal/-a:
BoneS je napisal/-a:Videt je zelo lep.
Si imel kaj tezav z njim?


Večjih težav v obdobju 2 mesecev odkar ga vozim ni bilo. Največja težava so senzorji za tlak v gumah, ki baje skoz crkujejo, še posebej v zimskem času.
Menjal sem par žarnic v kabini, opravil redni servis, ostalo pa v rokih.
Upam ,da mi bo še dolgo tako lepo "predel".


Super res. Srecno voznjo se naprej. So se kaksni plani za naprej?
Slika
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Ne mar 17, 2013 8:11 pm

BoneS je napisal/-a:
janez80 je napisal/-a:
BoneS je napisal/-a:Videt je zelo lep.
Si imel kaj tezav z njim?


Večjih težav v obdobju 2 mesecev odkar ga vozim ni bilo. Največja težava so senzorji za tlak v gumah, ki baje skoz crkujejo, še posebej v zimskem času.
Menjal sem par žarnic v kabini, opravil redni servis, ostalo pa v rokih.
Upam ,da mi bo še dolgo tako lepo "predel".


Super res. Srecno voznjo se naprej. So se kaksni plani za naprej?


Mogoče plin, avtopriklop. :shock:
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1387
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a thunderbolt Ne mar 17, 2013 8:43 pm

Hmm, danes okoli pol petih sem videl identično laguno v Litiji - a si bil to ti slučajno?
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Ne mar 17, 2013 10:05 pm

thunderbolt je napisal/-a:Hmm, danes okoli pol petih sem videl identično laguno v Litiji - a si bil to ti slučajno?

Nisem bil pravi :roll: :lol:
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Po maj 13, 2013 2:00 pm

Da malo osvežim trenutno stanje.V dobi 4 mesecev in prevoženimi 6000 km se je pričelo "tipično" Renaultovo sranje... ... ki pa smo ga vajeni opazovat iz vesolja, poleg Kitajskega zidu... :lol:

Na servo črpalki je pričelo puščati olje(kot kaže je semering). Levi voznikov mehanizem za pomik stekla je fuč.
Elastična mufna na izpuhu je tudi "pregorela". Menjave parkirne žarnice ni omembe vredno , pa vseeno.
Drugo je brez posebnosti, avto še vedno v normalni dnevni uporabi.
Naj omenim le to ,da sem porabo prilagodil stanju denarnice in sem jo spravil (v povprečju 1000 km) na 8,2l/100 km, kar je za 2.0 16V motor z 99kw in avtomatskim menjalnikom dober rezultat. :)
Ta teden bodo javljene napake odpravljene, prav tako tudi tehnični pregled.

Sem imel par mesecev avto naprodaj oz. sem ga hotel zamenjati za disla pa bo ostal doma.
Za 2000€ bom spet dobil neko staro jajco, ki bo imela še več pomanklljivosti.
Zanima me le, če kdo ve zakaj oprema Initiale ne premore navigacije( vse ostalo opremo imam).
In ,če bi se kdo upal pomagat pri vgradnji GPS navigacije iz podobne Lagune z opremo Privilege?
Kaj več napišem, ko bo tehnični za mano. :arrow:
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a BoneS Po maj 13, 2013 5:31 pm

8,2 poraba? :shock: Dobr jo merkas. Men moja kanta tolk pod nadstreskom spije :lol:
Kar se pa okvar tice-ni se tako hudo. Men so svojcas na renoju crkvale vzigalne tuljave, lezaji in nosilci motorja. Drugace pa so bili bencinarji vedno "hvalezni" motorji.
Sicer je dizel (nafta) res cenejs-ampak pri tem avtu tocn ves kaj imas-sam si napisal-lahko se dobr zafrknes, lahko pa tudi ne. King1 ima dizlarko, pa je imel sreco ali pa zna avto cuvat, saj do zdej ni imel nekih hujsih okvar.
Slika
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Po maj 13, 2013 6:55 pm

BoneS a ti maš bencinarja? Kak motor, oprema?
ja 8,2 je povprečje ob res "lahki" nogi, drgač jo lahk nabijem tud na 15, če se mi zahoče :lol:
Povej kaj pa zadnje preme? Baje, da so "neuničljive" :lol: Sem imel namen europrklop gor ruknit pa mi nekako ni...
Itak psa z 85 kg zadaj vozim in me skrbi ,da bo že tam kaj počlo :shock:
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a BoneS Po maj 13, 2013 8:39 pm

janez80 je napisal/-a:BoneS a ti maš bencinarja? Kak motor, oprema?
ja 8,2 je povprečje ob res "lahki" nogi, drgač jo lahk nabijem tud na 15, če se mi zahoče :lol:
Povej kaj pa zadnje preme? Baje, da so "neuničljive" :lol: Sem imel namen europrklop gor ruknit pa mi nekako ni...
Itak psa z 85 kg zadaj vozim in me skrbi ,da bo že tam kaj počlo :shock:


Mitsubishi lancer, motor pa 1.8 MIVEC konjev okol 143. Trenutno zre na kratke relacije 11+, s tem, da sem ga v zadnjem tednu s 100 oktancem spravu na 9.
Si bom tak mogu (cist resn) skuterja umislt :mrgreen:
Za zadnje preme nisem slisal, da bi bile tezavne. Tak da pomojem bi lahko dau priklop gor-kaj pa bos vlacil?
Aja pri mojem renoju se je pr 112000 km "razletela" jermenica. K srec sem slisal prav cas, da nekaj ni v redu z avtom.
Drugace mi je res dobro sluzu, lezaji so bli pocen, vzigalne tuljave sm pa menjavu tolk casa, dokler mi en mojster na enem druge reno servisu priporocil BERUJEVE. Te so drzale do prodaje avta.

Off: kaksnga psa pa mas to? Bernardinca?
Slika
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Po maj 13, 2013 8:55 pm

Če si omislim avtopriklop kaj težkega ziher ne( v mislim mam navadno prkolco, ne kake avtovleke).
Sj veš kak je ,če bajto rihtaš... vedno treba kak žakl domo pripeljat, kak zaboj piva,... :lol:
Ja mene je ravno to strah ,da bo začela elektronika crkvat(tuljave, računalnik, ipd). Avto je že 10 + let in ponavadi se takrat prične.

Off: Bernardinc je preveč kosmat :lol: Že pr puncah ne maramo dlak pljuvat, kaj šele,da bi tako kepo dlake v avtu vozu :roll: Še sreča,da je usnje in se hitro posesa. Tole mam doma---->Slika

P.S. Sem še kar velik v Celju... Se boma enkrat dobla na kaki kavi,da preveriš "dlake" v živo :lol:
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a BoneS To maj 14, 2013 6:43 am

janez80 je napisal/-a:Če si omislim avtopriklop kaj težkega ziher ne( v mislim mam navadno prkolco, ne kake avtovleke).
Sj veš kak je ,če bajto rihtaš... vedno treba kak žakl domo pripeljat, kak zaboj piva,... :lol:
Ja mene je ravno to strah ,da bo začela elektronika crkvat(tuljave, računalnik, ipd). Avto je že 10 + let in ponavadi se takrat prične.

Off: Bernardinc je preveč kosmat :lol: Že pr puncah ne maramo dlak pljuvat, kaj šele,da bi tako kepo dlake v avtu vozu :roll: Še sreča,da je usnje in se hitro posesa. Tole mam doma---->Slika

P.S. Sem še kar velik v Celju... Se boma enkrat dobla na kaki kavi,da preveriš "dlake" v živo :lol:


Haha, ja te cist razumem. Pira ne sme zmanjkat :mrgreen:
Kar se elektronike tice-te nima bit kej strah. Tuljave crkujejo po dve na enkrat. 4 imas. To je edino, ki bi lahko crknalo.
Kolk kilometrov pa delas dnevno? Sicer dizlaši od renoja so res šparovčki (to ti lahko King1 iz prve roke pove), sam tam so turbine, šobe ipd. Je pa res, če avto merkaš, redno servisiraš, dočaka tut do zavidljivo starost.

Uf, kar se pa zverine na sliki tiče - dobra izbira. :D Svojčas bom imel tut jaz neki podobnega. Sploh moja je navdušena nad večjimi psi. Meni so bolj ušeč ala border colii, avstralski, nemški ali švicarski ovčarji. Je pa res, da so "kosmati". Dlak za izvoz.

Za kofe komot, čez vikend sem v rodni savinjski, čez teden namreč delam v Lj.
Slika
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 Sr maj 15, 2013 8:45 am

Dnevno delam.... Hja odvisno- včasih 50, drugič 200+ Računaj na cca. 1300-1500 km mesečno.
In ,če preračunaš vzdrževanje disla (šobe, turbina) dam raje tiste par € več za bencin. Manj smrdi, manj mastne in spolzke ceste, manj neprijetnih vonjav v avtu , pa še kaj dobrega se lahko najde. Kaj pa vem vsak svoje hvali in ,da bi tisti smrad tankal zarad bolj poceni vožnje? Potlej si raje kolo kupim pa dobro gonim.
Za psa pa javi... Moj je pravkar postal "nedevica" in v roku 2 mesecev bodo mali na obzorju :lol:
Ti bom kak dan ,dva prej javil ,ko sem prguncam v savinjsko dolino. Ti napišem zs
LP
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a BoneS Sr maj 15, 2013 5:39 pm

janez80 je napisal/-a:Dnevno delam.... Hja odvisno- včasih 50, drugič 200+ Računaj na cca. 1300-1500 km mesečno.
In ,če preračunaš vzdrževanje disla (šobe, turbina) dam raje tiste par € več za bencin. Manj smrdi, manj mastne in spolzke ceste, manj neprijetnih vonjav v avtu , pa še kaj dobrega se lahko najde. Kaj pa vem vsak svoje hvali in ,da bi tisti smrad tankal zarad bolj poceni vožnje? Potlej si raje kolo kupim pa dobro gonim.
Za psa pa javi... Moj je pravkar postal "nedevica" in v roku 2 mesecev bodo mali na obzorju :lol:
Ti bom kak dan ,dva prej javil ,ko sem prguncam v savinjsko dolino. Ti napišem zs
LP

Te razumem popolnoma. Prej sem imel dizla, ki je v povprecju pil 8. Za izredna popravila (govorim v zadnjih dveh letih) sem dal okoli 2000evrov. Pa se sobe bi bilo treba obnovit. sem prodal pa nabavu bencinca.
zdej pa tedensko delam tolk kilometrov, kot sem jih v prejsnji sluzbi dnevno =P
Uf okol zverine nebi smel tega napisat-moja punca si ze dou zeli tocno taksnga kuzka in enake barve :D
Slika
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 To maj 28, 2013 7:35 pm

Tehnični pregled opravljen. Seveda brez napak in vse brezhibno, kar je za tak letnik skoraj presenetljivo :D
Zamenjal sem stvari ,ki sem jih že omenil. Mehanizem za odpiranje šip bo počakal do naslednjega meseca-cena uspeha zavarovanja :lol:
Preventivno sem menjal še stabilizator, filtre(zračni ,oljni, filter kabine,bencin, kabina).
Vse je šlo po načrtih samo za pranje , sesanje in poliranje se ne najde tapravo vreme :roll:
Imel sem tudi resnega kupca za 2500€, vendar sem se odločil, da avto ostane doma... Naslednji mesec pridejo gume 225/55/15 znamke GoodYear.Več v nadaljevanju :arrow:
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a King1 To maj 28, 2013 8:22 pm

janez80 je napisal/-a: Naslednji mesec pridejo gume 225/55/15


Tole pa ne bo prov.... Si se zmotil.

lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a ~toMmy~ To maj 28, 2013 8:29 pm

janez80 je napisal/-a:Tehnični pregled opravljen. Seveda brez napak in vse brezhibno, kar je za tak letnik skoraj presenetljivo :D


Za dobro vzdrževan avto pa to res ni presenetljivo, prej bi bilo, če bi imel napake.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a janez80 To maj 28, 2013 9:29 pm

King maš prav... tiskarski škrat 16 col :lol:
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Renault Laguna Grandtour 2.0 16V Initiale

Napisal/-a King1 To maj 28, 2013 10:20 pm

janez80 je napisal/-a:King maš prav... tiskarski škrat 16 col :lol:


Pa ne sam to... niso 225/55 r16 ampak 205/55r16. Jest pa imam 225/45 r17. To sta uradni dimenziji za laguno dve. ;)

lp
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov