Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Mnenje o lučeh

Napisal/-a evilfury Sr jun 15, 2011 6:05 am

Že dlje časa imam namen vzeti druge luči za mojga focusa. Želim pa take da imajo črno notranjost in lečo. Originalne so drago ko satan na servisu in zelo redke na ebayu...

Na netu sem našel od dactane univerzalne. So pa z ledicami...

https://www.dectane.de/product_info.php ... anguage=en - kromasta varianta

https://www.dectane.de//product_info.ph ... anguage=en - črna varianta

Avto je pa srebrn(slika spodaj). Kaj mislite katero varianto naj izberem kromaste ali črne? Kako bi črne izpadle na srebrnem avtu?

http://images.avto.net/4620817/1.jpg

lp
 
rupp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So apr 03, 2010 10:48 am
Kraj: Lj

Re: Mnenje o lučeh

Napisal/-a rupp Sr jun 15, 2011 8:22 am

Jaz ne bi dal nobenih, kr itak ne boš mogel homologirat. Te luči imajo samo oznako E, kar pa ni dovolj, rabiš še papir. Za ta denar si raje prebarvaj original luči in montiraj led. Sam sem kupil Dectanove za bivšega proceeda in ni šlo čez homologacijo, pa še kazen sem dobil par dni predn sem ga prodal. Imel sem pa črne in še svetijo zlo bogo..
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Mnenje o lučeh

Napisal/-a evilfury Sr jun 15, 2011 9:02 am

Kako pa lahko pobarvam te original luči. A kdo to dela? Pri fazerju sicer trdi da lahko dobi TUV certifikat, ampak če si reku da svetijo bogo potem brezveze...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Mnenje o lučeh

Napisal/-a crxdelsol Sr jun 15, 2011 11:31 am

Pobarvaš jih tako da kupiš vse potrebno za barvanje, luč rastaviš, špricneš in sestaviš nazaj...kako bi montiral ledice da bi izgledalo nekak normalno pa mi ni jasno.

Jaz sem barval tako da sem razstavil luč (pri različnih avtih so različno sestavljene, ene grejo hitro narazen (Audi A3) pri drugih so spet problemi (Peugeot 206) ker so lepljene skup in jih je najbolje segret (ali dat v pečico ali pa zagret z industrijskim sprejem) da lim spusti in ptoem počasi narazen vtrgat.

Ko maš narazen vzameš plastiko ven, jaz sem jo malo pobrusil z finim šmirgelpapirjem nato pa samo malo pihnil mimo šprickit in nato črno mat barvo. Na koncu sem dal še nanos prozornega laka in woila. Pri sestavljanju nazaj moraš pazit da vse dobro zatesniš, sploh če imaš lepljene luči, da ti ne uhaja vlaga noter.

Jaz sem ob tem še menjaval steklo ker je bilo počeno:
1. Original + počeno steklo
Slika

2. Plastika v šprickit
Slika

3.Še v črno in v luč:
Slika

4.. The End
Slika


Pazit moraš da dobro zaščitiš tisti del tam ko sveti luč, ne samo da nebi veš svetlo kot je treba, tud uničiš fokus, ker se črni del dosti bolj zagreje in ga napihne ter topi plastiko. Od zavarovalnice sem vzel pavšal in se kao odločil za popravilo v svoji režiji, kupil samo stekla nova, fokuse spucal, pobarval, motorčke za dvig podmazal, menjal še neke malenkosti in je bilo kot novo.
 
rupp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So apr 03, 2010 10:48 am
Kraj: Lj

Re: Mnenje o lučeh

Napisal/-a rupp Sr jun 15, 2011 11:56 am

Ja svetijo zelo slabo.

najdel sem za tvoj avto še ene druge od FK, pa še za 40€ cenejše na njihovi uradni strani od dectanovih.

http://www.fk-automotive.de/Focus.htm?w ... 10903&Ctx={ver%2f7%2fver}{st%2f3ea%2fst}{cmd%2f0%2fcmd}{m%2fwebsale%2fm}{s%2ffk-automotive%2fs}{l%2fDeutsch%2fl}{mi%2f20-010903%2fmi}{fc%2fx%2ffc}{p1%2f0ed742a323de74ae84fbda56219ce882%2fp1}{md5%2f8e653f29430d469b83fb699f825647d5%2fmd5}
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Mnenje o lučeh

Napisal/-a evilfury Sr jun 15, 2011 6:50 pm

Ja problem nastane zaradi TUV certifikata. Te imajo, če jih naročiš iz nemčije samo E kar je za našo "napredno" slovenijo premalo...
 
Uporabniški avatar
Kovcek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:50 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Mnenje o lučeh

Napisal/-a Kovcek Če jun 16, 2011 6:21 am

evilfury je napisal/-a:Ja problem nastane zaradi TUV certifikata. Te imajo, če jih naročiš iz nemčije samo E kar je za našo "napredno" slovenijo premalo...


Ne vem od kod zdaj to? Jaz sem homologiral pred časom x luči samo z E oznako in brez kakega TUV certifikata in to na LPP-ju :roll:
Lp

kovcek
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov