Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Višanje Golf 7

Napisal/-a Milan_48 So jul 04, 2015 11:26 am

Zanima me, če se kdo ukvarja s tem, ali pa mi zna povišati Golf VII za cca 2cm. Ker sem kupil zaradi lepšega Highline varianto, ta nima opcije povišano podvozje, kakor Comfortline. Rad bi to naredil za nižjo ceno, kakor z originalnimi elementi na pooblaščencih. Npr. podložiti za 2cm vzmeti in amortizerje? Ali je to neumna varianta, ali se sploh to da?

Slika
Slika
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a pskoda So jul 04, 2015 12:05 pm

Da z zamenjavo vzmeti, amortizer bi pa moral biti dosti dolg, da ne bi nabijalo, tolklo. Razne podloške in podobne stvari odpadejo razen, če bi rad pristal v grabnu ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a Milan_48 So jul 04, 2015 12:30 pm

Precej logično si napisal. Se je kdo ukvarjal s tem? Kam naj se obrnem?

Kje se dobi vzmeti za povišanje? Za amortizerje bi pa vseeno dodal podložke (oziroma stružene podaljške). S tem bi ohranil hod amortizerjev, le po dolžini bi ustrezali višjim vzmetem. Enkrat, davno, sem imel DKW F102 in sem podložil amortizerje, ker se ni dobilo originalnih, gledal sem le, da je isti hod in zadeva je dolga leta lepo funkcionirala. DKW je imel enake torzije kot Audi 60 in sem ga samo dvignil z vijaki na torzijah (spredaj in zadaj).

Slika
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a Fnatic Sr jul 08, 2015 10:07 am

Moj sodelavec je zvišal svojega Subaruja za 2 cm, ker se vozi na jago. Mislim, da ni bilo pretiranega dela. Kolikor vem, so dejansko samo podložili in je. Vozi se brez problema že nekaj let.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a miapan Če nov 19, 2015 2:29 pm

Tukaj jih dobiš višin in temu primerna cena po želji

http://www.spaccer.com
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a Milan_48 Če nov 19, 2015 4:42 pm

O, hvala. To je prava stran! Grem v akcijo.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a mtl Sr nov 25, 2015 8:04 pm

miapan je napisal/-a:Tukaj jih dobiš višin in temu primerna cena po želji

http://www.spaccer.com

Tole izgleda pa huda zadeva, bo zelo prav prišla... Čeprav cene pa niso ravno nizke. :(
Hvala za link.

@Milan: s tem bo pa Golf že lahko tudi na kakšen hujši teren zapeljal, ne le na kolovoze. 8) :lol:
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a primozek68 Sr nov 25, 2015 8:55 pm

To ni nič. Polosovine se preveč zlomijo. Poleg tega je najnižja točka vozila še vedno tam kjer je bila. Podložiti je potrebno še roke. Največ boš dosegel z višjimi gumami. Ali pa bočni reduktorji od Unimoga.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a Milan_48 Sr nov 25, 2015 9:13 pm

Ma ne vem, če se res ne poviša najnižja točka vozila. Saj se dvigne ves avto in je trebuh avta višje od tal. Saj obstaja že ena tovarniška varianta, le preveč stane. Rad bi prišel skozi za par sto € in ne za 800€. 4x4 pa me ne zanima, ker vedno vozim po cestah, čeprav kdaj malo slabših. Saj to rabim le par deset kilometrov letno in zato ne bom kupoval terenca. Gume imam 16ˇ, manj mi niso dali na Hihgline tako, da imam še vedno 3ˇ večje feltne kakor F1. Bočni reduktorji so res edina prava zadeva za kompletno višanje razdalj od terena, ampak kaj naj s tem v 99% ostale vožnje?

Mtl: Da, rad bi, da bi šel tudi po takih poteh kakor Mercedes CLK. Škoda, da Golf nima samo zadnjega pogona. 4x4 R Golf je pa še nižji.
PS: To je cesta na Kosovu. Najprej sem šel gor, to je iz vračanja. Greš previdno in gre. Kolesa naj bi bila vedno na višjih delih ceste. Golf je še bolj v redu za po takem, ker je krajši. Sem pa na tej cesti na pogorju Šar planine, pod vrhom Kara Nikola, srečal Golfe, Mercedese in Škode, vse starejše modele, ki so se masovno odpravljali v te kraje na obiranje borovnic.

Slika
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a mtl Sr nov 25, 2015 10:17 pm

Odlična fotka.
Ja, je treba imeti malo občutka in izkušenj, pa gre. Kratka medosna je pa sploh tombola pri takšnih podvigih.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Višanje Golf 7

Napisal/-a miapan Po dec 07, 2015 1:59 pm

Podobno kakor so zgornje podložke, pa ti lahko tudi kakšen, ki se ukvarja z predelavami terenskih vozil ali lokalni strugar, izdela podložke za pod vzmet.

Le da to potem nimam papirjev in ni možno vpisati v Homotonček. Lahko pa montiraš samo za južne poti. Je pa potrebno potem delati optiko vsakokrat na novo.

Škoda pa je le, da ti izdelovalci nastavljivih podvozij ne naredijo takega, ki bi omogočal tudi 3 dvig vozila glede na serijsko izvedbo, tako pa vsi omogočajo le nižanja.
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov