Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Problem pri zagonu rač.

Napisal/-a lisko Po mar 24, 2008 1:59 pm

V čem oz. kaj bi lahk bla fora, da se komp, če je izključen več kot eno uro noče prižgat?
In sicer ko ga vklopiš ne nardi nič....poženejo se ventilatorji....zagori lučka od HDD in obstane.... ne zapiska ne prižge monitorja nič....
Potem po enih 15-20 poskusih začne disk mal ružit ampak zgodba se ponovi.... monitor še vedno u stand by lučke od HDD še vedno gorijo ....
Po 30-35 poskusih vklopa zapiska ( en kratek pisk da je s kompom vse vredu) , pride do preverjanja sistema..... potem se ustavi in napiše Sistem disk failure....
Probaš še parkat prižgat se včasih prižge v bisou in napiše da je v zadnjem poskusu prišlo do napake.... seveda tipkovnica ne j**e sistema....
Spet probaš prižigat.... pride celo tak daleč da pride do nalaganja vindosov in takrat disk hoče mal zaružit in v tem trenutko se nalaganje ustavi.... sledi spet ročni restart...
Po enih 50tih poskusih pa komp normalno prižge.... in normalno naloži vindovs... in ko začne z delovanjem normalno dela....
Če ga pustim prižganega normlano dela vse...... torent leti dan in noč... programi delajo vsi......ne šteka in nima težav z delovanjem.....
Finta je samo v zagonu če je izkljopljen več kot eno uro. Kot je men znano, če neb zaznal grafike ( glede na to da monitorja v prvih poskusih sploh ne šmirkla) bi moral 3x zapiskat...... če neb zaznal diska bi moral piskat ali pa vsaj prižgat monitor in napisat da ni diska..... če neb blo ramov spet piska.....
V drugem kompu dela in disk in rami normalno. Vsaj men se zdi da če bi bla napaka v katerikoli komponenti, tudi potem ko se enkrat prižge neb delal normalno... ampak dela samo ugasnit ga ne smeš.
Gre pa se za celeron 2.6Ghz 1G rama in dva diska po 200G in 420W napajalnik. Če diska obrnem fizično in namestim win na drugi disk je zadeva enaka.....
Zakaj hudiča potem dela ko se enkrat prižge? Zakaj na začetk niti piska ne kot da bi blo kaj narobe? Zakaj niti monitorja ne j**e?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Problem pri zagonu rač.

Napisal/-a MacTron Po mar 24, 2008 2:13 pm

glede na vse te tegobe bi jaz pricel najprej pri MB (pregled vseh elektrolitov/kondenzatorjev) , ciscenje ramov - kontaktov (navadna radirka)
nato bi se lotil updated bios-a, testov... kot so mem test+, pregled diskov DFT, WD diag... (odvisno katere diske posedujes)

to je za zacetek...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR Po mar 24, 2008 2:15 pm

En zlo beden problem zna bit prah.

Meni je podobno včasih delal. Rešitev: Odpri mašino, odpni ven rame in jih ponovno nazaj vtakni,... lahko pa počistiš tudi ostale dele plate in malo prerukaš kable.

Edit: MacTron me je prehitel med pisanjem...
 
matjazseat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če feb 14, 2008 9:33 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a matjazseat Po mar 24, 2008 4:20 pm

Najprej bi ti svetvov da pregledaš rame kontakte, tko k sta ti že FBR in MacTron rekla, če komponente delajo na drugem računalniku normalno je lahko mamaplata ali pa procesor procesor dol preglej kaj je s pasto lahko da je procesor zamaknen pa ne dobi vedno kontakta, lahko pa narediš reset plošče baterije vn zaženeš računalnik baterijo nazaj notr, zaženeš komp narediš upload biosa pa probaš, če ti bo to pomagal. Lahko pa poskusš zamenat rame pa komponente vn pobereš pa probavaš dokler ne odkriješ kje je problem, tko delamo na servisu. Lp
Ne znam:)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po mar 24, 2008 6:06 pm

Pozabu sem napisat v prvem postu, ker sem mislu da me ( vsaj nekateri) že tok poznate....
Vse kar ste napisali sem že dal skozi... sčistu vse kar je možno...pregledal vse kontakte... vzel baterijo ven.....
Celo brez grafike ga pognal.... normalno zacvili 3x kar pomen napako na grafiki ( torej jo normalno zazna). Vzel disk ven.... se samo zadere....vzel rame ven..
Edino kaj še nisem je updajt biosa.... ampak tega se bojim da niti znam ne.....
Ni mi pa jasn kak lahk pol ko ga poženeš normalno dela par mescev skupi? Tud če ga samo restartaš ni problem..... samo če je vgasjen dlje časa....
Elektrolite sem že pregledal in so vsi v mejah normale.
Je pa ASUS P4Pe-X plata.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po mar 24, 2008 6:19 pm

o ja se dobr poznamo pa tudi neglede na to je bilo zgolj svetovanje pred vso to tegobo
in verjemem da si vse to probal... glede na ostale posege toda vseeno se potrudi se
update-at bios... torej podnozje stari p4 (478) preveri katero verzijo bios-a ze imas

http://support.asus.com/download/downlo ... mapindex=0
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po mar 24, 2008 6:41 pm

Bios revision 1005..... tole si mislu?
Je pa gor 1007 verzija na linku ki si dal....
Je kaka posebna fora to inštalirat? Windovse programe in to še spacam skupaj to pa še nisem delal......
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po mar 24, 2008 6:53 pm

Torej potegni dol 1007 in v startu crni zason imas spodaj Asus EZ flash bios funkcijo
ne vem tocno ali alt + f2 nekaj taksnega... zazenes to funkcijo in vstavis disketo
s tem novim bios-om... v tem oknu sledis navodilom.

ce ti slucajno vmes zmanjka elektrike np... ta plosca ima t.i. CrashFree bios kar omogoca
da ti povrne staro verzijo neglede na to da bi jo lahko "zaflashal"
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po mar 24, 2008 7:17 pm

Torej ko se komp zaganja mu pritisnem alt in f2 tipko?
Še prej pa datoteko razzipam ( je namreč zipana sem že potegnu dol) in jo dam na disketo?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po mar 24, 2008 7:23 pm

ja tako je ko se zaganja oz. ko prikaze bios verzijo itd ti spodaj nekej pise
Asus EZ bios flash in funkcijo kaj pritisnit... datoteko razzipas in na disketi
mora biti samo datoteka s koncnico *.awd (ker je awardov bios)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne avg 24, 2008 1:30 am

Skoraj po pol leta...... enake težave do skoraj pred eno uro.....
Rač. se nikakor ni hotel prižgat če je bil vgašjen več kot 5 minut.....no pred eno uro pa je sred "dela" kr na vsem lepem zmrznil.... gorela je lučka za delovanje..... ampak bil je vgasjen? :shock:

Ni me jebal pet posto....potem sem vzel komplet napajanje (izklop iz vtičnice) ....potem pa pri pritisku na tipko za zagon samo KABUUUUM in dobesedno ogenj iz napajalnika.... po menjavi napajalnika (najdel stari napajalnik) pa zadeva deluje brez problema... zanimivo da noben (niti z mano na čelo) ni pomisli na napajalnik,:)
je pa napajalnik MADE IN CHINA :) in elemente lahko kr jemljem ven :) čeprav zgledajo zalotani vendar je očitno vsak lot hladen lot :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Napisal/-a gold hamster Ne avg 24, 2008 7:02 am

Podobno sm mel jaz. Vžgal je, lučka gorela al na lcdju nič. Ko sem resetiral prav tako vse obstalo. In kaj je bil vzrok za to ? Ko je treskalo sem pozabil izključit kabl za internet in prek tega mi je neki skurl. Po servisu in boljših komponent stvar dela 8)
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Blinder Pe sep 12, 2008 12:15 pm

Jaz imam poskodovano maticno. Pardon me samo rabim uploadat fotke[/img]
Priponke
PIC_0027.JPG
PIC_0026.JPG
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
voO
Novinec
 
Prispevkov: 408
Pridružen: So avg 05, 2006 6:35 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a voO Pe sep 12, 2008 12:32 pm

Blinder je napisal/-a:Jaz imam poskodovano maticno. Pardon me samo rabim uploadat fotke[/img]


Jst sm šu pa včeraj s kolesom na Jošta.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Blinder Pe sep 12, 2008 2:21 pm

fsf
Priponke
PIC_0029.JPG
PIC_0028.JPG
PIC_0027.JPG
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
burka
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: Ne maj 29, 2005 8:54 pm
Kraj: Zasavje

Napisal/-a burka Pe sep 12, 2008 2:45 pm

Blinder, fotke lahko uploadas na vec razlicnih strani, recimo:

www.shrani.si
www.slikomat.com
....
:roll:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe sep 12, 2008 5:40 pm

Blinder: Cakaj... in kaj bi rad povedal?... ce je novo potem reklamiraj pomoznosti
na DHL, GLS ali Posto kdorkoli ti je pripeljal oz. kar direktno na dobavitelja kateri ti
je plosco poslal.

V primeru, da hoces zvedeti ce zaradi tega ne bo delala... nimas kaj skrbet ker tam
1 cm stran ni nobenih "zil" kontaktov... vseeno beri prvi odstavek ze zaradi same
procedure od morebitni odpovedi plosce v garancijskem roku.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Blinder So sep 13, 2008 12:36 pm

Aja pravis da tam ni zick. Ker plosca ne dela, neki je govora da je vseeno dobila mocen udarec in zato da ne dela vec. Druagce je bla kupljena na ebayu pa ze rihtam s prodajalcem da bi dobili odskodnino.

Ja no jas sem rabil eno stran za uploadat fotke:P Nekega accounta na shrani.si se mi ne da rihtat. Pol še aktivacija preko emaila.. ahh komu se da.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
lisica
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Po maj 07, 2007 7:42 am
Kraj: pod Jeep-om

Napisal/-a lisica Ne sep 14, 2008 4:38 pm

No še si bom jas sposodla temo :)

Pri odpiranju int.strani mi nekaterih sploh ne odpre,al pa odpre pa me po minuti,dve vrže dol.Probala sem že ne vem kaj vse,samo preden kaj zaj**** bi prosla,če kdo kaj ve in kaj je za nardit?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne sep 14, 2008 5:37 pm

lisica je napisal/-a:No še si bom jas sposodla temo :)

Pri odpiranju int.strani mi nekaterih sploh ne odpre,al pa odpre pa me po minuti,dve vrže dol.Probala sem že ne vem kaj vse,samo preden kaj zaj**** bi prosla,če kdo kaj ve in kaj je za nardit?


kakšno napako ti napiše ko ti vrže internetno stran dol?
uporabljaš ie explorer ali firefox?
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov