Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Macolar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 26, 2016 1:54 pm

LED osvetlitev podvozja (NE MED VOŽNJO)

Napisal/-a Macolar Ne jun 26, 2016 2:21 pm

Lep pozdrav, vem da je bilo že milijon takšnih tem, ampak vse kar sem prebral so bile stare informacije in nisem našel nekega specifičnega odgovora za svojo idejo.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z led osvetlitvijo podvozja..specifično imam v mislih osvetlitev v BELI in samo takrat, kadar se odprejo vrata in na parkirišču. Nikoli ne bi uporabljal med vožnjo, ker se mi zdi med vožnjo neumno in nevarno za druge. Druge teme o tem so bile stare in povsod je pisalo za neonke/med vožnjo se ne sme/itd. Torej mene zanima samo ali se lahko namontiram tako kot sem napisal - ko odpreš vrata bi pod avtom svetila bela. Seveda bi bilo vmes stikalo, tako da se vedno lahko izklopi.

Ima kdo izkušnje z uporabo osvetlitve podvozja na parkiriščih/šovih.. policaji težijo kaj, če je uporaba osvetlitve kot bi bila v mojem primeru oz. če imaš samo namontirano in ne uporabljaš. Videl sem tudi, da moraš seveda vsak dodatek na avto homologirat - tega se zavedam ampak tega se ne da homologirat in me zanima bolj v praksi kaj na to reče policaj če vidi, da maš namontirano in ne uporabljaš med vožnjo (seveda če sploh ugotovi in vidi zadevo, kar bi bilo v mojem primeru res malo verjetno).

Poleg tega naj povem še za ostale uporabnike, če koga zanim in ne najde odgovora drugod. Na izpuhu imam našravfan muffler in ni homologiran,poleg tega imam za pozicijske luči bele smd led žarnice (ponekod sem bral, da niso dovoljene), in ko odpiram vrata notranjost vozila sveti zeleno. Poleg tega je po avtu tudi več nalepk..na tehničnih pregledih nisem imel nikoli problemov kljub temu da te stvari niso homologirane - tudi policaji so me že ustvili in zaradi teh reči ne težijo. Imam pa homologacijo z led dnevne luči in alu platišča - v slednje se na tehničnem brez homologacije vpiknejo in moraš urediti.

Hvala vsem za odgovor, res bi bil vesel odgovora tudi koga, ki ima osvetlitev speljano na vrate in uporablja in parkiriščih.
Pa prosim brez odgovorov da je to neumno in grdo ali podobno...to ma pač vsak svoje mnenje in tak odgovor res ni v pomoč prav nobenemu. Hvala!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: LED osvetlitev podvozja (NE MED VOŽNJO)

Napisal/-a nered Ne jun 26, 2016 6:46 pm

Seveda se da in je zadeva tudi zelo zelo enostavna.

Kupis 12V LED kupi takega, ki je ovit v gumo na ebayu ali ne geek lahko dobis te < 10-15$. Monitras na del podvozja, kjer ti najbolj ustreza najbolje za tisto majhno precko/pregrado, ker se lepse vidi ko ne vidis direktnega izvora svetlobe.

No vse kar ti preostane je vezati zadevo najenostavnejsa vezava je direktno na stikalo/luc za notranjost. Kajti tu imas stikalo ze nareto in samo z izolirnim trakom zalepis in imas moznost kontrolirati kdaj ti sveti podvozje. Lahko samo kadar odpres vrata ali pa pac kadar si sam vzges lucko.

To je ena opcija je ce imas na vratih talne luci lahko vezes na te. Ampak tu ti bo svetilo samo kadar bojo vrata odprta.

Kar se tiče policajev in tehničnega.

Če se prav spomnem med vožnjo nesmeš met, na parkirišču si lahko daš duška nevem če je še vedno ista situacija. Jaz svojih ko sem jih imel (8 let nazaj) nisem homologiral pa nisem imel nikoli težav tudi ko so mi gledali homologacijo ali pa na tehničnem.

Neonke so bile velike in dosti enostavno opazne tudi če se nisi trudil pogledati. LED trak bo zelo zelo diskreten že če od blizu pogledaš.
 
Macolar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 26, 2016 1:54 pm

Re: LED osvetlitev podvozja (NE MED VOŽNJO)

Napisal/-a Macolar Ne jun 26, 2016 7:10 pm

Hvala za odgovor! :D Lučke že imam (kupil na ebayu in dela v nulo), tudi že načrt, kako bom naredil - dvome sem imel najbolj zaradi tehničnega pregleda - da bi se tam kaj vpiknili ko bi videli led trak tudi če ni delujoč. Glede policajev me sicer manj skrbi, ker on ne šnofari pod avtom in glede na to, da nikoli ne bi bile prižgane med vožnjo (in še na parkirnem prostoru vedno samo bela - poleg tega še stikalo v sili da izklopi zadevo) bi policaj težko opazil zadevo.


Če ima še kdo, ki ima montirano osvetlitev podvozja izkušnje (predvsem na tehničnih pregledih) lepo prosim da še napiše spodaj :) Hvala!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: LED osvetlitev podvozja (NE MED VOŽNJO)

Napisal/-a Fnatic Po jun 27, 2016 8:29 am

Kolega je imel na prejšnjem avtu (R Clio) vezane ledice spodaj okoli celega avta. Bile se modrega odtenka in tudi v notranjsoti je imel na enak princip. Prižgale so se vse ob odprtju vrat (vezano sepravi na stropno lučko) in kasneje še na cel kup stikal in si lahko po mili volji pižgal točno tisti del, ki si ga želel. Na tehničnem ni bilo težav s policaji pa tudi ne. Led trak je celo sam izdelal in ga vodno zaščitil. Izgledalo je super in tudi svetilo je vsaj dvakrat bolje, kot kakše druge. Če najdem fotke na starem pcju, jih prilimam.
Ba-dum tssssssss =P
 
Macolar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 26, 2016 1:54 pm

Re: LED osvetlitev podvozja (NE MED VOŽNJO)

Napisal/-a Macolar Po jun 27, 2016 8:45 am

Super, hvala za odgovor :)

Kdorkoli še ima izkušnje s tehničnimi so dobrodošle, da deli z nami :)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov