Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
Aleksandar11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe nov 07, 2008 10:39 pm

Barvanje celotnega avta v mat črno barvo.

Napisal/-a Aleksandar11 To avg 24, 2010 4:56 pm

Torej stvar je taka, odločil sem se da avto v celoti pobarvam v mat črno barvo.
Denar imam, ličarja ki bo to storil tudi, edino kar me zanima je: homologacija.
Zanima me ali kdo ve kako to poteka ter če lahko pride do kakih zapletov, naprimer da mi željeno barvo nebodo hoteli homologirat ali kaj takega ...

Prebral sem skoraj vse gradivo na internetu kar se tega tiče, res da je veliko objav starih kar nekaj let in v tem času bi se lahko marsikatera stvar spremenila.
Glede na to, da sem za barvanje že zmenjen in da se rok zelo zelo hitro bliža bi bil za vsako informacijo hvaležen...
Kasneje pa pridejo tudi slike ;)

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ To avg 24, 2010 4:59 pm

Če imaš avto črn, potem homologacija ni potrebna, če pa je kake druge barve, pa homologiraš spremembo barve v črno, ni tu nobenih komplikacij.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san To avg 24, 2010 5:04 pm

Kot je že Courage omenil. Drugače pa, mat črne ne vpišejo, ker nimajo te opcije ampak, kot navadno črno !




Yagi-san
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Tomas666 To avg 24, 2010 5:04 pm

in kolko približno stane barvanje celotnega avta v mat barvo??? lahko tud na pm

lp
Slika
 
Aleksandar11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe nov 07, 2008 10:39 pm

Napisal/-a Aleksandar11 To avg 24, 2010 5:09 pm

Torej to ni noben baw baw kot so me nekateri strašili ...
Kaj pa če avto pobarvam v tujini, ali to kaj spremeni stvar?
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san To avg 24, 2010 5:18 pm

Aleksandar11 je napisal/-a:Torej to ni noben baw baw kot so me nekateri strašili ...
Kaj pa če avto pobarvam v tujini, ali to kaj spremeni stvar?



Ni noben bav bav. Upam le, da se zavedaš kaj mat črna barva pomeni za vzdrževanje. Tudi če v tujini barvaš po moje ni problema !


Yagi-san
 
Aleksandar11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe nov 07, 2008 10:39 pm

Napisal/-a Aleksandar11 To avg 24, 2010 5:23 pm

Hmm da ti iskreno povem, nevem kako je z vzdrževanjem, poznam kolega ki ima x6 mat črne barve pa pravi da ni problema, pa bral sem tudi da je mat barva dober odgovor na umazanijo.
A si ti slišal kaj drugega? ker vsaka informacija pride prav ;)

Kar se pa cene tiče Tomas666, glede na to da je moj avto visokocenovnega razreda nebo ravno poceni. Kot vidiš jaz nisem nek tuning majstor, tako da boljše da vprašaš koga ki se spozna na te stvari kot sem naredil tudi sam ..
Zadnjič spremenil Aleksandar11, dne To avg 24, 2010 5:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 24, 2010 5:23 pm

Yagi-san je napisal/-a:
Aleksandar11 je napisal/-a:Torej to ni noben baw baw kot so me nekateri strašili ...
Kaj pa če avto pobarvam v tujini, ali to kaj spremeni stvar?



Ni noben bav bav. Upam le, da se zavedaš kaj mat črna barva pomeni za vzdrževanje. Tudi če v tujini barvaš po moje ni problema !


Yagi-san


To tudi mene zanima.
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san To avg 24, 2010 5:27 pm

Aleksandar11 je napisal/-a:Hmm da ti iskreno povem, nevem kako je z vzdrževanjem, poznam kolega ki ima x6 mat črne barve pa pravi da ni problema, pa bral sem tudi da je mat barva dober odgovor na umazanijo.
A si ti slišal kaj drugega? ker vsaka informacija pride prav ;)

Kar se pa cene tiče Tomas666, glede na to da je moj avto visokocenovnega razreda nebo ravno poceni. Kot vidiš jaz nisem nek tuning majstor, tako da boljše da vprašaš koga ki se spozna na te stvari kot sem naredil tudi sam ..




Bral nisem, ti pa lahko iz prve roke (obe prvi objavi, si dobil od lastnikov avtomobilov z mat črno barvo) povem, da ni ravno tako nedolžna za vzdrževanje/čiščenje itd. Potrebuje mnogo več pozornosti, kot navadna barva, + da ni opcije poliranja prask ampak samo ponovno barvanje.
Za kater avto višjega cenovnega razreda pa gre ?

Yagi-san
 
Uporabniški avatar
astra5
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Ne jan 25, 2009 1:11 pm
Kraj: Radenci

Napisal/-a astra5 To avg 24, 2010 5:32 pm

Na mat barvi se vse vidi, in je težko spucat! Razen če boš ti imel gladko barvo, ker nam trem je barval enak in imamo malo hrapavo!

Vidi pa se itak vsak, masten flekec.
dB Team United
 
scirocco12
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So avg 29, 2009 6:59 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a scirocco12 To avg 24, 2010 5:41 pm

astra5 je napisal/-a:Na mat barvi se vse vidi, in je težko spucat! Razen če boš ti imel gladko barvo, ker nam trem je barval enak in imamo malo hrapavo!

Vidi pa se itak vsak, masten flekec.


Kdo vam je pa barval? Lahko na PM.

Lp
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san To avg 24, 2010 5:49 pm

scirocco12 je napisal/-a:
astra5 je napisal/-a:Na mat barvi se vse vidi, in je težko spucat! Razen če boš ti imel gladko barvo, ker nam trem je barval enak in imamo malo hrapavo!

Vidi pa se itak vsak, masten flekec.


Kdo vam je pa barval? Lahko na PM.

Lp



ElGato !



Yagi-san
 
scirocco12
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So avg 29, 2009 6:59 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a scirocco12 To avg 24, 2010 6:06 pm

astra5 je napisal/-a:Na mat barvi se vse vidi, in je težko spucat! Razen če boš ti imel gladko barvo, ker nam trem je barval enak in imamo malo hrapavo!

Vidi pa se itak vsak, masten flekec.


Zakaj imate hrapavo, je bila to vaša želja, ali je kakšen drugi vzrok? Postopek barvanja je isti kot pri ostalih barvah ali je kakšna razlika?

Lp
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san To avg 24, 2010 6:09 pm

scirocco12 je napisal/-a:
astra5 je napisal/-a:Na mat barvi se vse vidi, in je težko spucat! Razen če boš ti imel gladko barvo, ker nam trem je barval enak in imamo malo hrapavo!

Vidi pa se itak vsak, masten flekec.


Zakaj imate hrapavo, je bila to vaša želja, ali je kakšen drugi vzrok? Postopek barvanja je isti kot pri ostalih barvah ali je kakšna razlika?

Lp



Pri meni želja......




Yagi-san
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 To avg 24, 2010 6:29 pm

Nekaj bi rad povedal glede mat barve in vzdrževanja.
Smisel mat barve je ravno v tem, da se je ne vzdržuje, kot lak/sijaj barvo kjer za vsako pikico poliraš ves avto. Tudi, če že pride do kakšnih poškodb, prask, rajs... na barvi, se ne sekiraš, pustiš ali pa v domači garaži pihneš čez poškodbo. Prvotni smisel mat barve je RAT style in že samo barvanje nebi smelo biti drago, prav nasprotno. Pred leti je večina dvigovala nosove in se zmrdovala nad mat barvo, danes pa razni šmekoti s preveč denarja in brez svojega stila, barvajo svoje zelo drage avtomobile in hočejo biti nekaj posebnega, zraven se pa še vedno tresejo, da ne bo kje kakšna praskica. FALILI SO BISTVO MAT STILA! :roll:

Res pa je, da ima vsak pravico barvati svoj avto kakor želi. In tudi res je,da popolnoma vsak avto z mat barvo zgleda miljonkrat bolje, kot pa z sijaj ali metalik barvo.

Pa še odgovor glede homologiranja mat barve itn...Po mojih izkušnjah ni popolnoma nobenega problema z ničemer!
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing To avg 24, 2010 6:38 pm

Najbolje da narediš wrapping in boš mirno spal. Če ti nebo OK samo strgaš dol in to je to
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Tomas666 To avg 24, 2010 6:48 pm

mene zanima okvirna cena barvanja celega avta v mat barvo. gre se za avto seat leon mk1.

lahko na pm. če kdo ve. hvala

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ To avg 24, 2010 9:44 pm

Pri mat barvi oziroma pri ciscenju le te pozabi na krpe, gobe, poliranje,... Tu je samo wap in krtaca, niti ni nobenega brisanja, skartka nicesar. Pozna se vsak masten flek, vendar ti je bistvo barve napisal ze cruiser1.

Morda bi bila dobra ideja tudi wrapping (obleka avta v folijo), da vidis kako zgleda, preden das velke denarce za barvanje.


Tudi mene zanima za kateri avto se gre.

LP
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Napisal/-a 89gasper Sr avg 25, 2010 2:20 pm

celo znanost boste naredil iz mat barve.... rabiš pa samo barvo in en valjček :twisted:
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 25, 2010 2:24 pm

89gasper je napisal/-a:celo znanost boste naredil iz mat barve.... rabiš pa samo barvo in en valjček :twisted:


ja, mogoče če greš delat jugeca ali pa kako podobno staro škrtijo za kazanje vaškim pijančkom. za nek sodoben avto in pa za vožnjo "med folk", pa sem ziher da ta metoda odpade.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov