igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Če okt 22, 2009 12:43 pm

Evo smo že bližje! :D
Transfagarasan Romunija?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če okt 22, 2009 3:31 pm

dejvi: Bravo, ne da smo ze blizje, smo ze tam po popotovanju cez celo Evropo.

Slika

Transfăgărăşan ali Transfagarasan je najvisja gorska cesta v Romuniji. Cesta se vzpne na 2034m visoko gorovje Juznih
Karpatov oz. t.i. Transilvanskih Apl. Cesta se konec Oktobra tudi zapre zaradi snega in se jo zopet odpre Junija oz.
odvisno od kopnosti. Cesta oz. tunel, pa povezuje Vlasko (upam, da sem prav napisal, drugace bo zopet Joie vskocil, in
dodajal vprasaje) in Transilvanijo. Cesto so zgradili med letom 1970 in 1974 v casu vladanja Ceausescu-ja kateri je to
cesto dal zgraditi za hitrejsi vojaski dostop v primeru, da bi Sovjeti poiskusali priti v Romunijo. Ta cesta pa je tudi zahtevala
zrtve med gradnjo (40 vojakov) kajti za miniranje so uporabili 6 milijonov kg dinamita (precejsen financni zalogaj za Romunijo).

Se en prelep panoramski 360° pogled s prijetno balado v ozadju
http://www.sibiu360.ro/obiective360/obi ... rtual.html

Zopet mala razlaga (da ne bo vprasanj)...

Najprej sem odgovoril Shebo-tu, da ni ravno Nemsko govoreca drzava pac pa etnicno in sicer Nemcev je 0.3%
https://www.cia.gov/library/publication ... os/ro.html (pod People > Ethnic groups)

Potem sem izpostavil pomoc preko kolesarstva in sicer se tu gor odvija (se je odvijala) zadnja etapa
t.i. Tour of Romania oz. po njihovo Turul României: http://ro.wikipedia.org/wiki/Turul_Rom%C3%A2niei_2009

Nato pa sem se povezal uganko z V. Britanijo... no to je bila pa tista pika na i zakaj sem jo tudi postavil.

15. Novembra bodo Top Gear zaceli predvajati v HD (High Definition) tehnologiji in ravno prva epizoda v 14. seriji se
je posnela tu na tej gorski cesti kot dokaz: http://www.u-w-e.ro/TopGear/index.html (dejvi bodi pozoren na steadicam
na A3 (8L)) ...torej 15. November je Dan D za full HD Top Gear.

Nekaj posnetkov iz snemanja ter opis: http://www.gtspirit.com/2009/09/26/vide ... n-romania/
in se njihov uradni blog: http://transmission.blogs.topgear.com/2 ... -to-go-hd/


dejvi odpotuj >>>
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 7:16 am

Mac, bravo za zelo slikovito uganko in podrobno predstavitev. Me kar ima, da bi šel tja preizkusiti te ovinke, Angleži že vedo, zakaj :P ! Uf, pomagal je namig glede kolesarstva in sem iskal pod nekaj sličnega kot "tour Romania".

No, gremo sedaj naprej ;) .

Uganka št. 3: :oops: :
Zanima me točen naziv te lokacije:

Slika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe okt 23, 2009 7:32 am

izrael?
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 7:41 am

ne.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe okt 23, 2009 7:57 am

je pravo območje?
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe okt 23, 2009 8:02 am

Evropa slučajno?
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 8:06 am

Shebo, je Evropa.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe okt 23, 2009 8:53 am

turčija?
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe okt 23, 2009 9:17 am

V Britanija?
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 9:41 am

Ne in ne.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe okt 23, 2009 11:11 am

Sredozemska država?
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 11:57 am

Da.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe okt 23, 2009 11:57 am

Meni zgleda kot Normandija...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
vanmarkus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po maj 18, 2009 11:31 am
Kraj: Izola(ribarija)

Napisal/-a vanmarkus Pe okt 23, 2009 2:46 pm

slika gleda na sredozemsko morje??
nekje piše da sem pameten
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 3:17 pm

MacTron je napisal/-a:Meni zgleda kot Normandija...


Je!
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe okt 23, 2009 4:09 pm

Khm... kam je izginil pomol? ...torej je pred njim slikano (Courseulles-sur-Mer)
http://www.photographersdirect.com/buye ... eid=953382
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
dejvi
Uporabnik
 
Prispevkov: 1003
Pridružen: Po avg 30, 2004 3:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dejvi Pe okt 23, 2009 5:03 pm

Bravo Mac! Uf, sem mislil, da bo bolj trd oreh, ampak enostavno se ne da zgrešiti "tipičnosti" te obale. Pomol seveda ni izginil, ker je tisti monument slikan bolj z desne...8)

Kraj je mogoče bolj znan pod imenom Juno Beach, eden izmed petih izbranih krajev za izkrcanje na D-Day in drugi najbolj branjen. Tukaj je pravzaprav zavezniška sila (predvsem Kanadčani!) začutila ognjeno moč in moderno oborožitev nemške vojske. Predhodno silovito bombandiranje obale ni povzročilo kaj prida škode, saj so bili Nemci zelo dobro vkopani. Nek nemški vojak, ki je bil na prvi bojni črti - v utrjenem bunkerju ob obali (in ki je celo preživel), je govoril, da so njihove strojnice bile sposobne izstreliti več tisoč naboljev v minuti. Ko je potegnil rafal, so kar bruhali izstrelki. Ko je na obzorju zagledal ladjevje, je potegnil kolega k sebi in ga vprašal, če prav vidi ali sanja. Ladjevja je bilo kot mravelj. Vsem nemcem so se naježile kocine...Ko so začeli žgat, niso mislili na mrtve, ampak zgolj na svoje preživetje...Zaveznikom so povzročili hude izgube. Hitler si ni mislil, da bo prišlo do izkrcanja ravno tukaj, je nekako računal bolj na sever. Kljub temu se je uspeli prvi dan invazije izkrcati kar 160.000 vojakom. Zavezniki so stavili vse na element presenečenja, in delno jim je to tudi uspelo. Nekaj tednov pred invazijo so zavezniki namreč poslali stotisoče šifriranih kod za namenom zbegati sovražnika in potekala je ena izmed najobsežnejših protiobveščevalnih akcij v zgodovini vojskovanja. Nemci so vedeli, da se pripravlja nekaj velikega, toda KJE?

Vedno pa se spomnim teh dogodkov z nekim posebnim navdušenjem, saj je namreč tam okoli "postopal" tudi moj deda, ki je bil prisilno mobiliziran v nemško vojsko in poslan na zahodno fronto. Tam so ga zavezniki kmalu ujeli, skupaj z drugimi v enoti, ko pa so ugotovili, da je "Jugoslavos" (kot se je sam izrazil in se smejal tej besedi), pa so ga takoj oblekli v novo - zavezniško uniformo, takoj pa je prevzel tudi stražo nad zajetimi nemškimi vojaki (svojimi "kolegi"). Američani so mu tudi dali možnost, da odide čez Lužo in pomaga graditi "novi svet", vendar se je kljub temu odločil za rodno grudo (pa mu je bilo potem vse življenje žal, kot mi je govoril). Kaj vse mi je pripovedoval kot otroku, si ne morete prestavljati (kako je to v resnici zgledalo).

Več o tem
http://sl.wikipedia.org/wiki/Operacija_Overlord
TUKAJ

in http://en.wikipedia.org/wiki/Juno_Beach


Slika

Slika




Mac :clapclap - streljaj naprej :arrow:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe okt 23, 2009 8:54 pm

Zelo nazorno je ta prihod na to "plazo" prikazan tudi v filmu: Resevanje vojaka Ryana.


---
Gremo dalje...

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe okt 23, 2009 9:10 pm

jug evrope?
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov