Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

srebrna brava v spreju za masko

Napisal/-a sonic Sr jul 06, 2016 10:20 pm

Pobarval bi masko na Tahoeju. Je iz plastike in kromana, vendar precej površiniskih prask. Nakup nove ali kromiranje obstoječe ne pride v poštev.

Zato bi jo pobarval v srebrno barvo. Gledam po trgovinah barve v spreju, ampak je težko vedeti, ako bo izgledala. Želim srebrno z močnim metalik efektom, a ne pregrobimi metalik delci.
Je težko opisati, ampak za približno predstavo: recimo nekaj takega kot je bil srebrn del sprednje maske na VW Cross Touranu l.2007-2010 (tisti del, ki je bil na 'navadnih Touranih tiste generacije kromiran).

Da ne bom preveč iskal, poskusim tule, če je kdo že naletel na kako tako barvo.
Mora pa biti nekaj, kar se da kupiti v trgovini (ali naročiti na spletu), ne kaka ultra draga posebna zadeva. Pa da se da lepo zaščititi z brezbravnim lakom (polsvetlečim)




Če koga zanima: na kosu plastike sem eksperimentiral z barvo 'chrom effekt' od Prisma Color (se dobi pri nas v trgovinah). Sem bil prijetno presenečen, izgleda skoraj res kot krom (malo manj ultra bleščeče, ampak še vedno OK). Problem je, ker je tudi po 2 tednih po nanosu blazno občutljiva (z nohtom se takoj pozna praska, če drgneš, sijaj zbledi, pa tudi z brezbarvnim lakom je ne moreš zaščititi - tudi po 2 tednih se iz kroma spremeni v sivo, ko čez pihneš lak)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: srebrna brava v spreju za masko

Napisal/-a Fnatic Če jul 07, 2016 8:25 am

Jaz sem za kakršnekoli barve vedno šel v Blika. Meni najbližji je v Stegnah v Lj. Za avto so mi zadeli barvo trikrat zapored v piko (tudi zbledelost itd..). Če pa bi rad kaj posebnega, jim pa lepo objasniš pa skupaj preverite na licu mesta. Barve v spreju so pa okoli 15eur. Meni je en sprej zadoščal za okoli 6 nanosov po celotnem sprednjem odbijaču (sem dvakrat delal skoraj isto). Lak pa pride okoli 10 eur, če se ne motim. Seveda se dela v suhem in potrebuješ min 2 dni, da se res posuši vsak nanos. Drži mi že od lanskega poletja in zgleda še vedno odlično.
Tako da poskusi tam, ti bojo namešali vse kar potrebuješ.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: srebrna barva v spreju za masko

Napisal/-a sonic Po jul 11, 2016 9:24 am

Poznam Blika, sem bil že parkrat tam in si dal namešati sprej po naročilu s karoserijsko barvo. Saj so OK, ampak je kar drag špas, 15 EUR za en sprejček, ki zelo hitro poide.

Pa tudi ta varianta pride bolj v poštev, ko kakšno malenkost popravljaš na karoseriji in potrebuješ točno tisti odtenek barve.

Kar pa jaz rabim, je neka čisto standardna srebrna, da jo lahko kupim v Mavrici, Merkurju, Bauhausu ipd.

Če dam še en primer, kaj pravzaprav iščem: srebrno barvo, ki se bi lepo ujemala z brušenimi kromirani odbijači. Imam namreč prave kovinske odbijače, ki so pokromani. Krom pa ni več najlepši, in sem se odločil, da ga rahlo pobrusim v matiran look, namesto da bi šel v velik strošek novega kromiranja. Pa tudi videz matiranega kroma mi je zelo všeč.
Zato bi rad približno ujemajočo barvo za masko (ki pa je iz plastike, krom je kar na nekaj mestih odluščen in grdo odrgnjen, edina alternativa nabavi nove kromirane maske (ki je v USA relativno poceni - slabih 60 EUR, ampak poštnina iz USA je astronomska, vse skupaj bi bilo krepko čez 400 EUR) je to, da jo zbrusim in pobarvam).
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov