Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a hahehihoh Pe dec 26, 2014 8:04 pm

Super. Zdaj je zrihtan v nulo in ga lahko prodaš. :D
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a sasocar123 Pe dec 26, 2014 8:07 pm

Bravo ! :bow
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a J.McLane To dec 30, 2014 10:54 am

Patrik_A3 je napisal/-a:Priprave na zimski kemping v polnem teku!

...

Slike iz novoletnega campinga bom prilepil, ko se vrnem nazaj :D


Kam pa greš to in kakšne temperature bodo? Da ne boš kje zmrznil :D

Poročaj malo kako bo s kondenzom, ker to zna biti kar problem.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 Pe jan 09, 2015 2:02 pm

par spominskih slik iz novoletnega kampinga. Izlet je bil super, le burja je zagrenila vso vzdušje saj je bičalo kombija celi čas z sunki 180-200km/h,da ga je pozibavalo v eno.

No slike iz poti itd.

Štartala sma iz Maribora čez mejni prehod gruškovje ter mimo Zagreba

Slika

Slika


za Brinje-m iz avtoceste dol čez gorski prelaz do kraja Senj

Slika

Slika

ko sem na vrhu hotel nardit slikico je bil veter tako močan da mi je skoraj vrata snelo iz pantov ko sem jih odprl, tako da sem moral kombija okrog obrnit da je v kontra pihalo

Slika

prvi pogled na morje

Slika

od kraja Senj sma pot nadaljevala po jadranski magestrali. super cesta, sploh sedaj ko ni bilo prometa.

Slika

vmes sma še se tudi ustavila v eni izmed "vasic" ob morju

Slika

Slika

Slika

po kratkem postanku sma nadaljevala pot. res sem užival ob pogledu na morje tik ob cesti

Slika

Slika

Slika

evo še par slik iz campa. Kamp Odmoree je v nulo urejen, vse novo, vse pošlihtano. lastnik in lastnica pa kot da bi prišel k sorodniku,prijazna,dobre volje postrežljiva, vglaunem TOP!

Slika

tukaj se vidi razsežnost burje, ko se je zdanilo, sol vsepovsot po zraku.morje je pa hotlo odpihnit :D

Slika

to je bilo kot sol na rano za mojo rjo vitota :lol:

Slika

sol sem praskal dol iz šip kot led

Slika

No po prvi noči v vitotu se je moja punca "zbunla" in kaj druga pričakovati kot pa to:

Slika

ker ima camp tudi sobe za oddat sma vitota le še gledala skozi okno pa burjo

:lol: :lol: :lol:

Ker je bil en del avtocesta zaprt iz zadra zaradi burje sma morala domov it tudi čez gorski prelaz

Slika

Slika

in na avtocesto ter gasa domov :D

Slika

Takšnega vetra še nisma doživela in v bodoče več ne grema kampirat, ko bo za hrvaško primorsko veljal rdeči alarm :lol:


Naslednje kempiranje pa sedaj komaj maja pa v ostalih,toplejših mesecih.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 09, 2015 3:10 pm

Mercedesov kombi in toliko soli.. Je sploh ostalo še kaj od njega? :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ddas
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po okt 31, 2011 4:00 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a ddas Pe jan 09, 2015 4:44 pm

Patrik si videl koliko tvoja punca ceni tvoje delo z urejanjem kombija :D

Za kazen ji daj, da bo morala mercedesa Vita ročno oprat vsaj enkrat na teden :mrgreen:

P.S.

Kombi je prva liga. Super si ga opremil. :bow
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a tr00per Pe jan 09, 2015 11:18 pm

mater, sam vetru navkljub je blo pa vseeno lepo vidt :) sm ga jst polet na Korčuli lih tako skoz mel. Škoda, ker ga nista mogla ornk stestirat
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 Ne maj 03, 2015 4:45 pm

Zdravo,

po dolgem premoru se spet javljam z nekaj novostmi pred kamp sezono.

No pa začnimo,

Ker so stari original zvočniki spustili dušo sem namestil neoriginalne kateri so nonstop ali udarjali ob šipo, ko je bila do konca dol ali pa delali kak se je njim zazdelo. Ker sem imel tega vrh glave in ker nisem dobil neoriginalnih zvočnikov prave velikosti, da bi pasali noter brez predelav itd. sem se moral odreči 85€ in odit na mercedes servis po original.

Slika

Ampak sedaj špila v nulo, paše pa tudi kot vlito in sem že tudi malo pozabil na ceno, ker je tako kot mora bit oz. dosti boljše kot prej

Lani naju je jezlo, da ni bil vedno ravni teren in je kombi visel. temu sem naredil konec. kupil sem klocne za pod kolesa od THULE.

Slika

Slika

Vzel sem klocne, ki so v kompletu z torbo, kar je seveda zakon ker je vse na enem mestu, pa še za nosit je lažje, ker ima torba ročaj

Slika

sedaj nama je vseeno če je neravni teren, ker bom lahko avto poravnala da nebo visel 8)

Podložli smo hakl kateri drži prtljažna vrata odprta za dodatno zračenje, tako da je prtljažnik sedaj še malenkost bolj odprt

Slika

Prerihtali smo spet posteljo. tokrat sprednji del oz. vhod v kombija, tako da je vhod sedaj širši. Tudi noga se je prestavila bolj na sredino in noter, da več ni v napoto

Slika

Slika

Malo ležišče je zgodovina. Kupil sem blazino mere 140x190 :)

Slika

popestrila sma si box z malo več barve. nalepla sma kar folijo različnih barv.

Slika

Dodali smo še tudi sistem, da mi se ne bojo več predali vozli in nabijali v prtljažnik. Enostavn način: Tri šibke in je zadeva rešena

za prve lušte sma si skuhala kavico na indukciji kar "v kombiju" :D

Slika

In danes je nastala gromozanski problem..... punca me skoraj več ni dobila iz kombija ven :mrgreen: :mrgreen: . I simply love my Vito, počasi dobiva podobo tapravega vikend mini camperja, točno to kar sem si želel.

Prvi termin za kempiraje je bil že sedaj za 1. maj ampak sma zaradi slabe vremenske napovedi odpovedala. naslednji je v planu čez 14 dni, da probam vse zadeve in da dobim spet kakšno idejo za dodelave oz. razširitve stavri za kempiranje :)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Falco_ Ne maj 03, 2015 5:58 pm

lepo napreduješ! :)

more bit res velik užitek relaksirat v takšnem kombiju, sploh ko veš da si vse sam naredil :)


p.s. kaj pa se dogaja z e30?
When life speeds by... downshift.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a hahehihoh Ne maj 03, 2015 6:31 pm

Zelo lepo.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 So maj 09, 2015 10:17 pm

Predsezonsko "globinsko čiščenje" - prejšnji vikend sma s punco delala generalko noter - žal nimam nekaj slik, danes pa sma uredila vitota zunaj

Ker grema prihodnji vikend na prvo kempiranje sma vitota še celega spolirala ter navoskala :D

Prvo sma ga namočla v snow foam

Slika

po čiščenju komplet zunanjosti, pranje zadnjega dela podvozja ter čiščenju kolotekov, gum in radkap je sledilo poliranje

Uporabil sem samo srednjo polir pasto znamke menzerna z chemical guys fino gobico, saj je šlo samo za osvežitev oz. čiščenje barve

Slika

Po nanosu Autofinesse sealanta za dodatni boost in zaščito barve

Rezultat:

Slika

Slika

Slika
___________________________________________________________________________________

Pripravljen v nizkem štartu ::H: ::H:

Slika


Sezona kempiranja se lahko začne :D
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a hahehihoh Ne maj 10, 2015 12:58 am

Super, jaz tako detajlno še nikoli nisem pral avta. Kako to, da ne namestiš gor alu platišča od lani?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 Ne maj 10, 2015 2:49 pm

Alu platišča sem odmontiral saj sem kupil nova železna. Bila so preširoka in premehke ker so ble za e klaso. Tako da sem kupil vse štiri nove železne in namestil mercedes radkape

Če koga zanima prodam tiste alu felne za 99 eur,vse štiri :)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jul 05, 2015 9:23 pm

pa smo se potepali :D

MAj - otok krk, mesto krk, kamp ježevac

Slika

Slika

razgled iz "spalnice" :D

Slika

"tenda" je služla odlično, tudi v ful močnem vetru katerega sma imela en dan

Slika

Slika

Junij, Istra - Vrsar

Slika

novost so zavese pri sprednjih šipah ter na hitro narjena zatemnitev zadnje šipe :D

Slika

Slika

pa še tukaj pogled iz "spalnice" :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


naslednji vikend pa še grema samo za 2 dni na otok krk- njivice, avgusta pa je punca "zmagala" in moram v hotel :D septembra če bo pa lepo vreme, pa še za kakšen vikend ali pa kakšen "podaljšan" vikend
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a tr00per Po jul 06, 2015 12:32 am

zakon, sploh vse te predelave :) next step-višja streha? :D kako pa se obnese?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 To jul 07, 2015 2:51 pm

joj, to bi blo res fenomenalno, ker edina stvar katera me moti je višina.ampak ne pride v poštev nobena predelava ker 1. je lahko kombi visok samo 235 cm zaradi nadstreška, da lahko še zapeljem pod njega in 2. ker je to veliki finančni zalogaj kateri se pa nikakor meni ne splača, ker ne hodim tako pogostoma (4000€ je streha ki se poviša in spusti, 1300 € pa je plastični povišek kot pri dostavnem)


kvečemu bo next step predšotor in sicer točno tale:

Slika

outwell daytona

ter obvezna za drugo leto zatemnitev stekel, ali zavese ali pa ono na priseske za vsako šipo posebej, ker če ima nekdo ponoči v kampu luč je zelo moteče, kljub temnim steklom.

no pa še kaj druga se bo ziher našlo, npr. spet bomo predelovali postejo, ampak tokrat jo bomo krajšali, da je več prostora med posteljo ter sprednjima sedežema :mrgreen:
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a grega983 To jul 07, 2015 3:24 pm

E 30 ?
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 To jul 07, 2015 3:33 pm

E30 stoji v garaži, na suhem, v senci in mu nič ne manjka :mrgreen: sprva je bilo mišljeno da vitota prodam in e30 zrihtam, ampak mi trenutno več pomeni uživancija na morju kot bmw-ja rihtat :) pa še plane je prikrižala nova garaža in ograja v kateri sedaj stoji rs-ka ter nove o.z. superturismo platišča. tako da, financ minister je rekel NE, kar se tiče bmw-ja :)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a Patrik_A3 Pe avg 14, 2015 11:13 pm

Zadnje kempiranje v letu 2015

načrtovana pot je bila Maribor--> Ljubljana--> Škofja loka-->Železniki-->Most na Soči-->Tolmin-->Kobarid-->Bovec-->Log pod Mangartom-->cesta na MAngart--> prečkanje mejnega prehoda in krog čez italijo-->Mejni prehod Predel-->Mimo jezera ( Lago del Predil)-->nazaj čez mejni prehod Rateče in čez Kranjsko goro--> avtocesta do Kranja--> stara cesta čez Kamnik-->Tuhinjska dolina-->VRansko--> Avtocesta proti MB

Ker sem bil prvič v goriško/gorenjskih krajih sem bil izredno navdušen nad cesto, potjo ter naravo. čudovito ::H:

Najina prva postojanka je bila pri Železnikh. Cirka 6 km izven stoji spomenik Dražgoše. Spomin na padle partizane kateri so se borili proti nacistom

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

nato sma nadaljevala pot po svetovnih cestah. nekatere ceste so ble tudi zelo ozke, ampak nama je blo to vse všeč :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

brez prometa, malo na izi, malo na hitro čez ovinke, vglaunem, zabavno in svetovno.

No, pa sma prispela v Most na Soči. Tukaj sma si naredila pavzo, malo okrepčala in napolnila z kofeinom :D

Slika

Slika

Slika

Slika

in gasa....proti Tolminu :D


Slika

Slika


Tukaj sma si šla najprej ogledat Tolminska Korita

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

pot naju je peljala dalje na kolovrat kjer je znamenitost ohranjeni jarki iz 1. svetovne vojne, kjer so se vile najhujše bitke z Italijo. Cesta do tja je bila ovinkasta in se je cel čas vzpenjala.

Slika


Ampak se je splačalo. poglej si ta razgled nekje na vmesni točki:

Slika

Slika

Slika

Slika

in sma prispela na vrh

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

po ogledu kolovrata sma se spustila nazaj v dolino in pot nadaljevala do cilja --> Kobarid . Tukaj sem se odločil da boma kempirala v enem izmed dveh kampov ob soči, ampak ker sta bila nabito polno zasedena sma se odločila za kamp na drugi strani. Hvalabogu da sma se, ker to je za mene bil najlepši kamp odkar kempiram. mir, narava, vse nove sanitarije, vse urejeno, ni da ni. Lastnika sem poklical ko sma že bila v kobaridu, me je v kampu pričakal, dal roko, vglaunem, tukaj sem se počutil kot tapravi gost, pa čeprav le za eno noč.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Naslednje jutro sma se zbudila v svežih 12 stopinj in po kavici nadaljevala pot proti vojnem muzeju v samem centru kobarida

Slika

Slika

Slika

Slika


ob nekaterih stvareh sem dobil kar kurjo kožo, kaj se je vse uporabljalo za ubijanje v tistih časih. tudi pasti za živali itd. nevrjetno.


iz muzeja sma nadaljevala proti Bovcu


Slika

Slika


iz bovca sma hitro pobegnila, ker je bila takšna gužva, da nisma niti v nobeni gostilni dobila prosto mizo za kosilo. Tako da hop v avto pa gasa dalje. Kam? Proti Mangartu ::H:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vito se je kar pošten nagaral v te hribe, zato sma si naredila kar lep postanek.

in kaj je najbolj zakon če imaš kamp opremo v kombiju sredi ničesar v gorah? lahko si privoščiš rosno hladno pepsiko. ::H:

Slika

po oddihu in vožnji proti ižjim predelom sma nadaljevala pot proti ejnem prehodu z Italijo. Takoj za mejnim prehodom pa leži prelepo jezero. Se vidi da ni slovensko, zastonj parkiranje, zastonj kopanje, zastonj "plaža". Voda čista, ene smetke nikjer in polno ljudi, sploh na enem delu kjer imajo bar.

Slika

Slika

Po fajni ohladitvi sma se pa podala proti Kranjski Gori in pot nadaljevala po avtocesti do Kranja kjer sma zapustila AC in si privoščla kosilo. Pot proti Vranskem sma sekala čez tuhinjsko dolino in kasneje AC za Maribor in luštnega je bilo konec :D


To je bilo sedaj konec kempirana za leto 2015. Plani, želje in planiranja kempiranj pa se nadaljujejo v sezoni 2016. Vito se je izkazal ne samo v vsakdanu službe ampak tudi pri uživanju, za zanesljivega. Najprej sem jaz služil njemu in potrošil čez 3000€ za popravila dotrajanih potrošnih delov, sedaj pa mi vrača z zaneslivostjo, udobnostjo in uživancijo.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Mercedes Vito

Napisal/-a honeybee So avg 15, 2015 8:48 pm

Tvoja predelava mi je zelo všeč. Imam pa vprašanje:
Kolikor mi je znano je treba v kolikor si kombi predelaš v kamp vozilo to tudi prijaviti ampak kolikor mi je tudi znano velja to, če je predelava v celoti v kamp vozilo. Kako pa je pri tebi? Si moral kje javiti, dobiti dovoljenja čeprav imaš odstranljivo funkcijo? Če je treba daš posteljo ven in sedeže noter.

lp
darkside
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 37 gostov